Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 02.06.2014 o 00:30, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Nowy Agalloch.


Przeciętny jak na ich możliwości, choć i tak dobry.

Dnia 02.06.2014 o 00:30, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Ostatnio burza przeszła nad parkiem krajobrazowym położonym w pobliżu, pare drzew zostało
obalonych. Jest w pobliskich lasach stary drzewiec, wielki i solidny. Co ciensze drzewa
w jego okolicy zostały wyrwane z ziemi, jedno nawet oparło się na jego konarach, a drzew
jak stał tak stoi. Trochę dziwne, bo zdawałoby się że większe drzewa są bardziej narażone
na takie akcje.
Gdzieś trochę dalej (wiem mniej więcej gdzie to może być) w lasach są kurchany podobno
ale raczej nie będe się tam zapuszczał.


U mnie też czasami niezła wichura przejdzie(chociaż ostatnia porządna to już chyba 2 czy 3 lata temu była...) i nigdy nie widziałem jeszcze, żeby jakieś drzewo z tych większych(a zarazem starszych) ucierpiało. Łamią i wywracają się te mniejsze/średnie.
A kurhanów się nie masz co bać, to wszystko stare przecież. A zwierzątka leśne bardziej się będą Ciebie bały jak Ty ich. Nic więcej w lesie nie ma, co nawet sam wielokrotnie sprawdziłem, po tym jak kilka osób opowiadało mi jakie to dziwne rzeczy(duchy, taaaaaaaaaaaaa xD) można spotkać w paru miejscach.

@meryphillia - lol, kilka godzin? U mnie system to jakieś pół godzinki, od zera do zrobienia w nim wszystkiego(zakładają, że wszelkie sterowniki pobrałem sobie wcześniej i nie tracę czasu na ściąganie ich). Kilka godzin to się przygotowywało do pracy Win 98, a nie 7.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh oczywiście, że znowu niedoinformowałem, bo nie chodzi o sam system, ale ogolnie przygotowanie komputera do bezstresowej pracy.
Ostatecznie directa i dx też udało się zainstalować. ;P

Zaraz ściągamy kochaniutkie tankietki znienawidzone. ]:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 00:53, Pierogi_z_Cukrem napisał:

Taaaa... kiedyś podczas takiej "spokojnej''" wyprawy zadzwonił telefon. Myślałem że wyjde
z siebie i stane obok :P Btw na dzwonku stara, dobra muzyczka z mafii: https://www.youtube.com/watch?v=BsjH-_b5R0w


Nie mam dzwonka w telefonie(o ile w ogóle zabieram telefon, teraz na ten przykład już od tygodnia leży wyłączony).
Biorę sobie przenośny odtwarzacz na drogę do punktu gdzie mijam ostatnie siedziby ludzkie, a potem to już wystarczy mi muzyka którą produkuje natura. Poza tym znacznie pewniej się człowiek czuje, jak słyszy całą okolicę. Godzina przebywania w takich warunkach, i bez problemu słyszę kroki człowieka(jeśli kogoś również wędrującego spotkam) z dość dużej odległości. A potem jak wkładam słuchawki, to okazuje się że mogę spokojnie ustawić skalę głośności na 2/25 i będzie to dla mnie głośno.xD
Małe doświadczenie masz i to przez to.;p Ja w lesie już nie raz po 3 dni potrafiłem spędzić, wtedy już się niczego nie boisz.;p

@meryphillia - ściągać to...bleeee - wróć, zapomniałem że mieszkasz w stolicy naszej, i nie musiałbyś się męczyć tak jak ja(w dzień 230kb, w nocy 1mb).xD
Ale chyba i tak mając szybki net wolałbym to jakoś sobie skopiować.
Anyway, zrób czołgom kawał i od razu ściągnij konkurencję.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

120mbit więc nie ma paniki, gorzej że gdy będzie się już instalowało to znowu nic na kompie nie będzie można robić. ;P

WT tym razem nie instaluję, bo samoloty mnie nie jarają (wolę kochaniutkiego Iłka), a w czołgach nic na razie nie ma ciekawego i poczekam do patcha dającego chłamerykanów minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2014 o 01:28, meryphillia napisał:

120mbit więc nie ma paniki, gorzej że gdy będzie się już instalowało to znowu nic na
kompie nie będzie można robić. ;P


Pamiętam że przy każdej łatce miałem takie zastoje kiedyś, a od co najmniej dwóch grałem sobie w czasie instalacji spokojnie w FM(a to bardzo obciążająca procesor aplikacja) i nawet nie zauważyłem jak się skończyła.;p

Dnia 02.06.2014 o 01:28, meryphillia napisał:

WT tym razem nie instaluję, bo samoloty mnie nie jarają (wolę kochaniutkiego Iłka), a
w czołgach nic na razie nie ma ciekawego i poczekam do patcha dającego chłamerykanów
minimum.


Tam wystarczy się przebić do KW i już jest ciekawie.;p
Anyway, i tak nie zamierzam grać ani w jedno, ani w drugie.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Good night vietnam...

Bleh, wpadłem w stan kiedy pojęcia nie mam w co sobie zagrać w wolnym czasie. A jak już coś sobie odpalę, to zaraz okazuje się nudne. FM 2014 nawet w końcu nabyłem i nic to nie dało, leży sobie tydzień już i nic, tragedia jakaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba już ze 30 zaczętych i zostawionych z "meh, może kiedyś" gier, ale jak wpadnie cos ciekawego, to jestem w stanie skończyć. ;p

I na koniec obrazki z FM''a.
1. Zaczyna się wykluwać zespół do zmiatania rywali i co najważniejsze - posiadanie piłki nadal w normie. ;d
2. Lol, skąd oni mają tyle kasy. ;d

20140609003016

20140609003138

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Factorio. ;]

Na razie besztam małpiatki po trzydniowej czatabsencji, ale już ustawiłem sobie nowa gierkę w fabryczkach, tym razem już z wrażymi alienami próbującymi zniweczyć mój kapitalistyczny przemysł.


Ostatnio miałem chcicę ogromną na jakiegoś klasycznego RTS''a.
W końcu z nieprzebranych zasobów w szawkach, wygrzebałem C&C3: Tiberium Wars.
Fajnie wygląda, ale jakieś takie... chyba jednak najbardziej miodnym z C&C pozostanie dla mnie Generals...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 00:48, meryphillia napisał:

Factorio


Oglądałem gameplay jakiegoś tam Polaka na yt, całkiem fajne ale chyba nie dla mnie.;p
Ale przypomniało mi o Total Annihilation, które jest na GoG, więc bardzo pomocna rada.xD

Dnia 09.06.2014 o 00:48, meryphillia napisał:

Ostatnio miałem chcicę ogromną na jakiegoś klasycznego RTS''a.
W końcu z nieprzebranych zasobów w szawkach, wygrzebałem C&C3: Tiberium Wars.
Fajnie wygląda, ale jakieś takie... chyba jednak najbardziej miodnym z C&C pozostanie
dla mnie Generals...


Dla mnie to była całkiem fajna część gry. W Generals chyba nie grałem jakoś, wcześniej za to sporo w Red Alert 2.;p
Ale jako że Tzar nie działa, to nie będzie strategi żadnych u mnie. Chyba że się ew na któreś stare Settlers skuszę(3, ale raczej 4).

@Kadaj - pewnie ich jakiś milioner kupił, to i sobie wydają.;p Btw, tak bez logosów grasz, a feeeeeeeeeee.
Sam póki co tak chodzę po tym nowym FM i usiłuję się przyzwyczaić. Niby wszystko fajne, ale stary CM był prostszy.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 01:36, Nephren-Ka napisał:

pewnie ich jakiś milioner kupił,

Ale to dziwne uczucie, gdy klub z Polski podkupuje mi zawodnika. ;p

Dnia 09.06.2014 o 01:36, Nephren-Ka napisał:

Btw, tak bez logosów
grasz, a feeeeeeeeeee.

Jak twórcy nie dogadali się w kwestiach licencji, to i logosów niet. : /

Dnia 09.06.2014 o 01:36, Nephren-Ka napisał:

Sam póki co tak chodzę po tym nowym FM i usiłuję się przyzwyczaić. Niby wszystko fajne,
ale stary CM był prostszy.xD

Niektórych opcji z 10 jeszcze do tej pory nie znalazłem. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2014 o 01:41, Kadaj napisał:

Ale to dziwne uczucie, gdy klub z Polski podkupuje mi zawodnika. ;p


Widocznie za słabe warunki mu zaoferowałeś.;p Albo jest po prostu głupi, czasem też tak bywa.xD

Dnia 09.06.2014 o 01:41, Kadaj napisał:

Jak twórcy nie dogadali się w kwestiach licencji, to i logosów niet. : /


Lol? Twórcy to się z logosami/twarzami/koszulkami/itp. nie dogadują od zawsze przecież. Dlatego też fani przygotowują stosowne paczki, wystarczy odpalić torrent czy sortitoutsi.net i można sobie wszystko legalnie pobrać. O ile jeszcze koszulki czy też twarze grajków nie przeszkadzają mi za bardzo, to akurat brak logosów zawsze razi w oczy.;p

Dnia 09.06.2014 o 01:41, Kadaj napisał:

Niektórych opcji z 10 jeszcze do tej pory nie znalazłem. ;d


Ewolucja.;p Ja kiedyś nie mogłem wyszukać opcji żeby asystent przygotował listę grajków których mógłbym sobie wypożyczyć i myślałem że w ogóle jej nie ma. A jednak jest taka funkcja, tylko gdzie indziej i inaczej się chyba jakoś nazywa, o czym uświadomił mnie znajomy kiedyś. Z tym że póki co to chyba już zapomniałem gdzie to.xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się nagrałem w TA, ofc mam jakiś bug graficzny(jakbym grał na przypalonym gpu xD).

Ale dzięki temu sobie pykam w polecane wcześniej Factorio i całkiem to fajne. Póki co zrobiłem linię produkcyjną która tworzy mi stalowe i miedziane(tę część w sumie dopiero tworzę) płytki. Nie wiem jeszcze po mi to, ale produkuje się miło dla samego produkowania.xD

20140610000847

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu zmądrzał. ;]

Jeśli nei grasz na peacemode, to polecam szybko skończyć nim się rozbudowałeś i wciągnąłeś, bo utrata wszystkiego za parę godzin może być zbyt dużym szokiem. :D
Obadaj najpierw na peacemode poszczególne technologie i łańcuchy produkcyjne istotnych rzeczy, a dopiero później mając odpowiednią wiedzę graj z aktywnymi alienami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktos tutaj oglada e3? rainbow six to dla mnie gra targow. chyba tylko nowy uncharted moze ją pobic.
a mowilem sobie ze bede siedzial i ryl, a jednak znowu ogladam te diabelne konferencje. a za 6 godzin egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2014 o 01:26, MrGregorA napisał:

ktos tutaj oglada e3?

Mam te konferencje wrogu ekranu i co jakiś czas rzucam okiem. ;p

Dnia 10.06.2014 o 01:26, MrGregorA napisał:

rainbow six to dla mnie gra targow.

Multiplayer, fuuuuuuuj. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2014 o 01:06, meryphillia napisał:

Jeśli nei grasz na peacemode, to polecam szybko skończyć nim się rozbudowałeś i wciągnąłeś,
bo utrata wszystkiego za parę godzin może być zbyt dużym szokiem. :D
Obadaj najpierw na peacemode poszczególne technologie i łańcuchy produkcyjne istotnych
rzeczy, a dopiero później mając odpowiednią wiedzę graj z aktywnymi alienami.


Chyba jakiś kosmitów mam na mapie(w sumie to sam nie wiem co włączyłem, ale na pewno ich widziałem), mam nadzieję że tak szybko mnie nie zaatakują.xD Póki co zrobiłem sobie elektryfikację. A skoro już jacyś wrogowie będę, to się obwaruje murem i obadam czy jakieś wieżyczki strzelnicze się da robić czy coś.;p

Ogółem to nawet jak mnie rozwalą to nic się nie stanie, to taka pierwsza mapka do obadania co i jak, teraz już wiem chociażby jak sobie te płytki różnych metali szybko tworzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię, wyłącz i ustaw sobie nową mapkę zaznaczając tryb peacemode.
Wtedy zanieczyszczenie środowiska nie ma znaczenia, bo nigdy nie będziesz pierwszy zaatakowany przez alienów (nie licząc czerwi w bazach).

IMO znacznie lepsza opcja do poznania gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować