Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2015 o 01:32, Nephren-Ka napisał:

Hehe, ja tam właśnie buduję elektrownię słoneczną, co by zlikwidować całkiem to paskudztwo
spalające węgiel i przyzywające robactwo do moich granic.


Mi się na razie nie chciało marnować materiałów na panele.
Stal zużyta na zachomikowane prawie 40k amunicji przeciwpancernej do śrutówki znacznie przydatniejsze. ]:>

A sam smród z elektrowni nie jest az tak istotny, gdyz przy zaawanasowanym i wielkim kompleksie, same piece i fabryczki będa generowały wystarczająca ilość zanieczyszczenia by bulwersowac miejscowych.
Pamiętaj że do ich zirytowania nie tylko potrzeba tylko smrodu, ale hałasu i drgań też :D.

Dlatego ja tam się smrodzeniem akurat nie martwie, bo jest na to sposób w postaci "muru palestyńskiego" wystarczająco daleko od głównego generatora zanieczyszczeń, by robale reagowały tylko na zanieczyszczenie gererowane czymś w pobliżu murów (najczęściej są to radary).
Miałem spokoju przez jakieś 10h gdy żaden robaczywiec nie zbliżył się do murów.
Teraz widzę że muszę przeprowadzić częściową dezyterację, bo paskudy podeszły w dwóch miejscach dość blisko ze swymi gniazdami i irytują alarmami od czasu do czasu. :P

Pa na graficznym spamie jak ładnie i bezstresowo "smrodzę" robaczywcom prosto w pysk. :3

20150203021025

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecę trochę z innej beczki. Wczoraj pytałem o SuperBowl i jego ewentualnych entuzjastów. Dziś natomiast dokładnie przestudiowałem wszystkie reklamy, które wyemitowano przy okazji wczorajszego finału. Napisałem nawet stosowny post, który bardzo pragnąłem umieścić na Gramsajcie, ale Gramsajt bardzo pragnął go tam nie umieścić, więc przepadł. Dlatego w bardzo skróconej wersji przedstawię moje subiektywne TOP 5 wczorajszych produkcji.

NUMER 5
--------------------

Tutaj musiałem podzielić ostatni próg pięciostopniowego podium na dwie części. Ex aequo bowiem znalazły się tutaj dwie reklamy.

Weight Watchers - All You Can Eat
W dobie walki z otyłością i niezdrowym stylem życia, nic dziwnego, że pojawiła się taka produkcja. Nie dziwi też fakt, że często temat przewija się w USA. Nie jest to jednak problem jedynie Północnej Ameryki. Plaga otyłości dotarła również do Europy, a poniższy montaż bardzo trafnie pomaga zdać sobie z tego sprawę.

https://www.youtube.com/watch?v=yvUO_jU8XlI

Avocados From Mexico - #FirstDraftEver
Wybrałem tę reklamę ze względu na ubaw, jaki miałem podczas jej oglądania. Produkcja przedstawia zaranie dziejów, kiedy przeprowadzono pierwszy w historii Draft Pick (dla niewtajemniczonych - w terminologii amerykańskiej, Draft Pick oznacza selekcję "świeżego narybku" spośród młodych talentów uczelnianych, które podpisują zawodowe kontrakty z drużynami NBA). Obraz przedstawia ostateczny Pick pomiędzy rywalizującymi kontynentami, a "talentami" są w tym wypadku zwierzęta.

https://www.youtube.com/watch?v=26hl9YWLyn4

NUMER 4
--------------------

Official 2015 Dodge - #DodgeWisdom
Produkcja, która zawiera bardzo ładny kontrast. O ile większość reklam motoryzacyjnych poszła w wizerunek dobrego ojca, tak tutaj mamy fajną odskocznię. Widzom przedstawiono sylwetki kilku stulatków, ale również zbliżonych wiekiem ludzi, którzy niedługo dobija w kartotece do wieku. Mówią jak żyli i jak żyć. Jednak w miarę postępowania reklamy, mamy do czynienia z wzmacnianiem charakteru wypowiedzi. Zespolenie spokojnego starzenia się i wykorzystywania życia do limitu. W końcu wszystko sprowadza się do marki Dodge, która słynie z produkcji tak zwanych Muscle Car, znanych z takich produkcji jak: Blade, Diukowie Hazardu czy Szybcy i Wściekli.

https://www.youtube.com/watch?v=JKKlqMs19tU

NUMER 3
--------------------

Clash of Clans - Liam Neeson Revange
Normalnie taka produkcja nie znalazłaby się w żadnym moim rankingu, ponieważ bardzo rzadko korzystam z tego typu interaktywnej rozrywki. Jednak wziąłem na warsztat wykonanie. O ile w kwestii gier browserowych nie da się autorom zarzucić zbytniej pomysłowości w urozmaiceniu produkcji, tak kreatywności w promowaniu swoich dzieł odmówić im nie można. Dobrym przykładem jest właśnie poniższa pozycja, która zawiera świetny miks dialogowy z filmu Uprowadzona (Taken) oraz obyczajowe sceny, które są dopełnione przez postać Liama Neesona. Każdy entuzjasta tego filmu na pewno poradzi sobie z rozpoznaniem kultowych już słów bohatera, które są powielane w milionach memów internetowych.

https://www.youtube.com/watch?v=qpPLOdioG-c

NUMER 2
--------------------

Gdyby ktoś mnie spytał, dlaczego czeka się cały rok na "jakieś tam" reklamy, to w tym momencie przedstawiłbym mu poniższy filmik. Jest to właśnie kwintesencja odmienności reklam SuperBowlowych, nad resztą powielanych codziennie na ogólnodostępnych częstotliwościach. Oprócz standardowych już produkcji Doritos, postanowiłem wyróżnić tę pozycję. Mamy tutaj spotkanie z ogólnoświatowym kataklizmem oraz scenami, które do samego końca nie dają jasności w kwestii genezy tychże wydarzeń. Wtedy dochodzimy do climaxu, który rozwala widza na łopatki. Gorąco polecam tę pozycję fanom Bruce Almighty, z Morganem Freemanem w jednej z głównych ról ;)

https://www.youtube.com/watch?v=LuVsf_hE7gM

NUMER 1
--------------------

NO MORE''s AD - Pledge to say NO MORE
Bardzo dawno nie zdarzyło się, by reklama miała na mnie taki wpływ. Nie ma tutaj fajerwerków, ciętego dowcipu czy nieoczekiwanego zwrotu akcji. Całość polega na prostym, ale jednocześnie skomplikowanym schemacie telefonu do służb ratunkowych (w tym przypadku 911). Sztuką jest tutaj wsłuchanie się w mowę, która pozornie sugerująca wybryk, otwiera pewne drzwi, które trzeba pokonać i stanąć naprzeciw niebezpieczeństwa. Produkcja świetnie pokazuje z czym ścierają się na co dzień pracownicy numerów ratunkowych. Dodatkowego zrozumienia tematu dodaje fakt, że jakiś czas temu obejrzałem film o wdzięcznej nazwie The Call (Połączenie), z Halle Berry w roli głównej. Mimo, że nie jest to górnolotny film z gatunku thrillerów, tak bardzo fajnie można sobie przyswoić zawarte tutaj przesłanie.

https://www.youtube.com/watch?v=rTJT3fVv1vU

---------------------------------------------------------------------------------

Wszystkie reklamy możecie sobie obejrzeć pod linkiem: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/super-bowl-2015-obejrzyj-wszystkie-reklamy-wideo/page:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jak wam mija wieczór? U mnie pogodowo dość spokojnie - minus 2, nie pada, nie wieje, jest ok. Growo - chyba pojeżdżę Scanią w ETS-a ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 00:22, haderQ napisał:

Witam wszystkich. Jak wam mija wieczór? U mnie pogodowo dość spokojnie - minus 2, nie
pada, nie wieje, jest ok. Growo - chyba pojeżdżę Scanią w ETS-a ;)


Witaj, u mnie jest -5 i troszkę prószy śnieg ;]
Przeglądam swoje posty sprzed lat i łapię się za głowę xD

Nie kuś mnie ETS-em bo nie mam jak pograć a chce mi się pojeździć :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie śpicie, to zapytam tutaj: odpalam betę Battlefield Hardline na PS4 i wyskakuje mi bład, ze konto zostalo zablokowane(!) i ze musze napisac do pomocy technicznej by mi odblokowali. Ktoś mial podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem, że nie masz swojego sprzętu do grania hehe ;) A tak w sumie to co się z nim stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 00:34, haderQ napisał:

No tak, zapomniałem, że nie masz swojego sprzętu do grania hehe ;) A tak w sumie to co
się z nim stało?


Po restarcie się nie uruchomił, wczoraj zawiozłem do serwisu i czekam na diagnozę. Mam nadzieję, że tanio da się naprawić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co dosiadłem się do krzemiaka.

Na razie fabryczki, bo trochę muzy jest do osłuchania, a później w końcu testowanie po latach Sword Of The Stars II.
W ETS nie grałem od kiedy przestalo funkcjonować te duże forum pl, gdzie dowiadywałem się o nowościach.
Jakoś ciśnienie opadło tym bardziej że nici wyszły z rozrostu TSM. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, masz laptop czy stacjonarkę?

PS. Nie to, że Cię kuszę czy coś, ale 4 rano i bezchmurne niebo w ETS jest świetne podczas jazdy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 00:40, haderQ napisał:

Nie pamiętam, masz laptop czy stacjonarkę?


Laptop Asus N53DA

Dnia 04.02.2015 o 00:40, haderQ napisał:


PS. Nie to, że Cię kuszę czy coś, ale 4 rano i bezchmurne niebo w ETS jest świetne podczas
jazdy :)


Jak już odzyskam kompa to chyba z całą noc będę jeździł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 00:40, haderQ napisał:

PS. Nie to, że Cię kuszę czy coś, ale 4 rano i bezchmurne niebo w ETS jest świetne podczas
jazdy :)


Blokada tempomatu zdjęta? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh.

Ja tam nagminnie mandaty płaciłem, szczególnie w Afryce z TSM, gdzie ta długa droga do Kairu wręcz namawiała do sprawdzania maksymalnej prędkości dosiadanego właśnie trucka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie w GTA zaliczone :D.Do obadania są jeszcze fabryczki w które dosyć dawno grałem.
Co do pogody, to jest zimno, ale śniegu jak nie było, tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 01:36, meryphillia napisał:

Noc bez fabryczek, nocą bezpowrotnie straconą! :3

Tym razem próbuje zrobić coś automatycznego.Bo do tej pory latałem i sam próbowałem coś zrobić, ale stwierdziłem, że nie ma to sensu.A więc czas czytania poradników i oglądania filmików na ten temat uważam za rozpoczęty :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buonasera.

Jest może tu ktoś, kto grał trochę w Banished? Przegrałem ze 30 godzin, a mimo to dalej nie daję rady rozwinąć osady na 100 osób. Zawsze pod koniec nie wystarcza mi żarcia (w roku Y miałem 12000 jedzenia, a 3 lata później już mi umierali z glodu...) albo za mało mam surowców. Jakieś dobre porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automatyzacja podstawą, ale to w istotnych przedmiotach i jeśli jest się typowym hoarderem jak ja, który musi miec "jeszcze więcej", choć nie wiadomo po co. :D
Część przedmiotów jest na tyle rzadko używana że nie potrzeba automatyzacji przy ich wytwarzaniu, a część swobodnie można ręcznie uzupełniać i niech pracuje sobie w trybie półzautomatyzowanym.
Czasami nawet to lepiej, bo nie musimy cały czas zabiegać o stawiać kolejnych fabryczek by uzupelniały zżerane w błyskawicznym tempie wymagane półprodukty, o co wcale nietrudno uzywając takiego DyTecha, gdzie mamy dostęp do szybkich koparek czy fabryczek.

skyline20 >>> Jakoś nigdy mnie gra nie wessała na tyle by czekać na więcej niż 100 osob.
Zresztą z tego co słyszałem powyżej kilkuset osób gra zaczyna zżerać niesamowicie RAM, więc może to i lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2015 o 01:36, meryphillia napisał:

Noc bez fabryczek, nocą bezpowrotnie straconą! :3

To ja już straciłem wszystkie noce swojego życia. ;d

Przed chwilą skończyłem Eden. I mi smutno. Może nie powinienem się w ogóle za takie rzeczy zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować