Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2015 o 01:17, Kadaj napisał:

Przecież rng to najfajniejsze, co się może trafić w mechanice w grach. : >


Pfff...
Szczególnie podczas grindowania konkretnej rzeczy.
Dwie godziny tylko zmarnowałem...

Z braku zdecydowania co by ograć chyba zaraz znowu ściagne mierne World Of Makaks. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, mam dla Was zagwozdkę. Są takie rzeczy, których nawet na klozecie nie idzie sobie przypomnieć (choć zdarza się to rzadko). Poszukuję tytułu filmiku krótkometrażowego. Zarys: Do pokoju kolejno wchodziła jakaś osoba, która coś robiła i wychodziła. Potem to zapętlano i wszystkie naraz w tym pokoju powtarzały sekwencje. Ktoś się tam rozbierał, ktoś odbijał piłkę(?) i tak dalej. Dosyć stara technika realizacji. Any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho tu było ostatnio. Czyżby praca/studia? :D

Jestem na ukończeniu kolejnego projektu tłumaczeniowego, pozostała nam korekta, wysłanie plików do twórców oraz odrobina testowania. Żyć nie umierać. Udało mi się wrócić do grupy tłumaczeniowej, z którą przez chwilę pracowałem w zeszłym roku, może być ciekawie.

Jeszcze 2 dni do premiery Cities: Skylines. Rany, ta gra wygląda po prostu obłędnie. Uwielbiam wszystkie screeny i filmiki jakie ludzie wrzucają. Ta gra wygląda tak obłędnie, a ja nie mam możliwości w nią grać. Chyba zamiast ulepszania windowsa do wersji 64-bitowej spróbuję wgrać na dodatkowy dysk SteamOS. System jeszcze niekompletny i z tego, co się orientuję to miejscami działa gorzej od Windowsa, jednak Cities Skylines tego problemu ponoć nie mają, więc warto się będzie skusić. Choć i tak nie wiem czy nie poczekać z miesiąc czy dwa: zobaczyć co sądzą gracze (bo w recenzje nie wierzę) oraz jak sobie radzą modderzy. Ponoć będzie możliwy mod w stylu średniowiecza czy antyku, co mnie bardzo cieszy. Jeśli udałoby się wyrzucić prąd, zrobić odpowiednie drogi i pojazdy, do tego budynki... Rany, to byłoby coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 00:27, Prince_Miki napisał:

A tak spytam: jakimi językami władasz? :)


Angielski, włoski, tak na dobrym poziomie; ten pierwszy to poziom gdzieś tak C1, ten drugi trochę gorzej, bo oceniłbym na B1/B2. Oprócz tego uczę się szwedzkiego, ale to dlatego, że w ofercie języków obcych nie było norweskiego, który jest po prostu miodem dla moich uszu :D Od przyszłego roku wracam więc do nauki norweskiego. Może w przyszłości wezmę się za coś jeszcze, portugalski europejski, esperanto albo czeski. Byłoby fajnie władać co najmniej 6 różnymi językami, ale jak na razie muszę podszlifować to, co znam :P


A Ty? Dalej uczysz się Tych swoich dziwacznych języków, których nikt nie zna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 00:29, skyline20 napisał:

A Ty? Dalej uczysz się Tych swoich dziwacznych języków, których nikt nie zna? :D

Cóż, język khmerski znają Khmerowie, język palau znają Palauńczycy, więc póki co - nie uczę się języków, których nikt nie używa, co nie znaczy, że nie robiłem tego w przeszłości. :) Kiedyś, lata świetlne temu, przyswajałem sobie język klallam, używany kiedyś w stanie Waszyngton w USA. Wtedy, gdy zaczynałem się go uczyć, mówiły nim 3 osoby, a teraz niestety już żadna z nich nie żyje, tak więc można powiedzieć, iż język wymarł na moich oczach. Dodam, że niektóre słowa w tym języku w ogóle nie zawierają samogłosek. Możesz wygooglować język klallam, do czego szczerze zachęcam. Tam znajdziesz więcej info. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 00:24, skyline20 napisał:

Coś cicho tu było ostatnio. Czyżby praca/studia? :D

Właśnie sam nie wiem dlaczego tu taka cisza była przez tyle dni. Nawet Mery nie miał czas na spam!
Tyle dni bez spamu w tym wątku. Przeca to nie uchodzi. Trudno czas kłaść się spać bo to już nawet czas wątku się kończy. Do jutra jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 00:24, skyline20 napisał:

Jeszcze 2 dni do premiery Cities: Skylines. Rany, ta gra wygląda po prostu obłędnie.
Uwielbiam wszystkie screeny i filmiki jakie ludzie wrzucają. Ta gra wygląda tak obłędnie,
a ja nie mam możliwości w nią grać.


Uznałem za sposobne zapoznać się z tytułem. Obejrzałem kilka gameplayów i stwierdzam, że to usprawniony klon Sim City 4, co jest oczywiście wyśmienitą informacją. Nie ma bowiem dla mnie lepszej gierki typu city builder, niż była nią Sim City 4. Możecie się nie zgadzać, możemy wspólnie polemizować. Ale tylu godzin, które z nią straciłem...

Bardzo fajne ficzery zaimplementowali do gierki. Fajne rozwiązanie z a''la Twitterem. Chyba przytulę tę gierkę w najbliższym czasie. Próbowałem Cities XXL, ale jakoś tak bez polotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 00:20, Diverso napisał:

Czasem jak czytam Twoje posty, to mam wrażenie że już kilkadziesiąt dobrych lat śmigasz
po tym łez padole :P


Reinkarnacja albo inne kody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 00:07, Tuchaczevsky napisał:

Uznałem za sposobne zapoznać się z tytułem. Obejrzałem kilka gameplayów i stwierdzam,
że to usprawniony klon Sim City 4, co jest oczywiście wyśmienitą informacją. Nie ma bowiem
dla mnie lepszej gierki typu city builder, niż była nią Sim City 4. Możecie się nie zgadzać,
możemy wspólnie polemizować. Ale tylu godzin, które z nią straciłem...


Po co polemizować...oczywiście, że Sim City 4 było i jest najlepsze :D Nawet dość niedawno kupiłem na Steamie i trochę pograłem :) Szkoda, że czasu coraz mniej, a dobrych gier nie ubywa :D Trzeba naprawdę wybierać tylko te perełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 00:54, pawbuk napisał:

Po co polemizować...oczywiście, że Sim City 4 było i jest najlepsze :D Nawet dość niedawno
kupiłem na Steamie i trochę pograłem :) Szkoda, że czasu coraz mniej, a dobrych gier
nie ubywa :D Trzeba naprawdę wybierać tylko te perełki.


Bardziej przykre jest to, że musimy cofać się o kilka (a czasami nawet kilkanaście) lat wstecz, żeby pograć w coś dobrego. To samo dzieje się z muzyką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 02:47, Tuchaczevsky napisał:

To samo dzieje się z muzyką...


Jak się słucha trzech zespołów na krzyż, to pewnie i można na współczesną muzykę marudzić...

Ja tam nienarzekam.
Już niebawem 35000 artystów stuknie przeskrobelkowanych na laściqu. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2015 o 00:07, Tuchaczevsky napisał:

Uznałem za sposobne zapoznać się z tytułem. Obejrzałem kilka gameplayów i stwierdzam,
że to usprawniony klon Sim City 4, co jest oczywiście wyśmienitą informacją. Nie ma bowiem
dla mnie lepszej gierki typu city builder, niż była nią Sim City 4. Możecie się nie zgadzać,
możemy wspólnie polemizować. Ale tylu godzin, które z nią straciłem...

Bardzo fajne ficzery zaimplementowali do gierki. Fajne rozwiązanie z a''la Twitterem.
Chyba przytulę tę gierkę w najbliższym czasie. Próbowałem Cities XXL, ale jakoś tak bez
polotu.



Czy ja wiem, bardziej powiedziałbym, że to usprawniony (a raczej zrobiony tak jak należy) klon SC 2013 (w które notabene się dzisiaj zagrywałem; szału nie urywa, choć styl gry jest przecudowny).

Wszystkim Chirpy przeszkadza, jednak osobiście mnie się te twitterowe statusy podobają. Jest tak nowocześnie i w ogóle. Modderzy są niesamowici, minęło kilka dni od premiery, a już są mod na widok z perspektywy przechodnia, mod na odblokowanie 25 "plansz", niesamowite wyglądy budynków... Ech, coś czuję, że jak dorwę tę grę to czekać mnie będzie masa pobierania :D

A co do Cities XXL to trudno się dziwić. Jest to praktycznie ta sama gra, tylko z odświeżonym UI, wow. Bardzo dobrze, że ich za to zjechali. Szukali frajerów i się doczekali, gracze nie mają litości. Jedyne, co mnie martwi to możliwość, że ktoś będzie na tyle lekkomyślny/głupi i kupi Cities XXL myśląc... że to Cities Skylines. Pozostaje być dobrej myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to kierownik widział? :3

http://store.steampowered.com/app/305940

Ja zasmucony brakiem systemu 64 bitowego wróciłem do sympatycznego Tropico 4.
Myślałem nad Tropico 5, a niestety też wyszło że trzeba w końcu nabyć współczesny komputer, bowiem piąta odsłona dyktatury wymaga grafiki z obsługa dx11. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 00:25, meryphillia napisał:

A to kierownik widział? :3

http://store.steampowered.com/app/305940

Ja zasmucony brakiem systemu 64 bitowego wróciłem do sympatycznego Tropico 4.
Myślałem nad Tropico 5, a niestety też wyszło że trzeba w końcu nabyć współczesny komputer,
bowiem piąta odsłona dyktatury wymaga grafiki z obsługa dx11. :/


Czy ja wiem... Jakkolwiek lubię klimaty science-fiction, tak wszelkie strategie, tycoony czy city-buildery w tych klimatach mnie odstręczają. Co prawda są od tej zasady wyjątki, ale ta gra raczej do tego nie należy :P No i jest to Early Access, więc jak dla mnie jest stracona do czasu aż nie będzie kompletnym produktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potencjał ma trzeba, ale trzeba przyznać że content i cel rozgrywki na razie w zarysach.
Tak czy inaczej warto śledzić.

Ah jakbym z chęcią usłyszał o jakimś obiecującym współczesnym klonie Industry Giant II... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2015 o 03:00, meryphillia napisał:

Ja tam nienarzekam.
Już niebawem 35000 artystów stuknie przeskrobelkowanych na laściqu. :3


O, sporo sporo. Ja Lasta nie używam (jak słucham muzy, to w radiu, a jeśli przez internet to dzięki Spotify), ale we wspomnianym Spotify też mam sporą kolekcję artystów, a raczej poszczególnych piosenek. Obecnie playlista zawiera 778 utworów, co daje mi 50 godzin słuchania.

No i również uważam, że kiedyś w muzyce było węcej świetnych kawałków, niż teraz. Obecnie mało który artysta mnie zaskakuje a jego piosenka porusza. Wolę słuchać muzyki od lat 30-tych do 2000 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2015 o 00:52, Heartbreaker napisał:

No i również uważam, że kiedyś w muzyce było węcej świetnych kawałków, niż teraz. Obecnie
mało który artysta mnie zaskakuje a jego piosenka porusza. Wolę słuchać muzyki od lat
30-tych do 2000 roku.


Ja słucham niemal tylko i wyłącznie marszów niemieckich i rosyjskich które powstały do 1945 roku, wszystko później to już nie było to co tam...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego się słucha; jak dwóch gatunków na krzyż, to może i mało co obecnie ciekawi.
Też raczej przywiązuje się do starych, dobrych dźwieków, które kojarzą się w konkretnymi chwilami i wspomnieniami (jak chociażby stara scena Techno czy Progressive "House"), ale mimo wszystko materiału wychodzi tyle rocznie, że co rusz wpadam na coś nowego i równie ciekawego i akurat mało istotne jest że "to juz kiedys było".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować