Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Dnia 27.04.2015 o 00:53, meryphillia napisał:

Świetnym staroszkolnym efpesem to było pierwsze Call Of Duty wraz z dodatkiem. ;P
FEAR jak na FPSa po FarCry był dla mnie zbyt siermiężny.


Dla mnie wszystkie wymienione gry były mniej lub bardziej świetne ;p W przypadku CoDa to jednak wolę dwójkę, która jest bardziej dopracowana pod względem gameplaya, a i same misje bardziej zapadły mi w pamięć. Jedynie automatyczna regeneracja życia średnio mi podeszła, bo jednak wolę apteczki, choć na weteranie nie miało to takiego znaczenia ;> Mimo wszystko ciężko te gry porównywać do F.E.A.R.a, niby wszystko FPS, ale o zupełnie innych założeniach.

Dnia 27.04.2015 o 00:53, meryphillia napisał:

Ale fakt, nigdy nie przepadałem za bardzo za korytarzowymi FPSami w zamkniętych pomieszczeniach.


Ja akurat lubię klaustrofobiczne klimaty, stąd też wszelkie korytarzówki, rozgrywające się w ciasnych, mrocznych sceneriach jak najbardziej do mnie trafiają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do FarCry nawet i teraz bym swobodnie wrócił i z przyjemnością przeszedł po raz kolejny.
Tego samego o pierwszym FEAR powiedziec nie mogę, więc u mnie FarCry pod każdym względem jest winnerem. ;)

Wszystkozajete >>> Jak dla mnie wszystkie FPSy to jedno i to samo praktycznie, więc porównywanie ma sens.
Jedyny FPS który wyrywał się z schematów gatunku, to OFP/Arma Bohemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Znacie tematykę Internet of Things?
Chodzi o to, że mozliwie wszystko co się da jest podłączone do Internetu. Miliardy czujników, kontrolerów itepe. Lampy na ulicach, doniczki, implanty monitorujące cykle życiowe, samochody, łóżka, liczniki kilowatogodzin zużycia energii w domu.

Muszę naskrobać kilka przykładów tego, co może się stać, kiedy wystąpi jakieś zagrożenie.
Wypunktowałem sobie:
• awarię urządzenia,
• starzenie się urządzenia,
• błędy oprogramowania,
• przeciążenie sieci,
• zakłócenia elektromagnetyczne,
• błędy instalacji urządzeń,
• niepoprawne skonfigurowanie systemu,
• klęski żywiołowe,
• odcięcie zasilania,
• włamanie się do systemu,
• kradzież hasła,
• kradzież danych,
• nieprawidłowe użytkowanie urządzeń systemowych.

I teraz wymyślam, że gdyby tak wykraść hasło do automatycznej pompy insulinowej, to można by człowieczka szantazować z groźbą śmierci, a gdyby trzesienie Ziemi spłaszczyło centrum kontroli gospodarki wodnej, to możnaby niespodziewanie mieć powódź w kraju i zareagować na sytuację z poślizgiem.

Jeśli nie śpicie, a lubicie wymyslać, to pomóżcie studentowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 01:31, Braveheart napisał:

Matko Wojman Ty żyjesz ?!! :D a już myślałem, że całkowicie dałeś sobie spokój z tym
forum po tym jak cię pięknie usunięto z roli moderatora :3


O brudach zakulisowych nie mam ochoty rozmawiać. Czasem owszem nawet i zajrzę. Skupiłem się na ważniejszych rzeczach w życiu niż funkcja czy użeranie się z trollami na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2015 o 00:08, Prince_Miki napisał:

O cholercia, zazdroszczę Ci. Sam od zawsze chciałem podróżować po świecie i oderwać się
od rutyny. Wygooglowałem strefy czasowe w Kanadzie i sugerując się tym, co napisałeś
i godziną dodania posta, doszedłem do wniosku, iż musisz być na terenie Prowincji Ontario,
obstawiam Ottawę. Mam rację? ;) Zwiedziłeś już coś?


I tak i nie. :) Jestem w okolicy Toronto. Mam tam rodzinę i tam też szukam pracy. W Kanadzie byłem już dwa lata temu i wtedy sporo pozwiedzałem. Teraz skupiam się raczej na załatwieniu formalności i znalezieniu pracy. Nie powinno być z tym większego problemu. Na razie trochę się doposażyłem (iPhone 6, silver, 64 GB jest po prostu super!). Co do podróżowania - zawsze możesz zacząć. Możesz nawet zwiedzić Kanadę, bo do celów turystycznych nie jest potrzebna wiza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od czerwca 2014 mam Google Nexusa 5 i sprzęcik na co dzień spisuje się dobrze, co nie znaczy, że pozbawiony jest wad. :) Dla mnie największą z nich jest niewątpliwie brak slotu na kartę Micro SD, bo czasem niestety potrafi zabraknąć miejsca (posiadam wersję 16 GB), a co za tym idzie - muszę bardzo uważać z nagrywaniem w jakości Full HD. Pamiętam, jak tydzień po zakupie w ramach testu nagrywałem przez jakieś 15 minut jazdę samochodem. Okazało się, że zużyłem przez to już 1/4 całej pamięci. :D Przy zakupie nowego telefonu niewykluczone, że zaopatrzę się w sprzęt od Apple, bo w Andku od czasu do czasu zdarzają się crashe aplikacji (ostatnio często Google Play), co potrafi wnerwić.

Jeśli chodzi o tę wizę, to duże zaskoczenie - zawsze bowiem wydawało mi się, że przy wyjeździe do Kanady trzeba ją mieć niezależnie od celu podróży, ale bez wątpienia jest to dobra wiadomość - zawsze miałem słabość do tego kraju, szczególnie do Kolumbii Brytyjskiej. Cóż, człowiek w końcu uczy się całe życie. :P

A tak na marginesie, to sam mam ciocię za granicą, ale nie w Kanadzie, lecz w UK. Co więcej, w ten czwartek właśnie przyjeżdża. ;)

@Braveheart:

A u Ciebie co słychać? Nadal grywasz w Diabełka? :P Sam miałem okazję pograć w wersję starter i ogólnie grało się przyjemnie, niemniej jednak to nie jest to gra dla mnie - nie podchodzą mi klimaty fantasy.

Kilka tygodni temu przeszedłem Batmana: Arkham City i jeśli miałbym podsumować produkcję jedynym słowem, to byłoby to "rewelka". Niepowtarzalny, mroczny klimat i multum możliwości sprawiają, że gierka jest niezwykle grywalna. Grałeś w to kiedykolwiek? Jeśli nie, to szczerze polecam zakupić, tym bardziej, że gra wyszła w Pomarańczowej Kolekcji Klasyki, a co za tym idzie - mocno staniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2013 zniesiono obowiązek wizowy dla Polaków, niemniej jednak jeśli chcesz pracować tam potrzebna jest ci wiza pracownicza. Pojawiły się nowe programy Work & Travel dla opcji kanadyjskiej, ale są jakieś takie drogie w porównaniu z tymi amerykańskimi. Które w sumie też są zdzierstwem kasy, no ale cóż, takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów mam ochotę na jakieś Lego do kolekcji. A wszystko przez to, że Duel on Geonosis wypadł mi z ręki i musiałem go poskładać. Co za drogi nałóg. ;p

Poza tym czeka mnie kolejna noc z If My Heart Had Wings. Jeden z najlepszych tegorocznych zakupów. :3
Niestety bardzo niechlujnie przetłumaczony.

20150428002214

20150428002220

20150428002227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LEGO akurat jest bardzo fajnym "nałogiem". Marzy mi się w przyszłości kupienie zestawów Mindstorms i budowanie własnych robotów albo sterowanych radiowo samochodów - widziałem na YouTube, że te od LEGO są szybkie i bardzo zwinne, a nie ukrywam, że w przeszłości marzyło mi się stworzenie własnej "ligi wyścigowej" i przeprowadzanie wyścigów takowych ze znajomymi na różnych trasach.

BTW jak macie ochotę na ponad 80 minut drum and bassu to zapraszam do odsłuchania mixtape''a, jaki wrzuciłem na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=yvAUtX34ZhY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę w końcu reinstalnąć windę.
I tak z półtora roku juz siedzę bez reinstalki, co jest wręcz niewiarygodne jak na mnie.
Skoro mój ukochany Distant Worlds: Universe działa jakby chciał a nie mógł, to wiedz że coś się dzieje... ]:>


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla "zdrowotności" warto - sam się przymierzam, ale niestety moich projektów muzycznych tak łatwo teraz nie porzucę. :D Niemniej jednak Firefox uruchamia się długo, GIMP uruchamia się BARDZO długo, komputer czasami dziwnie muli - tak to jest jak nie formatuje się dysku przez już prawie dwa lata pewnie. :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata... oO

Swego czasu system reinstalowałem co cztery/pięć miesięcy.
Teraz zrobilem się tak leniwy, że nawet jakis ruski wirus rezydujący na kompie od trzech miesięcy mnie nie rusza, skoro sprowadza się tylko do odpalania po starcie przeglądarki z ustawioną jakąś bolszewicką propagandą. :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarczał format co wakacje. Co prawda na dysku nie mam wirusów i jakiegoś badziewia reklamowego adware, ale foldery z downloadami rozrastają się niebotycznie w sposób mocno niekontrolowany i niczym dziwnym są gigabajtowe zestawy loopków, nad którymi już w ogóle nie panuję, bo jest ich stanowczo za dużo. :DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2015 o 00:59, Kaerobani napisał:

LEGO akurat jest bardzo fajnym "nałogiem".


Tu się zgodzę. Mi o tej świetnej zabawie przypomniał film Lego Movie. Marzy mi się podwójna kanapa :D Ale ja znalazłem sobie inny nałóg i marzenia o kanapie pozostaną w sferze marzeń - wziąłem się za bitewniaka Warhammera 40k. Cenowo to chyba podobna zabawa.

Przy okazji witam. Czytać czytuję bardzo często ten wątek, ale za pisanie jakoś się nie biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z pozapychanymi dyskami.
Co rusz natykam się na jakiś zapomniany albo w ogóle nieznany dotychczas netlabel, którego jeszcze nie mam zachomikowanego. :F

BTW.
Gdyby nie zareklamowany set nadal bym nie wiedział ktoś ty.
Przeca miało Cię tu nie być... :3


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2015 o 00:59, meryphillia napisał:

I tak z półtora roku juz siedzę bez reinstalki, co jest wręcz niewiarygodne jak na mnie.

Dla mnie reinstalacja po tak krótkim czasie byłaby niewiarygodna. Najkrócej miałem Windowsa przez 2,5 roku (aktualny stan się nie liczy), a wgrałem na nowo tylko z powodu zakupu dysku SSD.

Nie wiem co z tymi systemami robicie. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukam jakichś kolejnych ciekawych netabelków związanych z drum''n''bassem. Trafiłem na Exogene, ale chyba niezbyt mi przypadło do gustu, choć trafiłem tam dzięki takim wymiataczom jak dgoHn czy Ibunshi (poniekąd zrzyna z Photeka, ale ten odszedł od drumfunku na rzecz house i dubstepu podobno). Z Ektoplazm lepsze są releaski downtempo - Smooth Genestar, Man of No Ego, Chronos... Ichni dnb jest mocno związany z psytrance, więc specyficzny, ale Mellow Sonic wydał w tamtym roku naprawdę fajny albumik, "Dreamcatcher". A chciałbym przygotować może jakiś kolejny mixtape, tym razem bardziej w stronę melodii, żeby połowa seta nie odrzucała minimalistycznymi mrocznymi pomrukami z łojeniem perkusji, więc pewnie pojawi się Fushara, Drumloop808 i może ktoś jeszcze, ale dla zabawy wrzucę tam Cytecha. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2015 o 01:32, Kadaj napisał:

Nie wiem co z tymi systemami robicie. xD


Najczęściej nic.
Po prostu lubie mieć porządek co jakiś czas w systemie.
No dobra lubiłem, bo aktualnie leniwy jestem jak wspominałem i dopiero jak mi ulubiona gra zaczyna marudzić, to unosi mi się brew, czy aby nie reinstalować systemu.

Choć i tak wcześniej muszę obadać czy aby problemy z wydajnością, nie są spowodowane modem którego sobie testuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnie miesiące głównie grzebałem w poszukiwaniu większej ilości dubtechowego materiału, ale przy okazji wyprysnęły wcześniej nieznane nawet np: http://www.lclweb.org/audio.htm , http://lunathecat.weebly.com/free.html czy http://bleepsequence.bandcamp.com/ , a jest tego jeszcze z 20 innych adresów.

Jak tu chomikowac tyle materiału, gdy tyle gier do ogrania...
Jak tu żyć Panie Premierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już 7 w sumie utworów zebranych na potrzeby nowego seta. Potrzebuję jeszcze z 3 lub 4. Szukam więcej wspaniałości pokroju Soul Delaya, Valisa czy Parallela, żeby je umieścić i oznajmić je ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować