Zaloguj się, aby obserwować  
Keroth

Nocne marki... [temat dla wszystkich cierpiących na bezsenność lub tych co lubią poszaleć w nocy :P]

66725 postów w tym temacie

Nikt nie powiedział,że ma się stać kolegą dla uczniów, ale powinien liczyć się z ich opiniami,a program nauczania dopasować tak, aby jak najwięcej ciekawych i przydatnych rzeczy wpoić uczniom czy studentom, to też zależy czy mówimy o 3 klasie liceum czy o 1 gimnazjum :P
A propos to mimo wszystko naszemu szkolnictwu i tak reformy by sie przydały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 02:39, marian538 napisał:

Masz całkowitą racje, gimnazjum to porażka, a co najlepsze były głosy o kolejnej reformie,
czyli odejścia od gimnazjów, szkoda pisać bo aż sie nóż.......ehh......Giertych czuwa..:P

Zdaje się, że to właśnie Giertych (Giertych, Giertych, koniec gier tych :) wspominał coś o tym pomyśle. jak dla mnie bomba, trzeba jak najszybciej uciekać od nietrafionych decyzji i minimalizować straty w społeczeństwie :) Szkoda, że jednak się wycofał. A teraz - uwaga - będzie trochę skandalicznie: w większości to ja popieram pomysły Giertycha (od razu zaznaczam, że amnestia maturalna to mi koło pały...), zwłąszcza te szkoły o zasotrzonym rygorze dla młodzieży nieprzystosowanej :D Ale wszyscy dla zasady muszą się Giertychowi sprzeciwiać, nawet jeśli proponuje dobre rozwiązania. No cóż, Polska - dziwny kraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 02:45, Quatre napisał:

Mały offtop: jaką mysz optyczną/laserową przewodową do grania warto kupić? Cena do 100 zeta.
Najchętniej to bym kupił znowu Logitech 518 drugiego albo G5, ale do drugiego kompa nie będę
wywalał tyle kasy :) Ma się nią dobrze grać w Counter Strike''a ;]

Poczytaj sobie PC-Format, Twój Niezbędnik, CD-Action, lub wejdź na jakąś stronke tam się więcej dowiesz niż tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 02:41, Belmundo napisał:

Czyli miałeś od 5-tej klasy te przedmioty które teraz zaczynają się w gimnazjum. Ty biedaku
miałeś ciężkie dzieciństwo.

Miałem piękne dzieciństwo :D Zauważ, że ja przez podstawówkę i liceum nauczyłem się znacznie więcej niż ''pokolenie gimnazjalne''. A teraz dzięki temu mam łatwiej na studiach i ogólnie mogę uchodzić na osobę bardziej ''wyedukowaną'', erudytę można by nawet rzec :] Poza tym w pedałówie to ja uwielbiałem taką dajmy na to chemię - nawet na drugim etapie olimpiady byłęm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, opieprzyłem ale nie zbeształem. :) Może trochę...
Ale pisałem Ci, że dając podpowiedź sformułowałem ją "pod grę", a nie pod rzeczywistość.
Co do podpowiedzi będę dawał wg schematu: 1 podpowiedź - 24h.

Wiem bo grałem swego czasu w tą ponadczasową grę i jak mówię, pisałem pod grę by można było "skumać" co i jak (W grze jest albo się zna taktykę albo nie i wtedy adekwatnie do tego albo dostajemy szmaragd jako wygraną (mając swój "pod zastaw" by rozpocząć grę albo dajemy "ciała" i przegrywamy). Dam podpowiedź (nawet zaraz) jak minęła doba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasze szkolnictwo ma już chyba dość reform :)
Nauczyciel nie powinien się pytać uczniów jak ma wykonywać swoją pracę. Ma ich uczyć nie tylko rzeczy ciekawych, ale wszystkiego tego, co muszą oni umieć. A nawet to, co nie przyda im się nigdy w życiu. Pomyślałeś o tym, że kiedy uczysz się czegoś zupełnie bezużytecznego, to jednak nie jest to wcale takie głupie, bo tym samym trenujesz swój mózg, aby łatwiej i szybciej mógł się on uczyć rzeczy potrzebnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 02:50, Quatre napisał:

trochę skandalicznie: w większości to ja popieram pomysły Giertycha (od razu zaznaczam, że
amnestia maturalna to mi koło pały...)

No, z tym to miał rację bo jak ktoś ma umysł ścisły i już w wieku 12 lat wie co to jest DOS, umie trochę tam programowac kocha się w komputerach. To troche głupio, że nic w życiu nie osiągnie tylko dlatego bo mu polski nie szedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 02:51, Belmundo napisał:

Poczytaj sobie PC-Format, Twój Niezbędnik, CD-Action, lub wejdź na jakąś stronke tam się więcej
dowiesz niż tutaj

Ja tylko chcę, żeby ktoś rzucił hasło: "Ja/mój kuzyn/mój kumpel/ mój sąsiad ma myszkę XYZ i jest zadowolony, dobrze mu się nią gra" :) Mam nawet upatrzoną już A4 Tech X750 BF, fajna jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 02:57, Quatre napisał:

Ja tylko chcę, żeby ktoś rzucił hasło: "Ja/mój kuzyn/mój kumpel/ mój sąsiad ma myszkę XYZ i
jest zadowolony, dobrze mu się nią gra" :) Mam nawet upatrzoną już A4 Tech X750 BF, fajna jest
:)

Więc czemu jej nie kupisz, (co do myszek ja mam bliżej niezidenfikowanego gryzonia firmy MAXIN)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 02:56, Belmundo napisał:

> trochę skandalicznie: w większości to ja popieram pomysły Giertycha (od razu zaznaczam,
że
> amnestia maturalna to mi koło pały...)
No, z tym to miał rację bo jak ktoś ma umysł ścisły i już w wieku 12 lat wie co to jest DOS,
umie trochę tam programowac kocha się w komputerach. To troche głupio, że nic w życiu nie osiągnie
tylko dlatego bo mu polski nie szedł

Nie przesadzajmy. Mi chodziło o to, że jak ktoś zdaje maturę dzięki amnestii, to i tak się nigdzie nie dostanie na studia, oprócz uczelni prywatnych :D Język ojczysty i literaturę też każdy powinien w minimalnym zakresie znać - a taki minimalny zakres w zupełności wystarczy na uzyskanie minimum 30% na maturze z polskiego (która nota bene nie jest trudna). Zresztą te 30% to już jest amnestia :] Ja musiałem napisać najdłuższe wypracowanie w moim życiu (na próbnje 6,5 strony, rekord ten pobiłem na maturze - ponad 9 stron A4 :) - chociaż zawiodłem się trochę na ocenie, tylko 4, chociaż mam pewność, że praca była bardzo dobra. Temat siadł mi jak nigdy - mogłem sobie pisać o literaturze pozytywizmu i drugowojennej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 03:01, Belmundo napisał:

Więc czemu jej nie kupisz, (co do myszek ja mam bliżej niezidenfikowanego gryzonia firmy MAXIN)

Kupię ją, ale w nocy nie przysyłają, więc chciałem też poznać jakieś inne opinie na forum :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 02:54, Vormulac napisał:

Dam podpowiedź (nawet zaraz) jak minęła doba.

Nie dałeś wciąż podpowiedzi :P A w sumie to i tak nie zgadnę tej zagadki, bo nie grałem w takową grę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quatre ja Ci polecam myszkę optyczną z biedronki za 19.99 firmy e5 wyprodukowanej w Chinach.Sam z niej korzystam juz od 6 miechów i jeszcze działa(woow).Ale jak Ci sie podoba ta A4 Tech 750 to ją po prostu kup :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 03:02, Quatre napisał:

Nie przesadzajmy. Mi chodziło o to, że jak ktoś zdaje maturę dzięki amnestii, to i tak się
nigdzie nie dostanie na studia, oprócz uczelni prywatnych :D Język ojczysty i literaturę też
każdy powinien w minimalnym zakresie znać - a taki minimalny zakres w zupełności wystarczy
na uzyskanie minimum 30% na maturze z polskiego (która nota bene nie jest trudna). Zresztą
te 30% to już jest amnestia :] Ja musiałem napisać najdłuższe wypracowanie w moim życiu (na
próbnje 6,5 strony, rekord ten pobiłem na maturze - ponad 9 stron A4 :) - chociaż zawiodłem
się trochę na ocenie, tylko 4, chociaż mam pewność, że praca była bardzo dobra. Temat siadł
mi jak nigdy - mogłem sobie pisać o literaturze pozytywizmu i drugowojennej :D

Trudny to temat pewnie musiał byc, ale wracajmy do tematu, pomyśl sobie, że to co tak zakuwałeś przez ostatnie dni i noce to wciąż za mało żeby zdac maturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 03:07, Belmundo napisał:

Trudny to temat pewnie musiał byc

Włąśnie dla mnie nie był trudny, dlatego go wybrałem :D

Dnia 31.01.2007 o 03:07, Belmundo napisał:

ale wracajmy do tematu, pomyśl sobie, że to co tak zakuwałeś przez ostatnie dni i noce to wciąż za mało żeby zdac maturę

Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Zwłaszcza, że nową maturę z polskiego to można zdać nawet nie mając praktycznie żadnego pojęcia o literaturze, a jedynie logicznie myśląc. Zresztą jak ktoś się uczy, to zda bez najmniejszego problemu. Największy harmider robią ci, którzy z lenistwa się nie nauczą i później mają problemy. A i jeszcze jedno - trzeba czytać lektury, a nie ściągi, to od razu się problemy same rozwiązują :D Ja nie przeczytałem zdaje się dwóch czy trzech lektur przez całe liceum (w podstawówce wszystkie połknąłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem starą mature i tam nie było możliwości by zdać nie znając poszczególnych epok. Moja praca wyglądała następująco: "Od /Antygony/ po /Rozmowy z katem/". Tak zdałem pisemną maturę na 3. Potem była ustna na 4. Do tego drugi przedmiot - j. niemiecki - oceny adekwatne do j.polskiego. Czyli średnia z matury 3.5 + 5 za dyplom technika i heja na polibude. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 03:23, Quatre napisał:

Włąśnie dla mnie nie był trudny, dlatego go wybrałem :D
> ale wracajmy do tematu, pomyśl sobie, że to co tak zakuwałeś przez ostatnie dni i noce
to wciąż za mało żeby zdac maturę
Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić. Zwłaszcza, że nową maturę z polskiego to można zdać
nawet nie mając praktycznie żadnego pojęcia o literaturze, a jedynie logicznie myśląc. Zresztą
jak ktoś się uczy, to zda bez najmniejszego problemu. Największy harmider robią ci, którzy
z lenistwa się nie nauczą i później mają problemy. A i jeszcze jedno - trzeba czytać lektury,
a nie ściągi, to od razu się problemy same rozwiązują :D Ja nie przeczytałem zdaje się dwóch
czy trzech lektur przez całe liceum (w podstawówce wszystkie połknąłem :)

U nas z tymi streszczeniami to nie przejdzie, nasza polonistka zawsze wie czy ktoś czytał książke czy tylko streszczenie, a propos ja nie czytam żadnych streszczeń, takie np. Opowieści z Narnii (całe 7 tomów) przeczytałem w 6 godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, że "ze streszczeniami" nie przejdzie. Podejrzewam, że nauczyciele wyłapują "superackie sciągi" w kioskach a po necie też buszują.
"Opowieści z Narni" nie czytałem i zamiaru takiego nie mam, ale "Nekroskopa" to łykam w kilka godzin (tylko, że tu tomy wychodzą co jakiś czas więc można se podarować odniesienie w funkcji czasu).

PS. Rada na przyszłość -> tnij posty (dając na "odpowiedz" kasuj posta poprzednika, chyba że wyjątkowo chcesz zaznaczyć swoją wypowiedż pod dane zdanie. W innych przypadkach "tnij", jak np. ja. Nic nie zostawiam bo to wypowiedź tylko do Ciebie. Później jak Ci ranga skoczy do góry to mody mogą się czepiać czemu nie tniesz postów, a po co z nimi wojować (zawsze przegrasz w tej walce, no 99%, że przegrasz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

Dnia 31.01.2007 o 04:04, Vormulac napisał:

do góry to mody mogą się czepiać czemu nie tniesz postów, a po co z nimi wojować (zawsze przegrasz
w tej walce, no 99%, że przegrasz).

Ja bym powiedzial, ze przegra na 100%. Bo jak by dostal powiedzmy -1, to honor moda mu nie pozwoli przywrocic statusu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 22:08, VaRIaT napisał:

Ja bym powiedzial, ze przegra na 100%. Bo jak by dostal powiedzmy -1, to honor moda mu nie
pozwoli przywrocic statusu. :P


Honor może i nie, ale przepisy tak. Możesz zawsze się odwoływać od "wyroku" i wiem, że dosyć często zostają cofnięte degrady, a nawet bany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować