• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzesiek_gracz

Od czego zależy ping?

Pytanie

Witam wszystkich. Jestem multiplayerowym graczem Gears of War, często zakładam własne serwery... i tu pojawia się problem. Większość osób, które wchodzi na moje serwy płacze, że ma duży ping i sobie wychodzą i szczerze, to sam tak robie jak wchodze na czyjiś serwer i ping jest dla mnie zaduży, ale moje pytanie brzmi:

- czyją winą jest wysoki ping np. Jana Kowalskiego, który wchodzi na mój serwer by pograć w GoWa?

a. transferem Jana Kowalskiego, który wchodzi na mój serwer?
b. moim transferem, osoby, która tworzy serwer?
c. inne źródła problemu?

Z góry dzięki i pozdro dla wszystkich.

20080806200442

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Wysokość pingu zależy od wielu czynników. Zazwyczaj to odległość łączącego się (w tym przypadku gracza) z serwerem i szybkość neta hosta, czyli zakładającego serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zależy od kilku czynników ale głównie :
1 sposobu w jaki podpięte są serwer i łączący się (łącza bezprzewodowe zwykle mają większy)
2 szybkości serwera, być może jest zbyt wolny i nie wyrabia przy dużej liczbie graczy
3 programów działających w tle i korzystających z netu (też na obu maszynach) spowolnią go np komunikator albo ściąganie plików
4) szybkości łącza samego serwera, przy większej liczbie userów może się zwyczajnie "zatkać" (oczywiście od strony klienta też szybkość ma znaczenie, ale dzisiaj praktycznie każde łącze nadaje się do grania jako klient). Większość łączy internetowych jest asymetryczna, czyli wysyłanie i odbieranie mają różne prędkości. U ciebie najprawdopodobniej jest tak że odbieranie informacji jest dużo szybsze niż wysyłanie, i stąd lagi (bo szybkość wysyłania za niska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam neo 512, ale jak wchodze na Gearsa gdzie jest już 7 osób, a ja jestem 8 to ping dochodzi nawet do 500. Czy gdybym miał neo 6mb to, czy mój ping był by mniejszy i czy ping osób, które wbijały by na moje serwy też był by mniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2008 o 21:04, Grzesiek gracz napisał:

Ja mam neo 512, ale jak wchodze na Gearsa gdzie jest już 7 osób, a ja jestem 8 to ping
dochodzi nawet do 500. Czy gdybym miał neo 6mb to, czy mój ping był by mniejszy i czy
ping osób, które wbijały by na moje serwy też był by mniejszy?

O ile pamiętam ma ona nie za wysoką prędkość wysyłania danych, co może być przyczyną problemu. tak więc zamiana na neo 6 mb powinna pomóc (ale niekoniecznie musi) pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować