• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzesiek_gracz

Crysis na maxa, ale z jakim sprzętem?

Pytanie

Siemka. Moje pytanie odnosi się do Crysisa, a mianowicie do tego jaki trzeba mieć sprzęt, aby Crysis chodził na bardzo wysokich zaawansowanych opcjach graficznych i dużej rozdzielczośći, gdzieś 1440:900. Chociaż mój komp przewyższa wymagania minimalne to jednak na maxymalnie wysokich z wysoką rozdzielczością grać się nieda. W sumię to w zaawansowanych nie moge wybrać rubryki na bardzo wysokie. Jaki trzeba mieć sprzęt, aby wykisić z Crysisa co się da bez żadnych zacinek, czyli jaki proc, ile raamu i jaką karte. Z góry dzięki i pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 07.08.2008 o 01:00, Grzesiek gracz napisał:

Siemka. Moje pytanie odnosi się do Crysisa, a mianowicie do tego jaki trzeba mieć sprzęt,
aby Crysis chodził na bardzo wysokich zaawansowanych opcjach graficznych i dużej rozdzielczośći,
gdzieś 1440:900. Chociaż mój komp przewyższa wymagania minimalne to jednak na maxymalnie
wysokich z wysoką rozdzielczością grać się nieda. W sumię to w zaawansowanych nie moge
wybrać rubryki na bardzo wysokie. Jaki trzeba mieć sprzęt, aby wykisić z Crysisa co się
da bez żadnych zacinek, czyli jaki proc, ile raamu i jaką karte. Z góry dzięki i pozdro.


Max. detale są dostępne tylko na Viście (oficjalnie, bo da się ustawić Very high na XP, wpisz w google Very high Crysis Windows XP i znajdziesz linki).
A co do sprzętu - z wygładzaniem krawędzi x4, żeby grać w absolutnie max. detalach przy pełnej płynności wystarcza:
Q9300 (lub E8400)
2 GB RAM
2xRadeon HD4850 (ewentualnie 1xGTX280)
Jeżeli myślimy o ustawieniu jeszcze wyższego wygładzania krawędzi (x16) i jeszcze wyższych rozdzielczościach (np. 1920*1200), to przydatne okaże się SLI 2xGTX280 lub 3xHD4870 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam proc intel core 2 Quad Q6600/GF 8500GT 1024/2 GB RAAM. Głównie chodzi mi nie tyle o wygładzenie co o te maximum w zaawansowanych co musiał bym dodać do kompa, ewentualnie wymieni aby Crysis poszedł na wysokich zaawansowanych bez urywek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 02:08, Grzesiek gracz napisał:

Ja mam proc intel core 2 Quad Q6600/GF 8500GT 1024/2 GB RAAM. Głównie chodzi mi nie tyle
o wygładzenie co o te maximum w zaawansowanych co musiał bym dodać do kompa, ewentualnie
wymieni aby Crysis poszedł na wysokich zaawansowanych bez urywek?


Twój komputer jest jakieś 4x za słaby...Nie wiem, kto ci wciskał takie części (kupowany w supermarkecie, czy jak) - świetny procesor, badziewna karta graficzna (naprawdę badziewna, to sprzęt do biura, a nie do grania...). Jak zmienisz kartę graficzną na:
GeForce 9600GT/8800GT, koszt - ok. 350 zł - dość płynnie płynnie w wysokich, bez wygładzania.
Radeon HD4850, koszt ok. 450 zł - płynnie w bardzo wysokich, bez wygładzania krawędzi.
Radeon HD4870 - koszt. ok 700 zł - płynnie w bardzo wysokich, z wygładzaniem krawędzi x4.
A jak włączyć max? Pisałem w pierwszym poście (Na 8500GT nie radzę, bo będziesz mieć 1 klatkę na sekundę, albo i mniej)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 02:34, Grzesiek gracz napisał:

To mam problem tylko z kartą? a RAAMu nie zamało?


Nie. Sam mam 2GB i mi Crysis chodzi w max. detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 03:08, Grzesiek gracz napisał:

Czyli oddać karte dla kloszarda i kupić sobie lepszą i po problemie? A jaką ty masz karte?

2xHD4850 (u ciebie na 90% nie da się wsadzić dwóch kart graficznych, pewnie niewłaściwa płyta główna, więc nie kupuj takiego samego pakietu jak ja...). Na twoim miejscu brałbym albo Radeona HD4850, albo HD4870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Quad Phenom 9550, 2gb 800 ramu, gf 9600gt 1gb i Crysis chodzi bez problemow na 1920x1200 z najwyzszymi ustawieniami pod XP....dławił się tylko na misji na łodzi podczas walki na pokładzie z falami kosmitów...oh i AA nie ustawiony na maksa...nie pamiętam na ile miałem, albo x2 albo wyłączony. I tak przy takiej rozdzielczości to AA dużo nie daje lol...

Na starym konfigu AMD64 3000+ i gf7600gt gra chodziła w trybie podklatkowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam:
Procesor Intel Core 2 Duo 2,4 GHZ
2 GB Ramu 800 Hz
Geforce 8800 GTS 320 MB
Windows XP
I mi Crysis chodzi bez problemu na najwyższej jakości z bardzo dobrą rozdzielczością bez zwiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 07.08.2008 o 06:48, korbest napisał:

Quad Phenom 9550, 2gb 800 ramu, gf 9600gt 1gb i Crysis chodzi bez problemow na 1920x1200
z najwyzszymi ustawieniami pod XP....dławił się tylko na misji na łodzi podczas walki
na pokładzie z falami kosmitów...oh i AA nie ustawiony na maksa...nie pamiętam na ile
miałem, albo x2 albo wyłączony. I tak przy takiej rozdzielczości to AA dużo nie daje
lol...

Na starym konfigu AMD64 3000+ i gf7600gt gra chodziła w trybie podklatkowym :)

C2D 6600, 2GB/800, GTX8800 720MB, WinXP. Na 1920x1080 wytrzymałem kilka sekund początku (samolot nadlatuje nad wyspę) zmieniłem rozdziałkę bodajże na 1600x... i poszło płynnie. Czas zmienić procka:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Popatrz na podpis, zamień grafe na 9600 GT, tańsza a te same osiągi, 2Gb ramu wystarczą a Crysis Ci pójdzie w 1240x1080 z około 35 klatkami (bez wygładzania) z 4x wyciągnie ze 25klatek. Mysle że taki wynik wystarczy do cieszenia się w pełni grą.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować