Zaloguj się, aby obserwować  
Chester001

Gra Clash

98 postów w tym temacie

kilkanaście dni szukałem po całym mieszkaniu a szczególnie w moim pokoju Clasha.. ażw końcu przez przypadek znalałem ną 20 cm od jednostki centralnej.. przeszukałem wszystkie moje płyty (jakies 2000 płyt) .. no super zaraz zobaczymy czy działa ..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaaahhhhhhhhhh zainstalowałem co trzeba zrobiłem profil i wszysstko cacy uruchamia sie instalator i wyskakuje komunikat ze nie moze odnalesc pliku konfiguracyjnego ... robiłem różne manewry jakie są możliwe i DUPA BLADA... nic wciąż ten zasrany komunitak... pomóż mi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 18:24, Chester001 napisał:

aaaaahhhhhhhhhh zainstalowałem co trzeba zrobiłem profil i wszysstko cacy uruchamia sie instalator
i wyskakuje komunikat ze nie moze odnalesc pliku konfiguracyjnego ... robiłem różne manewry
jakie są możliwe i DUPA BLADA... nic wciąż ten zasrany komunitak... pomóż mi..



najlepiej pliku konfiguracyjnego wogule nie ustawiaj, najpierw plik EXE czy jak to tam było, to wskaż plik install.exe czy jak to jest na tej płycie, jak zainstalujesz to przestaw wszystko na gre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A musisz koniecznie instalowac,uzywac D-Fend?
A czy wogole Dosbox dobrze dziala na XP, bo czytalem, ze Vdmsound jest lepszy do gier dosowych na XP.

Ja bym zainstalowal gre pod Dosboxem i gral w Dosbox''ie
Komendy wazne przy poslugiwaniu sie Dosboxem, wcale nie sa trudne(szczegolnie, gdy sie je zna) i sa podane w helpie(wraz z przykladami jak ich uzywac)
Jak juz zainstalujesz gre to mozesz w dosbox.conf w czesci [autoexec] spisac komendy, ze uruchamiajac dosbox, dosbox odrazu uruchomi gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 18:23, Chester001 napisał:

no ale ja nawet gry nie moge normalnie zainstalowac z tego co pamietam...


A za pomoca czego probowales ja zainstalowac?
W samym windowsie XP?
Z samym dosboxem?
Z dosbox + D-Fend ?
Eksplorujac moja plyte widze dwa rodzaje instalki Setup.exe i winSetup.exe,

Probowales instalowac pod windowsem z winsetup? Moze twoj problem z winsetup jest zwiazany z tym, ze XP nie ma dosa?
U mnie WinSetup.exe uruchamia sie dobrze pod windowsem 98se.

Pisales o problemach z instalacja i wydalo mi sie, ze probujesz instalowac gre metoda dosbox + D-Fend.

Zas sam Dosbox powinnien (i u mnie umie, dzisiaj zainstalowalem) uruchomic instalke dosowa setup.exe i gre zainstalowac, zas gra tez mi chodzi pod dosboxem, tylko troche trwa przechodzenie do nastepnego okna, pewnie bede musial troche pobawic sie z szybkoscia emulacja i frameskip(jesli frameskip w ogole wplywa na gre)
Moglbym ci napisac krotki poradnik "co wpisac do dosboxa", by zainstalowac i uruchomic gre, jesli ciezko ci obsluga Doxboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zainstalowac gre bez niczego nie idzie, próbowałem zainstalowac gre samym dosboxem tez nie i przy pomocy tego freda czy jak tam to się zwie .. jak chcesz mi pomuc to po porstu napisz aja zobacze czy sie da... i bede Ci wdzieczny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2006 o 20:05, Chester001 napisał:

próbowałem zainstalowac gre bez niczego nie idzie, próbowałem zainstalowac gre samym dosboxem
tez nie i przy pomocy tego freda czy jak tam to się zwie .. jak chcesz mi pomuc to po porstu
napisz aja zobacze czy sie da... i bede Ci wdzieczny..



A wiec oto krotki poradnik, (wpisujesz komende, enter i nastepna komende). Ja uzywam dosboxa 0.63

mount c c:\
mount d d:\ -t cdrom
d:
setup.exe

I po instalacji, zostaniesz przeniesiony do folderu z gra, wiec wpisz clash.bat i gra powinna sie uruchomic.

Jesli czytnik cdrom masz na innej literze to zmien d na twoja litere, zakladam, ze chcesz instalowac gre na partycji c, ale jak chcesz na innym to tez zmieniasz litere.

Ponizej [autoexec] w dosbox.conf wpisz
mount c c:\
mount d d:\ -t cdrom
C:\longsoft\clash.bat

Jesli wczesniej zmieniales litery to tutaj tez.

Mam nadzieje, ze to pomoze, bo to u mnie dziala.


Vdmsound jest podobno dobry do dosowych gier w XP, jak dosbox zawiedzie to moze nim powinnies sie zainteresowac.


Co do dzwieku w win98
Zwykle jak windows pyta sie o jakis plik przy instalowaniu sprzetu to albo
-wskazuje mu sie folder z sterownikami do danego sprzetu(czasami trzeba sciezke wpisac recznie, gdy nie ma opci wskaz folder czy cos w tym guscie),
-albo wklada sie plyte z windowsem 98 lub plyte, dyskietke z sterami

Jesli windows chcial zainstalowac karte, ale przerwales instalacje, to karta powinna byc w "Menedżerze urządzeń", ale jako przedmiot nieznany(zolty wykrzynik) wiec usun nieznany lub kliknij na to i aktulizuj sterownik,jak juz bedziesz mial stery


Jesli partycje na dysku winXP masz FAT32 to
moze podlaczysz obywa dyski naraz i ustawisz w biosie by komputer uruchomil sie z dysku z win98 i przy instalacji karty wskazac folder windowsa XP, bo tam powinny byc stery od dzwieku.A karte dzwiekowa, chyba wiesz jaka masz? Bo moze wykryc wiele sterownikow.

Jak winXP ma NTFS, to niech komp startuje z dysku XP i przekopiujesz stery z foldera windowsa XP na dysk win98
Nie wiem jak w XP, ale w 98, w
"Menedżerze urządzeń" wybierajac kontrolery audio i kartę muzyczną i opcję "szczegoly pliku sterownika" to windows podaje dokladna lokalizacje sterow(nie wiem czy kompletna liste) wiec przekopiujesz tylko te pliki.

I moze gdy dysk z win98 bedzie juz sam to juz moze znajdzie te stery przy instalacji karty(ale nie wiem czy stery do kart muzycznych moga sie roznic w przypadku systemach operacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde... ale mi narobiliscie ochoty na te gre :P nie wiecie czy mozna to skads legalnie (podkreslam LEGALNIE) sciagnac? albo nie ma ktos czasem na sprzedarz tej gry?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 01:40, Ondrii napisał:

kurde... ale mi narobiliscie ochoty na te gre :P nie wiecie czy mozna to skads legalnie (podkreslam
LEGALNIE) sciagnac? albo nie ma ktos czasem na sprzedarz tej gry?:P


Jak chcesz kupic to sprawdz na aukcjach internetowych, tylko uwaznie przegladaj oferty, bo istnieje zespol muzyczny o tym samym tytule.
Kiedys Clasha dodali do remake-woego wydania "Age of wonders" 1 (wydal to Play-it).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzialem na stronie do sciagniecia... :P podzielona na 4 czesci... szkoda ze tylko 1 czesc dziala a pozostalych 3 nie mozna sciagnac :P lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2006 o 01:40, Ondrii napisał:

kurde... ale mi narobiliscie ochoty na te gre :P nie wiecie czy mozna to skads legalnie (podkreslam
LEGALNIE) sciagnac? albo nie ma ktos czasem na sprzedarz tej gry?:P



w Ąuchan w Gdańsku można gre kupić za 10zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey dawno nikt tutaj niezaglądał... czy jest szansa ze jakbym anpisali do longsoft games.. aby popracowała nad sequelem Clasha ??

prosze odpowiedzcie.. :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojjj. Stara, dobra gierka, Pamiętam jak grałem z kolegami, to była świetna gierka. A te krótkie filmiki przy danych lokacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2006 o 21:56, Wasizi napisał:

Ojjj. Stara, dobra gierka, Pamiętam jak grałem z kolegami, to była świetna gierka. A te krótkie
filmiki przy danych lokacjach.


mi bardzo sie podobało... podobał.. filmik jak ucinają głowe oraz.. jak torturowałem ziomka :D .. tj mp3 .. :P
szkoda ze w sumie królowa była zbędna.. jakby moi synowie potrafili jeszcze walczyc to było by fajnie a nie zbedni kolesie.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować