Zaloguj się, aby obserwować  
Rambo1985

Małoletni na gram.pl

225 postów w tym temacie

Dnia 28.11.2008 o 20:48, Ancient Lord napisał:

czasem zachowuje się jak gówniarz, robię rzeczy, które wydają mi się potem głupie i/lub
gówniarskie, ale ogólnie czuję, że nie jestem jeszcze w pełni dojrzały i odpowiedzialny
- cóż, urok dorastania ;D


A tam ja nie chcę już dorastać :( Mógłym mieć 15... dobra 18 do końca życia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2008 o 20:55, Telomo napisał:

A tam ja nie chcę już dorastać :( Mógłym mieć 15... dobra 18 do końca życia :P

Taa, dobija człowiek pełnoletnosci, i sobie mysli, na bogów, dopiero teraz zaczyna się robic wesoło...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2008 o 23:07, RWS napisał:


> A tam ja nie chcę już dorastać :( Mógłym mieć 15... dobra 18 do końca życia :P

Taa, dobija człowiek pełnoletnosci, i sobie mysli, na bogów, dopiero teraz zaczyna się
robic wesoło...:/


Nie, po prostu jak z wiekiem 15 lt za 125 lat będę chciał kupić grę +18 (GTA XVIII) to poproszą o dowód i sobie nie kupię ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurierzy z gram.pl są mily, można z nimi pogadać. Mój kolega tak miał i ja (14 lat). Myśle że nie ma róznicy ile ma się lat. Często zamawiałem gry z gramu i jakos nie miałem problemów przy odbiorze, raz się jeden doczepił, tatus przyszedł i po sprawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 22:43, peryfraz napisał:

Kurierzy z gram.pl są mily, można z nimi pogadać. Mój kolega tak miał i ja (14 lat).
Myśle że nie ma róznicy ile ma się lat. Często zamawiałem gry z gramu i jakos nie miałem
problemów przy odbiorze, raz się jeden doczepił, tatus przyszedł i po sprawie :D


Do mnie się jeszcze nie czepiali, ale ostatnio kurier mnie wnerwił. Zadzwonił, że będzie za godzine (czekałem na RE4 na PS2) i co? I czekam trzecią i dopiero przyjechał ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2008 o 16:34, Bezimienny1993 napisał:

Tak to prawda - Pegi nie są egzekwowane w Polsce.

Akurat jeśli chodzi o Pegi to w pewnym sensie nie wydają mi się potrzebne. Owszem, zawsze to jakaś informacja jak drastyczna jest gra, ale np. Hitman jest od lat 16. A może być tak, że z powodzeniem będzie w nią grał 15-latek a na 17-latka wpłynie tak, że weźmie nóż i będzie dźgał kolegów. Ludzie są różni, różna jest ich psychika, generalizacja nic nie zmieni. Tak samo jest z alkoholem - 15-latek potrafi napić się piwa i nic, a 19 latek potrafi się urżnąć w trupa (za przeproszeniem), wsiąść w auto i zabić 4 osoby. Kto jest bardziej dojrzały? Dlatego wg mnie wszelkie klasyfikacje wiekowe nie są zbyt sensowne, ale cóż... jakoś trzeba poukładać co dla kogo.

Dnia 27.11.2008 o 16:34, Bezimienny1993 napisał:

użytkowników o bardzo fajnej opcji w Mozilla Firefox jaką jest podkreślanie błędów ortograficznych
oczywiście pojawiają się tam także sugestie prawidłowych wyrazów.

Ale forum to nie wszystko dla użytkowników i może tam, gdzie są szczególnie aktywni przydaje się bardziej inna przeglądarka?

Dnia 27.11.2008 o 16:34, Bezimienny1993 napisał:

Jeżeli ktoś używa innej
przeglądarki, warto przekopiować swój tekst to worda i sprawdzić prawidłowość. :-]

Że niby jak? A Tobie by się chciało wklejać każdego jednego posta do Worda? Co to ma być, sprawdzian ortograficzny? Dyktando? Owszem, poprawność ortograficzna i stylistyczna (ta wg mnie nawet bardziej) jest ważna, ale bez przesady. Wystarczy rzucić okiem na posta przed jego dodaniem. Wyłapać co bardziej rażące błędy (nie oszukujmy się - jak ktoś napisze "mósi" to od razu to widać) i dodać. A jak ktoś napisze np. "niewiem" to następna osoba może delikwenta delikatnie poprawić i następny razem napisze poprawnie.

A co do tematu... to jeszcze mam prawo się tu wypowiadać :D Za niecałe pół roku będę już dorosłym człowiekiem. Ech... szybko to wszystko leci, ale cóż. W pewnych aspektach życia zawsze będę dzieckiem (np. nigdy nie wywalę moich maskotek:)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do łączenia nie + wyraz, to wystarczy zapamiętać, że nie piszemy razem z przymiotnikami (niezielony, nieciekawy) a łącznie z czasownikami (nie brał, nie dowiedział się). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:44, Telomo napisał:

Co do łączenia nie + wyraz, to wystarczy zapamiętać, że nie piszemy razem z przymiotnikami
(niezielony, nieciekawy) a łącznie z czasownikami (nie brał, nie dowiedział się). :P



rozłącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 11:44, mała16 napisał:

Że niby jak? A Tobie by się chciało wklejać każdego jednego posta do Worda? Co to ma
być, sprawdzian ortograficzny? Dyktando? Owszem, poprawność ortograficzna i stylistyczna
(ta wg mnie nawet bardziej) jest ważna, ale bez przesady. Wystarczy rzucić okiem na posta
przed jego dodaniem. Wyłapać co bardziej rażące błędy (nie oszukujmy się - jak ktoś napisze
"mósi" to od razu to widać) i dodać. A jak ktoś napisze np. "niewiem" to następna osoba
może delikwenta delikatnie poprawić i następny razem napisze poprawnie.


Zadam pytanie retoryczne. Jakie posty Ci się lepiej czyta: te pokemonofffym pismem z błędami gramatycznymi i ortograficznymi czy poprawne językowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 18:23, Bezimienny1993 napisał:

Zadam pytanie retoryczne. Jakie posty Ci się lepiej czyta: te pokemonofffym pismem z
błędami gramatycznymi i ortograficznymi czy poprawne językowo ?

A czy ja o tym pisałam? Nie, bo co innego pisać posty pismem pOKEmonoWYM, które jest pisaniem małych dzieci z czystej złośliwości a co innego jak ktoś napisze "niewiem" zamiast "nie wiem". Rozumiesz różnicę? Poza tym wątpię, żeby komuś wyszedł pokemonowy post tylko dlatego, że nie sprawdził jego poprawności w Wordzie. Oczywiście, niektórzy robią dość rażące błędy ortograficzne (trafiłam nawet na "mósi"), ale większość niestety przekłada ilość nad jakość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 15:59, mała16 napisał:

> Zadam pytanie retoryczne. Jakie posty Ci się lepiej czyta: te pokemonofffym pismem
z
> błędami gramatycznymi i ortograficznymi czy poprawne językowo ?
A czy ja o tym pisałam? Nie, bo co innego pisać posty pismem pOKEmonoWYM, które jest
pisaniem małych dzieci z czystej złośliwości a co innego jak ktoś napisze "niewiem" zamiast
"nie wiem". Rozumiesz różnicę? Poza tym wątpię, żeby komuś wyszedł pokemonowy post tylko
dlatego, że nie sprawdził jego poprawności w Wordzie. Oczywiście, niektórzy robią dość
rażące błędy ortograficzne (trafiłam nawet na "mósi"), ale większość niestety przekłada
ilość nad jakość...


Rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tutaj bez względu na wiek ( bez przesady z niskim wiekiem ) mają równe prawa aczkolwiek nie które rzeczy muszą robić za zgodą rodziców itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie rodzice pozwolili Ci na wchodzenie na to forum? Żeby pisać niektóre rozłącznie to już trzeba być wyjątkowym... nieukiem, prawda? Wybacz za tą bezpośredniość, ale to już nie pierwszy Twój post który mnie rozwalił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 17:23, AvP2 napisał:

W takim układzie rodzice pozwolili Ci na wchodzenie na to forum? Żeby pisać niektóre
rozłącznie to już trzeba być wyjątkowym... nieukiem, prawda? Wybacz za tą bezpośredniość,
ale to już nie pierwszy Twój post który mnie rozwalił...


Jakby cię "rozwalił" to nie mógłbyś już nic napisać :) A wszystkie twe problemy życiowe byłyby rozwiązane xD


Naprawdę tym, którzy mają problemy z pisaniem polecam Mozillę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupować gry na Gram.pl może nawet 2 latek, pod warunkiem, że wie jak obsługiwać komputer.... :P

A co do wieku na forum, to jest tak samo (niestety) chociaż wolałbym aby rejestracja była możliwa jedynie dla osób powyżej 14 roku życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:17, JackXP PL napisał:

A co do wieku na forum, to jest tak samo (niestety) chociaż wolałbym aby rejestracja
była możliwa jedynie dla osób powyżej 14 roku życia...

Dobra, tylko wyjaśnij mi coś takiego. Ja w tym czasie mogę mieć 16,18,20 bądź 22 lata. Nie patrząc na GS, bo tam mogę kłamać oceń mi prawdziwość mojego wieku :) Druga sprawa to taka że 14 latek może mieć tak porypane w głowie (na tym forum to wszystko jest możliwe) że poziom jego wypowiedzi ocenimy jako, dajmy na to, 12, góra 13 lat. No i oczywiście ponawiam próśbę o mechanizmy jakie miałyby wychwytywać prawdziwość wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:50, wip_01 napisał:

No i oczywiście
ponawiam próśbę o mechanizmy jakie miałyby wychwytywać prawdziwość wieku.


Obecnie nie da się tego zweryfikować, lecz przydałoby się coś w rodzaju potwierdzenia wieku aktualnym dowodem tożsamości (legitymacja uczniowska/studencka/dowód osobisty) sfotografowanym/zeskanowanym i przesłanym mailowo do administratora który po ocenieniu czy to nie jest fałszywka aktywowałby (lub też nie) konto.

Ok, wiem... Głupie to, bo wtedy nikt nie chciałby się rejestrować, ale... Moim zdaniem lepiej mniejsze grono a inteligentne niż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 19:41, JackXP PL napisał:

Obecnie nie da się tego zweryfikować, lecz przydałoby się coś w rodzaju potwierdzenia
wieku aktualnym dowodem tożsamości (legitymacja uczniowska/studencka/dowód osobisty)
sfotografowanym/zeskanowanym i przesłanym mailowo do administratora który po ocenieniu
czy to nie jest fałszywka aktywowałby (lub też nie) konto.

Huh, no ale jest pare ale. I tak trolli sie nie uniknie, wiele z nich ma ok 14lat i powyżej, nie wiem czy chcą być lepsi ale to już nubstwo a nie newbie. A co do sprawdzania? Oj kuuuuupa roboty, nie sądze by komuś się chciało oceniać prawdziwość. Ale...ale jeżeli juz to moim zdaniem byłoby to klikanie "tak/nie" po pierwszym rzucie okiem. Teraz te photoshopy, kupowanie na allegro możliwości podrobienia skanu, aby móc się zarejestrować. Dla chcące nic trodnego.

Musimy żyć, nic innego się nie poradzi ;(

Dnia 10.12.2008 o 19:41, JackXP PL napisał:

Ok, wiem... Głupie to, bo wtedy nikt nie chciałby się rejestrować, ale... Moim zdaniem
lepiej mniejsze grono a inteligentne niż...

Oj prawda, prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2008 o 07:27, Telomo napisał:

>
> > A tam ja nie chcę już dorastać :( Mógłym mieć 15... dobra 18 do końca życia
:P
>
> Taa, dobija człowiek pełnoletnosci, i sobie mysli, na bogów, dopiero teraz zaczyna
się
> robic wesoło...:/

Nie, po prostu jak z wiekiem 15 lt za 125 lat będę chciał kupić grę +18 (GTA XVIII) to
poproszą o dowód i sobie nie kupię ;/


spox kurieży nie pytają ile masz lat czyli luz ja bratu odebralem wiedzmin edycja rozszezona i kurier milczał jak grób kurieży nie wiedzą co jest w paczce

ale jak w sklepie to klop dobrze ze jestem wyskoi bo wyglądam jak bym miał 14-15 lat a mam mniej lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2008 o 17:52, XXX.PL napisał:

> >
> > > A tam ja nie chcę już dorastać :( Mógłym mieć 15... dobra 18 do końca
życia
> :P
> >
> > Taa, dobija człowiek pełnoletnosci, i sobie mysli, na bogów, dopiero teraz
zaczyna
> się
> > robic wesoło...:/
>
> Nie, po prostu jak z wiekiem 15 lt za 125 lat będę chciał kupić grę +18 (GTA XVIII)
to
> poproszą o dowód i sobie nie kupię ;/

spox kurieży nie pytają ile masz lat czyli luz ja bratu odebralem wiedzmin edycja rozszezona
i kurier milczał jak grób kurieży nie wiedzą co jest w paczce

ale jak w sklepie to klop dobrze ze jestem wyskoi bo wyglądam jak bym miał 14-15 lat
a mam mniej lol



Nie wiem co to ma do mojej wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować