Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry 2 - znamy wymagania sprzętowe

127 postów w tym temacie

Nie sądzę by 2 GB ramu stanowiły jakąś przeszkodę w graniu na full detalach... Ja niestety nie moge sobie włożyć więcej niż 3,5 GB ponieważ posiadam 32 bitowy system operacyjny, a Vista zjada go tyle, że 2 GB Ramu na XP to jak 4 na Viście :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie tylko, że Crysis miał naprawdę beznadziejnie zoptymalizowany kod... W Far Cry 2 ma być lepiej, więc te wymagania mogą dać komfortową gre w wysokich (nie maksymalnych(czyt. DX9)) detalach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyte główną mam i te inne rzeczy ale to co podalem jest chyba najistotniejsze prawda? Poza tym Crysis chodzi mi na High detail anty- aliasingu 4x i rozdzielczości 1440x900 średnio 40-50 klatek. Więc Far Cry 2 napewno tez będzie działać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh jaka ciętość, a skąd wiesz jak będzie chodzić?
Ostatnio gry mają raczej zawyżone wymagania a nie odwrotnie, dawno nie spotkałem się z grą która chodziła by ledwo ledwo na najniższych po spełnieniu zalecanych.
Pomijam Nwn2 oraz Gothic 3, gry są po prostu skopane od strony silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:03, madfrog napisał:

Nie sądzę by 2 GB ramu stanowiły jakąś przeszkodę w graniu na full detalach... Ja niestety
nie moge sobie włożyć więcej niż 3,5 GB ponieważ posiadam 32 bitowy system operacyjny,


a można, można.. po pierwsze wsadzać możesz sobie tyle ile sie zmieści, po drugie w rejestrze można pogrzebać i pozmieniać to i owo

Dnia 08.08.2008 o 20:03, madfrog napisał:

a Vista zjada go tyle, że 2 GB Ramu na XP to jak 4 na Viście :P


jeśli szanowny @Farien zakupił Quada i GF9800GX2 to chyba raczysz żartować że będzie grał na XP, gość siedzi na Viście i RAM co ma to zdecydowanie za mało by zagrać na full detalach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:20, Farien napisał:

Nie mam very high bo mam Windows XP. Jeśli nie wierzycie to nie!


to po co ci taka grafika i procesor skoro siedzisz na systemie który tego nie wykorzysta?? xD
fajny komputer sobie złożyłeś nie ma co xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam Core 2 Quada Q6600 @ 2,4 GHz i GF 8800GTS 512MB i siedzę na XP, ponieważ nie uważam by nowości, w tym DX10 wnosiły jakieś rewolucyjne rozwiązania... Może kolega Farien uważa tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:17, Farien napisał:

Płyte główną mam i te inne rzeczy ale to co podalem jest chyba najistotniejsze prawda?
Poza tym Crysis chodzi mi na High detail anty- aliasingu 4x i rozdzielczości 1440x900
średnio 40-50 klatek. Więc Far Cry 2 napewno tez będzie działać!


A U mnie Harry Potter 1 chodzi na max detalach z 999fps ... Farien proszę ogarnij się z tymi swoimi komentarzami jeden pod drugim bo to jest po prostu żenujące...

madfrog <-- jak dokupię 2GB Ram to się przeniosę na Vistę 64bit bo jak kumpel mawiał "warto" :)... Wystarczy wyłączyć większość dupereli, zainstalować SP1, pobawić się w rejestrze i mamy "normalny" system ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 20:22, Selv napisał:

Oh jaka ciętość,


sorry, kawa robi swoje ;]

Dnia 08.08.2008 o 20:22, Selv napisał:

a skąd wiesz jak będzie chodzić?


chodzić to może i będzie.. tylko jak? skoro FC2 ma nie mieć loadingów to wyobraź sobie jak to wszystko będzie wyglądać. no ale rzeczywiście za bardzo wybiegłem w przyszłość.. jak będzie to się okaże, skoro Wiedźmin na moim starym komputerze, gdzie nie obsługiwany był procesor chodził, to możliwe że niemożliwe stanie się możliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hahaha ale sie bałem, że mi sie bedzie podcinac. Jeśli nei przesadze z ogniem, to mysle, ze na wysokich mi pojdzie na athlon x2 6000+, 2,5Gb ram, ATI radeon 4850 512MB, ale zanim wyjdzie ta gra, to bede mial już 2x radeona 4850 xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FC 2 nie będzie tak, że cały świat będzie się ładował za jednym zamachem... Ładowanie trwało by chyba ze 2 h. Tutaj chodz o to, że ładowanie kolenych terenów będzie miało miejsce w czasie rzeczywistym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować