Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowy, lepszy Wiedźmin w preorderze sklepu gram.pl!

287 postów w tym temacie

Biadolenie na biadoleniu.Zespół Cd-projekt Red zrobił to samo co Hideo Kojima ze wszystkimi częściami Metal Gear Solid - po roku wydaje wersję polepszoną i z mnóstwem dodatków. Lepiej, dali posiadaczom pierwszej wersji Wiedźmina opcję ściągnięcia (za d a r m o !) patcha usprawniającego do edycji rozszerzonej. Każdy kto kupił Wieśka może sobie kupić za 20zł (nawet za 15zł) płytkę z patchem i płytkę z muzyką (tak to drugie też kosztuje!).

Co do biadolenia, że ci co kupią grę rok później mają lepiej... Tak samo powinienem się rozpłakać z okazji tego, że wydali sagę Baldur''s Gate na jednym DVD''ku za 25zł, a ja w sumie za wszystkie części dałem ponad 400zł. Mózg, używajcie mózgu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IRONY MODE: ON

Bo to w ogóle zbrodnia jest, że ktoś za swoją ciężką pracę żąda zapłaty, dlaczego z internetu nie można też zciągnać pudełka? i czemu właściwie mi nikt tego patcha na złotej tacy pod drzwi nie przyniesie, przecież ja kiedyś kupiłem grę! A przecież wiadomo że gry to towar pierwszej potrzeby i w ogóle powinny być dotowany jak leki na recepty i w ogóle jestem taki skrzywdzony...

IRONY MODE: OFF

..Na serio... niektórzy powinni sobie dać spokój z tym hobby, alpinizm też nie jest dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 14:57, LIZZU napisał:

tyle ze gracze prawdopodobnie nie spodziewali sie ze w momencie gdy bedą musieli doplacac
za nowy update to ktos inny dostanie go za darmo w formie za jaką oni muszą płacić..


Sam mi zarzucasz, ze wypowiadam sie w temacie, w ktorym sie nie zaglebilem. :) A ty gdybys choc troche poczytal to bys wiedzial, ze od kilku miesiecy wiadomo bylo iz bedzie Edycja Rozszerzona, wiecej poinformowano nawet jakie beda dodatki. I poczatkowo mowilo sie tylko o tym, ze bedzie patch do sciagniecia. Dopiero po prosbach graczy zapowiedziano, ze bedzie mozna te dodatki takze zakupic jako update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 15:05, szypek26 napisał:

nie musisz. możesz ściągnąć. co, chciałbyś, żebyś dostał płyty z uprade''a pocztą za
darmo? śmieszny jesteś...


śmieszne jest to ze po tylu tłumaczeniach nie dociera ze wlasnie ci co kupują teraz wiedzmina DOSTAJĄ PŁYTY Z UPGRADEM ZA DARMO, za ktore ja musze placic, wiec daruj sobie takie teksty o smiesznosci !

Dnia 11.08.2008 o 15:05, szypek26 napisał:

nie musisz. masz wybór. możesz ściągnąć. za darmo!


tjaaaa..?? seriiooo? i co. ZA DARMO bede miał kilka plikow na dysku podczas gdy ZA DARMO ktos bedzie miał cały zestaw na półce. ooohohoh no BARDZO sprawiedliwe.

Dnia 11.08.2008 o 15:05, szypek26 napisał:

przygody są do ściągnięcia za darmo. z czego jedna z nich już od paru miesięcy, więc
najpierw się zorientuj, o czym mówisz


To ty sie zorientuj gościu, bo ta która jest do ściagnięcia NIE POSIADA CHOCIAŻBY DUBBINGU w wersji w jakiej była oferowana wtedy. pomijam juz zeMI najbardziej zalezy na poprawkach technicznych typu szybsze loadingi itp.

Dnia 11.08.2008 o 15:05, szypek26 napisał:

no to dają Upgrade, dają też ER. ktoś zmusza ludzi do kupowania ER?!!! logika jest twoją
kiepską stroną...


czytanie ze zrozumieniem i matematyka jest Twoją kiepską stroną. ILE MOZNA POWTARZAC ze jedni mają fizycznie update za darmo a inny muszą placic i TO NIE JEST SPRAWIEDLIWE!! boszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :/

@Wojman
tak, wiadomo było, ale nikt sie nie spodziewał ze dadzą to w TAKIEJ cenie, która w obliczu 20 zeta za sam update jest z deka.. mhm.... krzywdząca dla tych co nabyli wiedzmaka wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten wasz patch za darmo mnie rozśmiesza, co to za darmowy patch jak wyjdzie na to samo, tylko że zapłace tyle samo enerdze, albo więcej. Szkoda gadać, skoro musza wydawać takie duże patche to co ta gra robiła w sklepach tak wcześnie? Niedopracowany produkt który nonstop trza ulepszać, a ciul, gracze niech kupują testeujmy na nich czy im sie spodoba. tak ja to widzę, mam mieszane uczucia, bo największą bolączką było ładowanie się lokacji i teraz ściągać czy kupić ściągać czy kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O takich drobnostkach jak chocby wprowadzenie innych wersji jezykowych to juz sie jakos nie pamieta. Bo najfajniej jest ponarzekac, zamiast poszukac informacji i poczytac co w tym patchu sie znajduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LIZZU, to tak najprościej jak się da:

ER to jest nowy - lepszy produkt, w który ktoś włożył niemało swojej pracy, a nie tylko zwykłym wznowieniem. Dlatego, w cywilizowanym świecie przyjmuje się, że ludzie za swoją pracę są wynagradzani. Dlatego właśnie płacisz za grę.

Prawa rynku są jasne, i aby coś się sprzedało i przyniosło zysk, cena musi być adekwatna do wartości produktu, ER jest towarem dla mniejszej grupy odbiorców, nie jest już takim Hiciorem jak w momencie premiery, stąd cena niższa, mimo większej/bogatszej zawartości.

Podobnie jest z Update Box-em te 20 zł to jest cena pracy jaką włożono w przygotowanie pudełkowej wersji patcha, druku instrukcji, opowiadań, tłoczenia płyt, produkcji opakowań na płyty i dystrybucji, plus koszty materiałów. Tego wszystkiego CD Projekt nie dostał za darmo, a że nie jest instytucją non profit, sprzedaje ten produkt za 20 zł.

Większość (zdecydowana) ludzi tutaj uważa to za słuszne i normalne, więc może warto się zastanowić czy to nie ty jesteś w błędzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc niech teraz któryś mądry niezadowolony z rozwiązania odpowie:

JAK CDP powinien rozwiązać kwestię wydania Edycji Rozszerzonej?

Przeczucie pozwala mi przewidywać, że nie padną żadne propozycje choćby z pozoru sensowne. To niezadowolenie nie wynika z tego, że CDP źle rozwiązał tę kwestię. Bo rozwiązał ją wzorowo. Lepiej się nie dało, bo nie da się nadpisać płyt i dokleić stron do instrukcji. Niektórych po prostu boli, że inni mogą kupić lepiej wydaną grę. I nie mogą się z tym pogodzić. Gdyby najwięksi krzykacze w tym temacie nie kupili gry wcześniej, nie pisaliby tu swoich wypocin, tylko już by zamówili pre-ordera. A teraz ONI są pokrzywdzeni i muszą to wykrzyczeć całemu światu... gorzej niż pięciolatki.

W życiu co chwilę okazuje się, że można było poczekać i kupić coś taniej, lepiej, na lepszych warunkach. Można było poczekać aż karta graficzna stanieje, można było poczekać aż gierka wyjdzie w taniej serii. Można było poczekać na reedycję albumu muzycznego, który za taką samą cenę zawiera więcej utworów. Tylko, że w tych wypadkach nikogo nie interesowały osoby, które kupiły produkt wcześniej.

Teraz dostajecie aktualizację za darmo, albo pakiet za grosze. Oczywiście - to źle. Może teraz i tak się nie przyznacie, ale mam wrażenie że wszyscy liczyliście na to, że CDP wyśle Wam na swój koszt pełne egzemplarze Edycji Rozszerzonej i to jeszcze z bonami na 100zł na zakupy w sklepie gram.pl.

A może dla Was, szanowni Niezadowoleni, lepiej by było, gdyby Edycja rozszerzona w ogóle nie wyszła? W takim wypadku oznacza to, że macie gdzieś rozwój gry i nie obchodzi Was nic poza tym, żeby ktoś inny przypadkiem nie miał lepiej od was. W takim wypadku nawet niektóre zwierzęta wiedziałyby lepiej jak się zachować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale zobacz o ile mniej by zajmowal i ile mniej by do sciagania bylo jakby zrobiono to oddzielnie - osobny dla niemcow osobny dla nas. i juz z 9gb zrobiloby sie sporo mniej i wtedy moze te sciaganie nie byloby juz az tak drastyczne..
nie od dzis sie przeciez robi patche do poszczegolnych wersji jezykowych.
np. wciaz musimy czekac na swoje bring down the sky bo z naszą nie dziala :/

@Viollus
ale ja rozumiem te prawa jakimi się to rządzi, upieram sie tylko przy tym ze to jest niesprawiedliwe i mi sie nie podoba :P
jak komus nie zalezy czy wyda te 2 dychy czy nie wyda czy wyda 40 czy 90 to nie ma sprawy. dla mnie to ma znaczenie z punktu widzenia klienta.
popieram update za 20 zeta. nie popieram dorzucenia go za darmo do potaniałego wiedzmina :] tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LIZZU, krzywdząca to jest twoja logika wobec mojego mózgu. Redzi powinni według ciebie dać tego pacza za 20zł, a wersję rozszerzoną za 120zł? Pytanie: Kto by to kupił? Prawa tego rynku są takie, że po pewnym czasie gra musi być tańsza żeby się dalej sprzedała. Nie martw się, za półtorej roku Wiesiek będzie kosztował 50zł, potem 20zł, a na końcu trafi na coverek do jakiejś gazety. No to wtedy będziesz mógł powiedzieć: Widzicie moje wnuki, dziadek w 2007 (zaraz przed wielką wojną) dał za tę grę sto złotych. Wiecie jakie to kiedyś były pieniądze? A teraz?! Te $*%^%$ dają to do gazety!!! Do broni zabić kapitalistyczne świnie, które MNIE skrzywdziły!
Człowieku, opanuj się. Jeżeli nie chcesz płacić tej strasznej sumy w wysokości omigosz! 20zł to zostaw komputer włączony na noc i ci się ściągnie ten twój zakichany pacz. Możesz też wcale nic nie ściągać, ani kupować tylko pograć w podstawową edycję wiedźmina i przestać płakać, że cię ktoś skrzywdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Mam dla Ciebie propozycję. Kup sobie Edycje Rozszerzoną, i będziesz miał wszystkie upgrade''y fizycznie na półeczce. Albo wreszcie skocz narzekać i pomysł nad tym, co wygadujesz! CDP nie zrobił tego wszystkiego za darmo.

Gdybyś Ty dostał to gratis, nieuczciwe byłopby to wobec tych, którzy czekali na ER, aby mieć te dodatki. Ale nie, świat się kręci wokół Ciebie. Jak samochód, który sobie kupiłeś też stanieje, albo dorzucą do niego klimatyzację i radio CD gratis też się oburzysz? I co? Oddasz samochód do salonu w ramach protestu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 15:14, LIZZU napisał:

śmieszne jest to ze po tylu tłumaczeniach nie dociera ze wlasnie ci co kupują teraz wiedzmina
DOSTAJĄ PŁYTY Z UPGRADEM ZA DARMO, za ktore ja musze placic, wiec daruj sobie takie teksty
o smiesznosci !


Przepraszam bardzo Wiedźmin ER ma już wbudowanego patcha do wersji pudełkowej, więc takiej płyty nikt nie dodaje, - Zanim się wypowiesz przeczytaj newsa.

Dnia 11.08.2008 o 15:14, LIZZU napisał:

tjaaaa..?? seriiooo? i co. ZA DARMO bede miał kilka plikow na dysku podczas gdy ZA DARMO
ktos bedzie miał cały zestaw na półce. ooohohoh no BARDZO sprawiedliwe.


A ja mam EK i nie narzekam, że musze dopłacić 20 pln za pakiet, wszak hobby to inwestycja:)

Dnia 11.08.2008 o 15:14, LIZZU napisał:

To ty sie zorientuj gościu, bo ta która jest do ściagnięcia NIE POSIADA CHOCIAŻBY DUBBINGU
w wersji w jakiej była oferowana wtedy. pomijam juz zeMI najbardziej zalezy na poprawkach
technicznych typu szybsze loadingi itp.


A skąd wiesz, a może jednak zatrudnili znów ta samą ekipę?? Przekonamy sie w II poł. Września.

Dnia 11.08.2008 o 15:14, LIZZU napisał:

czytanie ze zrozumieniem i matematyka jest Twoją kiepską stroną. ILE MOZNA POWTARZAC
ze jedni mają fizycznie update za darmo a inny muszą placic i TO NIE JEST SPRAWIEDLIWE!!


Nie mają fizycznego update za free, oni maja wersje re-bulding czyli skompilowaną od podstawy bez żadnych dodatkowych plików do wgrania po instalacji

Dnia 11.08.2008 o 15:14, LIZZU napisał:

@Wojman
tak, wiadomo było, ale nikt sie nie spodziewał ze dadzą to w TAKIEJ cenie, która w obliczu
20 zeta za sam update jest z deka.. mhm.... krzywdząca dla tych co nabyli wiedzmaka wczesniej.


Mam EK i nie czuje się skrzywdzony ;) Więcej jestem zadowolony;)

A te wersję jezykowe to fajny pomysł, np. osobiście chętnie zagram misję z innym dubbingiem;) Np usłyszeć gadającego ghula po japońsku ;) dla mnie pomysł bombowy;)

I taka mała prośba, mógłbyś przestać używać wielkich liter? oznaczają one krzyk ma forum, a wszak wiadomo, ze krzyk to nie jest kulturalna dyskusja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 15:32, LIZZU napisał:

ale zobacz o ile mniej by zajmowal i ile mniej by do sciagania bylo jakby zrobiono to
oddzielnie - osobny dla niemcow osobny dla nas.


Od poczatku zalozenie bylo takie, ze w jaka wersje jezykowa chcesz zagrac w taka zagrasz. Lubisz grac po niemiecku? Prosze bardzo jest taka mozliwosc. Wolisz po angielsku? Prosze uprzejmie. Tylko prosze nie marudz zaraz "a mi to niepotrzebne i na pewno nikt nie bedzie z tego korzystal". Na pewno nie jednen gracz w Polsce zainstaluje inna wersje jezykowa, chocby dla samego faktu, ze uczy sie obcego jezyka i grajac moze go podszliwowac, co jak dla mnie jest sporym atutem.

Dnia 11.08.2008 o 15:32, LIZZU napisał:

nie popieram dorzucenia go za darmo do potaniałego wiedzmina


Sugerowana cena wydawcy Edycji Rozszerzonej to 99.90 PLN. A, ze w sklepie gram.pl jest fajna promocja, ze gre mozna nabyc taniej to tylko dobrze swiadczy o tym sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 15:41, Wojman napisał:

Sugerowana cena wydawcy Edycji Rozszerzonej to 99.90 PLN. A, ze w sklepie gram.pl jest
fajna promocja, ze gre mozna nabyc taniej to tylko dobrze swiadczy o tym sklepie.

co nie zmienia faktu, że gdzie indziej pewnie i tak będzie taniej xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Redzi powinni według ciebie
> dać tego pacza za 20zł, a wersję rozszerzoną za 120zł?

nie. dać SAM update na półki, bez łączenia tego w zestaw GDZIE UPDATE JEST ZA DARMO !!!!!!!!!!!!! ILE RAZY MOZNA TO PISAC !!!!!!!!
zestawy łączone podstawka + dodatek nigdy nie wychodzą w dniu premiery dodatku. popatrz sobie na gothic albo NWN.

> No to wtedy będziesz mógł powiedzieć: Widzicie moje
> wnuki, dziadek w 2007 (zaraz przed wielką wojną) dał za tę grę sto złotych. Wiecie jakie
> to kiedyś były pieniądze? A teraz?! Te $*%^%$ dają to do gazety!!! Do broni zabić kapitalistyczne
> świnie, które MNIE skrzywdziły!

PO RAZ MILIONOWY RAZ PISZE ze TO NIE MA ZWIĄZKU z tym ze gra z czasem tanieje czy ty umiesz czytac, czy tylko lubisz sie czepiac. ile mozna tlumaczyc ze ja ROZUMIEM ze gra z czasem tanieje a wy dalej te swoje brednie wypisujecie.

> Człowieku, opanuj się.

Człowieku MYŚL.

> Jeżeli nie chcesz płacić tej strasznej sumy w wysokości omigosz!
> 20zł to zostaw komputer włączony na noc i ci się ściągnie ten twój zakichany pacz.

JEZUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 20 zł to ZADNA WYSOKA SUMA. naprawde to za trudne dla Was zeby pojąc ze to chodzi o to ze jedni dostaja zawartosc updatu fizycznie ZA DARMO A INNI MUSZĄ ZA NIEGO PLACIC !!!!!??? i jesli tobie sie w jedną noc sciaga 9gb - super, gratuluje. mi nie. i dlaczego mam sciagac cos CO INNI DOSTALI ZA DARMO DO RĘKI !!!!! dotrze to do ciebie w koncu ??

> Gdybyś Ty dostał to gratis, nieuczciwe byłopby to wobec tych, którzy czekali na ER, aby
> mieć te dodatki. Ale nie, świat się kręci wokół Ciebie.

CO TY BREDZISZ !
omg nie mam słów juz na te bzdury, widac milion banalnego wytlumaczenia jednego zdania nie dociera bo CIĄGLE piszecie O CZYM INNYM niz o to o co mi chodzi. znudzilo mi sie juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 15:45, LIZZU napisał:

nie. dać SAM update na półki, bez łączenia tego w zestaw GDZIE UPDATE JEST ZA DARMO !!!!!!!!!!!!!
ILE RAZY MOZNA TO PISAC !!!!!!!!
zestawy łączone podstawka + dodatek nigdy nie wychodzą w dniu premiery dodatku. popatrz
sobie na gothic albo NWN.


Po pierwsze przestan na nas krzyczec! Zdaje sie, ze juz cos wspominalem o kulturalnej dyskusji, ale jak widze zupenie nie dociera zatem degrad-1. Po drugie gdybys poczytal choc troszke o ER to bys wiedzial, ze to nie jest zaden dodatek. Po trzecie nikt ci nie kaze kupowac tego upddate, mozesz miec za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 15:40, Shadow SSJ Warrior napisał:

A ja mam EK i nie narzekam, że musze dopłacić 20 pln za pakiet, wszak hobby to inwestycja:)


true. ale nie tak no ...

Dnia 11.08.2008 o 15:40, Shadow SSJ Warrior napisał:

A skąd wiesz, a może jednak zatrudnili znów ta samą ekipę?? Przekonamy sie w II poł.
Września.


nie pisalem o tym co bedzie tylko juz jest dostepne ;)

Dnia 11.08.2008 o 15:40, Shadow SSJ Warrior napisał:

Nie mają fizycznego update za free, oni maja wersje re-bulding czyli skompilowaną od
podstawy bez żadnych dodatkowych plików do wgrania po instalacji


ale to na jedno wychodzi :]

Dnia 11.08.2008 o 15:40, Shadow SSJ Warrior napisał:

I taka mała prośba, mógłbyś przestać używać wielkich liter? oznaczają one krzyk ma forum,
a wszak wiadomo, ze krzyk to nie jest kulturalna dyskusja


no tak, faktycznie. ja nimi podkreslam bo wydaje mi sie ze niektorzy są tu niewidomi i kompletnie nei widzą tego co sie pisze bo ja o jednym a oni caly czas o czym innym ...

@Wojman
juz Ty tez doskonale wiesz jak to jest z tymi ''cenami sugerowanymi'' ;)))
a osobne języki serio mogli dać .. osobno. baaardzo ulatwiloby to sprawe.

PS. nie odpowiadam kulturalnie ludziom ktorzy nie są kulturalni dla mnie. czepiaj sie wszystkich konsekwentnie.

Dnia 11.08.2008 o 15:40, Shadow SSJ Warrior napisał:

Po trzecie nikt ci nie kaze kupowac tego upddate, mozesz miec za darmo.


no i znowu... ale CZEMU ja mam miec za darmo cos w formie wirtualnej co inni mają za darmo w formie fizycznej? jezu ja nei kapuje jak tego nie mozna pojac ... :/ whatever, nie ma sensu, wy po prostu nie chcecie zrozumiec.
wszystko super wszystko fajnie i tak kupie uptade ale przynajmniej mam swiadomosc ze ktos mnie robi w wała.
chociaz niektorzy twierdzą ze niewiedza jest błogosławienstwem. mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 15:45, LIZZU napisał:

JEZUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 20 zł to ZADNA WYSOKA SUMA. naprawde to za trudne dla
Was zeby pojąc ze to chodzi o to ze jedni dostaja zawartosc updatu fizycznie ZA DARMO
A INNI MUSZĄ ZA NIEGO PLACIC !!!!!??? i jesli tobie sie w jedną noc sciaga 9gb - super,
gratuluje. mi nie. i dlaczego mam sciagac cos CO INNI DOSTALI ZA DARMO DO RĘKI !!!!!
dotrze to do ciebie w koncu ??


Za darmo? Popatrz na to z innej strony: na allegro "stary" Wiedźmin kosztuje nawet ok. 60 zł (nowy,folia). Update kosztuje 15-19 zł. Razem: ok. 75-79 zł. Edycja Rozszerzona (z wbudowanym patchem i pozostałymi dodatkami z Update''u) kosztuje: 99zł (79zł). Patrząc w ten sposób można dojść do wniosku, ze właściciele ER również "płacą" za Update''a (wbudowanego w grę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno uwierzyć ale wiedźmin zalega na mojej półce i się kurzy - zasięgnę do niego dopiero wówczas gdy mega-patch ujrzy światło dzienne :-) czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować