Zaloguj się, aby obserwować  
filip1-1

Walki pomiędzy Rosją a Gruzją!

605 postów w tym temacie

Nie wiem po co założyłem ten temat ale mnie coś podkusiło wyraźcie swoje zdanie na temat walk które obecnie dzieją się w Osetii Południowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Rosjan - bo oni nie lubią nas. Wyrwaliśmy się ze szponów komuny, Ukraina powoli też powstaje... gdyby zdarzyło się tak, że mieliby okazję skutecznie nas zaatakować, ich polityka wobec nas byłaby pewnie podobna do tego, co działo się po 1939 roku...

NATO może nas chronić tak samo, jak nasi "sojusznicy" w tym pamiętnym wrześniu. Co jednak robić aby nie rozdrażnić Rosji? USA powinno jakoś to szybko rozwiązać, zanim zginie więcej ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:15, filip1-1 napisał:

Nie wiem po co założyłem ten temat ale mnie coś podkusiło wyraźcie swoje zdanie na temat
walk które obecnie dzieją się w Osetii Południowej.


Ja wiem po co. Chcesz mieć po prostu kolejny temacik w statystykach. :)
Cóż, mój pogląd jest jasny. Rosjanie, jak to wielkie mocarstwo ( vide USA ), pcha swoje łapska w kierunku łatwego łupu, jakim jest Gruzja.

Wątpię, żeby chodziło o fakt, iż Gruzini zbombardowali mieszkania rdzennych Rosjan. Pomijam to, że każdy obywatel Osetii, posiada obywatelstwo... rosyjskie.

A może jednak to rzeczywiście służy udzieleniu pomocy napastowanym ? Z drugiej strony, Gruzińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych donosi, jakoby zostali sprowokowani i zaatakowani znacznie wcześniej przez Osetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zle przeczucia co do tego...USA wykorzysta to jako pretekst rzeby"Przywalic" Rosji a ze polacy wlaza USA w dupe.....A co do komuny to najpierw przeczytaj "zalozenia" tego ustroju a potem krytykuj(bo to co zrobil stalin z tym ustrojem to smrod brud i ubustwo....)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:40, Ćpunek01 napisał:

Nie lubię Rosjan - bo oni nie lubią nas. Wyrwaliśmy się ze szponów komuny, Ukraina powoli
też powstaje... gdyby zdarzyło się tak, że mieliby okazję skutecznie nas zaatakować,
ich polityka wobec nas byłaby pewnie podobna do tego, co działo się po 1939 roku...

NATO może nas chronić tak samo, jak nasi "sojusznicy" w tym pamiętnym wrześniu. Co jednak
robić aby nie rozdrażnić Rosji? USA powinno jakoś to szybko rozwiązać, zanim zginie więcej
ludzi.

NATO i ONZ miały swoją szansę kilka miesięcy temu, ale z..li! Oddali muzułmanom to co słowiańskie nie mając pojęcia gdzie to na mapie leży.
Tutaj potrzeba ludzi z jajami. Niestety Świat zachodu nie dysponuje takowymi u władzy. Wszyscy to tchórzliwi kolesie szukajacy zysków z wojen z wieśniakami. Nadzieja jest tylko taka, że Gruzini w przeciwieństwie do Czeczenów dysponują pokaźną siłą militarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie USA nie wtrąci się w ten konflikt bo i niby po co? W Iraku rozumiem ropa i wielka kasa ale walka o wolność Gruzji?? Szkoda kasy, konflikt w tym rejonie trwać będzie tak długo jak walki na Bliskim wschodzie i ani UE anie USA nie powinni się zbytni angażować do takich spraw mamy ONZ.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zadnym i to jest ten bol:) wszedzie jest "demokracja" a chhiny to to juz ani nie jest 1 ani 2....ale to niezmienia fajktu ze ustroj jest jednuym z bardziej obiecujacych:p i teraz cos do przemyslenia Star wars chwala demokracje a star trek komune ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta wojna była już raczej "przesądzona" od paru miesięcy! Wcześniej to był konflikt tylko słowny a teraz przerodziło się to w wojnę w której już dzisiaj zginęło 15 osób!!! Wiadomo Gruzja w porównaniu z Osetiią Południową i Rosją szans wielkich nie mają więc straty mogą być duże zwłaszcza w ludziach. Jednak dla Rosji ta wojna to wojna o charakterze politycznym ponieważ z tego co usłyszałem( o ile dobrze usłyszałem w " Wydarzeniach") Gruzja jest jednym z większych krajów przez które przechodzi gaz ziemny! No i wszystko jasne chyba jest!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:56, Coxsik napisał:

Ta wojna była już raczej "przesądzona" od paru miesięcy! Wcześniej to był konflikt tylko
słowny a teraz przerodziło się to w wojnę w której już dzisiaj zginęło 15 osób!!!


Lol? Chyba 1500... Mam nadzieję, że Rosja nie położy swoich zimnych łapsk na terenach Gruzji...
http://wiadomosci.onet.pl/1803946,12,item.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
19:42 Według Saakaszwiliego trzydziestu Gruzinów zginęło w walkach w Płd. Osetii
19:09 W walkach w separatystycznej prowincji Płd Osetii zginęło ponad 1400 ludzi - powiedział rosyjskiej agencji Interfax lider separatystów Eduard Kokoity

Masz z lekka nieaktualne dane.
Nawet jeżeli te statystyki co podałem, dotyczą dwóch dni walk.
PS: Tak, z tym gazem ziemnym to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie mają ten sam pretekst jak przy kampanii wrześniowej. "Chronić swoich obywateli".

Jeśli dyplomacja nic nie zdziała to będzie po Gruzinach. Coś nie wierze w zapewnienia Saakaszwiliego, że wygrywają tę bitwę. Ech, jak ja nie lubię Rosji :(. Mam nadzieję, że Gruzja utrzyma swoją niepodległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 22:20, Konował napisał:

Rosjanie mają ten sam pretekst jak przy kampanii wrześniowej. "Chronić swoich obywateli".


Jak to Rosjanie.

Dnia 08.08.2008 o 22:20, Konował napisał:

Jeśli dyplomacja nic nie zdziała to będzie po Gruzinach. Coś nie wierze w zapewnienia
Saakaszwiliego, że wygrywają tę bitwę. Ech, jak ja nie lubię Rosji :(. Mam nadzieję,
że Gruzja utrzyma swoją niepodległość.


Rosjanie na chwilę obecną użyli jedynie kilka swoich oddziałów. Dopóki taki stan się utrzyma, to Gruzja ma szansę coś wywalczyć, lecz jeżeli Rosja potraktuje konflikt poważnie, to Gruzja przegra szybciej, niż Saakaszwili będzie w stanie wypowiedzieć słowa " Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Ja uważam, że wszelkie wypowiedzi ze strony Rosjan typu, chcemy chronić obywateli itp. są przykrywką, jak zwykle Armia Czerwona wjedzie na terytorium Gruzji i odbierze jej ten kawałek ziemi. No chyba, że zainterweniują inne kraję, ale mam nadzieję, że nie, bo jest to konflikt tylko dwóch krajów. Jeśli będzie inaczej, może być nawet III wojna światowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Czego innego spodziewałeś się po mocarstwie ? :>
Pozostaje tylko czekać na jak najszybsze zakończenie działań zbrojnych. Niekoniecznie drogą pokojową. Po prostu, niech Rosja zrobi sobie "drugi Irak" i pokaże USA, że nie tylko oni mają prawo walczyć o złoża zasobów mineralnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 22:35, Łeber napisał:

Jeśli będzie inaczej, może być nawet III wojna
światowa.

Kaukaz tak właściwie, to tylko mały kąsek na mapie świata. Żaden Amerykanin się o niego nie będzie zabijał...bo nawet nie wie gdzie to jest na mapie :P.
Marne szanse na III wojnę światową. Ale jeśli wszyscy na zachodzie będą tak siedzieć i patrzeć jak Rosjanie zabijają Gruzinów to...no cóż...po raz kolejny przekonamy jak bardzo bezradni jesteśmy wobec Rosji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 21:54, PtaQ15 napisał:

Spokojnie USA nie wtrąci się w ten konflikt bo i niby po co? W Iraku rozumiem ropa i
wielka kasa ale walka o wolność Gruzji?? Szkoda kasy, konflikt w tym rejonie trwać będzie
tak długo jak walki na Bliskim wschodzie i ani UE anie USA nie powinni się zbytni angażować
do takich spraw mamy ONZ.

Pozdrawiam!

Gruzja jest sojusznikiem USA, w Iraku jest 2000 gruzińskich żołnierzy, to 2x więcej niż polskich wojaków. Właśnie UE powinna się zająć tym problemem jak najszybciej i to w działaniach a nie gadaniu, Rosji zależy aby mieć jak najlepsze stosunki z UE i należy to wykorzystać. Przez Gruzję jest duży tranzyt ropy i gazu do Europy a Rosji m.in. to się nie podoba i wykorzystują moment pod innym pretekstem. ONZ to ostatnimi czasy fikcja, czysta biurokracja. Rosja chce udowodnić Europie, że Gruzja to konfliktowy kraj i nie dopuścić aby Gruzja weszła do NATO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować