Zaloguj się, aby obserwować  
filip1-1

Walki pomiędzy Rosją a Gruzją!

605 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2008 o 22:27, Carl92 napisał:

Były gorsze konflikty na bliskim wschodzie, Wietnam itp i jakoś to było. Tylko nie wiem
po co Kaczyński wchodzi w konflikt? Nie może być neutralnym krajem.


wiesz zalezy jak widzisz ten konflikt bo po mojemu to wina Rosji i kazdy to widzi. Wiem ze wszyscy (przynajmniej wiekszosc) nie lubia prezydenta ale za ta wypowiedz (cos w tym stylu) najpierw Gruzja pozniej Ukraina a na koncu my zaczalem go szanowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:32, Sheloi napisał:

Bez przesady - ten konflikt nie trwałby 4 lata - prędzej by to się "rozwiązało" w rok,
góra 2 lata.


Tja, a II Wojna Swiatowa zakończyla sie w 2 miesiace. Nikt nie jest w stanie przewidziec jak dlugo potrwa kazda wojna. Jesli strony tego konfliktu zostana poparte przez mocarstwa, takie jak USA, Chiny czy Niemcy, niech nikt sie nie spodziewa szybkiego "rozwiazania" sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:39, michał26 napisał:

Tja, a II Wojna Swiatowa sie zakończyla w 2 miesiace. Jesli strony tego konfliktu zostana
poparte przez mocarstwa, takie jak USA, Chiny czy Niemcy, niech nikt sie nie spodziewa
szybkiego "rozwiazania" sprawy.


Tjaaaa, a ja to jestem wróżbita, który rozsądza losy świata(podobnie jak Ty ^^). Nie wiem jak to się może skończyć, nie będę tego dalej rokował.

EDIT: Bardziej wolę się skupić na tym co się dzieje teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2008 o 21:18, L33T napisał:

No tak bo moja religia to źródło wszelkiego zła za to twój genialny katolicyzm jest ah
i oh.

A tobie o co chodzi? Kompleksy jakieś?

Dnia 11.08.2008 o 21:18, L33T napisał:

Kobiet w świecie muzułmańskim wbrew twoim poglądom chcą zmian ale są one wprowadzane
niezwykle wolno właśnie przez to że islam nie jest mieszany z pop kulturą i nie robi
się z niego szopki przez co zachowuje swoje stare poglądy.

Kobiety w islamie od setek lat są tak traktowane i nigdy nie słyszałem o jakichś protestach z ich strony.

Łowca Gier

Dnia 11.08.2008 o 21:18, L33T napisał:

Przecież podkreślił, że chodzi mu o komunizm jako samą ideę

Idea komunizmu jest chorą ideą. Choć z pozoru może wydawać się kusząca to jak inaczej nazwać brak własności prywatnej i państwo kontrolujące wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:41, Sheloi napisał:

> Tja, a II Wojna Swiatowa sie zakończyla w 2 miesiace. Jesli strony tego konfliktu
zostana
> poparte przez mocarstwa, takie jak USA, Chiny czy Niemcy, niech nikt sie nie spodziewa

> szybkiego "rozwiazania" sprawy.

Tjaaaa, a ja to jestem wróżbita, który rozsądza losy świata(podobnie jak Ty ^^). Nie
wiem jak to się może skończyć, nie będę tego dalej rokował.

EDIT: Bardziej wolę się skupić na tym co się dzieje teraz :P


My jeszcze mozemy sie skupiac na tym co jest teraz, bo jestesmy TYLKO obywatelami RP. Chcialbym jednak zeby nasze wladze widzialy troche dalej niz teraz, bo nie tylko niezależność Gruzji i Osetii wchodzi w gre.

@Radykał
Chora idea moze byc tak samo demokracja - co to za ustroj, gdzie niby wiekszosc decyduje, a wladzie i tak robia co chca? Komunizm pod wieloma wzgledami przewyzsza demokracje, wszystko zalezy co jest dla panstwa najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2008 o 22:48, michał26 napisał:

Chora idea moze byc tak samo demokracja - co to za ustroj, gdzie niby wiekszosc decyduje,
a wladzie i tak robia co chca? Komunizm pod wieloma wzgledami przewyzsza demokracje,
wszystko zalezy co jest dla panstwa najwazniejsze.


Dokładnie. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod ostrze krytyki komunizm pierwotny ( Marksa i Engelsa ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:46, Radykał napisał:

Idea komunizmu jest chorą ideą. Choć z pozoru może wydawać się kusząca to jak inaczej
nazwać brak własności prywatnej i państwo kontrolujące wszystko?


Już nazwałem - utopijną. Jeśli państwo wyglądałoby jak z marzeń twórców tej idei, byłoby dobre. Ale utopii nie da się osiągnąć, o czym świadczą państwa komunistyczne. Średnio są/były one zbliżone do idei komunizmu, żaden kraj go jeszcze nie osiągnął. Zdaje się, że Ty mówisz o komunizmie w Rosji i innych państwach, a ja o samej idei (a nie o stalinizmie, socjalizmie itd.). A że zakłada ona bezpaństwowość, to nie wiem jak państwo miałoby coś kontrolować. Sama idea zakłada równość wszystkich i podział wszystkiego według potrzeb. Niestety, z czasem to wszystko się zmieniało i z utopijnej idei powstały światopoglądy kształtujące państwa totalitarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2008 o 22:48, michał26 napisał:

Chora idea moze byc tak samo demokracja - co to za ustroj, gdzie niby wiekszosc decyduje,
a wladzie i tak robia co chca? Komunizm pod wieloma wzgledami przewyzsza demokracje,
wszystko zalezy co jest dla panstwa najwazniejsze.

Demokracji też nie popieram. Co nie zmienia faktu, że jest znacznie lepsza niż komunizm. Z prostego powodu. Komunizm to najgorszy możliwy ustrój państwa, jaki dotychczas wymyślono. O demokracji pisałem w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39873&pid=358
Nie wiem jak można podniecać się żydo-komuną (vide post Probosa)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:58, Probos napisał:

Dokładnie. Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod ostrze krytyki komunizm pierwotny ( Marksa
i Engelsa ).


Komunizm jest o wiele gorszy od demokracji, bo jest niewykonalny. A próby jego osiągnięcia znamy już z historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2008 o 23:00, Radykał napisał:

Demokracji też nie popieram. Co nie zmienia faktu, że jest znacznie lepsza niż komunizm.
Z prostego powodu. Komunizm to najgorszy możliwy ustrój państwa, jaki dotychczas wymyślono.

haha, powiedzialbym cos, ale sila Twoich argumentow w tym momencie mnie przywalila.

Dnia 11.08.2008 o 23:00, Radykał napisał:

Nie wiem jak można podniecać się żydo-komuną (vide post Probosa)...


To zdanie jest dowodem Twojej niedojrzałości, pomyśl czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć Gruzja po prostu za bardzo chciała się pokazać i teraz mają. Osetia (mniej więcej tak to się piszę) chciała zostać wolnym państwem i sądzę że dałoby się tę sprawę rozwiązać dyplomatycznie, IMO pewne powody dlaczego Osetia mogłaby zostać państwem wolnym są (około 70% tamtejszej ludności to Rosjanie). Gruzja jednak musiała pokazać że nie da sobie w papę dmuchać i zaatakowała. Rosjanom większego preteksty nie było trzeba, a i Gruzińskie rurociągi były wystarczającym wabikiem na zgłodniałe bogactw oczy Rosji.

Tyle z moich przemyśleń co do tej "wojny" bo to raczej tylko atak Rosjan... żadnej konfrontacji nie będzie, Gruzja jest za słaba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2008 o 23:09, michał26 napisał:

haha, powiedzialbym cos, ale sila Twoich argumentow w tym momencie mnie przywalila.

Argumentacje była tutaj: "Po pierwsze ludzie nie są równi, a po drugie zabieranie bogatym, by dawać biednym nie jest żadną sprawiedliwością (tyle odnośnie socjalizmu)."
Poza tym chciałem wyedytować poprzedniego posta i napisać odpowiedź dla Łowcy Gier, ale minął czas edycji i post przepadł. Skrócę więc to, co tam napisałem: podział według potrzeb jest idiotyzmem, bo korzystają na tym osoby, które na nic nie zasługują, bo na przykład nie pracują. Tracą na tym osoby pracujące, które nie dość, że muszą pracować na siebie to jeszcze pracują na innych darmozjadów. Natomiast obowiązek pracy nie jest żadnym wyjściem, bo wprowadzenie go jest równoznaczne z kontrolowaniem przez państwo (albo Związek Socjalistycznych Republik :D) całego rynku. Prawie jak niewolnictwo.

Dnia 11.08.2008 o 23:09, michał26 napisał:

To zdanie jest dowodem Twojej niedojrzałości, pomyśl czemu.

Nie mam pojęcia, oświeć mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:16, Radykał napisał:

Skrócę więc to, co tam napisałem: podział według potrzeb
jest idiotyzmem,


Dlatego właśnie podkreślam, że to idea utopijna i niemożliwa do wprowadzenia. Już sama potrzeba posiadania i podziały są zbytnio zakorzenione w naszej psychice. A próby wprowadzania czegoś podobnego skończyły się zbrodniczymi systemami - tu się chyba ze mną zgodzisz, bo ja się z Tobą nie kłócę (obaj nie popieramy komunizmu), chciałem tylko przedstawić parę różnic między tym, co było pierwotnym założeniem, a tym, co wyszło na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:12, Dawid Taal napisał:

Co mogę powiedzieć Gruzja po prostu za bardzo chciała się pokazać i teraz mają. Osetia
(mniej więcej tak to się piszę) chciała zostać wolnym państwem i sądzę że dałoby się
tę sprawę rozwiązać dyplomatycznie, IMO pewne powody dlaczego Osetia mogłaby zostać państwem
wolnym są (około 70% tamtejszej ludności to Rosjanie). Gruzja jednak musiała pokazać
że nie da sobie w papę dmuchać i zaatakowała. Rosjanom większego preteksty nie było trzeba,
a i Gruzińskie rurociągi były wystarczającym wabikiem na zgłodniałe bogactw oczy Rosji.

Po prostu Osetia się zbuntowała - trzeba było zaprowadzić tam porządek, proste. Nie dziwne, że władze kraju chcą zaprowadzić porządek na własnym podwórku. A wolna Osetia? Wolne to mogą być żarty. To, co Rosja zdobyła, nie przepuści - imperializm wciąż jest w tym kraju żywy

Dnia 11.08.2008 o 23:12, Dawid Taal napisał:

Tyle z moich przemyśleń co do tej "wojny" bo to raczej tylko atak Rosjan... żadnej konfrontacji
nie będzie, Gruzja jest za słaba....

Konfrontacja jest już faktem, więc rozwodzenie się o tym, czy będzie, czy nie będzie sensu nie ma ;) Ale zgadzam się, że taka wojna to pojedynek Dawida z Goliatem. Niemniej jednak, historia uczy, że takie wojny wygrywał często kraj mały, skoncentrowany na obronie skrawka terytorium. Tak czy inaczej, jeśli Rosjanie wtargną i rozpoczną wojnę "na serio" poniosą OLBRZYMIE straty - tak jak to było w Afganistanie, tak jak Amerykanie w Iraku. A kto wie - może wszystko się skończy podobnie jak... wojna wietnamska? :)

Co do możliwości rozpoczęcia konfliktu na masową skalę: wątpię! W powojennej historii widzieliśmy gorsze konflikty - kryzys kubański, wojna w Korei, Wietnam, Afganistan (ale nie chodzi oczywiście o walkę z Talibami).

@@Radykał
A jednak w Chinach mamy jakąś dziwną odmianę komunizmu (odbiegającą w bardzo znacznym stopniu od założeń, ale mimo wszystko mającą wspólne korzenie...) i działa to doskonale, wręcz wyśmienicie. Chiny się rozwijają, obywatele miast mają tam fenomenalne warunki życiowe. Szkoda tylko, że wyłącznie miast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:00, Radykał napisał:

Nie wiem jak można podniecać się żydo-komuną (vide post Probosa)...


Nie wiem, jak można w tak dosadni sposób obrażać czyjeś poglądy. ;/
Działasz mi tym na nerwy. Na dodatek, nie masz żadnej wiedzy na temat komunizmu, a to jest najgorsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:27, demrenfaris napisał:

A jednak w Chinach mamy jakąś dziwną odmianę komunizmu (odbiegającą w bardzo znacznym
stopniu od założeń, ale mimo wszystko mającą wspólne korzenie...) i działa to doskonale,
wręcz wyśmienicie. Chiny się rozwijają, obywatele miast mają tam fenomenalne warunki
życiowe. Szkoda tylko, że wyłącznie miast.

Chiny nie mieszczą się w żadnych standardach. Ani to kapitalizm, ani komunizm, tylko takie właśnie nie wiadomo co. Gospodarka chińska się co prawda rozwija w bardzo szybkim tempie, ale raczej nie przekłada się to na jakość życia przeciętnego obywatela Chin, skąd ta informacje, że "obywatele miast mają tam fenomenalne warunki życiowe"? Należałoby też wspomnieć o ilości ludzi w Chinach. Przecież 1,3 mld to bardzo dużo rąk do pracy, ale z drugiej strony skutkuje to ogromną gęstością zaludnienia. Właśnie w miastach.

@Łowca Gier

Dnia 11.08.2008 o 23:27, demrenfaris napisał:

A próby wprowadzania czegoś podobnego skończyły się zbrodniczymi systemami - tu się chyba ze mną zgodzisz

Jasne, że się zgodzę. :P Ofiary komunizmu liczy się w setkach milionów.

@Probos
Ja nikogo nie obrażam, tylko stwierdzam faktu. Zarówno Marks jak i Engels byli Żydami. Dziwnym zbiegiem okoliczności rewolucją bolszewicką zainteresowani byli Żydzi ze względu na brak własnego państwa i pozycje społeczną. No i skąd ta nad-reprezentatywność Żydów w służbach PRLu? Aha, znasz takie powiedzenie "Trocki to Żyd, Żyd to trockista"? Trocki też był Żydem. Podobnie jak znany komunistyczny zbrodniach Beria. Nie wspominając już o tym, że i w NKWD było wielu Żydów.
A za propagowanie komunizmu konstytucja przewiduje pewne sankcje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2008 o 23:27, demrenfaris napisał:

A jednak w Chinach mamy jakąś dziwną odmianę komunizmu (odbiegającą w bardzo znacznym
stopniu od założeń, ale mimo wszystko mającą wspólne korzenie...) i działa to doskonale,
wręcz wyśmienicie. Chiny się rozwijają, obywatele miast mają tam fenomenalne warunki
życiowe. Szkoda tylko, że wyłącznie miast


Chiński komercyjny komunizm to najgorsze co może być. Nie dosć ze ludzie nie maja własnej wartości, a przynajmniej posiadają ja w ograniczonej wartosci, nie maja prawa głosu, ani za bardzo praw obywatelskich, to na dodatek są wykorzystywani jako tania siła robocza przez duże korporacje, które doskonale rozwijają się w tamtych warunkach, a główne zyski z tego czerpie wąska elita żłobów, którzy dorwali się do stołków i wciskając kit że kontynuują rewolucję Mao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:27, demrenfaris napisał:

A jednak w Chinach mamy jakąś dziwną odmianę komunizmu (odbiegającą w bardzo znacznym
stopniu od założeń, ale mimo wszystko mającą wspólne korzenie...) i działa to doskonale,
wręcz wyśmienicie. Chiny się rozwijają, obywatele miast mają tam fenomenalne warunki
życiowe. Szkoda tylko, że wyłącznie miast.

Nie wiem czy to takie cudowne w miastach, w chinach była moja ciocia i opowiadała jak wyglądają bloki, 25 pięter bez windy i wspólny kibel na całe piętro jeśli to dla Ciebie normalne i są to dobre warunki to gratuluje, albo budowa na której cement rzuca się łopatą na 3 piętro.

A wracając do tematu to prawda jest taka że w Osetii zaczęły się bunty itd. żeby uzyskać niepodległość i Gruzja po prostu chciała zaprowadzić porządek w swoim państwie i wtedy zostali zaatakowani przez Rosję. Jeśli słyszeliście wypowiedzi Miedwiediewa (dobrze napisałem?), koleś jest chory, jak można atakować inne państwo i powoływać się na konstytucje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, Rosja zajęła więszość Gruzji. Rzeczywiście Rosja ma tam "pokojową misję". Ciekawy jestem kiedy Gruzję zaanektują, i kiedy w końcu jakaś naprawdę poważna reakcja świata na to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 10:19, Puszek Biały napisał:

A wracając do tematu to prawda jest taka że w Osetii zaczęły się bunty itd. żeby uzyskać
niepodległość i Gruzja po prostu chciała zaprowadzić porządek w swoim państwie i wtedy
zostali zaatakowani przez Rosję. Jeśli słyszeliście wypowiedzi Miedwiediewa (dobrze napisałem?),
koleś jest chory, jak można atakować inne państwo i powoływać się na konstytucje??


to samo bylo z kosovem i co ? Chciano je spacyfikowac, a maja niepodleglosc bo nato pomoglo. Teraz jak nato nie chce pomagac osetii to rosja pomaga, majac przy tym wlasne interesy. Tak jak glupia liga narodow przyczynila sie do stworzenia izraela (do dzis mamy tam nieustajacy konfilkt) tak jej nastepca nato stworzyl kosovo... ciekawe co bedzie nastepne, znaczy jakie panstwo, a ze takowe bedzie to pewniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować