Zaloguj się, aby obserwować  
filip1-1

Walki pomiędzy Rosją a Gruzją!

605 postów w tym temacie

Ale wy jesteście śmieszni - "WOJNA! Aa, zabiją nas, nie chcę umierać przez głupotę prezydenta!" etc. Co to ma być? Żadnej wojny nie będzie to raz. Dwa - nie nawołuję do agresji jak niektórzy sądzą. Stwierdzam fakty i zabieram zdanie co do zaistniałej sytuacji.
@Łowca - nie sądzę że nasze "szczekanie" zrobiło coś Rosji, ale pokazaliśmy że się ich nie boimy. Słowo jest silniejsze od miecza (tak, pióro też).
@Forgotten - nie musisz iść na wojnę, nic takiego nie napisałem. Poza tym nie pisałem do Ciebie.
@EmperorKaligula - j.w. Zachowujecie się jak dzieci. Będzie wojna - ok, ale tego że wojny NIE BĘDZIE nie bierzecie pod uwagę. Poza tym nie my sami stanęliśmy na przeciw Rosji. A to że tam ludzie tracą dach nad głową Cię nie interesuje? Nie dość że materialista to jeszcze egoista.
@Sheloi - Właśnie - poprzednich rządów. Te które tak chwaliliście. A na Kaczyńskiego plujecie. Wstydźcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 17:14, CyberPanki napisał:

@Sheloi - Właśnie - poprzednich rządów. Te które tak chwaliliście. A na Kaczyńskiego
plujecie. Wstydźcie się.


Znajdź mi jakikolwiek przykład mojej wypowiedzi gdzie chwaliłem/popierałem poprzednie rządy.

Na Kaczyńskiego (pluć to ty możesz, Ja stwierdzam fakty tak jak Ty) A wstydzić to możesz się Ty bo pomawiasz mnie o rzeczy których nie powiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:05, Łowca Gier napisał:

Czyli dla Ciebie patriotyzm to nawoływanie do wojny? Ciekawe, ciekawe.
Jak dorośniesz to może zrozumiesz trochę więcej. A skoro sądzisz, że Rosję tak zabolało
nasze szczekanie, to jesteś w błędzie - jest im to na rękę, bo wyłamaliśmy się z linii
UE i prowadzimy do zepsucia stosunków Europa-Rosja, więc inne kraje nas nie poprą i przestaną
się liczyć z naszym zdaniem. Zrozum, że jesteśmy za słabi, żeby podskoczyć Rosji. Jakbyśmy
mieli 50 głowic atomowych,


Po II wojnie światowej rosyjscy jeńcy wojenni zostali odesłani z wszystkich krajów do Rosji.
Z jednym małym wyjątkiem Luksenburg nie wydał swoich jeńców rosyjskich , a ZSRR groził ,
dyszał , syczał i się musiał z tym pogodzić. Można ? , można i nie trzeba mieć 50 głowic atomowych.
Był o tym film z M.Macdowellem.

to nasze sowa miałyby sens, a teraz to czcze pogróżki.

Dnia 13.08.2008 o 16:05, Łowca Gier napisał:

A zapomniałeś co Niemcy nam zrobili, co robili Polakom Ukraińcy podczas II WŚ? Jakoś
do nich nie masz pretensji. I nie mów mi o honorze w przypadku osób, które kłamią by
wygrać wybory.
A wybaczanie jest najbardziej honorową rzeczą, którą można zrobić, bo pokazuje, że jesteśmy
ponad głupie spory. Ja nie wiem jak Ty, ale nie chcę kolejnej wojny, wywołanej przez
polityków.
Aha - popierasz Kosowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 17:24, Sheloi napisał:

Znajdź mi jakikolwiek przykład mojej wypowiedzi gdzie chwaliłem/popierałem
poprzednie rządy.

Na Kaczyńskiego (pluć to ty możesz, Ja stwierdzam fakty tak jak Ty) A wstydzić
to możesz się Ty bo pomawiasz mnie o rzeczy których nie powiedziałem.

Skąd w tobie tyle jadu, tyle agresji? Spokojnie - mówiłem ogólnikowo. Wielu jest na tym forum ludzi twierdzących że poprzednie rządy były lepsze od dzisiejszych. Kolego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:08, Forgotten napisał:

> Ty zachowujesz się jak typowy materialista - a gdzie twój honor właśnie?
Jaki honor? Mam iść na wojnę czy co?


Rosja nie przestrzegała i nie przestrzega żadnych zasad , np. nigdy nie podpisała konwencji haskiej , układanie
się z diabłem nie ma sensu.

Dnia 13.08.2008 o 16:08, Forgotten napisał:

> Zapomniałeś co ruskie nam zrobiły? Bądź patriotą. Pomyśl chwile.
Mi "ruskie" nic nie zrobiły, a uprzedzenia mam gdzieś. Ludzie się zmieniają.
> Rosja chce abyśmy byli od niej zależni, ale tego koniec.
I tak jesteśmy w niektórych strefach zależni i nikt przez najbliższe kilkanaście, kilkadziesiąt
lat tego nie zmieni;p


Ale to nie znaczy że mamy się na wszystko potulnie zgadzać jak niewolnicy.

Dnia 13.08.2008 o 16:08, Forgotten napisał:

> Pokazaliśmy że mamy ich gaz głęboko w tyłku.
lol kilka godzin temu widziałem konferencje kamińskiego(tej świni), gdzie pod niebiosa
wynosił słowa Lecha i starał się przekonać, że to dzięki nam inne kraje w końcu ruszyli
dupę. Widać kampania wyborcza pisu wciąż trwa. Najfajniejsze w tym wszystko to fakt,
że prezydent sam z siebie żadnej pomocy załatwić nie może więc wybrał się na wycieczkę,
aby wygadywać głupstwa skonsultowane zapewne fotygą (poleciał pewnie na ruskiej ropie)
Francja, jakoś bez ostrych i głupich słów załatwiła porozumienie, Sikorski i inni ministrowie
spraw zagranicznych w uni mają wysłać specjalna delegacje - to jest polityka, która przyniesie
korzystne efekty, może dla wszystkich, a przyrównywanie putina(chyba) do hitlera sprowadzi
tylko kłopoty i kolejne spięcia pomiędzy nami i Rosją.


Panie Prezydencie Putin czy mógłby Pan opuścić Gruzję , Bardzo prosimy. Tak miał mówić Kaczyński?
Nie rozumiem cię w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 17:35, CyberPanki napisał:

Skąd w tobie tyle jadu, tyle agresji? Spokojnie - mówiłem ogólnikowo. Wielu jest na tym
forum ludzi twierdzących że poprzednie rządy były lepsze od dzisiejszych. Kolego.


Agresja? Jad? Nie jestem agresywny, po prostu bronię swoich racji i nie lubię jak mi ktoś wmawia nieprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 17:44, Sheloi napisał:

Agresja? Jad? Nie jestem agresywny, po prostu bronię swoich racji i nie lubię jak mi
ktoś wmawia nieprawdę :)

"Moja jest tylko Racja i to Święta Racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza! I właśnie to moja Racja jest Racja najmojsza." ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:44, Łowca Gier napisał:

> A tak się niektórzy burzą że w 1939r. Francja , W.Brytania nam nie pomogły , a teraz

> wy zachowujecie się dokładnie jak Francja i W.Brytania w 1939r.
>

A mamy jakiś formalny sojusz z Gruzją? Podpisywaliśmy coś? A wtedy WB i F to byli formalni
sojusznicy.


Nie wiem pewnie nie mamy. Podam kolejny przykład.
Jak na pustyni nie dasz komuś wody to tak jakbyś go zabił , ale dasz to jak ty będziesz jej potrzebował to też
ją dostaniesz a przynajmniej jest na to większa szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 16:40, kerkas napisał:

Czym taki mały kraj jak Gruzja może zagrozić Rosji?


Zacytuj, gdzie pisałem, że Gruzja może zagrozić Rosji. Pośmiejemy się razem.

Zwróciłem tylko uwagę na to, że Saakaszwili dał pretekst Rosji do ataku, nic poza tym. Najnowsze dane mówią o 1600 zabitych cywilów w Osetii za sprawą Gruzji. Także wina nie leży tylko po jednej stronie.

Dnia 13.08.2008 o 16:40, kerkas napisał:

Nie jestem pacyfistą , po prostu są lepsze rozwiązania niż wojna.


Oczywiście. A jednak pochwalasz "wojenne" wystąpienie Kaczyńskiego. Powiedz mi co osiągnęliśmy poprzez tę wypowiedź?

Dnia 13.08.2008 o 16:40, kerkas napisał:

Saddam miał na sumieniu życie wielu niewinnych ludzi mam go żałować?.


Kolejny tekst wyssany z palca - gdzie ci tak sugerowałem? W wyniku wkroczeniu USA do Iraku dotąd zginęło bardzo wielu ludzi... I tak - Stanom chodziło o ropę.

Dnia 13.08.2008 o 16:40, kerkas napisał:

Izrael kontra Palestyna tej wojny już nie da się zatrzymać za dużo przelano krwi.


Żadna Palestyna. Liban - wojna sprzed 2 lat, jeśli mnie pamięć nie myli. W wyniku porwania kilku żołnierzy zoorganizowano bombardowanie na wielką skalę. O ofiarach chyban ie muszę wspominać?

Dnia 13.08.2008 o 16:40, kerkas napisał:

A tak się niektórzy burzą że w 1939r. Francja , W.Brytania nam nie pomogły , a teraz
wy zachowujecie się dokładnie jak Francja i W.Brytania w 1939r.


Litości. Czemu na argument o przynależności do NATO zawsze ktoś sugeruje się przeszłością? Poza tym jak to się ma do Gruzji, której nikt sojuszu nie oferował, a która to też w żadnym sojuszu nie jest, hmm?

Dnia 13.08.2008 o 16:40, kerkas napisał:

Każdą wojnę trzeba starć się zdusić w zarodku , aby nie przerodziła się w konflikt ogólnoświatowy
patrz
I i II wojna światowa.


Ano. Dlatego działania typu: wczorajsze wystąpeinie Kaczyńskiego niczego nie dusi w zarodku, a jeno jeszcze bardziej podsyca konflikt, kiedy Gruzini myślą już o pokoju.

Dnia 13.08.2008 o 16:40, kerkas napisał:

Ale to nie znaczy że mamy się na wszystko potulnie zgadzać jak niewolnicy.


Wykaż wszystkim gdzie jest to "płaszczenie się" przed Rosją. Bo chyba nie powiesz, że ktoś pochwalił akcję zbrojną na Kaukazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czym taki mały kraj jak Gruzja może zagrozić Rosji?
>
> Zacytuj, gdzie pisałem, że Gruzja może zagrozić Rosji. Pośmiejemy się razem.
>
> Zwróciłem tylko uwagę na to, że Saakaszwili dał pretekst Rosji do ataku, nic poza tym.
> Najnowsze dane mówią o 1600 zabitych cywilów w Osetii za sprawą Gruzji. Także wina nie
> leży tylko po jednej stronie.

Rosja jak może komuś zaszkodzić to zaszkodzi bez względu na okoliczności , Duma uchwaliła projekt iż w "szczególnych okolicznościach" Federacja Rosyjska może przejąć dowolny zakład pracy , dom etc.

W ciągu jednego dnia kilkanaście firm zwinęło interes i wyniosło się z Rosji.
Duma już następnego dnia zniosła ten przepis. Obojętne czy zachowamy się jak przysłowiowa mysz pod
miotła czy też damy psztyczka w nos , Rosja zrobi co będzie chciała.
Skoro mam wybór wolę zginąć jak bohater a nie jak szczur którego wywloką z nory.

>
> > Nie jestem pacyfistą , po prostu są lepsze rozwiązania niż wojna.
>
> Oczywiście. A jednak pochwalasz "wojenne" wystąpienie Kaczyńskiego. Powiedz mi co osiągnęliśmy
> poprzez tę wypowiedź?

A co według ciebie miał powiedzieć , poza tym Bush przerzucił wojska gruzińskie z Iraku do Gruzji , i zapowiedział
wysłanie obserwatorów do Gruzji.

> > Saddam miał na sumieniu życie wielu niewinnych ludzi mam go żałować?.
>
> Kolejny tekst wyssany z palca - gdzie ci tak sugerowałem? W wyniku wkroczeniu USA do
> Iraku dotąd zginęło bardzo wielu ludzi... I tak - Stanom chodziło o ropę.

Wiesz jest coś takiego jak biegun północny gdzie kryją się nieprzebrane złoża ropy , chyba łatwiej zdobyć
i utrzymać biegun jak Irak , jak słyszę że Bushowi w Iraku chodziło o ropę to uśmiecham się z politowaniem.

> > Izrael kontra Palestyna tej wojny już nie da się zatrzymać za dużo przelano krwi.
>
>
> Żadna Palestyna. Liban - wojna sprzed 2 lat, jeśli mnie pamięć nie myli. W wyniku porwania
> kilku żołnierzy zoorganizowano bombardowanie na wielką skalę. O ofiarach chyban ie muszę
> wspominać?

Sytuacja analogiczna żadna strona nie chce pokoju.

> > A tak się niektórzy burzą że w 1939r. Francja , W.Brytania nam nie pomogły , a teraz
>
> > wy zachowujecie się dokładnie jak Francja i W.Brytania w 1939r.
>
> Litości. Czemu na argument o przynależności do NATO zawsze ktoś sugeruje się przeszłością?
> Poza tym jak to się ma do Gruzji, której nikt sojuszu nie oferował, a która to też w
> żadnym sojuszu nie jest, hmm?

Ano to że patrzenie tylko na czubek własnego nosa nigdy w historii nie kończyło się dobrze , i niektórzy to
zrozumieli i wyciągnęli wnioski.
W czasie II wojny Rumunia przyjęła uchodżców z Polski chociaż nie musiała i nie była zobowiązana do tego
żadnym traktatem i nie zarobiła na tym ani grosza.
Nikt nie jest samotną wyspą , wypowiedzi w tym temacie są takie że albo z nikomu nie ufać bo USA są be , a Niemcy są tacy i owacy a tak ogólnie to super mocarstwem jesteśmy. Albo lepiej schować się w kąciku i przeczekać
może nas nie zauważą.
Dziś jest Nato , kiedyś była Liga Narodów i też miało być bezpiecznie. To co się teraz dzieje ma odzwierciedlenie
w historii.
W naszym przypadku najlepszym wyjściem jest motto: Chcesz pokoju szykuj wojnę.
Aha Niemcy chcą wysłać oddział policyjny do Gruzji czyli też wyciągnęli słuszne wnioski z lekcji której
udzieliła im tak pogardzana przez as historia.
Narody które zapominają o przeszłości giną.

> > Każdą wojnę trzeba starć się zdusić w zarodku , aby nie przerodziła się w konflikt
> ogólnoświatowy
> > patrz
> > I i II wojna światowa.
>
> Ano. Dlatego działania typu: wczorajsze wystąpeinie Kaczyńskiego niczego nie dusi w zarodku,
> a jeno jeszcze bardziej podsyca konflikt, kiedy Gruzini myślą już o pokoju.

Nie odniosłem takiego wrażenia

> > Ale to nie znaczy że mamy się na wszystko potulnie zgadzać jak niewolnicy.
>
> Wykaż wszystkim gdzie jest to "płaszczenie się" przed Rosją. Bo chyba nie powiesz, że
> ktoś pochwalił akcję zbrojną na Kaukazie?

W waszych wypowiedziach które sugerują aby siedzieć cicho jak mysz pod miotłą bo z Rosją nie można wygrać.
Otóż można.
Po II wojnie światowej rosyjscy jeńcy wojenni zostali odesłani z wszystkich krajów do Rosji.
Z jednym małym wyjątkiem Luksenburg nie wydał swoich jeńców rosyjskich , a ZSRR groził ,
dyszał , syczał i się musiał z tym pogodzić. Można ? , można i nie trzeba mieć 50 głowic atomowych.
Był o tym film z M.Macdowellem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

> Czym taki mały kraj jak Gruzja może zagrozić Rosji?

>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

Zacytuj, gdzie pisałem, że Gruzja może zagrozić Rosji. Pośmiejemy się razem.

>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

Zwróciłem tylko uwagę na to, że Saakaszwili dał pretekst Rosji do ataku, nic poza tym.
Najnowsze dane mówią o 1600 zabitych cywilów w Osetii za sprawą Gruzji. Także wina nie
leży tylko po jednej stronie.


Rosja jak może komuś zaszkodzić to zaszkodzi bez względu na okoliczności , Duma uchwaliła projekt iż w "szczególnych okolicznościach" Federacja Rosyjska może przejąć dowolny zakład pracy , dom etc.

W ciągu jednego dnia kilkanaście firm zwinęło interes i wyniosło się z Rosji.
Duma już następnego dnia zniosła ten przepis. Obojętne czy zachowamy się jak przysłowiowa mysz pod
miotła czy też damy psztyczka w nos , Rosja zrobi co będzie chciała.
Skoro mam wybór wolę zginąć jak bohater a nie jak szczur którego wywloką z nory.

>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

> Nie jestem pacyfistą , po prostu są lepsze rozwiązania niż wojna.

>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

Oczywiście. A jednak pochwalasz "wojenne" wystąpienie Kaczyńskiego. Powiedz mi co osiągnęliśmy
poprzez tę wypowiedź?


A co według ciebie miał powiedzieć , poza tym Bush przerzucił wojska gruzińskie z Iraku do Gruzji , i zapowiedział
wysłanie obserwatorów do Gruzji.

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

> Saddam miał na sumieniu życie wielu niewinnych ludzi mam go żałować?.

>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

Kolejny tekst wyssany z palca - gdzie ci tak sugerowałem? W wyniku wkroczeniu USA do
Iraku dotąd zginęło bardzo wielu ludzi... I tak - Stanom chodziło o ropę.


Wiesz jest coś takiego jak biegun północny gdzie kryją się nieprzebrane złoża ropy , chyba łatwiej zdobyć
i utrzymać biegun jak Irak , jak słyszę że Bushowi w Iraku chodziło o ropę to uśmiecham się z politowaniem.

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

> Izrael kontra Palestyna tej wojny już nie da się zatrzymać za dużo przelano krwi.

>
>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

Żadna Palestyna. Liban - wojna sprzed 2 lat, jeśli mnie pamięć nie myli. W wyniku porwania
kilku żołnierzy zoorganizowano bombardowanie na wielką skalę. O ofiarach chyban ie muszę
wspominać?


Sytuacja analogiczna żadna strona nie chce pokoju.

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

> A tak się niektórzy burzą że w 1939r. Francja , W.Brytania nam nie pomogły , a teraz

>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

> wy zachowujecie się dokładnie jak Francja i W.Brytania w 1939r.

>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

Litości. Czemu na argument o przynależności do NATO zawsze ktoś sugeruje się przeszłością?
Poza tym jak to się ma do Gruzji, której nikt sojuszu nie oferował, a która to też w
żadnym sojuszu nie jest, hmm?


Ano to że patrzenie tylko na czubek własnego nosa nigdy w historii nie kończyło się dobrze , i niektórzy to
zrozumieli i wyciągnęli wnioski.
W czasie II wojny Rumunia przyjęła uchodżców z Polski chociaż nie musiała i nie była zobowiązana do tego
żadnym traktatem i nie zarobiła na tym ani grosza.
Nikt nie jest samotną wyspą , wypowiedzi w tym temacie są takie że albo z nikomu nie ufać bo USA są be , a Niemcy są tacy i owacy a tak ogólnie to super mocarstwem jesteśmy. Albo lepiej schować się w kąciku i przeczekać
może nas nie zauważą.
Dziś jest Nato , kiedyś była Liga Narodów i też miało być bezpiecznie. To co się teraz dzieje ma odzwierciedlenie
w historii.
W naszym przypadku najlepszym wyjściem jest motto: Chcesz pokoju szykuj wojnę.
Aha Niemcy chcą wysłać oddział policyjny do Gruzji czyli też wyciągnęli słuszne wnioski z lekcji której
udzieliła im tak pogardzana przez as historia.
Narody które zapominają o przeszłości giną.

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

> Każdą wojnę trzeba starć się zdusić w zarodku , aby nie przerodziła się w konflikt
ogólnoświatowy
> patrz
> I i II wojna światowa.

>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

Ano. Dlatego działania typu: wczorajsze wystąpeinie Kaczyńskiego niczego nie dusi w zarodku,
a jeno jeszcze bardziej podsyca konflikt, kiedy Gruzini myślą już o pokoju.


Nie odniosłem takiego wrażenia

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

> Ale to nie znaczy że mamy się na wszystko potulnie zgadzać jak niewolnicy.

>

Dnia 13.08.2008 o 19:36, orzech4 napisał:

Wykaż wszystkim gdzie jest to "płaszczenie się" przed Rosją. Bo chyba nie powiesz, że
ktoś pochwalił akcję zbrojną na Kaukazie?


W waszych wypowiedziach które sugerują aby siedzieć cicho jak mysz pod miotłą bo z Rosją nie można wygrać.
Otóż można.
Po II wojnie światowej rosyjscy jeńcy wojenni zostali odesłani z wszystkich krajów do Rosji.
Z jednym małym wyjątkiem Luksenburg nie wydał swoich jeńców rosyjskich , a ZSRR groził ,
dyszał , syczał i się musiał z tym pogodzić. Można ? , można i nie trzeba mieć 50 głowic atomowych.
Był o tym film z M.Macdowellem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STOP ! Pora na news''y ;)

Do Tbilisi zbliżają się osetyjskie siły wspierane przez rosjan - być może to jakaś pomyłka, ale na wszelki wypadek zamieszczam link i zaznaczam byście obejrzeli filmik, w którym żołnierz rosyjski mówi dokąd jadą.

http://www.dziennik.pl/swiat/article222453/Szykuje_sie_bitwa_o_gruzinska_stolice.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvn24.pl/-1,1561176,0,1,moje-wystapienie-bylo-przemyslane,wiadomosc.html

taaa jesli to bylo przemyslane wystapienia to kaczor chyba sie musi zbadac i nie fizycznie bo to nie ma nic do rzeczy tylko psychicznie... Bo albo zyje ciagle w przeszlosci gdzie nie ukladalo nam sie z ruskimi (i to bardzo), albo poprostu nienawidzi rosjan i chce w dodatku pokazac przez to jaki "jest wielki" - ma kompleks mniejszosci, i to widac podczas calej jego kadencji.

"należy zacieśniać współpracę z takimi krajami jak Ukraina, by skutecznie móc przeciwstawiać się ekspansji rosyjskiej." - idotyzm... my sobie mozemy podskakiwac z uraincami i estonia a jakby doszlo co do czego to sie europa na nas wypnie... nikt nie bedzie bornil kogos kto sam prowokuje - proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 17:14, CyberPanki napisał:

Ale wy jesteście śmieszni - "WOJNA! Aa, zabiją nas, nie chcę umierać przez głupotę prezydenta!"
etc. Co to ma być? Żadnej wojny nie będzie to raz. Dwa - nie nawołuję do agresji jak
niektórzy sądzą. Stwierdzam fakty i zabieram zdanie co do zaistniałej sytuacji.


co Ty gadasz ? Gdzie my tu o jakims umieraniu mowimy ? Przeciez wyraznie piszemy (nie tylko ja) ze za takie wybryki jak robi Lechu to ruskie moga nam gospodarczo czy dymplomatycznie przywalic. Wojny nie bedzie bo jak pisalem wczesniej (Ty chyba nic nie czytasz) Polska jest w NATO, atak na nas zakonczylby sie a wojna atomowa. Ale to trzeba czytac wczesniejsze wypowiedzi.

Dnia 13.08.2008 o 17:14, CyberPanki napisał:

@Łowca - nie sądzę że nasze "szczekanie" zrobiło coś Rosji, ale pokazaliśmy że się ich
nie boimy. Słowo jest silniejsze od miecza (tak, pióro też).


a Ty lubisz jak sie na Ciebie "szczeka" ? Ruskie maja fioła na punkcie swojej dumy (my zreszta tez). A powinnismy sie ich bac, bo jestemy od nich cholernie zalezni i kilkadziesiat lat potrwa zanim sie w pełni od nie uwolnimy (handel itp). Jakbysmy nie mieli z ruskimi nic wspolnego gospodarczo to mozna gadac do woli.

Dnia 13.08.2008 o 17:14, CyberPanki napisał:

@Forgotten - nie musisz iść na wojnę, nic takiego nie napisałem. Poza tym nie pisałem
do Ciebie.


ale Ty sie nie boisz rosji, jedz do biednej gruzji (ktora mnie wogole nie obchodzi) i walcz z rosyjskim "uzurpatorem"

Dnia 13.08.2008 o 17:14, CyberPanki napisał:

@EmperorKaligula - j.w. Zachowujecie się jak dzieci. Będzie wojna - ok, ale tego że wojny
NIE BĘDZIE nie bierzecie pod uwagę. Poza tym nie my sami stanęliśmy na przeciw Rosji.
A to że tam ludzie tracą dach nad głową Cię nie interesuje? Nie dość że materialista
to jeszcze egoista.


jasne ze biore pod uwage ze nie bedzie wojny, do cholery przeczytaj moje wczesniejsze posty, tam jasno stwierdzam ze nawet rosja nie podniesie reki na NATO. Taaa "nie sami": Ukraina, Estonia, Polska... to nie sa ani potegi gospodarcze ani militarne - to moglo co najwyzej zdenerwowac rosje (byłe zsrr sie stawia).

Jasne ze materialista - dumą i honorem nie zapewnie rodzinie przyzwoitych warunkow do zycia, a zeby tak bylo trzeba utrzymywac z siadami w miare dobre stosunki dyplomatyczne - a nie mleć ozorem bez przemyslen jak Lechu.

No i to chyba normalne ze nic mnie nie obchodza gruzinskie problemy, po pierwsze to oni zaczeli bo chcieli wyczyscic osetie - nie udalo sie im, a ruskie tylko na to czekały. Po drugie "moi przodkowie walczyli za Polske" a nie za zadne podkaukazkie panstwa. Wywalczyli nam wolnosc, a teraz my chcemy nia bezmyslnie szafowac w imie czego ? Gruzji ktora chciala spacyfikowac Ostetie ? Moze jeszcze polscy zolnierze maja umierac za gruzje ? (np: podczas misji stabilizacyjnej). Trzeba wypić piwo, którego się nawarzyło (mowa o gruzji)

Dnia 13.08.2008 o 17:14, CyberPanki napisał:

@Sheloi - Właśnie - poprzednich rządów. Te które tak chwaliliście. A na Kaczyńskiego
plujecie. Wstydźcie się.


Co jak co ale Olek przynajmniej potrafil sie dogadac, nie robił "siary" na delegacjach - taki światowiec wyluzowany, ktory lubi wypic. Gdyby nie ten konkordat nieszczesny to bylby jeszcze lepszy. Przynajmniej nie mlaskał i nie miał kopleksow. A no i wystawał zza mownicy ;) ale to juz chamski zart, bo gabaryty nie maja nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:05, EmperorKaligula napisał:

http://www.tvn24.pl/-1,1561176,0,1,moje-wystapienie-bylo-przemyslane,wiadomosc.html

taaa jesli to bylo przemyslane wystapienia to kaczor chyba sie musi zbadac i nie fizycznie
bo to nie ma nic do rzeczy tylko psychicznie... Bo albo zyje ciagle w przeszlosci gdzie
nie ukladalo nam sie z ruskimi (i to bardzo)


Za to teraz współpraca "idzie jak po maśle".

, albo poprostu nienawidzi rosjan i chce

Dnia 14.08.2008 o 09:05, EmperorKaligula napisał:

w dodatku pokazac przez to jaki "jest wielki" - ma kompleks mniejszosci, i to widac podczas
calej jego kadencji.

"należy zacieśniać współpracę z takimi krajami jak Ukraina, by skutecznie móc przeciwstawiać
się ekspansji rosyjskiej.


Z kim w takim razie mamy zacieśniać współpracę?.

"
- idotyzm... my sobie mozemy podskakiwac z uraincami i

Dnia 14.08.2008 o 09:05, EmperorKaligula napisał:

estonia a jakby doszlo co do czego to sie europa na nas wypnie...


irony mod on
Wszyscy się zawzięli na ten biedną Rosję , świnie jej podkładają , obrażają ją , a ona taka sama , biedna , nikt jej
nie kocha i nie lubi , dlaczego?.
irony mod off

nikt nie bedzie bornil

Dnia 14.08.2008 o 09:05, EmperorKaligula napisał:

kogos kto sam prowokuje - proste.



Lechu kiedyś powiedział że nie należy prowadzić polityki z Rosją na kolanach , wtedy się z tego śmiałem ,
ale dziś patrząc na wypowiedzi w tym temacie , to się z nim zgadzam , bo na bank wy byście taką politykę
prowadzili.
Postawmy sprawę jasno nie lubię Kaczyńskiego tak samo jak wy ale w tym punkcie zgadzam się z nim w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:05, EmperorKaligula napisał:

taaa jesli to bylo przemyslane wystapienia to kaczor chyba sie musi zbadac i nie fizycznie bo to nie ma nic do
rzeczy tylko psychicznie...


Daj spokój... Jak ja to usłyszałem, to po prostu ręce mi opadły... Według mnie taki prezydent, to ogromna pomyłka... Pojechał do Tbilisi, tak jakby na czele państw bałtyckich, puszył się jak paw krytykując Rosyjską politykę, tak jakby za plecami miał ogromną armię polską... Nie wiem co ten człowiek sobie myśli... Wciąga nas w niebezpieczną sytuację, pokazując jaka to Polska jest potężna i odważna... Szkoda tylko, że jak przyjdzie co do czego, to Rosja wyciągnie konsekwencje z tych wypowiedzi i odczuje to cały naród. A wszystko po to, żeby poczuć się wielkim i żeby Gruzini mu klaskali... Poza tym - Rosja może ukarać Polskę już za czasów następnego prezydenta, a już z góry zakładam nawiązanie Kaczyńskiego do swojej prezydentury, co on takiego nie zrobił by Polska zaistniała na arenie międzynarodowej... Prawda jest taka, że Polska pcha się do wielkiej polityki, a jest przydupasem Ameryki (choć to akurat dla mnie jeden pozytyw), zacofanym maleńkim krajem, gdzie mieszkają ludzie z kompleksami. Czczą swoje porażki, bo zwycięstw mają tyle co kot napłakał i są z nich dumni... Jestem Polakiem to prawda i mogę walczyć za swój kraj, ale do licha nie wiem jaki to ma sens skoro tacy ludzie jak prezydent Kaczyński prowokują największe mocarstwo świata, by potem trząść gaciami w schronach za pieniądze podatników. Polska to dziwny kraj, jest mi wstyd że reprezentują go tacy ludzie... Że my wszyscy, cały naród jesteśmy jacy jesteśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:23, EmperorKaligula napisał:

Co jak co ale Olek przynajmniej potrafil sie dogadac, nie robił "siary" na delegacjach
- taki światowiec wyluzowany, ktory lubi wypic. Gdyby nie ten konkordat nieszczesny to
bylby jeszcze lepszy. Przynajmniej nie mlaskał i nie miał kopleksow. A no i wystawał
zza mownicy ;) ale to juz chamski zart, bo gabaryty nie maja nic do rzeczy.


Dogadać "przy misce i kuflu" to się z każdym można, a co do wzrostu Kaczyńskiego, to wspomnę tylko, że Kwaśniewski jest od niego wyższy o jakieś 3 cm. I to tylko wtedy, gdy Kwachu nie ma kontuzji goleni (co zdarza się niezwykle rzadko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:27, kerkas napisał:

ciach


popracuj troche nad odpowiadaniem na wiadomosci bo musialem to pare razy przeczytac aby zrozumiec o co Ci chodzi...

a kto tu chce prowadzic polityke na kolanach ? Napewno nie ja, ale takie głupie nieprzemyslane wybryki bede potępiał, bo nic dobrego nie przyniosa... po co nadstawiac karku i wychodzic przed szerego ? Aby wyleczcyc kompleksy Lecha ? Chyba zbyt mały "zysk" by robic sobie dyplomatycznych przeciwnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 09:23, EmperorKaligula napisał:

> Ale wy jesteście śmieszni - "WOJNA! Aa, zabiją nas, nie chcę umierać przez głupotę
prezydenta!"
> etc. Co to ma być? Żadnej wojny nie będzie to raz. Dwa - nie nawołuję do agresji
jak
> niektórzy sądzą. Stwierdzam fakty i zabieram zdanie co do zaistniałej sytuacji.


co Ty gadasz ? Gdzie my tu o jakims umieraniu mowimy ? Przeciez wyraznie piszemy (nie
tylko ja) ze za takie wybryki jak robi Lechu to ruskie moga nam gospodarczo czy dymplomatycznie
przywalic.


Powtarzam z uporem maniaka Rosja nie dotrzymuje żadnych umów i jest to niezależne wobec
postawy jaką przyjmiemy , Rosja jak może komuś zaszkodzić to zaszkodzi bez względu na zawarte umowy , traktaty itp.

Wojny nie bedzie bo jak pisalem wczesniej (Ty chyba nic nie czytasz) Polska

Dnia 14.08.2008 o 09:23, EmperorKaligula napisał:

jest w NATO, atak na nas zakonczylby sie a wojna atomowa. Ale to trzeba czytac wczesniejsze
wypowiedzi.


Putin zrobi wszystko aby siać zamęt w tej części europy , bez względu na koszty.

Dnia 14.08.2008 o 09:23, EmperorKaligula napisał:


> @Łowca - nie sądzę że nasze "szczekanie" zrobiło coś Rosji, ale pokazaliśmy że się
ich
> nie boimy. Słowo jest silniejsze od miecza (tak, pióro też).

a Ty lubisz jak sie na Ciebie "szczeka" ? Ruskie maja fioła na punkcie swojej dumy (my
zreszta tez). A powinnismy sie ich bac, bo jestemy od nich cholernie zalezni i kilkadziesiat
lat potrwa zanim sie w pełni od nie uwolnimy (handel itp).


To od razu wprowadżmy jako język urzędowy rosyjski , część pensji wypłacajmy w wódce , bo jestemy od nich cholernie zalezni

Jakbysmy nie mieli z ruskimi

Dnia 14.08.2008 o 09:23, EmperorKaligula napisał:

nic wspolnego gospodarczo to mozna gadac do woli.

> @Forgotten - nie musisz iść na wojnę, nic takiego nie napisałem. Poza tym nie pisałem

> do Ciebie.

ale Ty sie nie boisz rosji, jedz do biednej gruzji (ktora mnie wogole nie obchodzi) i
walcz z rosyjskim "uzurpatorem"


Banie czy nie banie się Rosji nie ma znaczenia , to tak jakbyś bał się powodzi , ona jest każdego roku raz mniejsza raz większa ale jest , nie trzeba się jej bać ale sie do niej przygotować.

Dnia 14.08.2008 o 09:23, EmperorKaligula napisał:


> @EmperorKaligula - j.w. Zachowujecie się jak dzieci. Będzie wojna - ok, ale tego
że wojny
> NIE BĘDZIE nie bierzecie pod uwagę. Poza tym nie my sami stanęliśmy na przeciw Rosji.

> A to że tam ludzie tracą dach nad głową Cię nie interesuje? Nie dość że materialista

> to jeszcze egoista.

jasne ze biore pod uwage ze nie bedzie wojny, do cholery przeczytaj moje wczesniejsze
posty, tam jasno stwierdzam ze nawet rosja nie podniesie reki na NATO. Taaa "nie sami":
Ukraina, Estonia, Polska... to nie sa ani potegi gospodarcze ani militarne - to moglo
co najwyzej zdenerwowac rosje (byłe zsrr sie stawia).
Jasne ze materialista - dumą i honorem nie zapewnie rodzinie przyzwoitych warunkow do
zycia, a zeby tak bylo trzeba utrzymywac z siadami w miare dobre stosunki dyplomatyczne
- a nie mleć ozorem bez przemyslen jak Lechu.

No i to chyba normalne ze nic mnie nie obchodza gruzinskie problemy, po pierwsze to oni
zaczeli bo chcieli wyczyscic osetie - nie udalo sie im, a ruskie tylko na to czekały.


Ale jak do Iraku weszli amerykanie to niektórzy z was darli się wniebogłosy jaki to imperializm itp.
Czyli odważni to jesteście na odległość a jak wam się koło czterech liter zrobi ciepło to już z was odwaga ulatuje.

Dnia 14.08.2008 o 09:23, EmperorKaligula napisał:

Po drugie "moi przodkowie walczyli za Polske" a nie za zadne podkaukazkie panstwa. Wywalczyli
nam wolnosc, a teraz my chcemy nia bezmyslnie szafowac w imie czego ? Gruzji ktora chciala
spacyfikowac Ostetie ? Moze jeszcze polscy zolnierze maja umierac za gruzje ? (np: podczas
misji stabilizacyjnej). Trzeba wypić piwo, którego się nawarzyło (mowa o gruzji)


Pozwólmy Rosji na ludobójstwo w Gruzji , jedno już zrobili w Czeczeni.

Dnia 14.08.2008 o 09:23, EmperorKaligula napisał:

> @Sheloi - Właśnie - poprzednich rządów. Te które tak chwaliliście. A na Kaczyńskiego

> plujecie. Wstydźcie się.

Co jak co ale Olek przynajmniej potrafil sie dogadac, nie robił "siary" na delegacjach
- taki światowiec wyluzowany, ktory lubi wypic.


To weżmy menela spod budki z piwem na prezydenta ten to dopiero byłby wyluzowany.

Gdyby nie ten konkordat nieszczesny to

Dnia 14.08.2008 o 09:23, EmperorKaligula napisał:

bylby jeszcze lepszy. Przynajmniej nie mlaskał i nie miał kopleksow. A no i wystawał
zza mownicy ;) ale to juz chamski zart, bo gabaryty nie maja nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować