Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

John Carmack nie jest zainteresowany tworzeniem gier na Wii

10 postów w tym temacie

Watcher

W wywiadzie dla serwisu TomsGames John Carmack został wypytany o swoje odczucia wobec gier Nintendo. Jak się okazało, znany projektant jest wielkim fanem produkcji od Big N. Mimo to, jego studio raczej nie planuje tworzyć na Wii.

Przeczytaj cały tekst "John Carmack nie jest zainteresowany tworzeniem gier na Wii" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:03, biszcopt napisał:

Ja też nie mam zamiaru robić gier na Wii, napiszecie o tym newsa?


Jest jednak mala roznica miedzy toba a Carmackiem. Ty nie jestes jednym z tezszych mozgow rozrywki komputerowej a on tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Świat przeryło tymi prawie nextgenami. Gdyby chłopak chciał robić gry na N, to co by go powstrzymywało 10 lat temu? 5 lat temu? Dlaczego miałby się zdecydować akurat teraz? Bo Wii jest jakieś... inne? A co to go obchodzi? Lobby pracuje dalej. "Ohh Carmack zrób nam gierkę, sprzedaj swoją duszę, oddaj sie konsolom, PC is baaad". Litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@hans olo --> eee... ale Carmack już odstawił PC, to znaczy nie będzie robić exclusive''ów, chociaż gry na pieca dalej będą wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 12:55, Khasim napisał:

@hans olo --> eee... ale Carmack już odstawił PC, to znaczy nie będzie robić exclusive''ów,
chociaż gry na pieca dalej będą wychodzić.

I tak się okaże, że jego gry będą "zbyt PCtowe" znając życie. Tak samo jak DMC4 okazało się być zbyt konsolowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, w sumie to nie jestem tą wiadomością zaskoczony.

Carmack od początku raczej był związany ze sprzętem, który był dość mocny i nie miał kłopotu z uciągnięciem "mocnych" gier pod względem graficznym. A jak wiadomo, większość produkcji Carmacka dysponowały raczej dużymi walorami graficznymi - zawsze były to pięknie prezentujące się tytuły. Na Wii robione są dość specyficzne gry, a dorównać klimatem, frajdą od tych wychodzących spod developerów "pierwszej ręki" nie jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest jakieś wielkie zaskoczenie , ale jednak wielka szkoda że nie powstaną na Wii tak wspaniałe gry z pod reki Carmack''a. Na DS-ie zapewne też nigdy nie powstaną żadne Doom-y i inne tego rodzaju gry , ale na szczęście na DS-ie powstaje już duchowy spadkobierca Quake i to z Polskimi korzeniami , czyli C.O.R.E. Mam nadzieję że ta gra będzie tak dobra jak się zapowiada i zrekompensuje posiadaczom DS-ów brak Dooma i Quaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować