Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Micrsoft postradał zmysły - nie będzie (na razie) mikrotransakcji przy Avatarach...

43 postów w tym temacie

chcecie nudnych info kupcie sobie wyborcza albo przerzuccie sie na onet - newsy na gram dziele na te Zaitseva i cala reszte (no offence) ;)

no i brak mikroplatnosci w przypadku m$ jest hmm podejrzany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczą oczywistą i naturalną jest, że M$ za wszystko należy się kasa. Ich chciwość nie zna granic... Bo przecież pieniędzy nigdy za wiele ;).

@Zaitsev
Jak poprzednicy - Pana ''njusy'' są subiektywne. Tak trudno zachować neutralność?

@Pile
Tak, tak... Widzę, że już zbiera się tu kult Xboksa. Jak mniemam w sypialni masz ołtarzyk postawiony dla wszechwładnego Microsoft. Z pewnością jesteś też gotowy spalić na stosie każdego heretyka, obrażającego giganta z Redmond ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Palenie heretyków? Ble.
Zgadzam się z Pile''em, trochę głupio, że w newsie, który jest plusem dla Microsoftu, przelewa się pesymizm, tak w treści, jak w komentarzach. Dają wam palec, a wy chcecie całą rękę aż po łopatkę. Wszystko pryjdzie z czasem... jak M$ stwierdzi, że płatne XBL nie daje już porządnych zysków (ale pewnie będzie dawać, w końcu X360 to głównie towar dla US&A...), to zniesie opłaty. A może czekają ze zniesieniem do premiery następnego Xboksa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft pokazał nam że jest łaskawy , trzeba mu dziekowac , wiec wszyscy na kolana ;) Zobaczymy co wyjdzie z tych avatarów ,] Moze niedługo każdy bedzie miał takiego ludzika który bedzie żył w jego konsoli ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując wcześniejsze komentarze - uważacie to za podarunek od M$ i za to chcecie mu być wdzięczni? Litości... Taki bajerek powinien być w stu procentach darmowy, a nie darmowy do pewnego czasu. Widać posiadacze Xboxa już się przyzwyczaili do konieczności zapłaty za wszystko i są w siódmym niebie, że chociaż to jest darmowe. Zarzucacie autorowi brak neutralności, oficjalności i powagi.
Neutralność - w przypadku tego newsa zachowanie byłoby głupota, bo ta sprawa to pokazanie chciwości M$.
Oficjalność - "Microsoft planuje wprowadzić płatne dodatki do Avatarów, fani Xboxa bedą z pewnością zachwyceni".
Powaga - chcecie z tej strony zrobić portal jakiejś gazety informacyjnej? W gry graja głównie młodzi ludzie, a oni raczej nie lubią suchej wyliczanki faktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam... 100zł za 12 miesięczny XBox Live Gold to nie jest dużo. Wychodzi jakieś... 8,30zł za miesiąc i 27 groszy na dzień... A dostajemy sporo - nie tylko możliwość grania przez sieć w każdą grę, lecz również możliwość pobierania najnowszych dem, minigier Arcade...

Ps. W tytule newsa jest literówka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO to perfidne zerżnięcie od Wii i o ile tam t pasuje to w X360? WTF.
BTW tego komentarza to przydała by się taka wypowiedź ze strony M$:
"Nie pobieramy opłat za awatary i ubrania dla nich bo nie chcemy być postrzegani jako firma, która naciąga klientów" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze, że M$ udostępnia coś za free ? A wy dalej płaczecie jak wam jest źle... nie rozumiem tego

btw. "MICRSOFT POSTRADAŁ ZMYSŁY-..." literówka

"Ot obraz giganta z Remdond - wyjątkowo łasej na kasę graczy firmy." - Huahahaha tutaj po prostu padłem i nawet Powerade nie pomagał buahahah ^^

Panie Zaitsev dlaczego pan aż tak bardzo nie lubi M$, przecież dzięki nie tejże firmie ma pan swojego koffanego x360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do literówek - przepraszam. Są one wynikiem zwykłego niechlujstwa. Postaram się je wyeliminować...

Co do charakteru newsów, warto przeczytać ten wpis na destructoidzie (english) - http://www.destructoid.com/like-oh-my-god-games-journalists-should-totally-grow-up-9 8982.phtml

ale jeżeli komuś faktycznie przeszkadzają moje teksty, adres mailowy do redakcji jest podany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 12:35, thegunfire napisał:

fajnie ze piszeczie o chciwosci ms w newsie w ktorym to jest napisana ze daja cos za
darmo :D

I na tym miał polegać cały żart...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten "żart" był jednak do bólu subiektywny... ;P

Co do zgłoszenia do redakcji - pół roku pracowałem w innym serwisie - jeżeli na gram.pl jest podobnie, jak tam, to mogę z czystym sumieniem odradzić pisania dla portalu ;P Może ktoś z redaktorów się wypowie - czy są duże ponaglenia o terminy i ilość wykonanej roboty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to chamskie, ale napiszę, że to wprost niesamowite, że MS robi cos za darmo. No, chyba, że zrobią darmowe, ale markowe ubrania dla Avatarów, więc źle na tym i tak nie wyjdą, bo inne firmy im będą płacić...

Co do Zaitseva. Mnie jego styl całkowicie pasuje, nie pisze tak sztywno i tak dla mnie powinno być. Nie słuchaj się ich! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 15:58, Zaitsev napisał:

I na tym miał polegać cały żart...


ale nam inteligencja w narodzie zanika, lekka doza ironi w newsie a wiekszosc juz nie wie o co chodzi... szkoda szkoda. No coz ja jestem za tym abys dalej pisal bez zadnych zmian czyli "z jajem" a jak ktos nie rozumie zartow, zgryzliwosci czy ironi: to "pies go (sami dokonczcie)" ;)

Fjuczers pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie taki drobiazg powinien być darmowy.
Drobiazg to dla ludzi dla M$ robienie takiego czegoś to wielkie wyzwanie z pewnością.

Ale by mogli by zrobić jakiś wyjątek bo i tak ludzie im płacą abonament za XBL więc powinni odpuścić.

I nie chcę tu obrażać M$ że jest chciwy bo on i tak ma kupę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@EmperorKaligula

Czy próbujesz kogokolwiek obrazić? Tak? "Piescięsamsedokończ"...

Ta twoja "lekka doza ironii" nie zawsze jest odpowiednio wyważona i wpleciona w wiadomość tak, aby nie raziła w oczy. Zaczęła się robić wielka rozmowa n/t tego, czy Zaitsev jest dobrym newsanem, czy nie... Nie chce mi się więcej na ten temat polemizować, więc swój udział w rozmowie w tym momencie zakańczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W odróżnieniu od hardware''owego marketingu, który czasami jest cokolwiek idiotyczny na gram.pl, teksty Zaitsewa lubię. Są subiektywne? Bardzo dobrze! Nie muszę się z nimi zgadzać. Fajne jest to, że "czyta się autora", a nie przemieloną papkę z papki, która podobno jest - o co za wyświechtane słowo - obiektywna, tzn., pardon maj frencz, do rzyci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2008 o 13:44, gmx napisał:

chcecie nudnych info kupcie sobie wyborcza albo przerzuccie sie na onet - newsy na gram
dziele na te Zaitseva i cala reszte (no offence) ;)


Jak wiesz to jest forum i mozna tu wyrażać własna opinię. Delikatnie mówiąc nie powinieneś szydzić ze zdania mojego jaki i Zakerosa. Są to nasz osobiste odczucia a rady o kupnie wyborczej sa nie na miejscu. Jak wiesz dopuszcza sie komentowanie treści merytorycznej, jak i metodycznej tekstu. Robisz offtopa i tyle.

Moim zdaniem to dobra wiadomość, ale nie sądzę, aby ten stan rzeczy trwał długo. MS jest niesamowity, jesli idzie o wymaganie opłat. Każdy o tym wie, mimo to niektórzy jawia złudną nadzieję, że to się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować