Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Żegnaj Core 2, nadchodzi... Intel Core i7

59 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2008 o 17:51, Modok napisał:

Kto wymyśla takie bez sensowne nazwy tematów?


Z choinki żeś się urwał? To nie jest zwykły temat, tylko komentarze do newsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że zostaną wycofane. Ale do tego daleka droga :). To są produkty w segment high-end. Dopiero w przyszłym roku będą Lynfield-y i Havendale na dla zwykłych ludzi :). Te pierwsze będą miały 4 rdzenie tylko nie wiem czy czasem nie będą pozbawione tych 2 wątków na rdzeń, a Havendale będzie ze zintegrowanym GPU. C2D napewno zostanie do końca 2009 ale powoli będą znikać, te słabsze a te mocniejsze spadać do niższych segmentów cenowych jeszcze bardziej dając w kość AMD, ale i oni mają już przygotowaną kontrę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekac na nowe procki gdyz odrazu kupisz plyte pod niego . Ja kupilem C2D 8500 w lipcu z plyta na p45 i co ? Przy nastepnej wymianie znow plyta z prockem do wymiany a jak poczekasz to przez kilka lat bedziesz mial spoku z podstawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spokoj z podstawka??? :O a co to jest tak wogole? moze u amd to jest ale na pewno nie u intela. Kupilem plytke na chipsecie P965 i jak bede chcial wsadzic cos nowego (nehalema, bo penryna sie nie oplaca za maly wzrost wydajnosci) to bede musial wywalic i brac nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Nazwa jak jakiego samochodu - Hundai xD
2) Nadal się zastanbawiam czy ludzie z Intela mają problemy z wolnym czasem bo to chyba choroba te nowe procki... Halo!!! To co że mamy 21 wiek skoro przeciętnego człowieka nie będzie już stać na te ich procki:) Nowa podstawka to i nowa płyta to i nowe pamięci... i tak w koło macieju... Zdeczka wkurzające jest to że nie obniżą ceny odrazu xD
3) Nie zapominajcie iż te tańsze podstawki to BRAK o/c a drożesz będą tak drogie że "hoho"
4) Wracam do AMD jak znudzę się tym moim Penrynkiem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździj po pentiumach:D ... toż to w kamieniu wyrobiona technika xD

Czekam aż Intel splajtuje przez te ich "wynalazki" marketingowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C2D będzie się trzymało dopóki rynku nie zdominują mainstreamowe Lynnfield/Havendale. Lynnfield będzie miał 4 rdzenie, a każdy z nich będzie mógł obsłużyć 2 wątki jednocześnie. Havendale będzie miał 2 rdzenie i wbudowany układ graficzny. Obydwa procesory będą korzystały z podstawki LGA1160. Widzę, że Intel poszedł tą samą drogą co AMD w przypadku Athlonów 64 robiąc dwie rożne podstawki pod swoje procesory co IMHO jest idiotycznym rozwiązaniem. AMD już się na tym przejechało.
BTW AMD ma szanse na poprawę swojej sytuacji ponieważ tylko Bloomfieldy, korzystające z magistrali QPI będą podatne na podkręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Intel zapowiada rewolucję w świecie procesorów na miarę premiery procesora Pentium. Co ciekawe trzy główne cech nowego Intela to rzeczy podglądnięte u AMD:
1. Kontroler pamięci wbudowany w procesor
2. Natywne 4 rdzenie (a nie jak w Core 2 Quad - dwa Core 2 Duo)
3. Analogiczne rozwiązanie do HT

Mam nadzieję, że nowe procki AMD dadzą kopa Intelowi (niestety Phenomy nie dały rady)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jest całe gro ludzi, którzy Intela traktują jak Boga a AMD gnoją na każdym kroku. Chciałbym kiedyś zobaczyć ceny procesorów Intel, gdyby nie mieli tak silnego rywala jak AMD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto teraz inwestować w procesor. Trzeba zobaczyć co pokarze Intel a co AMD. Ja liczę, że nowe quady AMD (taktowanie w okolicach 3Ghz) zatrą niesmak po Phenomach. Marzy mi się powtórka z historii, kiedy to AMD wypuściło Athlony XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Na razie gry nie wykorzystują mocy 4 rdzeniowców a już wycofują quady. Sraka i padaka. Po prostu co za dużo to niezdrowo. Eh ja na miejscu kogoś kto chce zrobić upgreda sprzętu albo nowego zakupić, niech sie wstrzyma do kontrataku AMD :) żeby nie było płaczu z przepłaceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować