Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Jeszcze bardziej wykręcony GeForce GTX 280 od MSI

18 postów w tym temacie

Hamster

Firma MSI prawdopodobnie nie do końca zadowolona z zegarów, jakie oferował pierwszy fabrycznie podkręcony GeFroce GTX 280 (N280GTX-T2D1G -OC), postanowiła przydusić swoich inżynierów i wypuścić drugi model z wyższymi zegarami. Obecnie, karta objawiona jako Super OC trafia na półki sklepowe.

Przeczytaj cały tekst "Jeszcze bardziej wykręcony GeForce GTX 280 od MSI" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale fajny potwór :D
Skoro poprzedniczka kosztuje 1200 złotych to ciekawe ile ta będzie kosztowała 2000 zł?
Chętnie bym sobie taką kartę zakupił ale nie wiem czy mi kasy starczy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 08:45, wdowiakm napisał:

Kurcze ale fajny potwór :D
Skoro poprzedniczka kosztuje 1200 złotych to ciekawe ile ta będzie kosztowała 2000 zł?
Chętnie bym sobie taką kartę zakupił ale nie wiem czy mi kasy starczy ;/


Po co Ci taka karta? Chyba żebyś narobił sobie apetytu na SLI, a potem na jeszcze lepszą... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 09:11, Kawosz napisał:

Po co Ci taka karta? Chyba żebyś narobił sobie apetytu na SLI, a potem na jeszcze lepszą... ;)


Właśnie też się zastanawiam po co mi taka karta :P
I tak jej nie kupię bo będzie kosztowała prawie tyle samo ile przeciętny komputer w markecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ceny obecnie i tak są całkiem przyzwoite...Jeszcze nie tak dawno, za 8800 GTX z chłodzeniem wodnym trzeba było zapłacić ponad 3000zł, a wy na 1200 narzekacie ;D Kiedyś za tyle, to mieliśmy karty ze średniej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mam przekonania do fabrycznie podkręcanych kart , szkoda ze nie napisali o ile wraz ze wzrostem zegarów wzrasta spożycie prądu przez to cudo;-) Podejrzewam że zamiast zasilacza trzeba już mieć małą elektrownie jądrową :). Wzrost prędkości w takich sprzętach z reguły jest , że tak powiem, umiarkowany , a pojawiają się problemy ze stabilnością , temperaturą w kompie , ledwie zipiącym zasiłkiem... no i na koniec odbiera się człowiekowi radochę z własnoręcznego podkręcania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, na obecny czas to za mocna, ale nam to się opłaca - dzięki temu poprzednie generacje stanieją. Choćby 9800 GX2 pod płytę Gigabyte teraz kosztuje... 800 zł. a radeon 3870X2? na płytkę Sapphire 730 zeta. I git.
P.S: Informacje cenowe from strona skąpiec.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwór... po prostu potwór... ja już wiem co się stanie tego słynnego 12 grudnia 2012 :)
Nvidia wypuści "god like" karty graficzne z 64 GPU i bóg się wkurzy "mają ładniejszą grafę niż moja!"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta karta jest świetna ;p
Mi 3DMark Vantage na High idzie tak 15 FPS, a na Perf. ponad 25 ;p
teraz czekać na nową płytkę główną i za rok zrobie sobie SLI(o ile będzie sIę opłacać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd w zalążku wiadomości, mianowicie:
fabrycznie podkręcony GeFroce GTX 280 - błędu tłumaczyć chyba nie trzeba ;-)

Wracając jednak do samej karty graficznej - niezły kolos. Specyfikacja napawa ogromnym optymizmem, pamięć GDDR3 wynosząca 1024MB oraz taktowanie shaderów 1400 MHz na pewno pozwalają, by w nowe gry pograć na najwyższych detalach. Niestety, odbija się to na cenie - 1200 zł w przybliżeniu to jest naprawdę dużo, ale cóż - za jakość się płaci. A tutaj chyba jest ona zapewniona na wysokim poziomie, lecz mi brakuje wyjścia HDMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować