Zaloguj się, aby obserwować  
Falconer

Wojna Polska - Rosja - czy do tego dojdzie?

358 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2008 o 22:18, HELMOOT1 napisał:

Kto z Was na miejscu władz Rosji wypowiedziałby wojnę Polsce?


A kto z nas wypowiedziałby wojnę Gruzji? Też mało kto, a jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:18, HELMOOT1 napisał:

Wojna polsko-rosyjska??? Jedna interwencja Rosji w jednym państwie całkiem odległym od
nas i zaraz wojnę nam tu serwują... nie no nie przeginajmy, im więcej się mówi o wojnach,
tym większa szansa że do nich dojdzie. Jedno potępienie ataku nie wystarczy na taki scenariusz.
Zarówno Putin, jak i Miedwiediew wiedzą co to jest dyplomacja.

Pytanie do wszystkich, tak z ciekawości:
Kto z Was na miejscu władz Rosji wypowiedziałby wojnę Polsce?


Szczerze? Ja nie. Polska to kraj, ktory może jest niepozorny, ale gdyby zaczęło się coś niedobrego dziać inne państwa takie jak Ukraina, Francja czy USA zauważyłyby to. Serio. A wtedy (odpukać) byśmy naprawdę mieli III Wojnę. Rosja nie zrobiłaby tego. Putin jest człowiekiem przyszłościowym i nawet przez myśl by mu nie przeszło aby mogł zaatakować kogokowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chodzi przecież nie tylko Polska potępiła postępowanie Rosji pozatym w niczym im nie przeszkadzamy nie angażujemy sie we wojnę w Gruzji i nie prowokujemy ich a za głupie wypowiedzi polityków nikt nam wojny nie wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:28, Falconer napisał:

A kto z nas wypowiedziałby wojnę Gruzji? Też mało kto, a jednak...

Fakt. Ale Putin (i Miedwiediew, jeżeli mogę tak powiedzieć) zupełnie inaczej traktuje Polskę i Gruzję. Polska jest państwem o wiele stabilniejszym, mocniejszym i, co najważniejsze, ma murowane "plecy" (NATO i UE). Putin traktuje Gruzję jak jedną ze zbuntowanych prowincji stąd ta cała "stabilizacja". O takim spojrzeniu na Polskę może zapomnieć, mamy tak silne poczucie narodowości, że nawet Rosji trudno by było z nami walczyć bez zachwiania równowagi gospodarczej w swoim kraju, nawet jeśliby się udało. A gospodarka liczy się dzisiaj o wiele bardziej niż terytoria, więc de facto Rosja na tym tylko straci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puacz zero nie płacz proszę bo nikt tego słuchać nie będzie. Nie dziwie się chłopakom jak sam sobie przeczysz. Ja już siedzę cicho bo żal pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale jaki Rosja miała by interes w atakowaniu Polski? Polska jest słabym krajem, złóż energetycznych tez nie posiada dużych. Za to że zkrytykowali działania wojsk rosyjskich? Bez przesady. Konflikt może sie zaostrzyć kiedy polska wyśle swoje wojska do walki po stronie Gruzji. Wypowiedzienia wojny Polsce, to wypowiedzenie wojny NATO, a także Ukrainie, bo przez Ukrainę przyrzucane by były wojska Rosyjskie i flota Czarnomorska.Ukraina na pewno by sie sprzeciwiła a kto nie jest za nami jest przeciwko nam. W obwodzie kaliningradzkim nie ma dużych sił.


PS: Czemu wszyscy mówicie o Putinie. Przecież to Miedwiediew jest prezydentem i zwierzchnikiem sił zbrojnych. On decyduje o wojnie i pokoju, chociaż i tak wszyscy wiemy że jest marionetką Putina:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:45, marcinshinoda napisał:

/.../


A Białoruś i Łukaszenka? Przecież to przyjaciel Rosji. Tą stroną również mogliby przerzucać wojska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:46, DEViANCE napisał:

> /.../

A Białoruś i Łukaszenka? Przecież to przyjaciel Rosji. Tą stroną również mogliby przerzucać
wojska.


Stosunki Białoruś-Rosja bardzo sie pogorszyły i nie są już takimi przyjaciółmi. Lukaszenko mógłby sie sprzeciwić Rosji to by zmieniło jego wizerunek w Europie i UE i inne instytucje mógłby zdjąć sankcje na Białoruś. To mogłoby uratować tonącą gospodarkę Białoruską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:43, deih napisał:

Puacz zero nie płacz proszę bo nikt tego słuchać nie będzie. Nie dziwie się chłopakom
jak sam sobie przeczysz. Ja już siedzę cicho bo żal pisać.


Wiesz co to jest offtop? :P

20080811225241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fantazja ponosi, co? Ja tu już widzę temat o przerzucaniu wojsk, gdzie szukać pomocy itp. Trochę spokoju nie zaszkodzi. Wojna to nie jest zabawa, to nie kolejna sesyjka w CoD, zadaje straty (mniejsze lub większe) obojgu stronom. Wojna jest prawdziwym koszmarem, żeby do niej doprowadzić trzeba albo być kompletnym szaleńcem albo mieć bardzo ważny powód. Rosja nie wysłałaby sobie tych wojsk ot tak. Zarówno Miedwiediew, jak i Putin to ludzie bardzo inteligentni (wbrew pozorom), tylko na swój sposób. Potępienie ich działań? Taki jest zawód dyplomaty/prezydenta/premiera. Trzeba zajmować stanowiska. Gdybyśmy byli bezstronni, zachowalibyśmy się jak ostatnie świnie wobec Gruzji, która widzi w Polsce kluczowego sojusznika w poparciu jej spraw (choćby słowami, słowa mają wielką moc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć Gruzja po prostu za bardzo chciała się pokazać i teraz mają. Osetia (mniej więcej tak to się piszę) chciała zostać wolnym państwem i sądzę że dałoby się tę sprawę rozwiązać dyplomatycznie, IMO pewne powody dlaczego Osetia mogłaby zostać państwem wolnym są (około 70% tamtejszej ludności to Rosjanie). Gruzja jednak musiała pokazać że nie da sobie w papę dmuchać i zaatakowała. Rosjanom większego preteksty nie było trzeba, a i Gruzińskie rurociągi były wystarczającym wabikiem na zgłodniałe bogactw oczy Rosji.

Co do wojny Polska-Rosja to na 99,99% jej nie będzie. Nasi wybitnie debilni rządzący zaraz walną albo już walnęli coś głupiego przez co nasze stosunki dyplomatyczne wielce się z Rosją pogorszą jednak dzięki EU, która mocno nas za mordę przytrzyma nie zrobimy czegoś tak głupiego jak ingerencja militarna przeciwko Rosji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem co Rosja sie wpycha do tarcz na terenia naszego kraju. Nasz kraj mozemy robic co chcemy. (to nie oznacza ze jestem za tarcza, chce jej USA a my mamy placic za to co oni chca ?) A co do wojny, to do wojny nie bedzie bo eu do tego nie dopusci, ale z drugiej strony patrzac na naszych politykow ... wkoncu zyjemy w polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie Polsce wojny przez Rosję byłoby tak naprawdę równe z wypowiedzeniem przez Rosję wojny UE i NATO (zgodnie z założeniami paktu) więc włożył bym to między bajki. Chociaż z drugiej strony nie takie pomysły już władze Rosji miewały, ale mam nadzieję, że do trzeciej wojny światowej im nie spieszno.

Co do zdań typu "za jedno oświadczenie nikt nam wojny nie wypowie" to radzę zerknąć do pierwszej lepszej książki historycznej - zapewniam, że nie przez takie bzdury wybuchały konflikty.

Dużo bardziej realne od wypowiedzenia wojny jest zaprzestanie, pod jakimś dziwacznym pretekstem, np. znów importu polskiego mięsa, co po raz kolejny osłabi naszą gospodarkę, która wreszcie, powoli zaczyna trybić.

Z drugiej strony to trudno nie zgodzić się z wypowiedziami władz Rosji, że przecież robią dokładnie to samo co Amerykanie w Iraku. Tak rzeczywiście robią to samo: atakują kraj pod byle jakim pretekstem, żeby przejąć kontrolę nad strategicznymi dla wielu gospodarek na świecie surowcami i nie wiem czy dla całego świata nie jest to nawet groźniejsze niż "tylko" zagarnięcie Gruzji.

No i należą się brawa, szacunek i podziw dla całego narodu polskiego, który tak chętnie oferuje swoją pomoc Gruzinom. Byłoby jeszcze lepiej, gdybyśmy sobie nawzajem potrafili tak pomagać w potrzebie, a nie tylko innym nacjom, które z resztą tej pomocy wcale nie są skłonne odwzajemniać (patrz WWII).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 22:30, LOP3Z napisał:

Putin jest człowiekiem przyszłościowym i nawet przez myśl by mu nie przeszło aby mogł zaatakować
kogokowiek.

Eeee... on już zaatakował :| Gruzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 23:13, lord0 napisał:

a ja nie wiem co Rosja sie wpycha do tarcz na terenia naszego kraju. Nasz kraj mozemy
robic co chcemy. (to nie oznacza ze jestem za tarcza, chce jej USA a my mamy placic za
to co oni chca ?) A co do wojny, to do wojny nie bedzie bo eu do tego nie dopusci, ale
z drugiej strony patrzac na naszych politykow ... wkoncu zyjemy w polsce :)


Rosja może sie czuć zagrożona, jak pod jej nosem wystawiają rakiety. Oficjalnie te ta wyrzutnia jest obroną przed Iranem ale mi sie wydaje że skierowana jest przeciwko Rosji. No bo czemu tej rakiet nie umieszczą w Turcji. Przecież jest bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka wojna? Przecież oni przejdą przez nas jak przez masło. Rosja może mieć wojnę z USA lub całą UE, a nie jakiś malutkim krajem typu Polska czy Gruzja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast marudzić o wojnie w kraju, który dla większości z Was jest jedynie punktem na mapie, posprzątalibyście swoje podwórko?
Dlaczego w tym durnym kraju obywatele potrafią wykazywać ludzkie odruchy tylko na odległość i tylko w dużej grupie. Bo tak wypada?

Dlaczego pod Waszymi, naszymi, oknami jest syf?

Bo prywatną własność macie za nic. Posprzątajmy wpierw u siebie, potem bawmy się na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze gdyby Rosja nas zaatakowała a tego nie zrobi (bo Putin jest najmądrzejszym z europejskich przywódców)
dość szybko byśmy ich przepędzili ze wsparciem armii niemieckiej na terenie kraju oraz na bałtyku przy pomocy flot państw bałtyckich.Jedyne co opłacałoby się Putinowi atakować to Ukraina co byłoby również wielce ryzykownym przedsięwzięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 16:05, Lamb3rt napisał:

Jaka wojna? Przecież oni przejdą przez nas jak przez masło. Rosja może mieć wojnę z USA
lub całą UE, a nie jakiś malutkim krajem typu Polska czy Gruzja :)


oj mylisz się... czy USA mogło mieć wojnę z takim państwem jak Irak, przy pomocy kilkunastu potężnych krajów tego świata??? nie. a jednak ciągnęło się. czy Rosja mogła mieć wojnę z takim małym kaukazkim panstwem jak Czeczenia? nie. a mimo to nadal trwa tam wojna. nie regularna, ale partyzancka. i gdyby Rosja zajęła Gruzję, byłoby tak samo. kilkunastoletnia wojna partyzancka. ale najlepszym przykładem jest Wietnam. niewielkie, stosunkowo słabe państewko w azji. a USA przegrało z nimi wojnę. nigdy nie wiadomo, a Polska jest krajem strategicznym dla Ameryki, tak jak Gruzja jest krajem strategicznym dla Europy. przez Gruzję idzie ropa i gaz, w Polsce ma być tarcza, bez której USA nie bedzie bezpieczne. dla tego Rosja nie może pozwolić sobie na atak na Polskę, bo nie są pewni, czy USA nie pomoże, na co ja osobiście bym nie liczył. USA nie ruszyło marines w obronie Gruzji, i nie ruszy w obronie Polski. mimo to Rosja ma większy dylemat niż w sprawie Gruzji.
ale prawdopodobny jest atak na Ukrainę oraz inne wschodnie państwa nie należące do UE, bo tam łatwo o konflikt, i Rosja je wchłonie, a jednocześnie zemsci się za krytykę, i napędzi stracha UE, a szczególnie Polsce... pozostaje tylko czekać na rozwój sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować