Zaloguj się, aby obserwować  
Falconer

Wojna Polska - Rosja - czy do tego dojdzie?

358 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2010 o 19:59, Draco-PNC napisał:

Chociażby z Wikipedii, jak już napisał Pitej nie wydaje mi się żeby oszukiwały w tak
suchych statystykach które źródła mają zapewne w przypadku Polski takim GUSie.

No to chyba czytamy różne Wikipedie skoro twierdzisz, że PKB na osobę w Rosji jest większe, a w Kazachstanie podobne.

Polska Wiki powołująca się na Międzynarodowy Fundusz Walutowy (dane na rok 2009) - PKB per capita:
Polska - 18 072
Rosja - 14 920
Kazachstan - 11 693

Angielska oprócz tego ma dwa inne spisy.

Bank Światowy:
Polska - 19 059
Rosja - 18 945
Kazachstan - 11 526

The World Factbook (CIA):
Polska - 17 900
Rosja - 15 100
Kazachstan - 11 800.

Jedynie wg Banku Światowego PKB na osobę w Rosji i Polsce są zbliżone. W żadnym rankingu Rosja nie jest wyżej od Polski, nie mówiąc już o Kazachstanie zdecydowanie zostającym w tyle.

Powiedz mi proszę, co - w swoim dzisiejszym kompletnym roztargnieniu - mogłem przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 16:06, PanSpam napisał:

A transport wojsk do Obwodu Kaliningradzkiego nikt by nie zauważył? A poza tym miałem
też na myśli, że po co Rosji Polska jeśli nie ma do nas przejścia ze stolicy?


Przecież to już tam jest. Obwód K. to największe skupisko baz wojskowych w Europie.

Co do F-22 to słyszałem, że jeśli porównać jakość do ceny, to jest to tylko drogi złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 20:46, filip29 napisał:

Przecież to już tam jest. Obwód K. to największe skupisko baz wojskowych w Europie.

Co do F-22 to słyszałem, że jeśli porównać jakość do ceny, to jest to tylko drogi złom.

Ale to są wojska ćwiczeniowe w większości nowi rekruci, więc nie rozumiem obawy o wypowiedzenie wojny przez Rosję a już szczególnie to nam. Zwykłe manewry wojskowe ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 20:20, Hellmut napisał:


Powiedz mi proszę, co - w swoim dzisiejszym kompletnym roztargnieniu - mogłem przeoczyć.

Patrzysz na dane PKB uwzględniające priorytet siły nabywczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam dwa ciekawe filmiki, miałem je dać do poprzedniego postu, ale się rozmyśliłem ^^

Może i nie jest to najlepszy temat, ale że otarliśmy się o lotnictwo to je zamieszczam, bo są godne obejrzenia, a przy tym bardzo króciutkie więc polecam wszystkim:

http://www.youtube.com/watch?v=1EpJ3KoUNmI

http://www.youtube.com/watch?v=rK0_G2ZY264

A, zapodam jeszcze jeden, dłuższy trochę, ale warto bo z Su-37, najlepszy manewr - około 1:50.

Amerykańskie samoloty nie mają takiej aerodynamiki i manewrowości, chociaż nie jestem pewny jak z Raptorem jest, on ma zmienny wektor ciągu więc prawdopodobnie może robić coś podobnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 23:43, Pitej napisał:

Amerykańskie samoloty nie mają takiej aerodynamiki i manewrowości, chociaż nie jestem
pewny jak z Raptorem jest, on ma zmienny wektor ciągu więc prawdopodobnie może robić
coś podobnego.

Walka manewrowa u współczesnych samolotów jest niezwykle rzadka. Prędzej już unikanie rakiet, ale w tej dziedzinie rakieta przeznaczona do niszczenia myśliwców ma i tak zawsze większą manewrowość oraz szybkość niż samolot z pilotem bo największym ograniczeniem współczesnych samolotów jest ograniczenie pilota do 10 g. Rakieta lub samolot bezzałogowy są w stanie wytrzymać nawet do 100 g bez większych uszkodzeń, więc nawet super manewrowość nie wystarczy na to aby na 100% wymigać się od latającej bombki. Rozwiązaniem są więc po staremu sztuczne cele albo pełny stealth oraz aktywne niszczenie lub ogłupianie nadlatującej rakiety. A w tych dziedzinach jak na razie górują samoloty amerykańskie. Górują również w rozwijaniu technik bezpilotowdów bo i mają gdzie je bojowo testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 23:43, Pitej napisał:

Amerykańskie samoloty nie mają takiej aerodynamiki i manewrowości, chociaż nie jestem
pewny jak z Raptorem jest, on ma zmienny wektor ciągu więc prawdopodobnie może robić
coś podobnego.

Ahaha śliczna zagrywka ^^... no ale niestety jak już Olamagato napisał... co z tego ?? Dogfightingu już raczej od dawna się nie stosuje, teraz namierzasz wroga z paru kilometrów i odpalasz pocisk, ech koniec pięknych walk powietrznych T_T A jeśli Amerykanie jeszcze bardziej rozwiną UAVy to żaden myśliwiec pilotowany przez człowieka nie będzie miał z nimi szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 07:55, orzel286 napisał:

Warto dodać jeszcze, że uav może być mniejszy :3 - mniejsza powierzchnia odbicia fal
radarowych (+jeszcze stealth do tego dołożyć... mniam :D)

UAVom w sumie Stealth nie potrzebny są tak małe że i tak diablo ciężkie do wykrycia XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2010 o 18:18, landcruiser napisał:

Moja wersja zbrojnego konfliktu RP vs FR wygląda następująco

"Na pierwszej linii" /historia alternatywna/ (stan surowy)


Będzie jakiś ciąg dalszy? Bo to jest ciekawe i przyjemnie się czyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 08:04, Hubi_Koshi napisał:

UAVom w sumie Stealth nie potrzebny są tak małe że i tak diablo ciężkie do wykrycia XD

No wiesz technika idzie do przodu i taki bonus może się przydać :D (z drugiej strony koszty takiej zabawki będą tak wysokie jak jej maksymalny pułap :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 08:28, orzel286 napisał:

No wiesz technika idzie do przodu i taki bonus może się przydać :D (z drugiej strony
koszty takiej zabawki będą tak wysokie jak jej maksymalny pułap :D)

Albo można olać Stealth i utrzymać koszty na niskim pułapie, bez pilota w środku UAV jest że tak powiem Expandable, to tylko maszyna którą można łatwo zastąpić, a nie pilot którego szkolenie trwa lata i kupę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 08:36, Hubi_Koshi napisał:

Albo można olać Stealth i utrzymać koszty na niskim pułapie, bez pilota w środku UAV
jest że tak powiem Expandable, to tylko maszyna którą można łatwo zastąpić, a nie pilot
którego szkolenie trwa lata i kupę kasy.

Nom na razie takie są założenia, wg. których buduje się uav :3 Pytanie tylko jak duże będą wielozadaniowe uav (rozpoznanie+niszczenie celów na ziemi/morzu/powietrzu [maszyna szturmowa? :3]+walka elektroniczna) - w końcu aż żal nie wykorzystać pełni możliwości takiego latadła.

Może jeszcze jakieś AI do tego?... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, masz całkowitą rację, filmiki zamieściłem, ot tak, bo "cobra" jest niezwykle rzadką i trudną to wykonania figurą, do tego właściwie mało który samolot może ją zrobić, a wygląda świetnie.

Gdyby pilot zrobił coś takiego w czasie walki, to zapewne jego następnym ruchem byłby już tylko K-36.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 11:32, Pitej napisał:

Gdyby pilot zrobił coś takiego w czasie walki, to zapewne jego następnym ruchem byłby
już tylko K-36.

O ile nie dostałby pociskiem w kabinę ^^; Na widok takiego manewru pocisk pewnie dostałby orgazmu z zachwytu, to jak zrobić z siebie tarczę strzelniczą XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2010 o 10:28, orzel286 napisał:

Nom na razie takie są założenia, wg. których buduje się uav :3 Pytanie tylko jak duże
będą wielozadaniowe uav (rozpoznanie+niszczenie celów na ziemi/morzu/powietrzu [maszyna
szturmowa? :3]+walka elektroniczna) - w końcu aż żal nie wykorzystać pełni możliwości
takiego latadła.

Na pewno mniejsze od współczesnych myśliwców XD Nie jestem tylko pewien czy będą tworzone Wielozadaniowe, całkiem dobrym pomysłem były by maszyny wyspecjalizowane, jedne do przechwytywania, inne do celów naziemnych a jeszcze inne do zwiadu. Dzięki temu projektanci mogli by "wymaxować" statsy tak żeby samoloty były doskonałe w tym co robią a nie tylko dobre w kilku różnych dziedzinach.

Dnia 01.10.2010 o 10:28, orzel286 napisał:

Może jeszcze jakieś AI do tego?... :D

Do tego nam jeszcze trochę brakuje, na tyle na ile się orientuję obecnie UAVy są zdalnie sterowane z pewną dozą autonomii jeśli trzeba, AI może się przydać w przyszłości bo zdalne sterowanie można przechwycić albo zakłócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować