Zaloguj się, aby obserwować  
Falconer

Wojna Polska - Rosja - czy do tego dojdzie?

358 postów w tym temacie

Dnia 16.08.2008 o 23:44, lelelf napisał:

Jednak widzę różnicę między demokracją, a komunizmem na przykład. Również między demokracją
- a, jeśli ta nazwa Ci nie odpowiada (bo owszem, odnosi się do nieistniejącego już systemu
rodem z Grecji antycznej), to mówmy kapitalizm

Oj, wydaje mi się że się trochę zapędziłeś i pomyliłeś pojęcia. Demokracja to system, w którym rządzi lud, a kapitalizm to rodzaj systemu gospodarczego (przeciwieństwo socjalizmu), którego podstawą jest wolny rynek. :)
I ja kapitalizm, wolny rynek popieram jak najbardziej, ale demokrację już mniej. Pamiętam że jak nie demokracja to nie musi to być zaraz komunizm. Ja wolałbym tzw. "jednostkę wybitną" czyli po prostu monarchię, lub radę takich jednostek czyli monarcha plus jego powołana rada, składająca się z ludzi światłych i wykształconych, a takich u nas sporo. To nie są sprzeczności.
Reasumując - kompletnie się nie zrozumieliśmy... Ja jestem jak najbardziej za kapitalizmem, ale nie do końca za demokracją, bo to u nas chyba nie działa
I jeszcze jedno - wiem, że taki "przewrót" jest w tej chwili u nas nierealny, ale przedstawiam Ci tylko swoją... "wizję", że się tak wyrażę. :)

Dnia 16.08.2008 o 23:44, lelelf napisał:

lepszy kapitalizm (np. made in USA) niż samowolka z Rosji.

Ale to kompletnie inne pojęcia. W Rosji również może być czysty kapitalizm i zarazem rządzić będzie Tyran, który będzie napadał na innych, ale jeśli ten tyran nie będzie wtrącał się do gospodarki, będzie ona wolnorynkowa to będzie w kraju kapitalizm.
Tak jak pisałem wyżej - pomyliłeś pojęcia.

Dnia 16.08.2008 o 23:44, lelelf napisał:

2. Nie można całej winy zwalać na cenzurę w mediach!! To naiwne.

Masz tu rację jak tak pomyśleć...

Dnia 16.08.2008 o 23:44, lelelf napisał:

A czy Putin zrobił komuś dobrze? Chyba sobie. Przeciętny mieszkaniec Rosji żyje w o wiele
gorszych warunkach niż przeciętny Polak.

Masz na ten temat jakieś informacje, albo statystyki, co kolelwiek? Czy tylko tak piszesz?
Bo z tego co obserwowałem właśnie Putin i Miedwiediew chcę w Rosji wprowadzić kapitalizm po upadku socjalizmu z ZSRR... Gospodarka Rosji skoczyła, zobacz sobie jakie centrum finansowe będzie budowane w centrum Moskwy, albo już jest budowane - w Internecie znajdziesz bez problemu. Podatki za Putina właśnie stały się korzystniejsze... A biednym ludziom może i zrobi się gorzej, ale tak jest zawsze na początkach kapitalizmu. Tego się uniknąć nie da.
Ja nie chce bronić Putina, tego jak walczy z opozycją i tego, że wojuje w Gruzji. Broń Boże. Po prostu z tego co widzę na gospodarkę Rosji naprawdę dobrze wpłynął.

Dnia 16.08.2008 o 23:44, lelelf napisał:

bo są nieliczne jednostki mające inną wizję Rosji. Dali znać o sobie np. w ostatnich
wyborach. Przecież Miedwiediew nie wygrał 100% poparciem. Ile mu brakowało? Kilku procent?

Ano z tego co pamiętam kilkanaście, bo miał 80 i coś procent obecny prezydent.

Dnia 16.08.2008 o 23:44, lelelf napisał:

Poza tym, ta opozycja żyje w strachu we własnym kraju i jakoś milczy...

Zgadza się... Jak pisałem wyżej tego nie popieram.

P.S.
Rada na przyszłość - post nie dodaje się jako odpowiedź, kiedy piszesz go za długo. Skopiuj wtedy treść i na nowo otwórz okno odpowiedzi i dodaj.
Problem powinien zniknąć. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem na telegazecie o pewnym umieszczeniu tarczy w Polsce i o tym, że nasz rząd ma zamiar wysłać okręty wojenne do Gruzji, oczywiście, U.S. i Kanada też wyślą. Moim zdaniem to dobry krok. Nie powinniśmy uginać się pod potęgą militarną Rosji, choć nie mamy żadnych szans. Rosjanie nas nie zaatakują, dla nich to nie opłacalne, ich celem byłoby wtedy USA i Europa Zachodnia, Polskę potraktowaliby jako ostrzeżenie dla innych krajów, że z nimi też może się to stać (mam na myśli sytuację w której by nas zaatakowali). Więc skoro i tak mieliby nas przypuszczalnie zaatakować aktualne zdarzenia i decyzje polskiego rządu powinny ich trochę ostudzić, że nie boimy się ich, czego nie można powiedzieć w przypadku np. Białorusi i Łukaszenki, gdzie starał się być za Rosją a przeciwny Europie Zach. i USA, jednak na nic to się nie zdało. Rosja dobrze wie że nie potrzebują tego typu sojuszników, bo są dla nich zerem, kompletnie niczym, sami sobie lepiej poradzą. Ale ostatecznie Rosja nas NIE zaatakuje, byłaby to ich najgłupsza decyzja. NATO by szybko ich się pozbyło, bo moim zdaniem nauczeni błędami z przeszłości staraliby się jak najszybciej zniszczyć wszystkie ważne obiekty militarne Rosji. Oj, przepraszam że może tak chaotycznie napisane, spać mi się chcę a po przeczytaniu decyzji rządu zachciało mi się o tym pogadać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 23:58, Jaki Ganh1 napisał:

Właśnie przeczytałem na telegazecie o pewnym umieszczeniu tarczy w Polsce i o tym, że
nasz rząd ma zamiar wysłać okręty wojenne do Gruzji

Hehe, to Polska ma okręty wojenne? Jak dużo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło im o Błyskawicę, ten okręt muzeum i parę innych jemu podobnych ^^ Ja bym się cieszył jakby on z portu wypłynął, ba, jakby on w ogóle ruszył ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 00:26, Radykał napisał:

> Właśnie przeczytałem na telegazecie o pewnym umieszczeniu tarczy w Polsce i o tym,
że
> nasz rząd ma zamiar wysłać okręty wojenne do Gruzji
Hehe, to Polska ma okręty wojenne? Jak dużo? :)


Z 2-3. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 23:58, Jaki Ganh1 napisał:

Rosjanie nas nie zaatakują, dla nich to nie opłacalne


Pewnie, że nie. Dla nich łatwiej by było zakręcić kurek z gazem. Wyjaśnijmy to sobie, jak można prowadzić bezpośrednią wojnę z jakimś krajem i dalej kupować od niego gaz?! Tak więc, jeżeli Polska wysle te okręty to tylko i wyłącznie jako siły pokojowe, które z walką będą miały tyle wspólnego, że będą wiedziały, że gdzieś tam-daleko się biją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie chodziło im o Błyskawicę, ten okręt muzeum i parę innych jemu podobnych ^^ Ja
> bym się cieszył jakby on z portu wypłynął, ba, jakby on w ogóle ruszył ;)


Rusza się ... jak go na stocznie holują ... Mieszkam w Gdyni więc wiem ...

Co do tego ile Polska posiada okrętów (wszystkich,podwodnych itp) to :

# okręt podwodny projektu 877E, typu Kilo - ORP Orzeł (291)
# 4 okręty podwodne projektu 207, typu Kobben - OORP Sokół (294) Sęp (295), Bielik (296), Kondor (297)
# 2 fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry - OORP Gen. K. Pułaski (272), Gen. T. Kościuszko (273)
# korweta dozorowa projektu 620, typu Kaszub - ORP Kaszub (240)
# 2 korwety rakietowe projektu 1241RE, typu Mołnia - OORP Metalowiec (436), Rolnik (437)
# 3 korwety rakietowo-artyleryjskie projektu 660, typu Orkan - OORP Orkan (421), Piorun (422), Grom (423)
# 3 niszczyciele min projektu 206FM, typu Mewa - OORP Flaming (621), Mewa (623), Czajka (624)
# trałowiec projektu 207DM, typu Gopło - ORP Gopło (630)
# 12 trałowców projektu 207P, typu Gardno - OORP Gardno (631), Bukowo (632), Dąbie (633), Jamno (634), Mielno (635), Wicko (636), Resko (637), Sarbsko (638), Necko (639), Nakło (640), Drużno (641), Hańcza (642)
# 4 trałowce projektu 207M, typu Mamry - OORP Mamry (643), Wigry (644), Śniardwy (645), Wdzydze (646)
# 5 okrętów transportowo-minowych projektu 767, typu Lublin - OORP Lublin (821), Gniezno (822), Kraków (823), Poznań (824), Toruń (825)
# 2 okręty rozpoznania radioelektronicznego projektu 863, typu Nawigator - OORP Nawigator (262), Hydrograf (263)
# okręt szkolny (barkentyna) projektu B79/II - ORP Iskra (253)
# okręt szkolny projektu 888, typu Wodnik - ORP Wodnik (251)
# 2 okręty ratownicze projektu 570, typu Piast - OORP Piast (281), Lech (282)
# 4 okręty ratownicze projektu B823, typu Zbyszko - OORP Zbyszko (R-14), Maćko (R-15), Semko (R-12), Gniewko R-13)
# 2 okręty hydrograficzne projektu 874, typu Heweliusz - OORP Heweliusz (265), Arctowski (266)
# okręt wsparcia logistycznego projektu 890, typu Kontradmirał Xawery Czernicki - ORP Kontradmirał Xawery Czernicki (511)
# zbiornikowce projektu ZP-1200, typu Bałtyk - ORP Bałtyk (Z-1)

Z czego Puławski i Kościuszko są jednymi z nowocześniejszych na świecie ... wielie jest takich w użytku w Marynarce Wojennej USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hej, zakładam ten temat, ponieważ dzieje się źle i porozmawiajmy o tym.
>
> Polska się miesza w wojnę Rosja - Gruzja. Rosyjski ambasador: Polska zapłaci za krytykę
> Kremla. Tak... i 1 września 2008 roku rozpocznie się konflikt zbrojny Polska - Rosja...
> :| Rosjanie są nieobliczalni, to... powiedziałbym... szaleńcy.
> USA patrzy tylko na swoje bezpieczeństwo i g nam pomoże. Polska powinna siedzieć cicho
> i tak jak USA dbać o siebie, a nie za wszelką cenę pokazywać jaka ona jest mocna i zgrywać
> bohaterów. Chcą żeby o nas było głośno, po prostu... Ale to niebezpieczna gra. Gra, której
> stawką jest bezpieczeństwo milionów. Chociaż co oni (Tusk, Kaczyński) mają do stracenia?
> Uciekną wojskowym samolotem w razie gdyby zrobiło się gorąco. A rodakom każą bronić ojczyzny.
> Ale skończyło się. Nie będę bronić Polski. Nie, skończyło się. Po jaką cholerę mam walczyć
> o wolność, skoro MY z tej wolności nie umiemy skorzystać?! Jakiś bezsens.
> Najgorsze jest tutaj to, że politycy mogą podjąć najbardziej idiotyczne decyzje a za
> to płacą dziesiątki milionów NIEWINNYCH osób.
> Rosja nas ostrzega a my zamiast trochę ochłonąć to nie - jeszcze głośniej mówimy o tym,
> że są przeciwko Rosji i wzywają innych do poparcia nas. Słowo daję - jeżeli nie wyciszymy
> się, to marnie widzę przyszłość..
>
> Zapraszam do dyskusji.
>
Jako niepoprawny pesymista i czarnowidz, twierdzę że III wojna światowa jest w zasięgu ręki. 5 lub 50 lat, i tak ją odczujemy. Patrząc trzeźwo to skończy się na:
a) wyeksploatowaniu złóż naturalnych, co spowoduje konflikt o charakterze światowym.
b)jedno ze światowych mocarstw tak obrośnie w siłę, że pewność siebie jego przywódców i ich imperialne zapędy spowodują konflikt o charakterze światowym.
c)niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z faktu, iż Rosja dysponuje szacunkowo 10 TYSIĄCAMI głowic nuklearnych różnej mocy. Konserwowanych jest niespełna 70% z nich, około 15% "zgubiło się" rosyjskim (i amerykańskim) wojskowym (są to głowice składowane w magazynach, które wskutek przemian ustrojowych Rosji, oraz bałaganu towarzyszącego im, zostały zapomniane. Stąd już tylko krok do przejęcia przez terrorystów pocisku nuklearnego, na którego wystrzelenie w jakikolwiek kraj zareagują wszyscy posiadacze arsenału atomowego.
Istnieją inne scenariusze, lecz mało prawdopodobne. Na pociechę mogę powiedzieć że III wojna nie potrwa dłużej, niż 30 minut, a po jej zakończeniu znikomy promil ludzkości będzie się musiał jeszcze o to martwić.
A teraz stricte do kolegi Falconera: nie łudź się, że zdążysz spakować bagaże kiedy rozgorzeje taki konflikt. W tej wojnie nie będzie się angażować piechoty, zmechu, tutaj w grę wchodzi jedynie flota morska oraz powietrzna, taka która może transportować broń nuklearną. Więc uciekać możesz co najwyżej do piwnicy, którą zdmuchnie głowica o sile Tsara [( http://www.youtube.com/watch?v=LxD44HO8dNQ&feature=related)i, tak, wiem że porozumienia mówią o głowicach do mocy 14 kiloton, ale Rosja nie wydaje mi się krajem który przestrzegałby jakichkolwiek zasad], jeżeli tylko mieszkasz w pobliżu większego miasta. Ciężko też zakładać że mając około 5 tysięcy głowic gotowych do wystrzelenia, Rosja będzie wybierać najważniejsze cele. Zmiotą wszystko, co ma jakiekolwiek znaczenie gospodarcze, militarne bądź polityczne.
Ten post może się wydawać tylko czymś w stylu sci-fi, ale tak naprawdę, perspektywa wojny nuklearnej jest bliżej, niż większość z nas by chciała. Pozdrawiam i polecam:
http://shamo.gry-online.pl/agora/index.php?showtopic=7804
http://en.wikip edia.org/wiki/Nuclear_warfare
http://www.snpp.pl/Zmora%20Zaglady%20Nuklearnej_26%20 luty_Akt.htm
http://facet.interia.pl/militaria/wojsko/news/balagan-w-atomowym-arsen ale,1132232,4559
1458834 - mój nr. GG gdyby ktoś chciał podyskutować na żywo.
Niestety, nie udało mi się odnaleźć artykułu o stanie baz nukleranych Rosji, ale jestem więcej niż pewien, że niedawno go czytałem.
Pozdrawiam
MGRS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/Ciach/

To prawda, użycie bomb nuklearych przez Rosję byłoby bardzo niebezpieczne. Ale zastanów się czy opłacałoby się Rosjanom zaatakować tego typu arsenałem. Mieliby przeciw sobie większość świata.

Dnia 21.08.2008 o 00:53, Triggerhappy napisał:

Istnieją inne scenariusze, lecz mało prawdopodobne. Na pociechę mogę powiedzieć że III wojna nie potrwa
dłużej, niż 30 minut, a po jej zakończeniu znikomy promil ludzkości będzie się musiał jeszcze o to martwić.


Co przez to zdanie sugerujesz? Że wysadzą w powietrze 3/4 planety? Nawet Ruski nie są na tyle głupie by atakować wszystko bombami atomowymi, przecież wiadomo, że gdyby użyli ich za dużo mogłoby to mieć nieodwracalne skutki. Twój scenariusz jest doprawdy z działu Sc-Fi...
III Wojna Światowa - a to dobre.
To prawda - Rosjanie posiadają wielki arsenał bomb nuklearnych, jednak nie zapominaj, że wiele USA też ma ich parę. Jeśli kiedykolwiek Rosjanie użyliby bomb nuklearnych na czyimś terytorium, USA na pewno nie patrzyłaby na to z daleka. Rosjanie jak na razie chyba starają się uniknąć konfliktu zbrojnego ze stanami, jednak też nie dają sobie w kaszę dmuchać. Jednak my w całym tym zamieszaniu tak czy siak, będziemy tylko pionkami na ich szachownicy, bo jakąż my mamy potęgę w porównaniu z Rosjanami, czy Stanami Zjednoczonymi Ameryki? A mogę się założyć, że jeśli dojdzie do zapowiadanej przez Ciebie III Wojny Światowej - Żadne państwo nie powinno pozostać bezczynne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosjanie może ,aż tak głupi nie byli ,żeby wysadzać prawie całą planetę ,ale zbombardować strategiczne punkty przeciwnika tak żeby go osłabić lub unieszkodliwić. Do tego niewiele potrzeba było bomb chociaż by na taką Europę.
Oficjalnie istnieje siedem mocarstw jądrowych:
1. Stany Zjednoczone(ok.10 tys. dane z Wikipedii)
2. Federacja Rosyjska(15.tys. dane z Wikipedii)
3. Wielka Brytania
4. Francja
5. Chińska Republika Ludowa
6. Indie
7. Pakistan
Także Izrael posiada około 200 głowic jądrowych o małej i średniej mocy. Oficjalnie kraj ten jednak się do tego nigdy nie przyznał. Korea Płn. może również posiadać kilka bomb. Iran też może się postarać o bomby nuklearne tu by było gorzej ,bo tutaj rządzi Islam ,a według nich, niewierni muszą zginąć, ale raczej mało prawdopodobne aby wyprodukowali tak wielką ilość bomb nuklearnych ,chyba że dostali by od kogoś w "prezencie".
Ale chciałbym przypomnieć ,że nie istnieją tyko bomby nuklearne jest również broń biologiczna i innego rodzaju bronie jądrowe.
A tak według mnie gdyby doszło do III wojny światowej to wygrały by państwa posiadające dobrze rozwinięte technologie zbrojeniowe, bo tak jak to ktoś kiedyś powiedział ,że Chiny może mają najliczniejszą armie świata ,ale z amerykanami to za wielkich szans nie mają. A bomb nuklearnych może zostać użytych kilka , kilkanaście.
Ale czy do wojny dojdzie czy nie dojdzie to będzie zależało od osób posadzonych na wysokich stanowiskach w mocarstwach, a nas o zdanie się nawet nie zapytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją droga... Pamiętacie jak była ta parada wojskowa?

Tuż po tym jak napisałam tego posta... No może dzień po... Siedzę na balkonie patrze a tu cztery myśliwce... Potem dziewięć w szyku bojowym.... A jeszcze kilka sec później trzy Herkulesy czy jak im tam... xD
Siedze ze znajomym i tylko myslimy o co biega...?
Może Kaczki źle sie upiekły i Rosjanom nie smakowały wiec wojnę zaczynają, o!
A tam lecą na paradę tylko dzielne dzieci Braku Czasu na Telewizje i Wiadomości nic o tym nie wiedziały xD

A już sie ciekawie zapowiadało o.o"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokieruję się powiedzeniem :

,, Wojna jest piękna tylko dla tych , którzy jej nie widzieli "

Jak teraz wybuchnie wojna to koniec . To nie czasy gdy liczył sie człowiek ( choć w żadnej wojnie sie nie liczył ) tylko i guziki .

Takie jest moje zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 11:26, przemas94 napisał:

/Ciach/

To prawda, użycie bomb nuklearych przez Rosję byłoby bardzo niebezpieczne. Ale zastanów
się czy opłacałoby się Rosjanom zaatakować tego typu arsenałem. Mieliby przeciw sobie
większość świata.

> Istnieją inne scenariusze, lecz mało prawdopodobne. Na pociechę mogę powiedzieć
że III wojna nie potrwa
> dłużej, niż 30 minut, a po jej zakończeniu znikomy promil ludzkości będzie się musiał
jeszcze o to martwić.

Co przez to zdanie sugerujesz? Że wysadzą w powietrze 3/4 planety? Nawet Ruski nie są
na tyle głupie by atakować wszystko bombami atomowymi, przecież wiadomo, że gdyby użyli
ich za dużo mogłoby to mieć nieodwracalne skutki. Twój scenariusz jest doprawdy z działu
Sc-Fi...
III Wojna Światowa - a to dobre.
To prawda - Rosjanie posiadają wielki arsenał bomb nuklearnych, jednak nie zapominaj,
że wiele USA też ma ich parę. Jeśli kiedykolwiek Rosjanie użyliby bomb nuklearnych na
czyimś terytorium, USA na pewno nie patrzyłaby na to z daleka. Rosjanie jak na razie
chyba starają się uniknąć konfliktu zbrojnego ze stanami, jednak też nie dają sobie w
kaszę dmuchać. Jednak my w całym tym zamieszaniu tak czy siak, będziemy tylko pionkami
na ich szachownicy, bo jakąż my mamy potęgę w porównaniu z Rosjanami, czy Stanami Zjednoczonymi
Ameryki? A mogę się założyć, że jeśli dojdzie do zapowiadanej przez Ciebie III Wojny
Światowej - Żadne państwo nie powinno pozostać bezczynne...


Otóż przed II wojną światową mówiło się, że Niemcy nie są na tyle głupie, by swoje imperialistyczne ambicje rozszerzyć na cały świat... To tylko kwestia przesuwania granic tego co jest "głupie", a co staje się realne z postępem czasu. Wojna atomowa działa na zasadzie uderzenie-kontruderzenie, więc w przypadku jednej głowicy, zaraz pojawią się następne. I następne. I następne.
Co do drugiej części postu - nie zapomniałem, dlatego właśnie pisałem że [quote]na którego wystrzelenie w jakikolwiek kraj zareagują wszyscy posiadacze arsenału atomowego.[/quote], co tyczyłoby się nie tylko ataku terrorystycznego, lecz także głowic wystrzelonych przez jakiekolwiek państwo, i wymierzonych w jakiekolwiek państwo. Co do naszej roli - polecam obejrzeć wiadomości, to że angażujemy się w politykę zagraniczną, to mało powiedziane, wpuszczamy na własne terytorium oddziały potencjalnie wrogiego dla Rosji państwa, więc jesteśmy potencjalnymi agresorami, vide wypowiedź gen. Nogawicyna na temat tarczy - http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80625,5592839,Rosyjski_general__Polska_100_ proc__celem_ataku.html
Konkludując - prawdopodobieństwo III wojny światowej, nuklearnej wojny niszczącej 3/4 świata wzrasta, wraz z odsetkiem państw nie pozostających bezczynnymi.
MGRS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 16:28, HiSin napisał:

Kobiety i dzieci?
gdzie tu jest równouprawnienie? :P


takie są zasady ewakuacji. Zawsze pierwsi są ewakuowanie kobiety i dzieci, ale nie wiem do jakiego wieku. Titanica nie oglądałeś?xD A co chciałbyś uciec niż walczyć za ojczyzne;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 16:08, HiSin napisał:

Jak by była wojna walczyłbym za Polskę nawet w tym wieku jaki mam!<przynajmniej tak
mi się zdaje :)>

Mi sie też tak zdaje :]Ale nigdy nie byłem w takiej sytuacji więc nie wiem jak bym zareagował.Wojna to wkońcu nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...
nie wiem jak bym zareagował :D jak by przyszło co do czego :D

Nie wiem czy bym spanikował w razie wojny :D

ale jak narazie walczył bym ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować