Zaloguj się, aby obserwować  
Lady_Vader

Turystyka - podróże małe i duże. Gdzie warto pojechać?

152 postów w tym temacie

Tak, Popradem też płynąłem. I szczerze? Dunajec bardziej mi się podobał ;) Nie wiem dlaczego, ale jakoś bardziej mi przypdał do gustu. I dwa razy płynąłem do Szczawnicy i raz do Krościenka. I przyznam, że do Krościenka jest nieopłacalne. A dlaczego? Bo najpiękniejsza trasa jest na początku i pośrodku. Dalej już nie ma tylu atrkacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nic nie przebije spływu Dunajcem, ale mała namiastka Popradem może być. A swoja drogą - więcej atrakcji byłoby na trasie (oczywiście Popradem) Muszyna (Żegiestów - -->).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie znam się aż tak dobrze na tamtych regionach, bo mieszkam dosyć daleko od nich :) Zdecydowanie bardziej znam Karkonosze i ogólnie Sudety ;) Bo do nich mam blisko. I tutaj niestety nie ma możliwości urządzenia nigdzie takiego spływu. Rzeki w początkowej fazie płytkie, niewiele przełomów. A jak jakiś jest, to nad nim leży miasto. Lub w pobliżu samym. Więc do oglądania za wiele nie ma.

Za to jak ktoś chce pooglądac piękne formy skalne to polecam wypad w Góry Stołowe. Mianowicie na Szczeliniec, Błędne Skały i ogólnie wzdłuż całej trasy 100 Zakrętów ;)

Jak ktoś chce również trafić w góry, to polecam.... Suwałki ;) Tak, tam są same górki :) I to niektóre dosyć strome. Jednak piękne warunki na rower. Trasy przygotowane, ładnie oznakowane. Mając mapę trudno byłoby się zgubić. Nawet bardzo trudno. I widoki też są bardzo ładne. Szczerze polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 09:50, PolishWerewolf napisał:

Jak ktoś chce również trafić w góry, to polecam.... Suwałki ;) Tak, tam są same górki :) I
to niektóre dosyć strome. Jednak piękne warunki na rower. Trasy przygotowane, ładnie oznakowane.
Mając mapę trudno byłoby się zgubić. Nawet bardzo trudno. I widoki też są bardzo ładne. Szczerze
polecam :)


Czyżbyś stamtąd właśnie "nadawał"?? Wakacje na Mazurach? :)

-> Nulinko, piękne zdjęcia. Pamiętam ten widok na 3K i w o dwrotna stronę też. Przełom Dunajca z takiej wysokości tez piękny, szkoda tylko że całe wejście na szczyt po metalowych schodkach, ech ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 09:31, Nulinka napisał:

No tak - 39 zł do Szczawnicy, a 49 - Krościenko...Szkoda, że tak drogo. Ale jest drugi spływ
- Popradem -( Piwniczna - Rytro) jest tańszy i tez ciekawy.

Drogo by było gdyby codziennie trzeba było pływać a tak , da się przełknąć ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 10:43, Nulinka napisał:

No własnie...te schodki...No cóż, jakos trzeba to przełknąć, warto dla cudnych widoków :)


Jasne, gorzej tylko jak jest burza ... 2-godzinne czekanie by wejść na górę wieńczy wtedy 2 minutowy pobyt na szczycie. Mnie coś takiego spotkało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 09:57, GeoT napisał:

Czyżbyś stamtąd właśnie "nadawał"?? Wakacje na Mazurach? :)


Niestety nie. Siedzę u siebie w domu, i narazie się nie mogę nigdzie ruszyć. A na Marurach byłem rok temu. I to nie dokładnie na Mazurach, tylko okolice Suwałk. W tym ciekawszym turystycznie regionie.

Oj niestety takie podejścia się tak czasami kończą. Mnie zmyło 2 lata temu ze szczytu Tarnicy w Bieszczadach. Ledwo po podejściu lunęło. A co najciekawsze, niebo było czyste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zazdroszczę. Wiesz, miałam ciekawy przypadek na obozie wędrownym. Poniewaz lubie duże wysokości - zawsze pierwsza doskakiwałam do wszystkich wieży widokowych. Na jakimś szczycie wbiegłam pierwsza - widok cudowny - i grom z jasnego nieba !!! Ale była piękna burza w powietrzu i na ziemi (ochrzan od opiekuna obozu) ;)))
Ale wspomnienia niezapomniane !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2006 o 12:52, Darkstar181 napisał:

Szczęściarz. Widoki ładne:)

Bywają jeszcze ładniejsze:D

Jak porobie wiecej fotek obiecuje je tu umieścić.
Niestety nie mam zbyt wiele czasu na zwiedzanie i podziwianie, gdyż pracuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 17:28, GeoT napisał:

Wszystko ładnie, pięknie ... a co z pogodą? Bo tego nikt nie zagwarantuję, a moje skojarzenia
z Mazurami to, że pogoda jest ale w kratkę.


Może i pół roku później odpowiadam, ale już w oparciu o fakty, a nie domysły.
Pogoda, jak sam zapewne wiesz, jest wspaniała. Tylko raz padało w czasie dnia od początku wakacji. A i tak wieczorem dało się iść nad jezioro ;P.

Więc pozwolisz, że zacytuję Twoje słowa.
"Wszystko ładnie, pięknie..." A pogoda do tego świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2006 o 12:58, Furrbacca napisał:

Więc pozwolisz, że zacytuję Twoje słowa.
"Wszystko ładnie, pięknie..." A pogoda do tego świetna.


Dzięki za naprostowanie myślenia ;)
Widzisz moja wypowiedź nigdy nie pretendowała do roli Wyroczni. Jak napisałem takie mam skojarzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2006 o 12:45, Nulinka napisał:

Ale wspomnienia niezapomniane !

Kiedyś na kolonii w Czechosłowacji piorun uderzył w drzewo które stało jakieś 15m od nas , wrażenia do końca życia ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Tunezji? Kiedy warto jechać(tak żeby zbyt mocnych upałów nie było, ale nie tak żeby chodzić w szaliku i czapce:P)??Jaką część Tunezjii polecacie. No i skąd najbliżej do Gwiezdnego miasteczka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć - warto jechać na Ukrainę i do Rumunii ( nad morze Czarne) ?
I czy ma sens wycieczka objazdowa (np. Ukraina-Rumunia-Bułgaria przez ok. 2 tygodnie, po parę dni na jedno państwo) czy może lepiej wypocząć w jedym miejscu przez ten czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 18:10, lukmistrz napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć - warto jechać na Ukrainę i do Rumunii ( nad morze Czarne) ?
I czy ma sens wycieczka objazdowa (np. Ukraina-Rumunia-Bułgaria przez ok. 2 tygodnie, po
parę dni na jedno państwo) czy może lepiej wypocząć w jedym miejscu przez ten czas ?


O Kurcze, a czemu chcesz tam jechać? Nie byłem tam, ale jak coś to pamiętaj o wizach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2006 o 19:35, Budo napisał:

O Kurcze, a czemu chcesz tam jechać? Nie byłem tam, ale jak coś to pamiętaj o wizach :D


To dopiero za 2 lata... ale już teraz trzeba planować. Czemu chcę jechać ? Proste- pozwiedzać. No, i wizy ważna rzecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować