Zaloguj się, aby obserwować  
Lady_Vader

Turystyka - podróże małe i duże. Gdzie warto pojechać?

152 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2015 o 09:57, SiDi napisał:

Możesz spróbować krówki. Nie jest to rozpuszczalne jak wyroby czekoladowe. No i Ahmed,
u którego nocowałem był zadowolony z tej słodkości.


Masz rację, zapomniałam o krówkach. Dzięki za przypomnienie.
Pozostaje jeszcze kwestia bardziej "trwałych" upominków. Jakkby ktoś miał jakieś sugestie to będę wdzięczna - mam jeszcze kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2015 o 21:58, KrzysztofMarek napisał:

Przed wyjazdem, do jakiegokolwiek innego kraju, warto zapoznać się z w miarę aktualną
sytuacją i adresami polskich placówek


Warto również dodać, że istnieje możliwość (z której warto korzystać) zarejestrowania planowanej podróży na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych - umożliwia to kontakt z obywatelami polskimi w sytuacjach kryzysowych np. w razie konieczności ewakacji w związku z klęską żywiołową. Mowa oczywiście o wyjazdach indywidualnych, nie organizowanych przez biura podróży.

https://secure.e-konsulat.gov.pl/Podroze/OpiekaKonsularna.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolicz jeszcze jakieś 200-300 złoty na walutę korony norweskie i masz całość. IMO dobrze zaplanowana i super tania wycieczka jak na Norwegię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia od wujka Chomeiniego! ;)

Właśnie wróciłam z Iranu. Podróż bardzo się udała. Fantastyczne widoki, niezwykle gościnni ludzie i zabytki na każdym kroku. Gorąco polecam ten kierunek wszystkim znużonym tendencyjnymi destynacjami, a otwartym na przygodę i spotkanie z czymś zupełnie innym niż serwują nam media. Iran zaskakuje. I to bardzo.
Przy odrobinie wysiłku organizacyjnego koszty wyprawy można mocno zminimalizować -
co jakiś czas pojawiają się naprawdę okazyjne ceny biletów, a sam Iran nie jest jakiś bardzo drogi.

Na zdjęciu meczet Agha Bozorg w Kaszanie.

20150524162551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak długo byłaś? Ja mam znajomego z erasmusa, który mieszka w Sziraz ;] Podobno miasto poetów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 17:12, SiDi napisał:

Jak długo byłaś? Ja mam znajomego z erasmusa, który mieszka w Sziraz ;] Podobno miasto
poetów


Na uniwersytecie sziraskim też odsiedziałam swoje, ale to było już kilka lat temu :). Iran w ogóle jest krajem poetów - tam nawet dozorca czy kelner cytuje z pamięci wiersze i najczęściej sam też je pisze. A Sziraz i owszem zajmuje szczególne miejsce na poetyckiej mapie Iranu - są tam grobowce dwóch najsłynniejszych perskich poetów - Hafeza i Saadiego (mówi się, że każdy Irańczyk obowiązkowo w domu ma dwie książki - Koran i własnie zbiór poezji Hafeza). Irańczycy pielgrzymują do Szirazu do grobu Hafeza i dotykając dłonią jego nagrobka wypowiadają modlitwy i życzenia wierząc, że dopomaga on w ich spełnieniu :).

Tym razem do Iranu wpadłam na nieco ponad dwa tygodnie i to w celu bardziej objazdowym. Jak ochłonę po podróży to może zmobilizuję się do popełnienia czegoś na temat wyprawy.
Swoją drogą, miło wiedzieć, że ktoś ma pozytywne skojarzenia z Iranem, a nie patrzy wyłącznie przez pryzmat "nukleranego wroga nr 1" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2015 o 18:40, Phoenice napisał:

Swoją drogą, miło wiedzieć, że ktoś ma pozytywne skojarzenia z Iranem, a nie patrzy wyłącznie
przez pryzmat "nukleranego wroga nr 1" :)


No, jedynie pozytywne mam. Swój pokój dzieliłem z Irańczykiem, a w drugim mieszkał kolejny Pers :D Lepiej mi się z nimi dogadywało oraz spędzało czas aniżeli z osobami z tak zwanego "zachodu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że LOT zaczyna latać do Japonii to dzisiaj pojawiły się mega oferty do Kraju Kwitnącej Wiśni.
Poznań (przesiadka w Warszawie) - Tokio - Zurich (przesiadka w Warszawie) kosztował 220 euro. Aktualnie 290 euro. IMO cena nieziemska zwłaszcza, że bezpośrednio z własnego ogródka i można w Tokio nadać bagaż do Warszawy i zrezygnować z dalszej podróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować