Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Square Enix nie chce, żeby grać za dużo, ale żeby grać za dużo

63 postów w tym temacie

Zaitsev

Final Fantasy XI może nie ma 10 milionów użytkowników, jednak wciąż jest to żywe i rozwijające się MMO. W ostatnim rozszerzeniu studio Square Enix przeszło jednak samo siebie - walka z nowym bossem wykańcza graczy. Niemalże dosłownie.

Przeczytaj cały tekst "Square Enix nie chce, żeby grać za dużo, ale żeby grać za dużo" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie śmiesznie to brzmi. Skoro tak zalezy im na graczach, to po kiego grzyba wstawiali do gry takiego hiper-super(masa epitetów)hardkorowego bossa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Square Enix nie chce, żeby grać za dużo, ale żeby grać za dużo

Podwojne powtorzenie, blad czy moze juz jest za pozno i nie mysle logicznie i wydaje mi sie, ze cos tu nie gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:03, Piotrek K. napisał:

Square Enix nie chce, żeby grać za dużo, ale żeby grać za dużo

Podwojne powtorzenie, blad czy moze juz jest za pozno i nie mysle logicznie i wydaje
mi sie, ze cos tu nie gra?

Ha! Mam Cie draniu! Wszystkiego najlepszego! :D

---

Wybacz Zaitsev, ale jakkolwiek mialoby to nie zabrzmiec, zabrzmi to i tak jak... Belkot. Mowa oczywiscie o tytule newsa. Nie chce, zebys odchodzil, bo jak wiekszosc twierdzi, piszesz newsy specyficznie, czesto z jajem, ale ostatnio masz chyba jakies slabsze dni. Zrob sobie przerwe. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysł durny, ale... sprawdza się znakomicie! niech zrobią cos takiego w WoW i zaczną pobierac opłaty za godzinę, to blizzard stanie się najbogatszom firmom świata;PPP ta nazwa mnie dobija, to chyba błąd... albo za mało kawy... o już wygląda lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tytul newsa bardzo dobry - a MMO ma byc dla wszystkich, wiec no-life''y musza miec cos do roboty. (vide kolesie grajacy dziennie w WoW 17 godzin, jesli wierzyc xfire :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:03, Piotrek K. napisał:

Square Enix nie chce, żeby grać za dużo, ale żeby grać za dużo


A przeczytałeś treść newsa?
To samo tyczy się owcy.

Ehh, bezmyślna krytyka... Prawie jak u dzieci neo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:15, Furrbacca napisał:

> Square Enix nie chce, żeby grać za dużo, ale żeby grać za dużo

A przeczytałeś treść newsa?
To samo tyczy się owcy.

Ehh, bezmyślna krytyka... Prawie jak u dzieci neo...

Przeczytalem, wiem doskonale o czym jest, co nie zmienia faktu, ze tytul i tak brzmi jak belkot.

Wystarczylo tylko wczytac sie w moj post. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 godzin z rzędu? "Całkiem" sporo. Ale Square Enix ma tendencję do takich bossów - kto grał w jakąkolwiek część ten wie, że pokonanie ostatniego bossa nierzadko trwa nawet 2 godziny :) Fakt, że 18 to już przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:14, Valium napisał:

Tytul newsa bardzo dobry - a MMO ma byc dla wszystkich, wiec no-life''y musza miec cos
do roboty. (vide kolesie grajacy dziennie w WoW 17 godzin, jesli wierzyc xfire :P)


popieram, tytul newsa bardzo dobry, pokazujacy sprzecznosc w dzialaniach SE - widac nikt nie zrozumial... chyba jednak ambitne pomysly trzeba porzucic, tragedia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:17, gothicsheep napisał:

Przeczytalem, wiem doskonale o czym jest, co nie zmienia faktu, ze tytul i tak brzmi jak belkot.


Przeanalizujmy cały problem od samiuteńkiego początku.
Do czego służy tytuł?
1. do krótkiego przedstawienia, czego dotyczy tekst znajdujący się pod tytułem,
2. do przyciągnięcia czytelników do wyżej wspomnianego tekstu.

Rozwinięcie początku zacznę natomiast od końca, czyli:
ad.2 tytuł przyciąga, czytelnik jest zainteresowany, co pod tym tytułem się kryje,
ad.1 tekst dotyczy braku sensu w działaniu Square Enix, więc tytuł również brzmi bezsensownie. Brzmi, chciałbym zaznaczyć, ponieważ jako tytuł bezsensowny nie jest, prawda? A jeśli nie jest bezsensowny to w czym problem?

Wnioskując (tu nie chce mi się pisać dokładnego podsumowania, więc powiem krótko) nie masz racji.

EDIT:
Oczywiście bez dokładnego podsumowania powyższe nie ma sensu, więc muszę jednak dopisać:
Tytuł brzmi jak bełkot tylko bez przeczytania tekstu. Czytelnik chcąc zrozumieć, o co chodzi w tytule czyta tekst. I spełniony zostaje drugi warunek.
I tak oto bełkot staje się nad wyraz sensowny i logiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 godzin...zrobili swojej grze mały zastrzyk skondensowanego hardcoru XD. BTW fajny screen;)...odcinek South Park: World Of Warcraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:18, Zak napisał:

world of soutpark ...


World of South Park? Na boga, kupiłbym to, nawet, jeśli abonament by kosztował 50zł miesięcznie :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:28, Sejo. napisał:

18 godzin...zrobili swojej grze mały zastrzyk skondensowanego hardcoru XD. BTW fajny
screen;)...odcinek South Park: World Of Warcraft.

a ten odcinek to chyba Make Love, no Warcraft. Bodajże z serii 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 21:17, ziptofaf napisał:

18 godzin z rzędu? "Całkiem" sporo. Ale Square Enix ma tendencję do takich bossów - kto
grał w jakąkolwiek część ten wie, że pokonanie ostatniego bossa nierzadko trwa nawet
2 godziny :) Fakt, że 18 to już przesada...


Grałem w część XII i w pewnym momencie batalia nie zajęła mi 2 minut (mówie o koncowym bossie). Co innego z bossem dodatkowym, tu już 5 godzin klepanie go zajeło, na szczęście możne zasejwować w trakcie walki. Co do poprzednich części to walki z bossami nie były przesadnie długie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować