Zaloguj się, aby obserwować  
Kambo

Ranking gier które przetrwają

53 postów w tym temacie

Jako iż dziś możemy pograć w wiele kultowych tytułów pokusiłem się o stworzenie rankingu który ma na celu ustalenie gier które przetrwają za 10,20,30...no ale nie rozpędzajmy się.
Sprawa jest prosta.Tworzymy ranking w stylu:
Gry które przetrwają wg.mnie:
1.bla
2.bla,bla
3.bla,bla,bla
I tak dalej.
Dobrze by było gdyby każdy dopisał ile dana gra będzie jeszcze żywa ale to może wyglądać trochę tandetnie.

Liczba gier w rankingu dowolna ale dobrze by było gdyby były w nim podane więcej niż trzy pozycje.

Oczywiście można prowadzić dyskusję co do gier ale tylko do granic nie-spamowania.Spam będzie potraktowany jako spam.

Rozmawiamy o grach video,na X360,PC,PS3,PS2 wszystkie starsze konsole których nie wymieniłem i te które jeszcze powstaną bo raczej powstaną nowe.

Jeśli temat wg.was będzie niepotrzebny,nie będzie miał sensu i tak dalej i tak dalej,to lepiej żebyście powiedzieli.

Życzę miłej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Wolfenstein: Enemy Territory
2. Lineage 2
3. Mafia
4. GTA
5. Niestety, ale Tibia zapewne ^^
6. Mario :P

Szczerze, to temat niezbyt wciągający, kupa spamu będzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2008 o 23:24, Jaki Ganh1 napisał:


Szczerze, to temat niezbyt wciągający, kupa spamu będzie ;/

Być może.Chodziło mi też o dyskusję.

Zapomniałem w pierwszym poście dodać gry które wg.mnie będą dalej kultowe:
1.StarCraft
2.Fallout 1 i 2
3.Mafia o ile dróga część przyniesie jej rozgłos
4.GTA
5.WarCraft
6.Simsy które będą zapewne wydawane przez 100 lat a może i dłużej.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. World of Warcraft
2. seria Call of Duty
3. zapewne Stracraft 2;)
4. Wiedźmin (przynajmniej uważam że powinna, tylko żeby zagranica przestała patrzeć na ilość pancerzy, mieczy itd. itd. bo to nie takie ważne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pisac, dlaczego tak uwazamy.
1. WoW - Caly czas jest rozwijany. Przetrwa dotad, az Blizzard przestanie go rozwijac :)
2. Enemy Territory - gra kultowa. Gdy wyszla, miala rzesze fanow, a teraz jest ich jeszcze wiecej
3.TF2 - poprzednia czesc wyszla 11 lat temu. I dalej sie w nia zagrywają! A silnik gry, Source caly czas jest aktualizowany. Za 11 lat dalej bedzie wygladac pieknie!
4. Starcraft 2 - mysle, ze w jedynke juz grac nie beda, po wyjsciu tej gry na swiat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Larry 7,Simon the Sorcerer 2, Runaway i masa innych klasycznych przygodówek od np. LucasArts - grafika nie jest ważna, będzie cieszyć zawsze tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Final Fantasy, Crash Bandicoot, Mario, Legend of Zelda, Baldur''s Gate, Planescape, Icewind Dale - to już są legendy, klasyki, które nigdy nie umrą. To nie wszystko, aczkolwiek zapomniałem dodać ... Pong ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram propozycję Kirabax''a i aktualizuję listę:
1.StarCraft-ta gra była i będzie kultowa.Nie licząc tego że jest świetna to jeszcze jest traktowana jako sport narodowy.Istne szaleństwo.
2.WoW-nawet jeśli nie jego panowanie w świecie mmo nie będzie trwać wiecznie,to napewno w pamięci graczy jak i twórców pozostanie pamięć o WoW''ie,najpopularniejszej grze do roku 2008 albo na 100% jeszcze dłużej.
3.Fallout 1 i 2-klimat,doskonałe cRPG,świetna fabuła która potrafi intrygować i czarny humor-to najmocniejsze atuty tej gry które automatycznie wpisały ją na tę listę.:)
4.GTA-ten tytuł też z pewnością zostanie zapamiętany.Zapamiętana zostanie euforia w śród PC''towców jaka pojawiła się przy oficjalnym ogłoszeniu najnowszej części na ich ukochanego PieCa jak i zostanie zapamiętana znakomitość tej gry.
5.WarCraft-po pierwsze zostanie zapamiętany jako fundament dla WoW''a ale również jako doskonała,rewolucyjna jak na swoje czasy(chodzi mi o WarCrafta 2) gra ze świetnym uniwersum.
6.Mafia-jeśli chcemy obejrzeć film o Mafii a Ojciec Chrzestny jest przez nas znany na pamięć,możemy zagrać w Mafie,najbardziej filmowa produkcja w jaką dotychczas grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Seria Unreal bez U2 i U2003 i 2004. Gry genialne, świtna akcja, jak na tamte czasy super grafa!
Simsy - na bank, chociaż ja gry nie lubię
tylko tyle przychodzi mi teraz do głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat bez sensu bo stare gry jak Fallout, Baldur''s Gate itp JUŻ przeszły próbę czasu i wygrały. Z nowych produkcji żadna tego nie dokona. Powód? Teraz liczy się tylko grafika. Wszyscy jęczeli o Crysisie - wyszedł i bah umarł. Potem Assasin Creed - wyszedł i umarł. Żadna nowa gra nie wytrzyma próby czasu dopóki nie zmieni się podejście graczy a ci są coraz młodsi i coraz bardziej dziecinni. Jak byłem mały wystarczała mi 1 dobra gra by się bawić tygodniami. Dzisiaj małolaty chcą zagrać w każdą premierówke i po 2h je rzucają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 00:42, Lailonn napisał:

Temat bez sensu bo stare gry jak Fallout, Baldur''s Gate itp JUŻ przeszły próbę czasu
i wygrały. Z nowych produkcji żadna tego nie dokona. Powód? Teraz liczy się tylko grafika.
Wszyscy jęczeli o Crysisie - wyszedł i bah umarł. Potem Assasin Creed - wyszedł i umarł.
Żadna nowa gra nie wytrzyma próby czasu dopóki nie zmieni się podejście graczy a ci są
coraz młodsi i coraz bardziej dziecinni. Jak byłem mały wystarczała mi 1 dobra gra by
się bawić tygodniami. Dzisiaj małolaty chcą zagrać w każdą premierówke i po 2h je rzucają.

Ale nie wiesz czy BG,Fall,WarCraft i tak dalej będą wieczne.Chodzi mi o przestrzeń 20-30 lat,a to nie jest już "coś" tylko cud.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 20-30 lat to nie będzie nic działało bo już teraz przy Viście ciężko uruchomić starsze gry(Xp potrafi nawet sprawić problemy). Za 2-3 systemy już nic nie będzie działało i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 01:00, Lailonn napisał:

Za 20-30 lat to nie będzie nic działało bo już teraz przy Viście ciężko uruchomić starsze
gry(Xp potrafi nawet sprawić problemy). Za 2-3 systemy już nic nie będzie działało i
tyle.

Nie chodzi o granie czy dochody dla wydawców a o samą pamięć w śród graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Diablo (forever :))) )
2. Fifa (była i będzie póki lata mijają)
2. Pre Evolution Socer (to samo co fifa i póki mają co ze soba rywalizować)
3. Oczywiście WoW
4. GTA
5. Mario
6. Pokemony (no co myle się?)
7. Counter Strike (tego jestem pewien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja nr.3.Bez uzasadnienia bo pora późna(jak dla kogo bo ja nie spałem całą noc;):
1.StarCraft
2.WoW
3.Fallout
4.GTA
5.WarCraft
6.The Sims-tutaj pokuszę się o parę zdań:Simsy są grą wałkowaną jak żadna inna.Do drugiej części wydano jakieś pięć dodatków(jeśli nie więcej)przez zaledwie kilka lat jej żałosnej egzystencji.Twórcy wyciskają z graczy kasę bo jakoś nie widzę żeby ktoś przestawał w to grać.Niedługo wydadzą The Sims 3 i na sto procent w stu procentach ta część nie będzie ostatnia i na pewno EA pokusi się o czwartą i piątą odsłonę tego tytułu.Jak dla mnie to żenujące.
Tak więc póki EA istniej,wydawane są Simsy,póki wydawane są simsy,pamięta się o nich.
7.Diablo
8.BG
9.Może Crysis jako jedno z największych rozczarowań,choć wątpię.
10.Fallout 3 jako jeden z najbardziej kontrowersyjnych tytułów w historii.

11.Mafia 1 i 2

Póki co kończę aktualizować listę.

Te,"odstające" od tematu pogrubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, za 30 lat to żadna z tych gier nie będzie uważana za grę idealną, za grę wartą wspominania, gdyż za te 30 lat technika walnie takie booom do przodu, że zapewne i gry (o ile będą;D) wzniosą się na taki poziom, że nawet fabularnie będą bić na głowę nasze stare dobre rarytasy ;). No co taka prawda... To już będzie inne pokolenie graczy, którym nie będzie dane zagrać w to co my jeszcze możemy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować