Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GeForce PhysX - zestaw ze sterownikami i grą Warmonger już jest

47 postów w tym temacie

Testowałem to wszystko już wczoraj...Naprawdę świetnie sobie radzi GPU z fizyką (inaczej zresztą być nie mogło ;p). Tam, gdzie Cpu wyciąga 1fps (np. zachowanie się cieczy), Gpu ma na liczniku od 30 w górę.
Ludzie, którzy kupili kartę Ageia PhysX za kilkaset złotych mogą być delikatnie mówiąc..źli ;)

Zestaw jak zestaw...dema technologiczne dość ciekawe...Warmonger poleciał z hdd już po 10 minutach. Plus tego wszystkiego taki, że jeśli jakaś gra będzie miała obsługę PhysX, będę mógł to okienko w opcjach zaznaczyć...łiii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zabieram się do ściągania i testowania :) Akurat mam GF 9800GTX.

P.S Ma ktoś spis gier w których ta technologia jest w pełni wykorzystywana ? Wiem na razie tylko o Ghost Reconie AW, ale o innych nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, ciekawe czy Lizzu tu będzie się wypowiadał o tym, że nVidia jest be, bo wprowadziła PhysX do swoich kart i tym samym użytkownicy kart Ageii mogą czuć się poszkodowani (nawiązuję do sytuacji z update''a do Wiedźmina)

edit: darkstar, patrz kilka postów wyżej :P
poprawi ktoś w końcu tego newsa? dla mnie jest tam duży błąd stylistyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem GRAW 2 z włączoną obsługą NVIDIA PhysX i niestety, jak to mawiał mój kolega: "żenua". Pomijając, że wydajność oscylowała w okolicach kilku-kilkunastu klatek na sekundę, to po kilkunastu sekundach był wysyp i koniec. Wolę jednak myśleć, że to była przypadłość starszej wersji sterowników, bo jak nie - to dla graczy na razie się to nie przyda, ale już do konwersji filmów, renderowania itp. - już jak najbardziej (pod warunkiem, że wyjdą odpowiednie, łatki do programów).
Żeby nie było że uruchamiam na słabym sprzęcie - 8800 GTS - 512 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tempo newsów gram.pl mnie... zadziwia, przecie nvidia opublikowała to 5 sierpnia oO News jakby troche stary? Ale dobrze że chociarz poinformowali, lepiej późno niż wcale...

Testowałem na moim 8600 GT, właśnie w tej grze, no powiedzmy że jeszczde jakoś to wygląda, niewiem jakby to wyglądało bez tej sprzętowej emulacji, ale chyba nic szczególnego ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 13:22, Kawosz napisał:

Świetne stery, widoczna jest poprawa w Gear of War. ziptofaf - jest trochę tych gier.
Jestem ciekaw, czy PhysX będzie wspierało D3...

Diablo 3 ma Havoka :) Czyli tu lepiej będzie z kartami ATI :)

@ P.G.
Nie trzeba. Ja u siebie na Radeonie nigdy nie usuwam i problemów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej no sorry ale ta gra jest biedna. I nie mowie tu o kiepskiej grafice bo Warmonger był tworzony głownie by pokazac możliwosci Physxa a pod tym wzgledem to juz silnik Sourca oferuje lepsza fizyke. Nie mowie tutaj o możliwosciach Physyxa tylko o tym co pokazuje gra... to już nawet w starym Red Faction można było przebijać sie przez sciany czego ta gra nie oferuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 14:12, P.G. napisał:

Czy przed instalacją tego sterownika muszę odinstalować wcześniejsze sterowniki do karty?

koniecznie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 14:40, Daemon89 napisał:

koniecznie!!!!!!!!!!


No nie wiem...Jak pisałem - ja NIGDY tego nie robię, żaden z moich znajomych też nie. I komp działa poprawnie. Odinstalowywać można, ale bynajmniej nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 15:06, P.G. napisał:

Mam GeForce 9600GT i najnowsze ostatnie sterowniki. To w końcu musze usuwać?

Pisałem, że nie. Będzie działało bez niczego. Nie trzeba nic usuwać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak trzeba...u mnie w połowie instalacji monitor robi się na sekundę czarny, a instalacja się zawiesza. MSI 8800 GTS 512.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2008 o 15:20, Ari13 napisał:

Chyba jednak trzeba...u mnie w połowie instalacji monitor robi się na sekundę czarny,
a instalacja się zawiesza. MSI 8800 GTS 512.


Właśnie rozmawiałem z kumplem, ma 9600GT. U niego obyło się bez usuwania sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować