Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Kolejne informacje o Windows 7 w październiku

43 postów w tym temacie

Ja mam viste 64 radka hd4870 i wieczne problemy z DX10 w grach po jakims czasie restarty systemu, podczas startu systemu kilka blue screnow zanim sie uruchomi po uruchomieniu wyskakuje komunikat o bledzie przez karte graficzna ,ze niby mam wymienic stery na nowsze.Na Xp wszystko dziala a karta jest sprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że visty nawet nie poprawiają bo jest tak slaba. Podejrzewam ze nawet gdyby została poprawiona to i tak mało by się sprzedała bo już każdy czuje niechęć do visty. Dobrze, że windows 7 wyjdzie niedługo. Mogło to być tylko tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Viste, i jestem zadowolony, pamiętam jak wychodził xp, to każdy psioczył do d.... zostaję przy w98, mnie denerwuje, to co chwile wypuszczanie nowych systemów, a może ma tak być buuu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ja miałem przyjemność niegdyś popracować na Viście i... i właśnie. Problemy podstawowe
> - jak można się męczyć z podłączeniem sieci przy korzystaniu [na innych stanowiskach]
> z innego systemu, niż Windows Vista? Ja tak miałem i do dzisiaj zadaję sobie pytanie,
> czy 5 osób znających się na komputerach tak naprawdę się nie znało, że nie potrafili
> prostej sieci zrobić

Nie wiem w czym problem ja mam Viste Business i mam pełen dostęp w 2 strony do wszystkich udostępnionych zasobów na obu komputerach w 2 strony ;]
Komputery się widzą i nie ma problemu a wasz wziął się pewnie z tego że grupa robocza w default w Viścuie nazywa się Workgroup a w XP Grupa Robocza i kompy były w 2 różnych grupach, ale to jest wina ludzi tłumaczących systemy i ich braku konsekwencji ;]


> czy Vista jest po prostu kiepska. Druga sprawa - wygląd jak XP, żre jak pies. Przy wyłączeniu
> wszystkich bajerów i tak zajmowało sporo miejsca.

Bo ja wiem u mnie Vista z wszystkim włączonym + 2 komunikatory (konnekt i xfire) i ma procesor 2% (Athlon X2 2,2 Ghz) i 35% RAMu czyli z 2 GB to niecałe 700 MB (to fakt dużo ale z jakiejs racji ite wersje mają zalecone 2 GB)

I nie mów mi, że to super zabezpieczenia,
> ta, chyba przed korzystaniem z procesora i ramu. Co do samych zabezpieczeń - blokowały
> faktycznie dobrze... ale wszystkie MOJE programy [chociaż po przyzwyczajeniu się naciskanie
> "uruchom" nie było problemem].

Kup se pan podpis cyfrowy ;p

> Niestety wirusy jak były tak będą, więc lepiej pod xp
> zainwestować w antywira, niż tutaj we wbudowane ze zjadaniem wszystkich zasobów kompa.
> Następna sprawa, dość ważna dla mnie, gry - z niewyjaśnionych przyczyn niektóre działające
> na DX9 po prostu tak zmulały, że to jest masakra. Np. NWN2 - na Viście na minimum detalach
> (!) poniżej 20 FPS! Bez względu na ustawienie detale gra cięła jak głupia. Na XP - full
> detale - ~40-50 FPS...
> Tak naprawdę jedyną zaletą Visty był DX10, co do którego różnicy pomiędzy DX9 a DX10
> za cholerę nie mogłem dojrzeć, tak naprawdę uważam, że producenci jeszcze nie wykorzystali
> możliwości DX9 a wszyscy już za nową technologię się zabrali...

Mi tam NWN 2 chodził na full detalach bez problemu, ale może jako ten co nie znam się na komputerach uważam za normalne że jak system ma swoje wymagania i gra swoje to się nakładają :x
Ci co nie znają się też myślą że wszystkie możliwości DX9 są opisane w jego dokumentacji :]

> Microsoft niestety NIE JEST przegrany. Z prostej przyczyny - kasa to kasa. Najbardziej
> denerwująca rzecz - kup sobie teraz laptopa nowego z XP :/. Eh, porażka. W sklepie Ci
> powiedzą, że Vista, bo nowe, bo super [--> chcemy kasę], a producenci laptopów automatycznie
> Ci dadzą Vistę, bo nowe, bo super [--> M$, za promowanie chcemy kasę].
> I jak tu mieć wybór. :)

1. Kupić "gołego" laptopa beq (całkiem przyzwoite są kolega ma i mu slicznie służy nawet z linuxem)
2. Kupić XP OEM do niego
3. Zaintalować XP na laptopie
4. ????????????????????
5. Profit!

> Oczywiście każdy sam może wybierać i np. przejść na Linuxa. [Jasne...] Gdyby jeszcze
> MS udostępnił choć troszkę DX9 to by było wypas. [Oczywiście, że nie muszą, w końcu sami
> to zrobili.] Jednakże podziwiać należy twórców, którzy pracuję na OpenGL - Bóg Wam zapłać.

Ja tam SDK do DX mogłem ściągnąć za free, inna rzecz że jakbym chciał coś na podstawie DX wydać musiałbym zapłacić, ale tak samo jak XNA samo DX jak ostatnio patrzyłem jest za free...

Ludzie to mają naprawdę problemy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetny, stabilny windows xp...
a może vista też jest świetna i stabilna? Tylko może do pokazania pełni swoich skrzydeł potrzebuje 4gb ram? dużo? Otóż jedna kość 4gb kosztuje tyle, ile 256mb ramu dłuugo po wejściu xp - który potrzebuje do pokazania pełni swoich możliwości 1 gb.
Windows ma 8 lat, ja kupowałem kompa 5 lat temu za 2100zł, ledwie ciągnął tego ultra dobrego, stabilnego, fajnego windowsa xp. Teraz za 2100zł złożycie na prawde potężną maszynę, która bez problemu obsłuży i viste, i najnowsze gry...


... ale narzekać najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 11:09, Choinix napisał:

Microsoft niestety NIE JEST przegrany. Z prostej przyczyny - kasa to kasa. Najbardziej
denerwująca rzecz - kup sobie teraz laptopa nowego z XP :/. Eh, porażka. W sklepie Ci
powiedzą, że Vista, bo nowe, bo super [--> chcemy kasę], a producenci laptopów automatycznie
Ci dadzą Vistę, bo nowe, bo super [--> M$, za promowanie chcemy kasę].
I jak tu mieć wybór. :)


To proste: nie zgadzasz się na licencję. Procedure filmujesz lub robisz zdjęcia, najlepiej przy świadkach i instalujesz sobie coś innego. Jak sprzedawca sprzeada zainstalowaną już Windę, to zaczynasz wrzeszczeć, ze sprzedał Ci produkt, a Ty nie mogłeś się zapoznać z licencją - będzie jeszcze łatwiej!

http://jakilinux.org/gnu/zwrot-pieniedzy-za-windows-jak-to-zrobic-w-pols ce/

Da się i na pewno będzie więcej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomarudza ,pomarudza ,a potem i tak kazdy sisie przeniesie ;] . Vista 64 z sp1 to naprwde miodzio systemik i nie mam zamiaru wracac na xp''a .Nie mialem ani jednego blue''a ,system odpala sie szybko.

Ci co mieli jakies problemy ,albo mieli dwie lewe rece i gubili sie w nowym porzadku ;] . Blue screen ?? Coz to takiego ?? :) Nie wiem jak mozna miec dotyrany sprzet albo burdel czy niepoprawne stery aby doprowadzic do tego ;]. System to narzedzie ,a aj kono dziala zalezne jest od uzytkownika . Ten ktory potrafi nie ma problemow ,a ten ktory poprostu ssie bedzie marudzic i to tyczy kazdego systemu ,oprogramowania itp ;] .

No i jeszcze jedno... Jak mozna m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2008 o 12:39, Little Maggot napisał:

> Microsoft niestety NIE JEST przegrany. Z prostej przyczyny - kasa to kasa. Najbardziej

> denerwująca rzecz - kup sobie teraz laptopa nowego z XP :/. Eh, porażka. W sklepie
Ci
> powiedzą, że Vista, bo nowe, bo super [--> chcemy kasę], a producenci laptopów
automatycznie
> Ci dadzą Vistę, bo nowe, bo super [--> M$, za promowanie chcemy kasę].
> I jak tu mieć wybór. :)

1. Kupić "gołego" laptopa beq (całkiem przyzwoite są kolega ma i mu slicznie służy nawet
z linuxem)
2. Kupić XP OEM do niego
3. Zaintalować XP na laptopie
4. ????????????????????
5. Profit!

Dnia 17.08.2008 o 12:39, Little Maggot napisał:

Ludzie to mają naprawdę problemy ;]


Dokładnie :) Sam mam Lapka BenQ, i był bez żadnego Windowsa, tylko linuxa jakiegoś dorzucili. Ale jako że nie znam się na obsłudze Linuxa, to zainstalowałem sobie Xp i wszystko elegancko :) I bardzo dobry lapek ;)
A co do Visty, to ja sobie kupię za niedługo 4-rdzeniowca i wtedy zainstaluję Vistę Buisness (haha za darmo, student--> MSDN AA :) jako drugi system. Jak mi coś nie będzie się podobało to będę jeździł na Xp i cała filozofia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elekrin -> Dokładnie. Zresztą, nie rozumiem ludzi którzy wychwalają XP gardząc Vistą, skoro XP to potwór w porównaniu np. do świetnego Win 95 z praktycznie zerowymi wymaganiami sprzętowymi... (który bez zaciachów odpalił by się na przeciętnej współczesnej kuchence mikrofalowej ;D)

A na poważnie, jeżeli komuś M$ wybitnie nie odpowiada, to naprawdę nic prostrzego jak przestać w kółko narzekać i przesiąść się na Linuxa i cieszyć się szybkim i stabilnym systemem... a do gier zostawić sobie któregoś z Windowsów, wedle uznania.

Btw odnośnie ramożerności Visty - ostatnio zaobserwowałem ciekawe zjawisko - włączyłem CoH''a z uruchomionym menadżerem zadań i zużycie pamięci w pierwszych chwilach działania programu spadła z około jednego GB do niecałych 500 MB (oczywiście zanim gra zaczęła ładować swoje dane). Ja nie wiem, może to przypadek, ale wydaje mi się, że jednak prawdą jest, że Vista pamięcią zarządza nieźle, bo jedyne rozsądne wytłumaczenie jest takie, że część ramu została zrzucona na hdd do pliku wymiany? Czy XP to potrafi? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh kuzwa ;] nie wiem dlaczego ale urwalo mi moje wypociny xD
Tak czy siak.

Jeszcze jedno . Jak mozna miec problemy z konfiguracja sieci . IMO przebiega to jeszcze prosciej niz pod XP i widza sie kompuery na obydwu systemach ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak słyszę bajki o tym, w jaki sposób Vista traktuje zasoby komputera w stulu: "przecież wszyscy mają dziś minimum 4GB i dwurdzeniowe procesory, więc w czym problem?", to mam ochotę napisać, że czołgami też się da jeździć po polskich drogach. I nie ma znaczenia, czy tych dróg nie wybudują Tusk, Waltz czy Kaczyńscy.

Że niby komponenty są teraz tańsze niż ileś tam lat temu? Kasę z budowy dróg można zamienić na dofinansowanie dla kupujących samochody: niech kupią czołgi. W efekcie:
- będzie taniej i pieniądze będą mnie wyparowywać,
- zniknie problem niewybudowanych dróg,
- praktycznie zero wypadków i będzie bezpieczniej (zwłaszcza w wypadku agresji jakiegoś państwa na Polskę!),
- i jeszcze więcej kasy z akcyzy (paliwo) wpłynie do budżetu Państwa.

Zaklinajcie rzeczywistość jak chcecie: Vista jest źle zrobiona. Oczywiście rozumiem wszystke osoby, które ją kupiły, że próbują zmniejszyć tzw. efekt frajera i usiłują zaklinać rzeczywistość, że nic takiego się nie stało i nawet widzą pozytywy w całej sytuacji.

I żeby nie było: tak używałem i używam Vista. Na szczęście nie u siebie w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi posta poprzedniego zjadło....

1. Opisujecie problemy których tak naprawdę w Viście nie ma.
2. Nie ma problemów z siecią, są problemy z brakiem umiejętności i kompetencją.
3. Większość opinii powstaje po przeczytaniu "opiniotwórczej" gazety (zwykle CHIP) a nie na podstawie doświadczeń własnych.
4. Nie mam problemów z grami. Większość z opisywanych problemów (nie tylko tutaj) jest powodowanych przez kraki i niewentylowany sprzęt pracujący na granicy swoich możliwości po nieumiejętnym overclockingu.
5. Po wprowadzeniu XP też były płacze na temat jego ślamazarnego działania, dużego zapotrzebowania na ram etc.
6. Windows 7 to nie będzie odmłodzony XP, wybijcie to sobie z głowy. To bedzie ulepszona Vista. Ale do tego czasu większość ludzi wymieni sprzęt na nowszy, i o to tutaj chodzi. Dla przykładu kiedyś 64MB ramu kosztowało prawie (lub ponad) 400 zł. Dzisiaj za tą samą ceną można mieć 8GB. W Comanche grałem na 4MB, a 8MB miały komputery przeznaczone na serwery lub do obróbki grafiki. Czasy się zmieniają....

Zawsze można wywalić Microsofta z dysku, i zainstalować Linuxa. Nie będzie problemu (czy aby na pewno?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ataki na XP były tylko nikt tego nie powie bo teraz przerzucili swoje ataki na Vistę. Miałem opory przed XP bo były problemy ze sprzętem i starszymi grami. Uspokoiło się to nadeszła Vista i trzeba opanowywać nowy system. Tylko żeby jeszcze nie było problemów z Neostradą na niej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z Kajetanem Chrumps''em (chyba dobrze napisałem ;-) ) Windows Vista to system lepszy od XP (moim zdaniem). Nie mam żadnych problemów z Vistą. Przeczytajcie sobie ten artykuł: http://www.gram.pl/news_8gvhH,i8_Uprzedzeni_do_Visty_Microsoft_potwierdza.html . Przeciwnicy z góry uwzięli się na nazwę "Vista". Usłyszeli o fikcyjnym systemie Mojave (który okazał się Vistą) to już same pozytywne wypowiedzi. Ktoś przeczytał gdzieś, że Vista to porażka Microsoftu i uwierzył! Albo trochę poklikał sobie w jakimś hipermarkecie i nie odkrył jej dobrych stron. Możliwe też, że sprawdzał na jakimś słabym sprzęcie i powiedział "Ach, co to w ogóle jest!!! Ile pamięci i miejsca zżera!". Nie czepiajcie się Visty! Pomyślcie raczej o Millenium, który był awaryjny i ciągle się zawieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam moja Viste x64, duzo szybsza od starego XP (odpala sie w 20 sekund, XP potrafil w 40), gry chodza identycznie, zajmuje okolo 900mb... Wy chyba gadacie o Viscie bez SP1. Mam 2gb RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.08.2008 o 12:39, Little Maggot napisał:

1. Kupić "gołego" laptopa beq (całkiem przyzwoite są kolega ma i mu slicznie służy nawet
z linuxem)
2. Kupić XP OEM do niego
3. Zaintalować XP na laptopie
4. ????????????????????
5. Profit!


niestety wykazałeś się niewiedzą jaką przypisywałeś swemu poprzednikowi, otóż wersji OEM systemu windows nie można instalować na laptopie bo w licencji jest zapis, że musisz być producentem sprzętu i takie tam paragrafy na jakimś forum była długa dyskusja aż pracownik m$ powiedział że jest to niezgodne z licencją, czyli wybul za boxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować