• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kurigazlu

Diablo II - Wyższa rożdzielczośc..

Pytanie

Witam znalazłem coś ciekawego na pewnym forum -- >> http://diablo.phx.pl/forum/viewtopic.php?p=212234
Próbowałem to zrobic ale mi nie zadziałało. Nierozumiem tego "3. Robimy skrót do gry i w elemencie docelowym dopisujemy -title "Diablo II" " Pogubiłem się w tym po prostu nie wiem co zrobic. :( Problem w tym że mam panoramiczyny monitor i diablo 2 wygląda trochę..... strasznie :D Jeśli jest ktoś kto potrafi to zrobic niech wyjaśni mi to troszkę jaśniej. Wiem że jest to nie legalne na battle necie jednak chcę tego używac tego do jednoosobowej rozgrywki. Za pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

chodzi o ikonkę na pulpicie, potem prawoklik na nią/właściwości element docelowy jest o ile pamiętam w 1 zakładce
edit: najłatwiej zrobić takowa robiąc prawoklik na pliku wykonywalnym, a potem wyślij do/pulpit w postaci skrótu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakoś jest to dlamnie nie zrozumiałe...
Ale z jakiej ikonki ja mam to zrobic??
I o co chodzi z tym " -title Diablo 2 " mam napisac to z tym title czy tylko ten kto to pisał napisałsobie "tytul " :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 16:16, AdamKujawa456 napisał:

Jakoś jest to dlamnie nie zrozumiałe...
Ale z jakiej ikonki ja mam to zrobic??
I o co chodzi z tym " -title Diablo 2 " mam napisac to z tym title czy tylko ten kto
to pisał napisałsobie "tytul " :(


Kilkasz prawym przyciskiem myszy na pliku Diablo2.exe. Utwórz skrót. Na skrót klikasz prawym przyciskiem myszy->Właściwości. Skrót. A dalej sobie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 19:59, AdamKujawa456 napisał:

Ostatnie głupie pytanie :D
"D:\Gry\Diablo II\Diablo II.exe" tak ma byc czy dopisac jeszcze " title " ??

łącząc to z twoim pierwszym postem powinno być "D:\Gry\Diablo II\Diablo II.exe -title "Diablo II""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poddaje się
Nie mogę tego uruchomic zadnym sposobem, na panoramicznym monitorze diablo z rożdzielczością 800x600 wygląda jak tibia :D Idiotyzm , wiele starych gier można uruchomic w 1024x768, tak spektakularna gra powinna miec taką możliwośc. Blizzard to potrafiłby zrobic ale nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 22:44, AdamKujawa456 napisał:

Poddaje się
Nie mogę tego uruchomic zadnym sposobem, na panoramicznym monitorze diablo z rożdzielczością
800x600 wygląda jak tibia :D Idiotyzm , wiele starych gier można uruchomic w 1024x768,
tak spektakularna gra powinna miec taką możliwośc. Blizzard to potrafiłby zrobic ale
nie...


Faktem jest, że Blizzard mógłby coś takiego zrobić [osobiście dziwię się, że jeszcze czegoś takiego nie zdziałali, jaki to dla nich problem wypuścić coś takiego w patchu?... niemal wszystkie dzisiejsze komputery poradzą sobie z takimi rozdzielczościami, więc nie było by to żadne oszustwo popatrzyć na te 300 pikseli ekranu więcej ;/].
Ale w praktyce co Ci nie działa w tym sposobie? Po prostu nie wiesz gdzie co wrzucić, potrzebujesz screenów, czy np. wrzucasz odpowiednio ale coś Ci wyskakuje podczas wgrywania? Nie sprecyzowałeś specjalnie obecnych dolegliwości ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie rozumiem następujących rzeczy
3. Robimy skrót do gry i w elemencie docelowym dopisujemy -title "Diablo II" - W elemencie docelowym nie można dopisac nic innego bo skrót nie będzie działał...
"Poza tym do odpalenia aplikacji wymagany jest Loader 1.11b." Skoro mam zrobic skrót do gry po co mi loader ??
Mam zrobic skrót do " Diablo II " czy " loader 1.11b "
Piszę że potrzebny jest patch 1.11b ale może autor się pomylił i potrzebny jest 1.11 ??
Martwię się też tym plikiem gdy go odpalam nic się nie włacza tylko 0.2 sekundy ramka u góry ekranu ( Nie zdąże zobaczyc co jest napisane Screen tez nie zdązę strzelic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 00:20, AdamKujawa456 napisał:

Nie rozumiem następujących rzeczy
3. Robimy skrót do gry i w elemencie docelowym dopisujemy -title "Diablo II" -
W elemencie docelowym nie można dopisac nic innego bo skrót nie będzie działał...

Dam ci to na przykładzie jednej gry:
"E:\Ultra Fighter\UltraFighter.exe"
Czyli należałoby to podmienić na "E:\Ultra Fighter\UltraFighter.exe - title "Diablo II""

Dnia 19.08.2008 o 00:20, AdamKujawa456 napisał:

"Poza tym do odpalenia aplikacji wymagany jest Loader 1.11b." Skoro mam zrobic
skrót do gry po co mi loader ??
Mam zrobic skrót do " Diablo II " czy " loader 1.11b "

Do Diablo II

Dnia 19.08.2008 o 00:20, AdamKujawa456 napisał:

Piszę że potrzebny jest patch 1.11b ale może autor się pomylił i potrzebny jest 1.11
??

1.11b. Co za problem ściągnąć?

Dnia 19.08.2008 o 00:20, AdamKujawa456 napisał:

Martwię się też tym plikiem gdy go odpalam nic się nie włacza tylko 0.2 sekundy ramka
u góry ekranu ( Nie zdąże zobaczyc co jest napisane Screen tez nie zdązę strzelic :(

Jak źle coś zrobiłeś (np. nie masz loadera, albo patcha 1.11b), to się nie dziw, że nie działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 22:44, AdamKujawa456 napisał:

na panoramicznym monitorze diablo z rożdzielczością 800x600 wygląda jak tibia :D

Pamiętam, że sam też szukałem lekarstwa na ten problem, a że gram na BN to nic (legalnego) nie znalazłem.
Jednak okazuje się, że granie na 22" panoramie wcale nie musi być takie złe. W sterownikach ATI wymusiłem zachowanie proporcji obrazu, dzięki czemu po odpaleniu Diablo 2 mam pasy po bokach i gra nie jest już rozciągnięta. Natomiast co do niskiej rozdzielczości na tak dużym monitorze to rozwiązanie w moim przypadku było proste. Wystarczyło po prostu... się przyzwyczaić. To nie boli. Dawniej się grało w z gierki, które - z perspektywy czasu - miały badziewiastą grafikę i jakoś było dobrze. Jeśli więc nie jesteś z "pokolenia Crysisa" to i tobie się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 01:23, Albatross napisał:

> na panoramicznym monitorze diablo z rożdzielczością 800x600 wygląda jak tibia :D
Pamiętam, że sam też szukałem lekarstwa na ten problem, a że gram na BN to nic (legalnego)
nie znalazłem.
Jednak okazuje się, że granie na 22" panoramie wcale nie musi być takie złe. W sterownikach
ATI wymusiłem zachowanie proporcji obrazu, dzięki czemu po odpaleniu Diablo 2 mam pasy
po bokach i gra nie jest już rozciągnięta. Natomiast co do niskiej rozdzielczości na
tak dużym monitorze to rozwiązanie w moim przypadku było proste. Wystarczyło po prostu...
się przyzwyczaić. To nie boli. Dawniej się grało w z gierki, które - z perspektywy czasu
- miały badziewiastą grafikę i jakoś było dobrze. Jeśli więc nie jesteś z "pokolenia
Crysisa" to i tobie się uda.


Chyba masz rację, nie oto mi chodzi że bez Crysisowskiej grafiki nie będe grał bo grafika jest blee...
Chodzi mi o to że poprostu chciałem to wypróbowac a mi nie działa. Grałem w starsze gry jeszcze stosunkowo nie dawno :) BG1 , BG2 ,NVN, Diablo I ( Klasyka ) , Twierdza , quake 2 :P i nie narzekałem. Ale skoro jest możliwośc poprawienia grafiki to warto spróbowac. Mam patcha 1.11b i loadera mimo to i tak nie rusza. :)
Chyba sobie odpuszcze, gdyby nie to kombinowanie to miałbym większy lvl ^^ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować