Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe demo prezentujące technologię Cinema 2.0

31 postów w tym temacie

Harpen

AMD postanowiło opublikować nowe demo przedstawiające Cinema 2.0, które - co tu dużo pisać - wygląda naprawdę znakomicie. Niewątpliwie jest to reakcja koncernu na prezentację technologii raytracing w czasie rzeczywistym, która została zorganizowana przez Nvidię na konferencji Siggraph 2008.

Przeczytaj cały tekst "Nowe demo prezentujące technologię Cinema 2.0" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda naprawdę rewelacyjnie, żadnego zbędnego HDRa czy innych "poświat" czy nadmiaru światła. Tylko jeszcze dopracować postacie i będzie oki.

Ruchy robota wydają odgłos jak strzał z granatnika, tego z Quake'a 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popieram. wygląda mniej plastikowo od NVidiowego raytracingu. Ale nie ma co się jarać, jak któraś z tych technologii zostanie wdrożona do użytku to pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem raytracingu nVidii ale demo widziałem. Aczkolwiek,żeby mnie na kolana powaliło to nie powiem. Fajne ale do pełnej rzeczywistości brakuje i jest to widoczne w postaciach jak i efektach specjalnych - bo samo tło czyli te uliczki wyglądają naprawdę przekonywująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 14:34, dawidos170 napisał:

Nie oglądałem raytracingu nVidii ale demo widziałem. Aczkolwiek,żeby mnie na kolana powaliło
to nie powiem. Fajne ale do pełnej rzeczywistości brakuje i jest to widoczne w postaciach
jak i efektach specjalnych - bo samo tło czyli te uliczki wyglądają naprawdę przekonywująco.

Zgadzam się. Powaliło mnie jak zobaczyłem Raytracing, te pierwsze screeny. Niesamowicie realnie, ostro, wszystko, a tutaj widać, że jednak nie jest to pełna rzeczywistość, ale tło - tak jak powiedziałeś - ładnie się komponuje. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 14:36, Kalejdoskop86 napisał:

Powaliło mnie jak zobaczyłem Raytracing, te pierwsze screeny.


No mnie w tym demie też - to ujęcie na ten budynek to zastanawiałem się czy to film czy komputerowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 14:38, dawidos170 napisał:

No mnie w tym demie też - to ujęcie na ten budynek to zastanawiałem się czy to film czy
komputerowo.

Ten samochód, kieliszek... dopiero za parę minut doszło do mnie, że to jednak jest wygenerowane komputerowo. Niesamowite. :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raytracing się chowa, przy tym "czymś" wygląda cukierkowo, sztucznie i do pupy ogólnie. Ciekawe, które GTA będzie tak wyglądało ;) albo tibia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wideo to fake przecież. Na bank nie było generowane w czasie rzeczywistym, to jest przecież tylko tech demo.

NVidia potrzebowała kompa z 8 GPU do wygenerowania biednie wyglądającego miasta z JEDNYM samochodem, a AMD/ATI stworzyła obraz miasta gdzie jednocześnie 4-5 w pełni odbijających otoczenie samochodów pokazywanych jest jednocześnie na scenie, do tego dochodzą efekty atmosferyczne no i robot + Ruby? I to ma pójść na kompie z radkiem 4870 X2? No sorki ale w cuda nie wierze :) .

To wideo to po prostu prerenderowane demo w dodatku bardzo słabej jakości. Wiec tak na prawdę AMD/ATI NIC nie zaprezentowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować