Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Intel upraszcza nazwę platformy Centrino Atom

7 postów w tym temacie

Harpen

Wielu użytkowników mogło mieć problemy z odróżnieniem pierwszej i drugiej generacji komputerów przenośnych Centrino od serii netbooków Centrino Atom. By zapobiec pomyłkom, Intel postanowił uprościć nazwę drugiej ze wspomnianych platformy, rezygnując z jej pierwszego członu.

Przeczytaj cały tekst "Intel upraszcza nazwę platformy Centrino Atom" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Centrino Atom.... Atom... Sam Atom lepiej brzmi, a jeśli się myliło to tym lepiej. Thoor, powiedz mi w jaki sposób to zwiększy sprzedaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harpen napisał:
Oficjalna informacja prasowa firmy Intel wyjaśnia, dlaczego koncern zrezygnował z dotychczas stosowanej nazwy Centrino Atom. Przez kilka miesięcy marka ta funkcjonowała na rynku i dotyczyła wyłącznie netbooków MID, czyli Mobile Internet Devices.

Sprawdziłem na Wikipedii:
Marka, inaczej znak fabryczny, znak firmowy (ang. brand, trade mark) — znak określający producenta: nazwa lub symbol graficzny umieszczany na wyrobach w celu ochrony przed naśladownictwem lub podrabianiem, podszywaniem się, przypisywaniem sobie autorstwa. Traktowana jest jako rodzaj świadectwa: producent nie wstydzi się swego wyrobu, „podpisując” go, gwarantuje jego jakość. Stąd „marka” jest synonimem opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już wiem skąd się bierze błąd. Właśnie sprawdziłem:
http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8950 &Itemid=1

Intel has plans to retire Centrino brand. Brand w tym kontekście to nie jest polska "marka", Ktoś kto nie ma wprawy w korzystaniu ze słownika, nie musi o tym wiedzieć.

pozdro,
k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować