• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Heroes of Might and Magic V - Dzikie Hordy - problem z patchem 3.1

Pytanie

jak wykrakalem z powodu wykorzystania innego instalatora (inno setup zamiast oryginalnego installshielda) nie mozna zainstalowac patcha 3.1

oczekuje NATYCHMIASTOWEJ reakcji %$%^$#%$#$ osob, ktore wydaly dzikie hordy

NATYCHMIAST to znaczy NATYCHMIAST

jesli nie umiecie wydawac gier to nie wydawajcie ich

http://patches.ubi.com/heroes_might_magic_5/heroes_might_magic_5_3.01_hupl.exe - link do patcha

a jak mi ktory wyskoczy ze mam mu raport dx wkleic albo antywirusa podac to zaczne uzywac na prawde brzydkich wyrazow

do roboty lenie odpowiedzialne za dzikie hordy - popsuliscie gre to teraz ja NATYCHMIAST naprawcie

20080819190829

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

jak ktos sie zna na linuxie i programie UNSHIELD to moze rozpruc tego patcha i wyciagnac pliki :D

oczywiscie tylko tego moglismy sie spodziewac po profesjonalizmie cdp

czy jest ktos chetny do rozbicia exeka i wyciagniecia plikow z data1 i data2 cab?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Parafrazując artystę: ja wiedziałem że tak będzie.
Fala nieprofesjonalnych zachowań przy wydaniu podstawki oraz dodatków ciągnie się kilometrami i nadal narasta.
Najpierw niedopracowana polonizacja, następnie fatalna edycja empikowa (niemożliwa do upatchowania), kiepski kontakt z community, JESZCZE GORSZA polonizacja Kuźni, a na deser skopany instalator Hord (usuwa konfigi, savegame i mody przy deinstalacji i gryzie się z instalatorem patcha). To boli tym bardziej zważając na fakt, że polska scena HoMMV miała się przez długi czas bardzo dobrze - świetny przekład Kompendium oraz Unofficial Patche naprawiające TONY (liczba poprawek liczona w tysiącach) baboli polonizacyjnych mówią same za siebie.
WSTYD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 20:02, morthi napisał:

jak ktos sie zna na linuxie i programie UNSHIELD to moze rozpruc tego patcha i wyciagnac
pliki :D

oczywiscie tylko tego moglismy sie spodziewac po profesjonalizmie cdp

czy jest ktos chetny do rozbicia exeka i wyciagniecia plikow z data1 i data2 cab?


to nic nie da... pliki data1 i data2 waza po kilkaset megabajtow i sa one "patchowane" przez patcha (rozumiesz?) W exeku nie ma calych plikow, wiec podmiana nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

spoko spoko :) nie takie rzeczy sie juz robilo ;) i wszystko sie da wyciagnac a nastepnie obserwujac jak sa poukladane sciezki dostepu recznie spatchowac gre :P

szczeoglnie ze struktura plikow w heroes 5 to sa zwykle archiwa czyli nic specjalnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.08.2008 o 20:38, EmperorKaligula napisał:

to nic nie da... pliki data1 i data2 waza po kilkaset megabajtow i sa one "patchowane"
przez patcha (rozumiesz?) W exeku nie ma calych plikow, wiec podmiana nic nie da.

Nie takie rzeczy się ze szwagrem Morthim robiło przy okazji naprawiana patcha 1.2 (rozpakowanie patcha rosyjskiego i uzupełnienie brakujących plików w patchu polskim). Spokojnie da się to zrobić, zwłaszcza - jak Morthi wspomniał - HoMM V bazuje na archiwach otwieranych po prostu WinRARem bądź TC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

shadowwarior rozprul instalator calkiem :) i wlasnie pracuje nad hotfixem by patcha dalo sie zainstalowac na polskiej wersji gry :)

wyslalem zgloszenie do pomocy technicznej cdp a wkrotce zamierzam tam zadzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

oto co odpisalo cdp - zalamac rece mozna

"Witam,

Dziękuję za skontaktowanie się z działem pomocy technicznej firmy CD Projekt.

Sprawa została skierowana do odpowiedniego działu.

Patch został wydany przez samego producenta gry. W tym momencie trwają już rozmowy na temat niezgodności wersji poprawki z polskim wydaniem gry.

Pozdrawiam,"

czyli jednym slowem goncie sie gracze - ubi jest be a cdp cacy. skad my to znamy... chyba warto odswiezyc watek ktorego nazwy wymawiac nie wolno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.08.2008 o 12:54, moonman napisał:

w sumie to sie dziwie... bo to 5 min roboty dla CDP

to teraz coś dla CDP, gdzie wina leży niech się sami zastanowią... a ja im podpowiem co jest potrzebne do zainstalowania patcha:)

CDP oczywiście zwala na NIVAL ale wina leży w wykorzystaniu instalatora InnoSetup zamiast InstallShielda

Teraz proszę przekazać swoim informatykom co należy zrobić by zainstalować patch HU-PL na polską wersje Heroes of Might and Magic V Dzikie Hordy
Krok 1 potrzebny jest instalator InstallShield wraz z plikiem Setup.ini w następującej lokalizacji:
C:\Program Files\InstallShield Installation Information\{ACC75323-DB4A-4f7f-9AF3-1D1DEFF2D1B5}
Plik Setup.ini powinien zawierać w sobie informacje:
ProductGUID=ACC75323-DB4A-4f7f-9AF3-1D1DEFF2D1B5

Krok 2 Rejestr systemowy (podano ścieżkę domyślną instalacji)

Klucz 1
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{ACC75323 -DB4A-4f7f-9AF3-1D1DEFF2D1B5}]
"UninstallString"="RunDll32 C:\\PROGRA~1\\COMMON~1\\INSTAL~1\\engine\\6\\INTEL3~1\\Ctor.dll,LaunchSetup \"C:\\Program Files\\InstallShield Installation Information\\{ACC75323-DB4A-4f7f-9AF3-1D1DEFF2D1B5}\\setup.exe\" -l0x9 "
"DisplayName"="Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East"
"LogFile"="C:\\Program Files\\InstallShield Installation Information\\{ACC75323-DB4A-4f7f-9AF3-1D1DEFF2D1B5}\\setup.ilg"
"InstallLocation"=" C:\\Program Files\\Ubisoft\\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East"
"DisplayIcon"="C:\\Program Files\\Ubisoft\\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\\bin\\H5_Game.exe"

Klucz 2
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ubisoft\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ubisoft\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\Hungarian-Polish]
"InstallPath"="C:\\Program Files\\Ubisoft\\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East"
"UninstallCommand"="\"C:\\Program Files\\InstallShield Installation Information\\{ACC75323-DB4A-4f7f-9AF3-1D1DEFF2D1B5}\\setup.exe\" -l0x9 "
"Version"="0"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ubisoft\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\Hungarian-Polish\URLs]
"VersionFile"=" http://patches.ubi.com/all_products_cab_ files/heroes_might_magic_5.cab"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Ubisoft\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\Hungarian-Polish\Versions]
"CurrentVersion"="Heroes5a2_Hungarian-Polish_gm"

Krok 3: konfiguracja UpgradeLaunchera (uwzględniono ścieżkę domyślną instalacji)

Plik “C:\Program Files\Ubisoft\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\bin\ UpgradeLauncher.ini” powinien zawierać następująca informację:
[RegistryKey]
data=SOFTWARE\Ubisoft\Heroes of Might and Magic V - Tribes of the East\Hungarian-Polish

Ale ponieważ nie pomyśleli o tym w styczniu trzeb inaczej główkować jak ten patch zainstalować w całości:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mamy dzialajacego patcha :)
jak milo :)

ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/heroes_of_might_and_magic_5_dzikie_hordy/nieoficjalne/HoMM5_Dzikie_Hordy_pl_Patch_3.1.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.08.2008 o 19:19, morthi napisał:

mamy dzialajacego patcha :)
jak milo :)

ftp://ftp4.gram.pl/pub/pl/heroes_of_might_and_magic_5_dzikie_hordy/nieoficjalne/HoMM5_Dzikie_Hordy_pl_Patch_3.1.zip



:) :) :)
zanim sie sciagnie lece po browary :P

edit: a co on w jakims nieoficjlanym katalogu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

poniewaz to wersja testowa dana do testow kilku nadgorliwym userom :) Wersja oficialna miala byc po tym jak odpiszemy czy dziala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.08.2008 o 21:25, Shadow SSJ Warrior napisał:

poniewaz to wersja testowa dana do testow kilku nadgorliwym userom :) Wersja oficialna
miala byc po tym jak odpiszemy czy dziala :)


:) potestowalem random multi i wszystko OK
no jedynie ten DM mod cały po angielsku (nawet menu, opcje itd.) - i przeciwnicy w nim nazywaja sie AI3, AI4 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czekam na wypowiedź CDP LC, RobeN też przesłał pliki od DM modu do odpowiedniego działu CDP, więc teraz pozostaje czekać na informację :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Przepraszam że odgrzewam ten temat ale mam taki sam problem.Gra mi się nie patchuje z tego samego powodu co podał morthi.
Parędni temu miałem ją na 3.1 ale zacząłem się modami bawić ( wgrałem moda żeby mieć wszystkie kampanie w dzikich hordach, mod się troche pieprzył więc przeinstalowałem grę) i bum! Nie mogę spatchować. Szukałem patchów
po internecie, ale z wszystkimi jest tak samo, ten sam błąd. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam forumowiczów. Otrzymuję identyczny błąd podczas instalacji patcha jak na początku posta. Zauważyłem, że ktoś podjął się próby naprawienia go z sukcesem. Chciałem ściągnąć ową wersję poprawioną, ale oba linki do poprawki wygasły. Czy którychś z użytkowników forum dysponujący jeszcze tym plikiem mógłby się nim podzielić tutaj? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować