Zaloguj się, aby obserwować  
MLODY2K6

FUEL - Czyli nowa gra Codemasters (temat ogólny)

817 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2009 o 14:45, sevrond napisał:

Szkoda, że lenie z LEMu olewają wszystkie spolszczenia i FUEL obok Wolverin''a i Prototypa
pędzie jedynie po angielsku

No, szkoda szkoda, ale LEM jest w cholernie ciężkiej sytuacji. Oni już nie negocują umów. Blizzard kazał im dać cenę 180 zł Starcraft 2(co kompletnie nie jest akceptowane na naszym rynku - na zachodnim już tak), LEM bez zastanowienia przyjął ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że takie działanie działą tylko na ich niekorzyść. Ile procent polaków operuje angielskim w stopniu ponadpodstawowym ? sądzę że dużo casual-owych graczy odpuści sobie Prototype ze względu na język. A to nie odbije sie na A-B tylko na LEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2009 o 19:50, sevrond napisał:

Wydaje mi się, że takie działanie działą tylko na ich niekorzyść. Ile procent polaków
operuje angielskim w stopniu ponadpodstawowym ? sądzę że dużo casual-owych graczy odpuści
sobie Prototype ze względu na język. A to nie odbije sie na A-B tylko na LEM.

Prawda, ale LEM, to nie Microsoft - kryzys na prawdę źle na nich podziałał, nie mają pieniędzy ani na spolszczenie, ani na nic. Są na minusie, potrzebują szybko zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsolowa wersja Fuela na GameSpot-cie dostała tylko 6.0/10 http://www.gamespot.com/ps3/driving/fuel2009/review.html
A tak chciałem zagrać w tą grę, niestety nie widzę najmniejszego sensu kupowania tego średniaka... ;/
Jednego tylko nie rozumiem, jak Codemasters mógł spaprać tak dobrze zapowiadającą się grę ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ja jestem ciągle pod wrażeniem, zachwycony i w ogóle. Nie mogę się doczekać wersji PC, bo jak siadam no konsoli to mogę grać, grać, grać."


To napisał enki (redaktor w cda) jako odpowiedź na pytanie co myśli o Fuel po zagraniu na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jak cena gry zejdzie do akceptowalnego poziomu dla mnie czyli ok 60zł to ją kupię. Albo jako używkę (czyli w miare szybko) albo w jakiejs promocji. Nie jestem przekonany do takich dziwnych maszyn typu buggy i inne takie stwory to też wole mniej ryzykowac i mniej wydać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra dostała rózne oceny. Przeważająca liczba recenzji jest przychylna i recenzenci wystawiają Fuelowi 7 czy 8/10. I choć jest kilka recenzji, które jadą po Fuelu, to nie jest tak mocny argument, żeby mnie powstrzymać przed kupnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak kupię tę grę na mojego x360, nawet jakby miała oceny rzędzu 1/10. Lubię swobodę w grach, samochodówki, ewolucje jak najbardziej, więc ta gra jest w sam raz dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż średnia ocen 6.5 do 7 jednak nie jest zaletą. Atmosfera wokół tej gry była tak pompowana, że 9 powinno być. A tak mimo dość dobrych ocen ta gra to trochę bardziej "Fail" niż "Fuel". Tak jak napisał Citkowsky, również poczekam aż gra stanieje, bo ponad 130 złoty za to nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również grałem w grę na moim X360 i mimo iż wydałem 230zł nie żałuję ani złotówki. :)

Tak w skrócie...

PLUSY:

+ Ogromny teren gry

+ Bardzo duże zróżnicowanie świata gry - pustynie, lasy, kaniony, góry, przełęcze

+ Wolność!

+ Ilość i różnorodność pojazdów - buggy, on-roady, SUV`y, Monster Trucki, ciężarówki, ścigacze, quady, motocykle crossowe - łącznie 75 pojazdów

+ Zróżnicowane warunki atmosferyczne - burze, tornada, opady śnieżne

+ Różnorodność wyścigów i wyzwań - checkpoint-checkpoint, rajdy, wyścig z helikopterem, wyścig na czas, okrążenia i inne

+ Widoki! Szczególnie ze szczytów gór :)

+ Bardzo pomocny GPS


MINUSY:

- Brak fabuły

- Nie jest to symulator, typowa zręcznościówka - coś jak GRID, ale jeździ się łatwo i przyjemnie

- Brak radia podczas "jazdy wolnej"

- GPS czasami się "gubi", ale podkreślam tylko czasami, zazwyczaj działa bardzo dobrze

- Brak widoku z wnętrza aut


Podsumowując - FUEL to ogromna gra, bardzo różnorodna, dopracowana i co najważniejsze dająca bardzo dużo radości. Dla miłośników post apokaliptycznych klimatów rodem z I am legend, Day after Tomorrow czy też z Fallouta gra jest pozycją obowiązkową. Lecz nie tylko dla nich, bowiem FUEL spodoba się również fanom gier rajdowych, osobom lubiącym Test Drive Unlimited czy też tym, którzy szukali produkcji w której można jechać dosłownie gdzie się chce i kiedy. Jest to bowiem rewolucja w świecie gier.

Daję zasłużoną 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest przede wszystkim kwestią gustu; jedni nie zauważą większych niedociągnięć, inni z powodu braku wstecznego lusterka zrezygnują z zakupu. Dla tych drugich gra po prostu nie ma większego znaczenia, Ci pierwsi czekają z niecierpliwością ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2009 o 16:45, ziemia1993 napisał:

inni z powodu braku wstecznego lusterka zrezygnują z zakupu.


Powiem szczerze, że jak przeczytałem o braku lusterka wstecznego, to się mocno zaniepokoiłem o jakość FUEL`a. Jednak po łącznie... hmm... 16 gdzieś około godzinach gry nie odczułem wyraźnego dyskomfortu z tego powodu. Mamy bowiem w rogu wskaźnik z odległością jaka nas dzieli od oponenta jadącego zarówno przed nami jaki za nami (odległość wyrażona w metrach). Myślę, że to wystarcza. Wiadomo, że 5-10m to oponent jest tuż za zderzakiem, bezpieczna odległość to przynajmniej 30 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 14:20, ziemia1993 napisał:

"Ja jestem ciągle pod wrażeniem, zachwycony i w ogóle. Nie mogę się doczekać wersji
PC, bo jak siadam no konsoli to mogę grać, grać, grać."


To napisał enki (redaktor w cda) jako odpowiedź na pytanie co myśli o Fuel po zagraniu
na PS3.


W CDA zawsze jarają się grami w zapowiedziach, więc nie byłbym pewny...
Szczerze? Mnie takie klimaty nie kręcą, znowu będzie arcade w stylu pewnie GRID''a? Który był żałosny...
Jak widzę po reckach, nie warto się interesować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 17:04, RazorBMW napisał:

> "Ja jestem ciągle pod wrażeniem, zachwycony i w ogóle. Nie mogę się doczekać
wersji
> PC, bo jak siadam no konsoli to mogę grać, grać, grać."
>

>
> To napisał enki (redaktor w cda) jako odpowiedź na pytanie co myśli o Fuel po zagraniu

> na PS3.

W CDA zawsze jarają się grami w zapowiedziach, więc nie byłbym pewny...

On to napisał na forum jako wrażenia z pełnej wersji gry na PS3...

Dnia 11.06.2009 o 17:04, RazorBMW napisał:

Szczerze? Mnie takie klimaty nie kręcą, znowu będzie arcade w stylu pewnie GRID''a?
Który był żałosny...

Tak, żałosny... I dostawał same najlepsze oceny - CDA - 10/10, TopGear Magazine: "The driving game of the summer"

Dnia 11.06.2009 o 17:04, RazorBMW napisał:

Jak widzę po reckach, nie warto się interesować...


Zależy co kto lubi, ale czepianie się o brak lusterka (nie wyczuwa się tego braku), złe widoki auta (są bardzo dobre), schrzaniony model jazdy (widocznie koleś dawno w żadną grę wyścigową nie grał) jest bez sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2009 o 17:15, Falkoner napisał:

> Szczerze? Mnie takie klimaty nie kręcą, znowu będzie arcade w stylu pewnie GRID''a?

> Który był żałosny...
Tak, żałosny... I dostawał same najlepsze oceny - CDA - 10/10, TopGear Magazine: "The
driving game of the summer"


Porównaj sobie GRID''a i TOCA choćby RD1[też arcade, ale trudniejsze]. Wolę spokojniejsze wyścigi, a nie rozpierduchę i wolną amerykankę -.-
Dwa, oceny nic nie znaczą. Sam wolę poszukać po forach w stylu PurePC, gdzie można zobaczyć więcej opinii.
Trzy, w wypadku GRIDa czuć tą konsolowość... ja przepraszam, ale odbijanie się od band... n/c... jakby autka ważyły po 10 kilogramów... :/
O ile w większości gier HDR jest w miarę, o tyle w ścigałkach te efekty uprzykrzają życie. Po co to? Nie mogę się skoncentrować na zakręcie, i trzeba grzebać, by wyłączyć te durne świecidełka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. GRID był akurat świetny, po filmikach system jazdy bardzo mi go przypomina(który był genialny). Niech se prasa narzeka, ja mam swój rozum i grę na pewno kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować