Zaloguj się, aby obserwować  
MLODY2K6

FUEL - Czyli nowa gra Codemasters (temat ogólny)

817 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2009 o 22:21, Falkoner napisał:

W tym trzecim to widok z Rainier Peak?


Nie, to widok z jednego z Vista Point w "dzielnicy" Big Cauldron''s Edge (czy jakoś tak :P). Pod górą wielkie jezioro wulkaniczne.

Widok z najwyższej góry w grze w dzielnicy Rainer Peek jest hmm....jeszcze nie do opisania. Dojechałem tam w porze nocnej, a gdy czekałem do ranka pojawiła się mgła i nic nie było widać. Dodam, że naprawdę długo tam się jedzie z terenu przeze mnie odblokowanego (około 40km z jego obozu, czyli mniej więcej ze środka). Za to zjazd z tej góry jest nieziemski :D 10 minutowy slalom między kamieniami przy prędkości 150km''h ^^ Potem już jest łagodniej ale i tak fajna jazda.

Byłem też na innym VP w terenie BCE i zrobiłem screena. (postaram się dziś zrobić więcej fotek, tym razem aparatem cyfrowym, ale nie wiem jak wyjdą bo ostatnio aparat się psuje.)

20090620115117

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 23:55, Kapas napisał:

A wiecie, że ten wątek jest najczęściej aktywny biorąc pod uwagę większe fora o grach
? Widać gra nie ma takiego zainteresowania, ale są maniacy ( tacy jak ja), którzy czekają
na tą grę.


Bo ta gra to nie jest jakiś przełom. Żadnego szumu wokół niej nie ma. Ot kolejna wyścigówka tym razem z dostępnem do wszelkiej maści terenowych pojazdów.

Przełomem to był Test Drive Unlimited którym wszyscy się ekscytowali. A teraz to wszystko jest takie hm....oczywiste.
No i te terenówki w tej grze....mnie to właśnie odrzuca od tej gry bo lubię jazdę licencjonowanymi autami a nie zrodzonymi w wyobraźni twórców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2009 o 11:54, Citkowsky napisał:

Bo ta gra to nie jest jakiś przełom. Żadnego szumu wokół niej nie ma. Ot kolejna wyścigówka
tym razem z dostępnem do wszelkiej maści terenowych pojazdów.


Fakt, ale dziwi fakt, że w wielu recenzjach dziwią się, że gra z logiem Codemastersów jest taka, często wpominają o gridzie i dircie, co jest nieporozumieniem, bo codemasters po pierwsze jest wydawcą, a po drugie Fuel to coś zupełnie innego.

Dnia 20.06.2009 o 11:54, Citkowsky napisał:

Przełomem to był Test Drive Unlimited którym wszyscy się ekscytowali.


Sam miałem pre order, ale po ok 30 h gry znudził mi się, bo te jednostajne ulice i identyczne miasta są nudne, żadnego urozmaicenia, a wozy licencjonowane ? w NFSach też są i nie tylko. :P

Dnia 20.06.2009 o 11:54, Citkowsky napisał:

No i te terenówki w tej grze....mnie to właśnie odrzuca od tej gry bo lubię jazdę licencjonowanymi
autami a nie zrodzonymi w wyobraźni twórców.


Każdy lubi co innego, co nie zmienia faktu, że w Fuala dobrze będą się bawić zarówno hardkorowcy jak i casuale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>...............

Jak tobie się nudził TDU (zresztą jak i mi) to nie dziw się jak po tygodniu gry w fuela będziesz miał to samo odczucie. Nie da się urozmaicić tak dużego terenu na tyle ciekawie by co chwila było coś innego. Tej gry nie mam zamiaru kupować, przynajmniej jeszcze nie teraz. Jak cena zejdzie do 50zł to się może skuszę.
Ja tam bardziej czekam na Dirta 2 i Shifta niż na to ,,coś".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 12:26, Citkowsky napisał:

>>>...............

Jak tobie się nudził TDU (zresztą jak i mi) to nie dziw się jak po tygodniu gry w fuela
będziesz miał to samo odczucie.


Hm znam osobę, która ma według xfa przegrane w TDU 670 h - ciekawe swoja drogą, że niektórych może to tak wciągnąć O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 12:26, Citkowsky napisał:

>>>...............

Jak tobie się nudził TDU (zresztą jak i mi) to nie dziw się jak po tygodniu gry w fuela
będziesz miał to samo odczucie.


I tu Ciebie zaskoczę. Test Drive Unlimited zaczął mnie nudzić po mniej więcej tygodniu. Wszystko fajnie, ale cały czas podobna sceneria, brak cyklu dobowego, brak długiej prostej na której na prawdę można się rozpędzić do granic możliwości... Tzn. niby są, ale ruch uliczny mocno komplikował sprawę, nawet jeżeli jechało się poboczem.

Natomiast co do FUEL`a to gram w niego już od prawie 3 tygodni i nadal się nie nudzi. Odkrywam nowe tereny, robię nowe wyścigi, które są coraz ciekawsze (jazda w burzy piaskowej to coś niesamowitego), otrzymuję dostęp do coraz to potężniejszych maszyn... Moim zdaniem jeżeli Test Drive Unlimited był rewolucją (a w zasadzie nic poza ogromnym obszarem gry nie wniósł), to FUEL jest nią tym bardziej. Może się powtarzam, ale zmieszczenie takiego wielkiego i różnorodnego obszaru (działającego bez doczytywań) na jednej płytce DVD jest dla mnie czymś niesamowitym... Do tego szereg wyścigów i wyzwań, zróżnicowane warunki atmosferyczne, ogromna ilość i różnorodność pojazdów... A jeszcze być może dojdą paczki DLC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Może się powtarzam, ale zmieszczenie takiego

Dnia 20.06.2009 o 13:11, Falkoner napisał:

wielkiego i różnorodnego obszaru (działającego bez doczytywań) na jednej płytce DVD jest
dla mnie czymś niesamowitym... Do tego szereg wyścigów i wyzwań, zróżnicowane warunki
atmosferyczne, ogromna ilość i różnorodność pojazdów... A jeszcze być może dojdą paczki
DLC...


Właśnie dlatego pokładam takie nadzieje w tej grze i nadal czekam na wersję PC, bo co jak co, ale takiego czegoś nie uświadczymy w TDU. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę tutaj wypowiedź jednego z użytkowników oficjalnego forum Codemastersów pośwęconego właśnie Fuelowi :


I love this game because I love exploring large game maps no matter what the reward is. It is true that this game is not for everybody. It is really getting annoying that people are comparing it to GRID and DIRT. They aren''t even close to being the same game or even similar. Also, I don''t know why people still go by reviews. There are so many games that got terrible reviews that I love

I to właśnie jest idealne odczucie jakie budzi we mnie ta gra, choć nie są to moje słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 01:00, Kapas napisał:

I love this game because I love exploring large game maps no matter what the reward
is. It is true that this game is not for everybody. It is really getting annoying that
people are comparing it to GRID and DIRT. They aren''t even close to being the same game
or even similar. Also, I don''t know why people still go by reviews. There are so many
games that got terrible reviews that I love


I to właśnie jest idealne odczucie jakie budzi we mnie ta gra, choć nie są to moje słowa.

Podzielam opinię kolesia. Tak więc nie zawiodę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 18:11, ziemia1993 napisał:

Że też mu się chciało tyle przy kompie siedzieć...


Co to za problem .. ja tyle na codzień siedze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam maniaka gier piętro niżej także grę spróbuję na szczęście nie wydając ani złotówki. Zobacze jak się gra sprawuje wraz z moją kierą momo. Na rewelacje nie liczę bo ta gra jest dla mnie badziewiasta ale nie omieszkam spróbować abym miał pojęcie jak wielkim badziewiem ta gra jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 21:28, Citkowsky napisał:

Mam maniaka gier piętro niżej także grę spróbuję na szczęście nie wydając ani złotówki.
Zobacze jak się gra sprawuje wraz z moją kierą momo. Na rewelacje nie liczę bo ta gra
jest dla mnie badziewiasta ale nie omieszkam spróbować abym miał pojęcie jak wielkim
badziewiem ta gra jest;)


A co jeśli okaże się odwrotnie ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 21:44, Kapas napisał:

>>>........


Brak licencji na pojazdy, istnienie tylko jakichś przeszczepów w postaci buggy i innego śmiecia dla mnie dobrze nie wróży. Nie trawię takich rzeczy ale spróbować spróbuję żeby później móc wyrażać swoje opinie poparte kilkudziesięcio minutową grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 21:46, Citkowsky napisał:

spróbuję żeby
później móc wyrażać swoje opinie poparte kilkudziesięcio minutową grą.


I uważasz, że Twoja opinia będzie w pełni obiektywna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 22:14, Falkoner napisał:

> spróbuję żeby
> później móc wyrażać swoje opinie poparte kilkudziesięcio minutową grą.

I uważasz, że Twoja opinia będzie w pełni obiektywna?


Bardziej obiektywna co nie znaczy, że bardzo subiektywna. Zresztą jak opinia może być w pełni obiektywna jak każdy ma swoje preferencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 22:32, Kapas napisał:

Wiele recenzji, które są z niskimi ocenami opierają się na 2-3 h gry.



Racja - jak zobaczyłem pierwsze materiały z gry Fuel na jutjubie itd to pomyślałem, owszem na to czekałem - na wielki świat, ale cóż poza tym to nuda...ale jak zobaczyłem kilkanaście filmów na pewnej stronce z gry to zmieniłem zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, jeszcze bardziej zwątpiłem w tą grę jak zobaczyłem jej cenę, chociażby na allegro. Cena na poziomie 130zł za takiego dziwoląga to dla mnie śmiech na sali. Eh, kiedyś to były czasy. Taki Grid czy TDu w dniu premiery nie kosztował wiecej niż 99zł.
To co się teraz wyrabia to jakaś porażka. A później dziwią się, że piractwo wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować