Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GC 08: GTA IV na PC - pierwsze szczegóły

96 postów w tym temacie

R* wie co robi, wie co sprzedaje i wie jak na tym zarobić. Więc spokojna wasza rozczochrana. Pewnie R* uraczy nas taką parodią, że gra odpali na kartach z serii 6xxx no bo sorry SA na GF 2 to jakiś żart...a ja tym żartem przeszedłem grę 3 razy. ;) Chociaż nie wiem, nie wiem. Motyw z nagrywaniem replayów to fajna sprawa bo jak zrobiłem jakiś fajny skok samochodem i miałem go nagrać używając REPLAY''a to rezygnowałem od razu..a szkoda bo trochę tego było. Grafika jak grafika, lepsza-fajnie, taka sama- ja się nie obrażam ;) A co się tyczy screenów...nocne miasto, maksymalny draw distance, te światełka w budynkach...miód, cud i orzeszki. ;)

P.S. A do premiery zostało 90 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 09:40, WIELKus napisał:

wiecie co ja bym chciał nawet suchą koewersje bez optymalizacji ale żeby wyszła raz
premierą na konsole ;]


Mi się jednak wydaje, że opłaca się czekać. Wiesz jak to jest z grami robionymi na "szybko" ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh...bardzo mądrze strzelać z karabinku do helikoptera :P Wolałbym poznać wymagania, niż jakieś pierdoły, bo i tak wiekszosc tego co zobaczymy na PC będzie się pokrywało z wersjami next-gen na konsole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam różnic w grafice nie widzę... ale cieszę się, że R zdecydował się tak rozbudować grę w wersji na PC.

P.s.
I błagam dajcie spokój z tym jechaniem po konsolowcach i PC''towcach itede... każdy gra na czym chce i to nie my decydujemy gdzie jaka gra wychodzi.

I ok rozumiem, że na PC możesz grać i pisać CV jednocześnie (jakby ktokolwiek to robił...) ale to nie znaczy, ze można gnębić PSXowców :P

A jezeli ja posiadam i PC i konsole (i gram na oby-pięciu) to znaczy, że jestem zdrajcą platformy i kolaborantem? =P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrzanić lepszą grafikę, ja chce po prostu pograć w GTA 4 płynnie chociażby na najniższych detalach...

Do kogoś tam wyżej:
GTA 4 jest robione na całkiem nowym silniku graficznym który zwie się RAGE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że Rockstar zdecydował się zrobić GTA IV na pecety, bo już zaczynałem wierzyć w tą "śmierć gier na PC".

w GTA nigdy nie chodziło o grafikę, ale o fabułę i grywalność. Tego na pewno nie zabraknie, a wyższa rozdziałka jest tylko miłym akcentem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:27, jcraft napisał:

Ale samoloty w czym? W San Andreas czy JEDEN samolot z Vice City?

W VC. Misja z wodolotem mnie pogrążyła ;]. Poprostu totalna masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2008 o 10:56, cinus` napisał:

Do kogoś tam wyżej:
GTA 4 jest robione na całkiem nowym silniku graficznym który zwie się RAGE.


Sry faktycznie, zwracam honor z tym silnikiem. W kazdym razie o te wymagania bym się tak nie martwił :) a obrazki całkiem fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:58, szypek26 napisał:

do tematu: GTA.... jakoś się nie podniecam. przed premierą GTA SA PC to prawie chodziłem
po ścianach... a teraz pełen spokój. ciekawe co z tej IV wyszło...


Haha... Ja tak miałem przed Vice City :) Ale okazało sie, że warto było czekać, bo czyż to nie najlepsza cześć serii? Oczywiście, że nie każdemu pasuje klimat z Miami Vice czy Człowieka z blizną, ale dla mnie to było doskonałe - kocham tę grę :P Ta muzyka w radiu...
No, ale co do GTA IV - czekam oczywiście i już szykuje kase (na sprzęt i na gre).
Do listopada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ta tylko niewiem czy sobie zagramy na super ustawieniach bo niemamy raczej takick komputerów
> zęby nam smiagała ta gierka na maxymalnych

Sory ziom, ale nie wypowiadaj się w formie "nie mamy", jak już coś to "nie mam". Przykrym jest gdy ktoś naród polski zgarsza czyż nie ? :)

Ambr0ktn <-- Pamięci ram są teraz tanie jak barszcz btw. sam idę jutro dokupić kolejne 2GB ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak. Miami Vice miało ten klimat który przykuwał do monitora.. Taki latynosko amerykański xD

A co do newsa już nie mogę doczekać się czwóreczki.. To będą piękne zimowe wieczory z tą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 12:25, Paddy Lary napisał:

nie warto, GTA IV to gówno wporównaniu z GTA VC, SA i III. nie warto wydać nawet 50zł
no tą grę, myślicie że dla czego servery są puste?

Spoko. Wyjdzie PC, to scena moddingowa od razu zmieni ją w multiplayerowe cudeńko ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mówiąc szczerze, dla mnie VC to najbardziej schrzaniona część GTA. za najbardziej klimatyczną uważam III. ale rozumiem, że inni mają zgoła odmienne zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 12:02, MisioKGB napisał:

Ambr0ktn <-- Pamięci ram są teraz tanie jak barszcz btw. sam idę jutro dokupić kolejne
2GB ;].


Misiek, Misiek mi tego mówić nie musisz posiadam już 4gb ramu więcej póki co nie potrzebuje ;) Tak więc raczej o to nie muszę się martwić ;)

@szypek26

Częściowo zgadzam sie z Tobą bo uważam, że VC oraz GTA III są najbardziej klimatyczne :)

@Paddy Lary

>nie warto, GTA IV to gówno wporównaniu z GTA VC, SA i III. nie warto wydać nawet 50zł no tą grę, myślicie >że dla czego servery są puste?

Hmm a jeśli można wiedzieć to czemu uważasz, że GTA IV to shit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na screeny wydaje się jakby grafika była gorsza niż na konsole nowej generacji , poczekamy , zobaczymy co z tej gry będzie , ogólnie super że wyjdzie na PC !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo na poprawieniu grafiki w nowym GTA na PC mi nie zależy, bo ta z konsol jest (jak dla mnie) i tak wystarczająco dobra, ale nie obrażę się, jeśli będzie lepsza. Nagrywanie filmików 30 sekundowych to według mnie dobry pomysł (choć nic by się nie stało, gdyby tej opcji nie przewidzieli). Może będzie prościej niż w VC i nie trzeba będzie odpalać replaya oraz włączać Frapsa czy inny program ;) Multiplay niewiele mnie interesuje, ponieważ w 99% gier po prostu z niego nie korzystam, a w dodatku przy tak wielkiej grze jak GTA IV pewnie zupełnie o nim zapomnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 10:46, Siberian Husky napisał:

Ja tam różnic w grafice nie widzę... ale cieszę się, że R zdecydował się tak rozbudować
grę w wersji na PC.

P.s.
I błagam dajcie spokój z tym jechaniem po konsolowcach i PC''towcach itede... każdy gra
na czym chce i to nie my decydujemy gdzie jaka gra wychodzi.

I ok rozumiem, że na PC możesz grać i pisać CV jednocześnie (jakby ktokolwiek to robił...)
ale to nie znaczy, ze można gnębić PSXowców :P

A jezeli ja posiadam i PC i konsole (i gram na oby-pięciu) to znaczy, że jestem zdrajcą
platformy i kolaborantem? =P



Polejcie temu Panu bo dobrze prawi :) Co do grafiki to zauważyłem jak na razie jedną różnice...mianowicie "draw distance" czyli dystans wyświetlania np. na screenie gdzie Nico strzela do helikoptera...budynki w oddali są wyraźne natomiast w wersji na konsole były z deka rozmazane ;) przeszedłem już 2 razy GTA IV na mojej 360-tce ale powiem szczerze że wyczekiwał z niecierpliwością aż podadzą newsa że ta GENIALNA gra wyjdzie na PC :) dlaczego ?? A no dlatego, że na konsoli strzelanie/prowadzenie auta - jak dla mnie jest tragiczne!!! Ktoś może powiedzieć że jest OK na padzie, ale skoro tak to po co opcja auto-aim w wersji na konsole ?? Nie ma to jak combo klawa i myszka :P i nie ma to jak sprzedać heada kolesiowi własnoręcznie!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 18:48, wojtas198720 napisał:

> Ja tam różnic w grafice nie widzę... ale cieszę się, że R zdecydował się tak rozbudować

> grę w wersji na PC.
>
> P.s.
> I błagam dajcie spokój z tym jechaniem po konsolowcach i PC''towcach itede... każdy
gra
> na czym chce i to nie my decydujemy gdzie jaka gra wychodzi.
>
> I ok rozumiem, że na PC możesz grać i pisać CV jednocześnie (jakby ktokolwiek to
robił...)
> ale to nie znaczy, ze można gnębić PSXowców :P
>
> A jezeli ja posiadam i PC i konsole (i gram na oby-pięciu) to znaczy, że jestem
zdrajcą
> platformy i kolaborantem? =P


Polejcie temu Panu bo dobrze prawi :) Co do grafiki to zauważyłem jak na razie jedną
różnice...mianowicie "draw distance" czyli dystans wyświetlania np. na screenie gdzie
Nico strzela do helikoptera...budynki w oddali są wyraźne natomiast w wersji na konsole
były z deka rozmazane ;) przeszedłem już 2 razy GTA IV na mojej 360-tce ale powiem szczerze
że wyczekiwał z niecierpliwością aż podadzą newsa że ta GENIALNA gra wyjdzie na PC :)
dlaczego ?? A no dlatego, że na konsoli strzelanie/prowadzenie auta - jak dla mnie jest
tragiczne!!! Ktoś może powiedzieć że jest OK na padzie, ale skoro tak to po co opcja
auto-aim w wersji na konsole ?? Nie ma to jak combo klawa i myszka :P i nie ma to jak
sprzedać heada kolesiowi własnoręcznie!!! :D

Grałem kilka razy na Xbox 360 w Gta Iv i rzeczywiście przyznam ci rację , sterowanie jest do bani , z tymi rozmazanymi budynkami to myślałem , że kumpel ma coś z telewizorem a tu proszę , tak jest po prostu w grze , fajnie wiedzieć , że wersja na Pc może być lepsza niż ta na konsole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować