Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GC 08: GTA IV na PC - pierwsze szczegóły

96 postów w tym temacie

Dla mnie jak GTA, to tylko singiel. Pograłem trochę w multi i muszę przyznać, że widać od razu brak doświadczenia panów z R* w tym elemencie gry. Potworne lagi i taka ogólna biedota prawie każdego elementu. Wszystko sprawia wrażenie jakby multiplayer był źle przemyślany i zrobiony "na szybko" po ukończeniu pracy nad singleplayerem. Nie wiem czy dadzą radę to naprawić w wersji PCtowej. Lepsza grafika, to chyba oczywiste, High-Endowe kompy są znacznie mocniejsze od konsol, ale jeżeli ktoś ma komputer o mocy porównywalnej do Xboxa 360 czy PS3 to gra zapewne będzie wyglądać tak samo, zaryzykuję stwierdzenie, że loadingi będą trochę krótsze. Fajny motyw z tym Social Clubem i tworzeniem klipów. W tym aspekcie konsole pozostają daleko za PCtami i jak dla mnie to powinni dodać kilka nowych piosenek bo muzyka w GTA IV wcale mi się nie podobała, ach ten rock from the ''80 z Vice City. Mnie osobiście GTA IV nie wciągnęła tak bardzo jak San Andreas nie mówiąc już o Vice City. Dziwią mnie trochę te wszystkie oceny w renomowanych serwisach oscylujące wokół stu procent. Zważywszy na koszmarny multiplayer, zgubiony gdzieś ten swoisty klimat GTA, przez tą utratę umiejętności do uzależniania graczy i jak dla mnie słabą muzykę dałbym tej grze 90% ale moje zdanie się nie liczy i tak nikt nie przeczyta tego posta, wszyscy rzucą się na GTA IV PC jak na ciepłe bułeczki w święta "bo przecież to jest GTA". Po co ja to wogóle pisałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:15, crash807 napisał:

2gb ram na pewno nie bedzie wymagac bo bez przesady... jeszcze zadna gra nie wymaga wiecej
niz 1gb wiec miala by historia wymagan gier komputerowych tak skonczyc do gory:D sadze,
ze rwoniez bedzie to 1gb ram bo w gta sa tez sie durzo dzieje a wymaga zaledie 256mb
a to sie rozni wlasciwie tylko grafika no i tam roznymi takimi rzeczami ale grafa wlasciwie
najbardziej. A jak myslicie jaka bedzie cena? Ja obstawiam na 129.90zł i, ze bedzie tez
edycja kolekcjonerska



Żadna gra nie wymagala wiecej niz 1gb ram? Ciekawe...Crysis - Rozsądne wymagania sprzętowe:
Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 640 MB (GeForce 8800GTS lub lepsza), 12 GB HDD, Windows XP SP2/Vista.


Assassin''s Creed - Rozsądne wymagania sprzętowe:
Core 2 Duo 2.2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista.

Bardzo bardzo ciekawe...aa tak btw. weź słownik czasem do ręki : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:10, Ufo2 napisał:

Mam tylko nadzieję że początkowy loading nie będzie tak długi jak na konsolach, że sterowanie
będzie wygodne, że filmiki będą w HD i że wymagania nie będą z kosmosu (albo raczej że
gra będzie dobrze zoptymalizowana i nie będzie ciąć "bo tak jej się podoba").


Początkowy loading prawie na pewno będzie krótszy niż na konsolach (większa moc PC), sterowanie we wszystkich GTA na PC było wygodne (no może z wyjątkiem lotu helikopterem w Vice City ^_^) więc raczej w czwórce nie ma się co o to martwić... a filmiki są generowane przez silnik gry więc HD czy nie HD to będzie zależało jaką rozdzielczość i szczegóły ustawisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 mam, GTA 4 też mam... i tak się teraz zastanawiam... czy kupić na PC dla trybu multi, który mam nadzieję będzie udany oraz lepszej grafy.....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie PeCetowcy dostaną swoje GTA IV na blaszaki. Swoją droga dość dużo osób nabyło konsolę właśnie z obawy, iż gra nie wyjdzie na komputery... Na wieść o tym, że mimo wszystko mega produkcja R* doczeka się swojej wersji na PC muszą być zaskoczeni, muszą żałować kupna konsoli.... Tak mogłoby się wydawać, lecz to nie jest prawda. :)
Sam, przyznaję - kupiłem X360, ponieważ miałem pewne obawy, że po raz pierwszy w historii "duże GTA" pojawi się jedynie na konsolach. Lecz to nie był jedyny powód. Powiem szczerze - nie wytrzymywałem tego, iż w okresie Kwiecień/Maj 2008 w internecie mówiono niemalże wyłącznie o Grand Theft Auto IV. Jakie wielkie, dopracowane, piękne, ciekawe, rozbudowane itd. etc. Powiedziałem sobie; muszę, muszę... muszę mieć Xboxa 360 i tą grę. I kupiłem. Decyzji nie żałowałem w dniu zakupu, miesiąc po ani nawet teraz, gdy dowiedziałem się, że gra pojawi się na PC. To było (mimo wszystko, nie oszukujmy się) dość prawdopodobne.
Grając w wersję na X360 nie odczuwałem jakiś braków. Produkcja ta jest faktycznie tak ogromna, dopracowana, szczegółowa... Dopieszczona w każdym calu można by rzec. Rockstar chwali się tym, że produkcja PeCetowa będzie dużo bardziej dopracowana pod względem grafiki. No cóż... Ja nie widzę sensu w poprawianiu tej... i tak już świetnej, którą widzimy na konsolach. Wszystko wygląda tak namacalnie, żywo. Film ani real to jeszcze nie jest, lecz naprawdę niewiele brakuje do tego, aby pomylić grę z filmem. Choćby mimika i gestykulacja różnych osób podczas rozmowy - to jest świetne... :) Tak prawdziwe, rzeczywiste. Nie pamitam, abym w innej produkcji widział coś podobnego. Hm... Może Mass Effect, lecz i tam nie wydaje mi się, żeby było to tak dobrze zrobione. Tak więc - moim zdaniem grafika... Niech poprawiają, nikt im nie broni. Lecz nie jest to obecnie priorytet, bowiem nie słyszałem zbyt często, aby grafika była minusem GTA IV.
Następnie zapisywanie30 sekundowych animacji. Mam nadzieję, że nie będzie można tego zapisywać tego tylko po fakcie, lecz również włączyć nagrywanie filmiku przed wykonaniem jakiegoś stunta na przykład. Do tego z pewnością dojdzie możliwość zapisywania zdjęć z telefonu komórkowego na dysk. To akurat dobra sprawa by była, ponieważ na konsolach każdy jest zmuszany do tego, aby robić zdjęcia cyfrówką. Dość ciekawie wygląda również możliwość łączenia tych 30 sekundowych animacji. Mogą z tego wyjść czasami naprawdę dość ciekawe produkcje - gracze mają wiele dobrych pomysłów. :)
I wreszcie multiplayer. Czyżby R* chciał zrobić GTA IV MMO? Cóż, jak dla mnie nie byłoby nic lepszego od tego, aby połączyć się we frakcje, gangi, mafie, grupki przestępcze lub dołączyć do policji czy też S.W.A.T`u i robić interesy. :D Np. mój kolega dołączył do grupy S.W.A.T, a ja do Rosyjskiego gangu. Potem robię różne interesy, zarabiam szacunek i kasę, za drobne zadania, które mogę wykonywać samemu lub przy pomocy innych osób (żywych graczy)... I na początku jest się drobnym włamywaczem (lub krawężnikiem, jeśli wybierzemy drogę stróża prawa), lecz wraz z czasem pobytu w świecie multi i wykonywaniem kolejnych zadań będziemy awansowywać na wyższe stanowiska, nawet... na wielkiego dilera narkotykowego, handlarza bronią czy tez dowódcę S.W.A.T, postrach przestępców... Rozmarzyłem się.. raczej aż tak dobrze nie będzie. Ale co tam, może... Kiedyś. :P

Pozdrawiam, a z GTA IV na PC się... cieszę. Mimo iż mam X360 to wydanie na PC zakupię, a co. Prawdziwy fan, to prawdziwy fan i koniec kropka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@DArkon1990
Jak dobrze poszukasz, założę się że znajdziesz pełną wersję Half-Life 3 na torrentach. :D

Co do dodatków na wersję PC - a pomyśleliście o najróżniejszych modyfikacjach tworzonych przez fanów gry? Założę się, że R* wypuści jakieś narzędzia moderskie (a może nawet sami fani je zrobią :P), przez co powstaną dziesiątki modów, dodatków, zmieniaczy itp. itd. etc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak się okazał Fake. ^^ R* nie wydał i nie wypuści żadnej Bety dla PC (np. w Celu poprawienia błędów, zoptymalizowania kody itp.) POza tym już zbałamuciłem dwie strony Pirackie i większość mówi że kupi GTA 4, nawet Kolekcjonerską wersję, jak powiedziałem zę bedzie MUlti, nawet będe męczył adminów i moderatorów żeby usuwali tematy związane z downloadem GTA 4 (nielegalne kopie) może coś zdziałam, ale będzie ostro jak się okaże że pół polski Kupiło Orignalne GTA 4, i to przezemnie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:00, Assasin93 napisał:

@DArkon1990
Jak dobrze poszukasz, założę się że znajdziesz pełną wersję Half-Life 3 na torrentach.
:D

Niektóre torrenty znają już zakończenie Mody na sukces ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:03, DArkon1990 napisał:

I tak się okazał Fake. ^^ R* nie wydał i nie wypuści żadnej Bety dla PC (np. w Celu
poprawienia błędów, zoptymalizowania kody itp.) POza tym już zbałamuciłem dwie strony
Pirackie i większość mówi że kupi GTA 4, nawet Kolekcjonerską wersję, jak powiedziałem
zę bedzie MUlti, nawet będe męczył adminów i moderatorów żeby usuwali tematy związane
z downloadem GTA 4 (nielegalne kopie) może coś zdziałam, ale będzie ostro jak się okaże
że pół polski Kupiło Orignalne GTA 4, i to przezemnie ^^


Nawet jak sciagne pare dni wczesniej z torrentow to i tak kupie oryginal.
Dla mnie GTA to pozycja obowiazkowa ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2008 o 23:54, hans olo napisał:

helikopter w VC to było małe piwo. Za to samoloty były jeszcze bardzo uciążliwe.


Ale samoloty w czym? W San Andreas czy JEDEN samolot z Vice City? Bo co do San Andreas to częściowo się muszę zgodzić, a czemu częściowo? A temu że ja z lataniem w SA nie miałem najmniejszych problemów (cała szkoła latania zaliczona za pierwszym razem na srebro, po części na złoto), ale za to mój brat, sąsiad i kilku znajomych... dziwnym trafem to niektórym z nich ja musiałem tą szkołę przejść bo rady nie dawali ^_^ (głównym problem było to... że nie wyłączyli sterowania samolotem myszką, bo kiedy takowe było włączone latać się prawie nie dało).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2008 o 00:27, jcraft napisał:

Ale samoloty w czym? W San Andreas czy JEDEN samolot z Vice City? Bo co do San Andreas
to częściowo się muszę zgodzić, a czemu częściowo? A temu że ja z lataniem w SA nie miałem
najmniejszych problemów (cała szkoła latania zaliczona za pierwszym razem na srebro,
po części na złoto), ale za to mój brat, sąsiad i kilku znajomych... dziwnym trafem to
niektórym z nich ja musiałem tą szkołę przejść bo rady nie dawali ^_^ (głównym problem
było to... że nie wyłączyli sterowania samolotem myszką, bo kiedy takowe było włączone
latać się prawie nie dało).


Nawet mi nie mow, ja sobie nie dawalem rade z ta szkola latania, a sterowanie myszka mialem wylaczone.
Przez tydzen sie meczylem az wkoncu stalem sie takim weteranem ze kolega musialem to przechodzic ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze niedawno użytkownicy XBOXa360 (w szczególności) i PS3, rozsiewali ferment niepodważalny, jako by czwarta część GTA nie pojawiła się na PC, a tu proszę i nawet szata graficzna będzie ładniejsza niż na tych – podobno zaawansowanych konsolach ! lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:49, kurpiewskiwb napisał:

A jeszcze niedawno użytkownicy XBOXa360 (w szczególności) i PS3, rozsiewali ferment niepodważalny,
jako by czwarta część GTA nie pojawiła się na PC, a tu proszę i nawet szata graficzna
będzie ładniejsza niż na tych – podobno zaawansowanych konsolach ! lol

Właśnie, albo plotki, że mało PC będzie mogło uciągnąć grę. Hah, a teraz zonk! :]
Ładnie, że GTA IV będzie na PC i jeszcze ładniejszy. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2008 o 00:03, hans olo napisał:

Niektóre torrenty znają już zakończenie Mody na sukces ;]

nie gadaj? a wiedzą, gdzie sie podziaaały tamte pryyywatki? :P

do tematu: GTA.... jakoś się nie podniecam. przed premierą GTA SA PC to prawie chodziłem po ścianach... a teraz pełen spokój. ciekawe co z tej IV wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tej gry to raczej nie mam wątpliwości i byłbym w stanie kupić ją w ciemno. przeraza mnie tylko jedna rzecz - ZA ILE kupić ... :] ja mam nadzieje ze ktos to wyda ''zkinowane'' po rozsądnej cenie a nie tak jak ostatnio..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować