Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GTA IV najlepiej sprzedającą się grą tego roku

45 postów w tym temacie

Warto dodać to, co pepsi w newsie pominął: że przedstawione wyniki to połączone dane 3 firm: NPD, Chart-Track and Enterbrain. NPD nie jest żadną organizacją, tylko firmą badania rynku. Organizacją jest ESA, ELSPA, ISFE itd. Już ktoryś raz z rzędu robicie ten samym błąd, Towarzyszu. Tu są szczegółowe wyniki:

http://www.joystiq.com/2008/08/21/npd-chart-track-and-enterbrain-combine- forces-for-global-sales

Pomijam fakt, że te wyniki są teraz przedstawiane jako wyniki globalne, mimo że nie obejmują tak wielkiego rynku jak Europa czy Azja (Japonia to nie wszyscy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już chyba nikogo nie powinno dziwić. Tak znany tytuł jak Grand Theft Auto, emocjonująca rozgrywka, świetne wykonanie... Ta gra nie ma szans aby być na miejscu innym niż pierwsze. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhm, a ja i tak kocham San Andreas za złomiaka (tego wiejskiego pick-upa z lat 60 z super osiągami ^^). ;) Nie no, cieszy mnie że wreszcie gra będzie rozgrywana w naszych czasach. Ktoś wie czy samochody będą już normalne? Tj. wygląd i nazwa jak oryginalne samochody w RL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 11:56, Jaki Ganh1 napisał:

Uhm, a ja i tak kocham San Andreas za złomiaka (tego wiejskiego pick-upa z lat 60 z super
osiągami ^^). ;) Nie no, cieszy mnie że wreszcie gra będzie rozgrywana w naszych czasach.
Ktoś wie czy samochody będą już normalne? Tj. wygląd i nazwa jak oryginalne samochody
w RL?


Tak, tak BMW efektownie wybuchające trafione przez RPG :)

A tak nawiasem faktycznie granica wieku osób grających w gta jest mniejsza niż w Zoo Tycon :)
Czasami jak gram na Live dzieci wydzierają się do mikrofonu bardzo wysokimi głosikami "o-maj-gad"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA juz przeciez dawno przekroczylo 10 milionow, o 6 milionach to Rockstar przeciez mowil bardzo dawno temu... nie rozumiem tego... ehh jedne badania przecza drugim :/ tak niestety zawsze jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się że GTA 4 jest na 1 miejscu to najlepsza część serii. Dziwi mnie tylko że na liście nie ma takich tytułow jak Devil May Cry 4 czy Assassins Creed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tak na dobrą sprawe jesli juz mowic co zostalo najlepiej sprzedane to gta IV nie powinien brac tutaj udzialu! Brawl to eksluzywna gra na wii a gta IV wydane zostało na dwie platformy.... wiec gta iv to sprzedaz na dwie platformy..... a brawl na jedna.... to niech podadza sprzedaz gta na jedna platforme tam gdzie sprzedalo sie lepiej czyli n xbox 360... Juz chyba nie bedzie pierwszy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 12:12, Koczy napisał:

GTA juz przeciez dawno przekroczylo 10 milionow, o 6 milionach to Rockstar przeciez mowil
bardzo dawno temu... nie rozumiem tego... ehh jedne badania przecza drugim :/ tak niestety
zawsze jest :/

Dokladnie, i niewiadomo kto tu ma racje... jezeli chodzi o wszelkie rankingi, ilosci sprzedanych gier i tym podobne to w brazny gier nigdy nie mozna dojsc do jednego wyniku, porozumienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rok się jeszcze nie skończył. Poza tym gracze pecetowi na pewno rzucą się na tę grę jak tygrysy (i pewnie równie wielu ściągnie ją z netu). A i sporo konsolowców z pewnością jeszcze ją kupi, więc te wyniki jeszcze na pewno bardzo wzrosną ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 15:22, Neysha napisał:

Rok się jeszcze nie skończył. Poza tym gracze pecetowi na pewno rzucą się na tę grę jak
tygrysy (i pewnie równie wielu ściągnie ją z netu). A i sporo konsolowców z pewnością
jeszcze ją kupi, więc te wyniki jeszcze na pewno bardzo wzrosną ;)

Chociasz jezeli chodzi o PC to ciezko w tym roku przebic sie GTA IV.
Bedzie musialo pokonac m. in. ME, Fallout3, FC2, Stalkera, Mirror`s Edge i wiele innych swietnych tytulow wychodzacych w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wozów z nowego GTA to pozostało tak samo jak w poprzednich częściach.
Są podobne, często nawet prawie identyczne co wozy znane nam z rzeczywistości
ale o licencji na używanie prawdziwych wozów nie ma co marzyć.
Gdybyś był ciekawy to zapraszam tutaj : http://www.gta4.net/vehicles/

P.S -> Perenniala schrzanili :x

Co się tyczy sprzedaży - Żadna niespodzianka, GTA królowała na szczytach sprzedaży
w wielu krajach. Rok się co prawda jeszcze nie skończył, ale popatrzmy realnie - żadnego zagrożenia
dla jej rekordu w tym roku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam, to było do przewidzenia, że GTA IV zostanie najlepiej sprzedającą się grą tego roku.

Ilość sprzedanych kopii mówi sama za siebie, już w sam dzień premiery rozeszła się masa pudełek z logiem GTA IV. I nie jestem zdziwiony, bo sam dzień po premierze miałem w swoim domu GTA IV w czytniku mojej konsoli ;-) Świetna produkcja, jedna z najlepszych gier w tym roku. Rewolucji nie zrobiła, ale pokazała, że można robić świetne gry z użyciem pomysłów, które już było. Żadnych tutaj innowacyjnych rzeczy nie zaznamy, ale grało mi się nader przyjemnie i stwierdzam, że jest to bardzo dobra gra. Kolejne 3 pozycje to gry na Wii - w Polsce to one chyba nawet 1000 sprzedanych sztuk nie osiągnęły, hehe. No ale niestety - Nintendo prawie u nas nie istnieje, a szkoda, bo DS i Wii to świetne konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wszystko przesądzony , do końca roku jeszcze daleko i może się jeszcze okazać że Call of Duty: World at War , albo drugi dodatek do WoW-a przebija ten wynik sprzedaży. Ale z drugiej strony pewnie jeszcze sporo konsolowców nabędzie swoją sztukę GTA IV , a do tego jak gra wyjdzie już na PC sprzedaż na pewno jeszcze podskoczy , więc bardzo prawdopodobne że rzeczywiście będzie to najlepiej sprzedająca się grą tego roku. I bardzo dobrze , dzięki temu Rockstar Games będzie miał znacznie większa motywację do robienia kolejnych części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować