Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GC 08: Niemal same nowe klasy w Diablo III

42 postów w tym temacie

ciekawe jakie kosmiczne wymagania będą bo przecież nie każdy ma kompa z procesorem dwu rdzeniowym i 2GB ramu z tego co widać ze screenów to takie właśnie będą wymagania ale obym się mylił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cóż, widocznie "całkowicie nowe" to pojęcie względne. bo ja idę o zakład, że klasy będę dość podobne do tych z D2. co w sumie nie byłoby takie złe, w końcu hammerowanie to sama radość ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:39, aniol194 napisał:

ciekawe jakie kosmiczne wymagania będą bo przecież nie każdy ma kompa z procesorem dwu
rdzeniowym i 2GB ramu z tego co widać ze screenów to takie właśnie będą wymagania ale
obym się mylił


2 Giga Ramu i 2 rdzeniowy procek to akurat JUŻ jest standard.
2GB RAMu to wydatek rzędu 100-120 zł (no nie mówię o jakimś OCZ za 400zł ...), natomiast porządny procek 2 rdzeniowy to około 400-450 zł.
Diablo 3 i tak nie wyjdzie prawdopodobnie wcześniej jak za dwa lata (albo i lepiej), więc do tego czasu standardem będzie 4 GB Ramu i 4 rdzenie...
Ale Blizz nigdy nie robił gier, które wymagają kompa za 10 000zł, więc o wymagania to ja bym się nie martwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:51, Jeggred napisał:

porządny procek 2 rdzeniowy to około 400-450 zł.


Do Diablo 3 w zupełności powinien wystarczyć 2 rdzeniowy za 200zł, Blizzard to nie Crytek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

$GB ramu nie może byc standardem, gdyż póki co max co udźwignie 32 bitowy windows jest około 3,3GB. Natomiast 64 bitowe są do kity z braku dobrych sterowników do ponad połowy produktów.
Blizz zawsze miał niskie wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:58, SławekT napisał:

$GB ramu nie może byc standardem, gdyż póki co max co udźwignie 32 bitowy windows jest
około 3,3GB. Natomiast 64 bitowe są do kity z braku dobrych sterowników do ponad połowy
produktów.
Blizz zawsze miał niskie wymagania


Ja tu mówię o okresie za co najmniej 2 lata.
Do tego czasu dużo może się zmienić. 64-bitowe systemy będą coraz popularniejsze, bo coraz więcej programów będzie pod nie pisana. W dodatku ma wyjść w tym czasie nowy Windows o którym jeszcze za wiele nie wiadomo. Może nie będzie miał ograniczeń co do ilości pamięci.
Ja tam mam Viste 64-bitową i jak na razie nie mam problemów z żadnym programem.
2 lata albo więcej to dosyć długi okres jeżeli chodzi o sprzęt i programy komputerowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:51, Jeggred napisał:

Diablo 3 i tak nie wyjdzie prawdopodobnie wcześniej jak za dwa lata (albo i lepiej),
więc do tego czasu standardem będzie 4 GB Ramu i 4 rdzenie...


Wątpię. Najpierw standardem musiałyby się stać systemy 64-bitowe, potrafiące adresować 4GB+ RAM. Jak wspomniał SławekT, systemy 32-bitowe tego nie potrafią, widzą maksymalnie ok. 3.5 GB.
Standardem musiałoby się też stać wspieranie wielordzeniowości przez gry, a na to się nie zanosi. Owszem, kilka rdzeni świetnie się sprawdza w codziennej pracy na komputerze, ale do grania na razie nadal lepszy jest mocniejszy procek jednordzeniowy. Większość gier i tak traktuje wszystkie procki jak jednordzeniowe i kolejne rdzenie zwyczajnie się marnują. A wzrost wydajności dla czterordzeniowych nie jest wcale tak znaczny, jakby się można spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 17:09, pkapis napisał:

Standardem musiałoby się też stać wspieranie wielordzeniowości przez gry, a na to się
nie zanosi. Owszem, kilka rdzeni świetnie się sprawdza w codziennej pracy na komputerze,
ale do grania na razie nadal lepszy jest mocniejszy procek jednordzeniowy. Większość
gier i tak traktuje wszystkie procki jak jednordzeniowe i kolejne rdzenie zwyczajnie
się marnują. A wzrost wydajności dla czterordzeniowych nie jest wcale tak znaczny, jakby
się można spodziewać.


Bardziej chodziło mi o ceny procesorów 4-rdzeniowych niż o ich moc/użyteczność.

Większość ludzi kupując komputer nie ma pojęcia co się obecnie bardziej opłaca. Czy dwa czy cztery rdzenie. Jak widzą że coś ma więcej numerków znaczy lepsze. A że ja tu mówię o okresie za co najmniej 2 lata, więc procesory 4-rdzeniowe będą znacznie tańsze, więc więcej ludzi będzie je kupować, nie patrząc czy to się w ogóle opłaca.
A ustawieniem standardu jest ilość sprzedanych sztuk, a nie faktyczna użyteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

caster to pewniak, jaki?? ciężko coś ciekawego i nowego wymyślić jeżeli chodzi o maga, nazwami można się bawić dowolnie ale zawsze to będzie jakiś mag, ja osobiście bardzo bym chciał aby wróciła podrasowana i odświerzona postać mnicha z D1hellfire albo właśnie jakiś tego typu fighter posługujący się głównie 2h laskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trochę szkoda że nie będzie klas postaci z Diablo 2, gdyż bardzo liczyłem na zabójczynie w nowszej odsłonie, ale no cóż liczę że zastąpią ja czymś o podobnym stylu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauwazyliscie ale od dawna wiadomo iz Barbarzynca bedzie.. Czemu tak mowie?? gdyz wystarczy sie przyjrzec filmikowi ktory jako pierwszy ujrzal swiatlo dzienne(mowie o oficjalnym:P ) i tam wyraznie jako pierwszy idzie barbarzynca potem witch doctor.. wiec wg mnie ten "artykul" jest bezsensowny.. pozdsrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 17:36, Phoenixpl napisał:

Nie wiem czy zauwazyliscie ale od dawna wiadomo iz Barbarzynca bedzie.. Czemu tak mowie??


Przecież to wiadomo od dawna. Blizzard już wcześniej to potwierdził. Twój post nie wnosi niczego do rozmowy.

Dnia 22.08.2008 o 17:36, Phoenixpl napisał:

wiec wg mnie ten "artykul" jest bezsensowny.. pozdsrawiam:D


Artykuł nie jest bezsensowny. Wiele osób spodziewało się jakichś informacji na GC, a teraz wiadomo, że na razie żadna nowa klasa nie zostanie ujawniona. Wiemy też, że wszystkie nieujawnione są klasami świeżymi, nie będzie już żadnej innej przeniesionej z D2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 17:48, vip konius napisał:

oddawajcie mojego paladyna :P :/


Diablo 2 nikt ci nie zabierze ... Battle.net też nie wyłączą.

No to na nowe klasy cza czekać (oby) do BlizzConu ... na szczęści już nie długo. I dobrze, że będą nowe klasy. W końcu po 10 latach cza zagrać czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak zwykle bzdury piszą. SławekT 3,3GB to max to udźwignie procek? Nie panie kolego - max 3,3GB to uciągnie system operacyjny 32bitowy. Dzisiejsze procki mają adresowanie 64 bitowe więc 16GB to nie jest dużo. Wystarczy wrzucić 64 bitowy system operacyjny i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 16:25, greg_f napisał:

Korekta: " /.../ do wprowadzenia efektownych i efektywnych ulepszeń" o.O
Wprowadzilibyście przycisk "Odpowiedz" do pierwszego posta. Byłoby można poinformować
autora artykułu, że ma błędy w tekście.


Co do Twojego posta: Czytanie ze zrozumieniem się kłania :) "Efektownych" i "efektywnych" to dwa różne słowa.

Co do tematu: Blizzard zawsze dba o swoich graczy, dlatego wydaje mi się, że wie co robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórym wydaje się, że Blizz wie co robi, inni to wiedzą, jeszcze inni się wahają. Twórcy za to się śmieją, jak fani gubią się we własnych spekulacjach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahh czyli rozumiem że barb był strasznie prymitywną klasą, więc mieli spore pole do popisu by go odpicować ? :P

No a że reszta to będą nowe klasy to mi nie przeszkadza ... Czy będę grał palkiem, czy teletubisiem to mi to różnicy nie sprawia ... liczą się umiejętności klas ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować