Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

GC 08: Far Cry 2 – relacja z pokazu

19 postów w tym temacie

Mejste

O Far Cry 2 wszyscy wiedzą już niemal wszystko. Akcja dziejąca się w gorących klimatach Afryki, wspaniałe płomienie, realistyczna grafika, bla, bla, bla. Na Games Convention jednak zaprezentowano nieco więcej konkretów interesujących graczy, o których do tej pory nie mówiono nic, albo bardzo niewiele.

Przeczytaj cały tekst "GC 08: Far Cry 2 – relacja z pokazu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osz kurde.. trzeba pomału duużo kasy zacząć odkładać. Po pierwsze na modernizację kompa (i to dośc pożądną) a po drugie na gry xD Far Cry 2, CoD WoW, Prince of Persia i wogóle tyle tytułów się szykuje że ho hooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie będzie to tylko kolejna prezentacja silnika graficznego. A zresztą co tam - już nie takie rzeczy się widziało, zdążyłem przywyknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 2 to jeden z moich must have''ów. Z relacji nie dowiedziałam się dużo więcej od tego, co już o "dwójce" wiedziałam, ale dobre i to. FC2 kupię i to na pewno, ale nie ze względu na grafikę (choć zobaczenie takiego cudeńka w full detalach na DX9 na pewno będzie przyjemnością), ale ze względu na grywalność, z którą wiążę duże nadzieje. Odnoszę wrażenie, że Far Cry 2 będzie taki bardziej stalkerowaty. A to dlatego, że wnioskując z zapowiedzi uświadczymy tam podobnego stylu rozgrywki jak w S.T.A.L.K.E.R.-ze - widok FPP, ale za to możemy podejść do różnych postaci i z nimi porozmawiać, wziąć zadanie, pohandlować itp. Ja nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do dyspozycji gracze dostaną 50km kwadratowych ALE podzielonych na 2 mapy.

Czyli 2 razy po 25kilometrów kwadratowych. Ja się pytam tylko po co komu takie pole niczego.
Zresztą ta informacja była podawana już od dawna tylko panowie redaktorzy nie umieją cytować. Ostatni pokaz w Warszawie w Multikinie wszystko wyjaśniał.

A to co pokazali na games convention to dokładnie to co można było zobaczyć w multikinie... czego zresztą z pokazu też można się było dowiedzieć. Czyli jakby widziałem wcześniej to co pokazali xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 20:00, Filip41 napisał:

Do dyspozycji gracze dostaną 50km kwadratowych ALE podzielonych na 2 mapy.

Czyli 2 razy po 25kilometrów kwadratowych. Ja się pytam tylko po co komu takie pole niczego.
Zresztą ta informacja była podawana już od dawna tylko panowie redaktorzy nie umieją
cytować.


Wielkość świata twórcy tłumaczą min. tym, że chcą stworzyć produkt bardzo realistyczny nie zawierający niewidzialnych ścian, dlatego jak gracz będzie chciał iść na "koniec świata" to umrze z pragnienia, a jak będzie chciał się tam dostać samochodem to paliwa mu zabraknie i też umrze z wyczerpania. Dla mnie rozwiązanie ok. Gra przynajmniej nie będzie prowadziła gracza jak po sznurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 21:34, crosserXY napisał:

Ten gość co pisze ten artykuł to jest za szwabami bo napisał "jak niemiecki turysta ..."
czego niemiecki ???

Nie pojmuje twojej wypowiedzi...
No normalnie jak niemiecki turysta co w tym takiego ekstrawaganckiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Far Cry byłaby boską grą jeśli nie te...umm "polskie" spolszczenie...o tej "małej" wpadce chyba pamiętają ci co grali w polską wersje;). Mam nadzieje, że Far Cry 2 bedzie już "Full wypas". Czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm od czego by tu zacząć...

(...)zlecedoniawcami(...) - radziłbym poprawić ;p

"W trakcie prezentacji pomagały nam dwie postacie: Flora i Josip." - prawidłowa forma to "postaci" chociaż oczywiście może to być poddane obszernej dyskusji ;)

Far Cry 2 prezentuje się wyśmienicie, ale dalej nie mogę uwierzyć, że pójdzie na X360-tce ; )

Szewczu<-- radziłbym Ci wydać część pieniążków na słownik ortograficzny, naprawdę warto :)

crosserXY<-- Dlatego niemiecki, bo większość widzów podziwiających prezentację było narodu niemieckiego jak i jest to napomknięcie do samych targów które notabene odbywają się w Niemczech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiąże z tą grą spore nadzieję, że będzie posiadała dobrą grywalność, ciekawą fabułę i po prostu, że będzie to naprawdę fajna gra, a nie pokaz silnika. Oczywiście grafika to miły dodatek, ale absolutnie nie jest rzeczą najważniejszą. Mam nadzieję, że tego nie zepsują ... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno druga część Far Cry nie będzie budzić wśród recenzentów aż takich (moim zdaniem zupełnie bezpodstawnych) zachwytów jak przy premierze pierwszej części , z resztą wśród graczy pewnie też nie , ponieważ w świecie gier wydarzyło się zbyt wiele od momentu premiery pierwszego Far Cry-a i gacze od tamtej pory wiele się nauczyli. Moim zdaniem Far Cry 2 ma jeszcze szanse zdobyć trzecie miejsce jako najlepszy FPS roku , ale konkurencja jest naprawdę ogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile FC 1 był rewolucją w pełnym tego słowa znaczeniu o tyle kontynuacja nie zapowiada niestety niczego nowego. Dlaczego ? A no dlatego wszystko to co prezentuje ze sobą owy FPS było już kiedyś w jakiejś grze przewałkowane ... i tak np. wolność mieliśmy w szczególnej okazałości w STALKERZE oraz w jego kontynuacji czyli w Czystym Niebie 3 tygodnie temu a piękną grafikę w CrySis oraz jego dodatku tj. CrySis: GłowicaBojowa którego premiera miała miejsce również niedawno (a i wątpię żeby FC 2 przebił na szatę graficzną Cry''a, przestudiowałem już parę sreenow i sądzę, że w silniku FC 2 czyli Duni autorzy przyłożyli dużą wagę do pięknych przestrzeni a reszta jest nieco proście pokazana ... nie chciał bym tu wyjść na wybrednisia bo zresztą i tak mi nie będzie chodził płynie xD). Prawdę mówiąc moim zdaniem jedyne co można jeszcze polepszyć i zrewolucjonizować w grach FPS to widok z pierwszej osoby ... tak właśnie FPP. Wystarczy rozejżeć sie wokoło ... widzisz swoją klatę ramiona nogi ... wyobraźcie sobie jakiego realizmu i dynamizmu rozgrywki nadawała by taka zmiana ... lecz niestety na chwile obecną jeżeli w strzelane mamy możliwość podziwiania kolan postaci to jest super (FEAR, CrySis), a i to nie zdarza się często ... prawdę mówiąc totalnie rzadko. Ale oczywiście to tylko takie moje graczowe marzenia ;) Tak czy siak może drodzy CDProjektanci rozważą ten pomysł w grze They ? :> Ale cóż zobaczymy co czas pokaże nie mniej jednak z pewnością będzie to nie lada gratka dla wielbicieli gatunku FPS w tym dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować