Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Anno 1404 - Temat Ogólny

311 postów w tym temacie

Z komentarzem. Na fotce jest data dodania dema (18.06.09). Nie wiem czy chodzi o całkowicie spolszczone demo czy tylko to z polskim instalatorem. Na różnych stronach (oprócz chyba strony Empiku) pojawiły się informacje, że Anno nie ma być tłumaczone na nasz język. Tyle w temacie. Pisząc tamtego posta opierałem się na innym źródle niż to demo o którym nawet nie wiedziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo to nie jest spolszczone w całości. W języku polskim są w nim tylko napisy. Mówią zaś do nas w języku angielskim. W całośi po polsku ma być pełna wersja gry, o ile się kiedyś w sklepach pojawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 12:15, tigikamil napisał:

Demo to nie jest spolszczone w całości. W języku polskim są w nim tylko napisy. Mówią
zaś do nas w języku angielskim. W całośi po polsku ma być pełna wersja gry, o ile się
kiedyś w sklepach pojawi ;)


Hę? Pierwsze informacje wskazywały na wersję w 100% angielską. Jeśli nie będzie możliwości wyboru języka, chyba mnie krew zaleje ze złości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No takie niby są informacje od dystrybutora, ale z tą premierą to tyle niewiadomych jest, że sam już nie wiem co myśleć.

Jeżeli już jednak by wyszło w całości po polsku, to raczej wyboru języka nie będzie. bo gdyby był dostępny angielski to gra musiałaby kosztować tyle co na zachodzie, czyli ok 55 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy warto? Po opisach i screenach wygląda dokładnie jak 1701. A 1701 mnie odrzuciło, przede wszystkim przez "wąskie gardła" produkcyjne. Bez kowala i toolsów niemożliwy był dalszy rozwój. Jak sie gra w nową część?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 22:03, Kapas napisał:

Moze mi ktoś wytłumaczyć czemu z pierwotnej ceny 60 zł podskoczyła ona do 100 zł ?

Pierwotna cena, to zwykły błąd preordera empiku.

flymar--> bez przesady, 1701 było na tyle banalne, że nawet jak nie mogłeś zbudować kuźni, to narzędzia bez problemu mogłeś zdobyć od wolnego kupca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 14:36, Laid_back napisał:

flymar--> bez przesady, 1701 było na tyle banalne, że nawet jak nie mogłeś zbudować
kuźni, to narzędzia bez problemu mogłeś zdobyć od wolnego kupca

Właśnie o tych magicznego gościa mi chodziło. Nie było często innej metody na uzyskanie narzędzi.
Ponawiam pytanie - jakie różnice w stosunku do 1701. Nie chcę wydawać drugi raz kasy na tę samą grę, a w jakiegoś buildera bym z chęcią pograł. Zobaczę demo, ale ciekawią mnie opinie n.t. pełnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Przymieżam się do kupna tej gry ale, jest jedno ALE;p. Czy mój komp sprosta wymaganiom, mam ghrafike GeForce 8500 GT 256mb ddr2, 2 GB ramu i procesor AMD Atchlon 64 x 2 5000+.

I czy warto wogóle w nią zainwestować?

Także czekam na odpowiedzi:D
Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 21:24, The-Darkest napisał:

Jak sie przenosi zarcie (czyli ryby) z magazynu na targowisko? Zarcia mam pelno, ale
w magazynie a chlopi mi sie buntuja... O co kurde chodzi? ? ?

Musisz mieć magazyn i targ na jednej wyspie oraz targ musi być połączony drogą z domkami (z magazynem nie musi być).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2009 o 20:47, Peter44 napisał:

Mam pytanie.
Czy jest w grze jaki kolwiek moduł militarny?
Jeśli tak to jakie są jednostk?

Proszę opowiedzcie.
Chodzi mi o to jaka tu jest walka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2009 o 19:36, flymar napisał:

Właśnie o tych magicznego gościa mi chodziło. Nie było często innej metody na uzyskanie
narzędzi.
Ponawiam pytanie - jakie różnice w stosunku do 1701. Nie chcę wydawać drugi raz kasy
na tę samą grę, a w jakiegoś buildera bym z chęcią pograł. Zobaczę demo, ale ciekawią
mnie opinie n.t. pełnej wersji.

tak że tego - nie gadaj że to odrzuca cię od tej gry XD

w anno 1404 też narzędzia są potrzebne do rozwoju i ich pozyskanie jest tak samo banalne jak w anno 1701 XD
- wolny kupiec
- możesz też sam stworzyć szlak handlowy i kupować narzędzie u kupca lub innych "wyspiarzy"
- samemu je tworzyć - a jak nie masz na swojej wyspie rudy to co w tym trudnego aby wrzucić na łajbę trochę drewna :) narzędzi i skolonizować inna wyspę gdzie jest ruda XD - stawiasz tam magazyn i tylko budynki produkcyjne i po zabawie, dodajesz później wyspę do szlaku i narzędzia automatycznie napływają
ale w sumie jak pozyskanie narzędzi (podstawowe dobro w tej grze ) nastręcza ci tyle problemów to może daj sobie luz z tą grą bo co będzie na późniejszych etapach gry gdzie zdobycie innych dóbr naprawdę potrafi być problematyczne - nie mówiąc o zapewnieniu zadowolenie wśród ludności.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 19:15, Peter44 napisał:

Bardzo proszę, powiedzcie jaka jest w tej grze walka i jakie są jednostki.
To dla mnie bardzo ważne ;(.


W grze nie szkolisz pojedynczych jednostek (rycerzy, pikinierów, łuczników). Są jedynie obozy. Można je zrobić w Warowni (dostępna dopiero po zamieszkaniu twojego miasta przez sporą liczbę patrycjuszy).
Obozy są trzy - mały, duży i pozycja trebeusza (jednostka dystansowa).

Walka odbywa się poprzez wysłanie swojego obozu do ataku na obóz przeciwnika (nie mogą one być jednak za bardzo od siebie oddalone). Innymi obozami możesz wesprzeć swój tak w ataku, jak i w obronie (oczywiście jeżeli odległość na to pozwala). Podczas walki obozom powoli spada życie, a jak w końcu spadnie do zera to znika, a zwycięzcy wracają do swojego.

Są jeszcze bitwy morskie. Wygląda to (chyba) tradycyjnie: zaznaczasz wszystkie statki wojenne (chyba jest ich 4 rodzaje) i wysyłasz na okręty wroga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 21:19, KenziTeam napisał:

> Bardzo proszę, powiedzcie jaka jest w tej grze walka i jakie są jednostki.
> To dla mnie bardzo ważne ;(.

W grze nie szkolisz pojedynczych jednostek (rycerzy, pikinierów, łuczników). Są jedynie
obozy. Można je zrobić w Warowni (dostępna dopiero po zamieszkaniu twojego miasta przez
sporą liczbę patrycjuszy).
Obozy są trzy - mały, duży i pozycja trebeusza (jednostka dystansowa).

Walka odbywa się poprzez wysłanie swojego obozu do ataku na obóz przeciwnika (nie mogą
one być jednak za bardzo od siebie oddalone). Innymi obozami możesz wesprzeć swój tak
w ataku, jak i w obronie (oczywiście jeżeli odległość na to pozwala). Podczas walki obozom
powoli spada życie, a jak w końcu spadnie do zera to znika, a zwycięzcy wracają do swojego.

Są jeszcze bitwy morskie. Wygląda to (chyba) tradycyjnie: zaznaczasz wszystkie statki
wojenne (chyba jest ich 4 rodzaje) i wysyłasz na okręty wroga.


Aha, a czy jak atakuje się obóz i jak wychodzą z niego jednostki to da się nimi sterować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować