Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Anno 1404 - Temat Ogólny

311 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2009 o 09:39, Peter44 napisał:

Aha, a czy jak atakuje się obóz i jak wychodzą z niego jednostki to da się nimi sterować?


Nie. Zaznaczasz obóz, wybierasz opcje atakuj i wybierasz obóz przeciwnika. Jednostki automatycznie dojdą do celu, automatycznie zaczną atakować i ew. automatycznie wrócą.

Imo. mechanizm walki w Anno 1404 jest chyba najsłabszym punktem tego dzieła. Chociaż mi jakoś specjalnie nie przeszkadza, bo gra mimo to jest miodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To Anno już miało premierę? O_o Patrzę po sklepach [wirtus, 3kropki, gram], nie ma, więc myślałem, że nie wyszło. WTF? Jak widzę w empiku i merlinie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowałem demo Anno 1404 i jestem pod wrażeniem. W pierwszej chwili gdy odpaliłem początkowa misje, urzekła mnie niesamowita grafika (po prostu bardzo przypadła do gustu). Później spodobała mi się mechanika gry i teraz mam takie pytanko. Mam zamiar kupić tą grę i będzie to pierwsza moja produkcja z rodzaju ekonomicznych builderów (wcześniej grałem chwile w pierwsza cześć Anno) i chciałbym się zapytać czy gra jest szybka do opanowania? Boję się, że boleśnie się od niej odbije i okaże się dla mnie zbyt skomplikowana. Wcześniej grałem w klasyczne strategie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kupuj bez obaw - interfejs i mechanika są bardzo intuicyjne. W 1503 człowiek się mógł sporo nabiedzić, ale z opanowaniem 1701 i 1404 naprawdę nie ma trudności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2009 o 15:30, revolt505 napisał:

Dzisiaj zainstalowałem demo Anno 1404 i jestem pod wrażeniem. W pierwszej chwili gdy
odpaliłem początkowa misje, urzekła mnie niesamowita grafika (po prostu bardzo przypadła
do gustu). Później spodobała mi się mechanika gry i teraz mam takie pytanko. Mam zamiar
kupić tą grę i będzie to pierwsza moja produkcja z rodzaju ekonomicznych builderów (wcześniej
grałem chwile w pierwsza cześć Anno) i chciałbym się zapytać czy gra jest szybka do opanowania?
Boję się, że boleśnie się od niej odbije i okaże się dla mnie zbyt skomplikowana. Wcześniej
grałem w klasyczne strategie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Skomplikowana? Na pewno nie. Co prawda im bardziej rozwijamy miasto główne, tym bardziej zmuszeni jesteśmy do kolonizowania innych wysp, ale dzięki przejrzystemu systemowi ustanawiania szlaków dla łodzi nie ma problemów.
W sumie, jeżeli opanowałeś demo to pełna wersja nie powinna sprawić Ci większych kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witajcie;)

mam problem w misji 3;/ po wyruszeniu na krucjatę te babki z północno wshodniej wyspy nie mam żadnych zadań do wykonania:| czy mógłby ktoś napisać jakie są zadania po tym wydarzeniu? byłbym również wdzięczny za wszelką inną pomoc , ponieważ nie mogę ukończyć tej misji.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Joł ! Założyłem konto na szybsiora bo mam zarąbiście duży problem... mam gre od dziś... świetna, podoba mi się, ale do rzeczy... chodzi o to, że nie działają mi zapisane stany gry ;/. Ciszyłem sie jak dziecko kiedy wyszedłem z MM z towarem w ręku (jestem wielkim fanem tej serii) instaluje, odpalam i gram, gram, gram... itp itd... btw. fajny cosik informujący o tym żeby sobei zrobić przerwe od gry po ok 2 h :D...a le nie zbaczajmy z tematu... wszystko fajnie. Musiałem wyjść na szluga z kumplem co zmieniło się w mini melanż na działce xd... wróciłem... odpalam gre, a tu BACH !! (nie Chopin) wogóle nie moge wczytać zapisanej gry ;/ jedynym rozwiązaniem jest rozpoczęcie mapy od początku, a nie bardzo wiem kiedy się ona kończy żeby mi wczytało następną. Jak chcę wczytać stan zapisu to łąduje sie tylko 1/5 paska po czym pasek znika i pojawia się "Set Sail" no to klikam to i mi wywala do pulpitu :(. O co kaman? Da się to zreperować? Szperałem już w necie na ten temat, ale z tego co widze to tylko paru (niefajnych)ludzi* miało ten problem...

*chodzi mi oczywiście o piratów :)

Czekam na odpowiedzi z niecierpliwością :)

5!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialem zakupic ta gre juz kilka dni temu, niestety okazalo sie, ze w Empikach dostepna jest wersja spolszczona. A to oznacza, ze beda problemy z supportem, patchami itd (przy 1603 Ubi i wydawca razem polozyli lache na klientow polskich i ostatnie patche do nas nie docieraly wcale albo z kilkamiesiecznym opoznieniem).

Niestety, normalna (tj. anglojezyczna) wersja sprzedawana na platformach online''owych ma wirusa o nazwie TAGES, ktorego nie zamierzam instalowac na zadnym z moich komputerow. W zwiazku z tym moje pytanie: czy wersje przeznaczone dla krajow 3. swiata, a tym samym tansze, dostepne w Empikach, rowniez posiadaja te cudowna funkcje, ktora w przypadku problemow w piatek o 16:00 sprawi, ze o graniu w weekend mozemy zapomniec?

Jezeli nie, to zaraz udaje sie do sklepu.

Dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

hym.. kilku znajomych i ja mamy tą gierkę (kupiona w empiku - ale to nie ma znaczenia czy empik czy media itd) i jakoś problemów z savemi nie mamy i działa wszystko tak jak powinno. Na innych forach o anno też nie słyszałem o podobnych problemach, no może tylko tak jak pisałeś na wersjach pirackich :).
Nic tam nie zmieniałeś ?;) .... nie to że bym coś sugerował.

Co do pytania "tompaw" - to nie rozumiem kolegi za bardzo z tym "wirusem" - gra jest tak zabezpieczona a nie inaczej i jeżeli nam klientowi to nie odpowiada to trudno nie musimy jej kupować. Chodź szkoda nie kupić tego Anno bo to najlepsza część z całej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No hej kupiłem annno i jest problem pierwsza misja...

Spoiler

Robię miasteczko... jest tak na oko 5 drwali, 4 magazyny, 3 rybackie no i ponad 10 domostw... jak się pojawia drewno to tylko ino domki stawiam... niby ok ale ten generał czy jak on tam sie nazywa co gada nam w prawym górnym rogu mówi zbuduj chaty w ilości : 2...
no i co ja mam jeszcze tam stawiac ?pobudowane wszystko jest... cioły mają dostep do koscioła, picia, jedzenia no full wypas..

.

??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 08:54, scott napisał:

Co do pytania "tompaw" - to nie rozumiem kolegi za bardzo z tym "wirusem" - gra jest
tak zabezpieczona a nie inaczej i jeżeli nam klientowi to nie odpowiada to trudno nie
musimy jej kupować. Chodź szkoda nie kupić tego Anno bo to najlepsza część z całej serii.


Szanowny Przedmowco,

Jezeli dla Ciebie niepelnosprawny produkt kupowany za pelnosprawne pieniadze jest w pelni funkcjonalny, to musze rzec, ze - szanujac Twoja opinie - calkowicie sie nie zgadzam.

Pragne zauwazyc, ze placac za nosnik w sklepie uiszczam od razu cala kwote, a nie np kilka % po kazdej przebytej misji w grze.

Czy gdybys co rano musial dzwonic do producenta Twojego samochodu proszac o zgode na odpalenie silnika, to rowniez nie mialbys z tym problemu?

Niestety, w tym przypadku masz racje - co do Anno 1404 bede musial obejsc sie smakiem. Chyba, ze producent przejrzy na oczy i wypusci aktualizacje usuwajaca to badziewie.

Uprzedzajac ew. pytania o system - korzystam z legalnego windowsa korporacyjnego, ktorego NIE aktywuje.

Pozdrawiam i zapraszam do rozwiniecia watku DRM, ew. w innym poscie.

Przy okazji - uwazam, ze w przypadku niepelnowartosciowych produktow, jak np omawianego Anno 1404, na opakowaniu powinno znajdowac sie ostrzezenie analogiczne do tego na papierosach. Ja pudelko z Anno mialem w rece przez kilka sekund w Empiku i nic takiego nie zauwazylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 20.07.2009 o 19:49, tompaw napisał:

Szanowny Przedmowco,

Jezeli dla Ciebie niepelnosprawny produkt kupowany za pelnosprawne pieniadze jest w pelni
funkcjonalny, to musze rzec, ze - szanujac Twoja opinie - calkowicie sie nie zgadzam.


ja tak nie uważam - dla producenta/ wydawcy jest pełno wartościowy chodź nie popieram polityki ubisoftu, ale kupując godzę się na pewne warunki i czy jest dla mnie pełno wartościowy czy nie to już inna sprawa. Inna bajka to pewnie w patchu cały ten mechanizm zostanie usunięty co już nie raz było robione. Dziwi to że taki Prince of Persia wogóle nie został niczym zabezpieczony !!! - gdzieś wyczytałem że Ubi miało to usunąć ale się nie wyrobili bo poszło do tłoczni itd, itp i że mają zamiar to usunąć - ale kto wie,.

Dnia 20.07.2009 o 19:49, tompaw napisał:

Pragne zauwazyc, ze placac za nosnik w sklepie uiszczam od razu cala kwote, a nie np
kilka % po kazdej przebytej misji w grze.

trochę przesadzasz, bo nośnik dostajesz i jest Twoj i tylko Twój XD ale zawrtość (własność intelektualna już nie )
użyczenie się to nazywa ? jakoś tak

Dnia 20.07.2009 o 19:49, tompaw napisał:

Czy gdybys co rano musial dzwonic do producenta Twojego samochodu proszac o zgode na
odpalenie silnika, to rowniez nie mialbys z tym problemu?

no ale nie musisz codziennie rano aktywawać gry, nie instalujesz jej każdego dnia od nowa XD
taki jest urok zabezpieczeń, dla mnie też to jest chore ale nic na to nie poradzę podobnie jest z softem od MS i nie tylko - np: kupuje program antywirusowy - też trzeba co rok zapłacić koszt licencji, wprowadzić nowe klucze itd.

Dnia 20.07.2009 o 19:49, tompaw napisał:

Niestety, w tym przypadku masz racje - co do Anno 1404 bede musial obejsc sie smakiem.
Chyba, ze producent przejrzy na oczy i wypusci aktualizacje usuwajaca to badziewie.

a szkoda bo gra jest naprawdę wyśmienita i najlepsza z całej serii

Dnia 20.07.2009 o 19:49, tompaw napisał:

Uprzedzajac ew. pytania o system - korzystam z legalnego windowsa korporacyjnego, ktorego
NIE aktywuje.

nie miałem zamiaru o to pytać więc nie uprzedzasz, ale skoro już napisłeś (jaką licencję ma ten korpopracyjny windows ? ) niestety ale większość użytkowników musi aktywować i często przez Tel. bo limit aktywacji przez neta się wyczerpał. A stosowny patch pewnie się ukaże za jakiś czas jak ludzie szumu narobią.

Dnia 20.07.2009 o 19:49, tompaw napisał:

Pozdrawiam i zapraszam do rozwiniecia watku DRM, ew. w innym poscie.

hym... temat rzeka i 1000 opinii - moja tak w skrócie jest taka - nie tędy droga panowie :) może troche agresywnej polityki cenowej ;) Podam przykład systemu - koszt za OEM to ok 300-400 zł - sporo i kto kupi przy zakupie składaka ? chyba mało kto - a czemu nie kosztuje to 50-100 zł ? wtedy raczej większość kupi i chyba więcej by zarobili na ilości sprzedanej.

Dnia 20.07.2009 o 19:49, tompaw napisał:

Przy okazji - uwazam, ze w przypadku niepelnowartosciowych produktow, jak np omawianego
Anno 1404, na opakowaniu powinno znajdowac sie ostrzezenie analogiczne do tego na papierosach.
Ja pudelko z Anno mialem w rece przez kilka sekund w Empiku i nic takiego nie zauwazylem.

Niestety ale na opakowaniu jest to napisane pod tabelką z wymaganiami sprzętowymi.
Zresztą tak durne ograniczenia można obejść i dziwi że Ubi nie zdaje sobie z tego sprawę bo takimi zagraniami sami przyczyniają się do piractwa - bo sorki ale jeżeli np. za rok nie będę mógł gry aktywawać bo wymienię grafike lub płytę lub przekrocze 3 aktywację to wiadomo po co sięgnę i nie będę mieć wyrzutów sumienia.

Także pozdrawiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 21:12, scott napisał:

trochę przesadzasz, bo nośnik dostajesz i jest Twoj i tylko Twój XD ale zawrtość (własność
intelektualna już nie )
użyczenie się to nazywa ? jakoś tak


Zgadza sie, ale nosnik sam w sobie ma jaka wartosc - 50gr?

Moim zdaniem to, co nabywamy, kupujac gre, to prawo uruchamiania jej na jednym komputerze. Podobnie jak z OSami, uzytkami, itp. Jest to tak jakby jednostanowiskowa licencja na uzywanie danego oprogramowania.

Sposob jego dostarczenia (net, nosnik, indianskie znaki dymne) nie ma - moim zdaniem - zadnego znaczenia z punktu prawa. W takiej np licencji Open Microsoftu mozna sobie iso pobierac z sieci, albo mozna zamowic nosniki, ale nijak nie ma sie to do kosztow licencji.

Wracajac do tematu - skoro nabywam licencje na uzywanie oprogramowania na 1 stanowisku, to chcialbym moc z niej korzystac niezaleznie od widzimisie producenta.

Tak - widzimisie. Co z tego, ze Ubi obiecuje, iz po wyczerpaniu limitu mozna dzwonic? Ma to dla mnie znaczenie zadne.

Po pierwsze - dlaczego mam doplacac, aby moc korzystac z zakupionego produktu.

Po drugie - co, jezeli infolinie sa nieczynne, bo jest weekend / swieta / potop?

Po trzecie wreszcie - co, kiedy Ubi polozy wielkiego murzynskiego buzdygana na cala infrastrukture aktywacji - powiedzmy po 10 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krotko - do momentu usuniecia tego "zabezpieczenia" przez producenta (bo oczywiscie piraci poradzili sobie juz dawno) nie zamierzam wydawac swoich ciezko zarobionych pieniedzy na walke z handlem uzywkami, prowadzonymi za nasza kase przez producentow gier. Mysle, ze nie jestem w tym jedyny, komentarze chocby na amazon rowniez o tym swiadcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 21:49, kuki288 napisał:

Siema!
Ile maksymalnie razy mozna zainstalować Anno 1404? Bo n apudełku pisze że jest ograniczona
iloścć instalacji.


Normalna i Steamowa wersje - trzy. Nie wiem, jak jest z polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 21:49, kuki288 napisał:

Ile maksymalnie razy mozna zainstalować Anno 1404? Bo n apudełku pisze że jest ograniczona
iloścć instalacji.


3, na roznych konfiguracjach (tzn po zmianie np. karty graficznej - 1 aktywacja przepada).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować