Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Anno 1404 - Temat Ogólny

311 postów w tym temacie

Dla wszystkich nowych graczy.Przygotujcie się na trudne rozwijanie miasta głównego.Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe.Do rozwoju miasta głównego potrzebna jest kolonia orientalna , która pożera mnóstwo dochodów.
Bo do rozwoju kolonii orientalnej trzeba dać arabom podstawowe środki do życia.
Gdy już ma się tą kolonie trzeba wysyłać z niej przyprawy dla ludu europejskiego.
Wtedy z mieszczan powstają patrycjusze.
Jest to moment gdy wyda się mnóstwo pieniędzy na przemysł i sporo surowców na rozbudowę domostw.
Patrycjusze mają ciężkie warunki m.in. Kościół , który na utrzymanie pożera aż 40 sztuk złota ,a żeby wybudować go trzeba mieć szkło , które tworzy się w wolnym tempie , a poza tym trzeba dostaw kwarcu z kolonii orientalnej.
Nie wiem czy będę miał ostatni poziom cywilizacyjny czyli Arystokrację , a to dlatego, że po prostu brakuje miejsc na wybudowanie miejsc na nowe domostwa.
3/4 wyspy trzeba przeznaczyć na przemysł , więc tego miejsca(nawet , jak jest duża wyspa) nie jest dużo.
Ciężko w grze utrzymać dodatni bilans przychodów.Budynki są strasznie drogie w utrzymaniu, a z podatków aż takich pieniędzy nie ma.
To tyle w skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 22:03, Garett napisał:

> Ile maksymalnie razy mozna zainstalować Anno 1404? Bo n apudełku pisze że jest
ograniczona
> iloścć instalacji.

3, na roznych konfiguracjach (tzn po zmianie np. karty graficznej - 1 aktywacja przepada).


Kurde... bo wgrałem ją raz na kompie którey nie ma neta i lipa... i teraz mi zostały tylko dwie instalacje?
A co kiedy się one skończą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 14:08, kuki288 napisał:

> > Ile maksymalnie razy mozna zainstalować Anno 1404? Bo n apudełku pisze że
jest
> ograniczona
> > iloścć instalacji.
>
> 3, na roznych konfiguracjach (tzn po zmianie np. karty graficznej - 1 aktywacja
przepada).

Kurde... bo wgrałem ją raz na kompie którey nie ma neta i lipa... i teraz mi zostały
tylko dwie instalacje?
A co kiedy się one skończą?


Piszesz mejla do ubi, że wyczerpałeś limit instalacji, a oni dają ci możliwość kolejnych trzech instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2009 o 14:45, Rizzan napisał:

Piszesz mejla do ubi, że wyczerpałeś limit instalacji, a oni dają ci możliwość kolejnych
trzech instalacji.


W jaki sposób? Dają mi jakiś kod aktywacyjny? Czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zainstalowałem Anno 1404 i niestety po włączeniu się tych zabezpieczeń włącza się Blue Screen, za każdym razem. Wie ktoś co można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 19:49, tompaw napisał:

Ja pudelko z Anno mialem w rece przez kilka sekund w Empiku i nic takiego nie zauwazylem.


Widocznie masz jakies problemy z czytaniem. Bo na pudelku jest jak byk napisane: "Ta gra jest chroniona przez oprogramowanie TAGES, ktore instaluje dodatkowe komponenty na dysku twardym oraz powoduje ograniczona liczbe instalacji gry. Podczas pierwszej instalacji wymagane jest podlaczenie komputera do internetu".

A Ann0 1404 bardzo wciagajace jest. Jakies 10 godzin bez przerwy sobie dzisiaj pogralem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 21:24, Wojman napisał:

Bo na pudelku jest jak byk napisane: "Ta
gra jest chroniona przez oprogramowanie TAGES, ktore instaluje dodatkowe komponenty na
dysku twardym oraz powoduje ograniczona liczbe instalacji gry. Podczas pierwszej instalacji
wymagane jest podlaczenie komputera do internetu".


No niekoniecznie ...
1 instalacja: Cholera nie ma internetu (a to mocniejszy komp)
2 instalacja: Z internetem się łączy ale się nie włączy (komp z internetem ale tak słaby że nie obsłóży directa)
3 instalacja: Podłączenie kompa (patrz 1 instalacja) do neta.
(oczywiście po kazdej niedudanej instalacji i uruchomieniu gre odinstalowałem)

Dnia 21.07.2009 o 21:24, Wojman napisał:

A Ann0 1404 bardzo wciagajace jest. Jakies 10 godzin bez przerwy sobie dzisiaj pogralem.
:)


Ooooo.. tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 21:37, Peter44 napisał:

1 instalacja: Cholera nie ma internetu (a to mocniejszy komp)


Na to z tego co zrozumialem tez jest rozwiazanie. Bo po wprowadzeniu klucza z tego co pamietam byla mozliwosc aktywacji przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 21:49, kuki288 napisał:

Siema!
Ile maksymalnie razy mozna zainstalować Anno 1404? Bo n apudełku pisze że jest ograniczona
iloścć instalacji.

tak jak inni pisali 3 razy na różnych konfiguracjach, na tej samej dowolną ilość razy.
No ale "smród" i niesmak pozostaje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 21:58, Jacobek92 napisał:

Widziałem recenzje :p na Hyper . I bardzo grafika mi sie spodobała :) .Chyba kupie tą
gre :)


Wow też to oglądałem. Było w niedziele. Na pewno kupię tą grę. Grafika piękna + ten średniowieczny klimacik + moje zamiłowanie do strategii = cud, miód i orzeszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 21:58, Jacobek92 napisał:

Widziałem recenzje :p na Hyper . I bardzo grafika mi sie spodobała :) .Chyba kupie tą
gre :)


ja tak samo widziałem recenzje, nie wiem czy nie była właśnie w niedzielę wieczorem, ale nie ważne. Bardzo mi się podoba graficznie, a tak poza tym to dawno nie grałem w tego typu gierki, więc pewnie w ten weekend wybiorę się do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 11:21, kato86 napisał:

Bardzo mi się podoba graficznie, a tak poza tym to dawno nie grałem w
tego typu gierki, więc pewnie w ten weekend wybiorę się do sklepu.


Po poczatkowym entuzjazimie zaczalem sie mocno wkurzac. Gre w Polsce wydaje Ubisoft Polska, ale spolszczenia nadal przygotowuje Cenega Poland. I wlasnie do spolszczenia mam zastrzezenia. Po pierwsze dlaczego u licha nie jest przetlumaczone to co nam postaci niezalezne mowia. Jest jedynie napis, ze np. lord jakis tam kaze isc gdzies tam. To tak jakby ktos strescil moj post slowami "Wojman narzeka na polonizacje". Druga sprawa, ze bardzo czesto jak trzeba dostarczyc ilesc tam sztuk jakis dobr to pojawia sie napis w stylu "dostarcz szt" zamiast np. "dostarcz 4 szt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to tego nie widziałem...

mam problem z grą w drugiej misjii (kampania) mam wyszkolić 10 rycerzy... tylko ze nie mam żadnych budowli które mi na to pozwolą... po za tym jak mam zbudować budowle bez kamienia ?? płynełem do każdej wyspy do doków patrzyłem czy jest kamień.. nie ma są tylko narzędzia.. i drewno... jeszcze jedna spara
jest taki klasztorek w górach i każą mi wybudować tam magazyn... tylko ze nie moge go wybudować bo mam szare okienko i napis że on może być tyllko jeden na wyspie... no i o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:24, Chester001 napisał:

w sumie to tego nie widziałem...

mam problem z grą w drugiej misjii (kampania) mam wyszkolić 10 rycerzy... tylko ze nie
mam żadnych budowli które mi na to pozwolą... po za tym jak mam zbudować budowle bez
kamienia ?? płynełem do każdej wyspy do doków patrzyłem czy jest kamień.. nie ma są tylko
narzędzia.. i drewno... jeszcze jedna spara
jest taki klasztorek w górach i każą mi wybudować tam magazyn... tylko ze nie moge go
wybudować bo mam szare okienko i napis że on może być tyllko jeden na wyspie... no
i o co chodzi...


Tych rycerzy się nie szkoli, tylko znajduje w swoim mieście. Gdy już to zrobisz (są otoczeni niebieską obwódką), to klikasz na nim i dodaje ci się do magazynu. Co do kamienia to powinieneś go mieć na tej wyspie z klasztorem. Musisz do niego doprowadzić drogę z magazynu, wtedy zaliczy ci się zadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 14:36, Wojman napisał:

> Bardzo mi się podoba graficznie, a tak poza tym to dawno nie grałem w
> tego typu gierki, więc pewnie w ten weekend wybiorę się do sklepu.

Po poczatkowym entuzjazimie zaczalem sie mocno wkurzac. Gre w Polsce wydaje Ubisoft Polska,
ale spolszczenia nadal przygotowuje Cenega Poland. I wlasnie do spolszczenia mam zastrzezenia.
Po pierwsze dlaczego u licha nie jest przetlumaczone to co nam postaci niezalezne mowia.
Jest jedynie napis, ze np. lord jakis tam kaze isc gdzies tam. To tak jakby ktos strescil
moj post slowami "Wojman narzeka na polonizacje". Druga sprawa, ze bardzo czesto jak
trzeba dostarczyc ilesc tam sztuk jakis dobr to pojawia sie napis w stylu "dostarcz szt"
zamiast np. "dostarcz 4 szt".


Po wczytaniu wciśnij CTRL+A ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:34, Avexil napisał:

Tych rycerzy się nie szkoli, tylko znajduje w swoim mieście. Gdy już to zrobisz (są otoczeni
niebieską obwódką), to klikasz na nim i dodaje ci się do magazynu. Co do kamienia to
powinieneś go mieć na tej wyspie z klasztorem. Musisz do niego doprowadzić drogę z magazynu,
wtedy zaliczy ci się zadanie.

tylko jak ? to jest odrębna mapa... tj wyspa. tylko jak... podjeżdżam tam statkiem i próbuje klikać na magazyn ( w budowaniu) ale mam ciemne tło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować