Zaloguj się, aby obserwować  
Firefly94

Anno 1404 - Temat Ogólny

311 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2009 o 18:17, Chester001 napisał:

> Tych rycerzy się nie szkoli, tylko znajduje w swoim mieście. Gdy już to zrobisz
(są otoczeni
> niebieską obwódką), to klikasz na nim i dodaje ci się do magazynu. Co do kamienia
to
> powinieneś go mieć na tej wyspie z klasztorem. Musisz do niego doprowadzić drogę
z magazynu,
> wtedy zaliczy ci się zadanie.
tylko jak ? to jest odrębna mapa... tj wyspa. tylko jak... podjeżdżam tam statkiem
i próbuje klikać na magazyn ( w budowaniu) ale mam ciemne tło.


Czyli jeszcze tam nie masz magazynu? A jak próbujesz go zbudować to masz na statku surowce ? Żeby zbudować magazyn musisz mieć kilka ton drewna i narzędzi na statku którym próbujesz to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem.... walczyłem aż w końcu się udało... nikt z was mi mi porstu nie napisał że trzeba podpłynać łodzią z narzedziami i drewnem do brzegu i kliknać w okienku statku ikonke od magazynu.. i postawić na lądzie... ehhh ile się męczyłem z tym aby na to wpaść...

fajna sprawa z misjami w misji jestem już chyba w 4 misjii i po raz pierwszy przegralem bo miałem duży debet -10k
budowałem domy dla wieśniaków podnosiłem nieco podatki ale nic nie dało się zrobić....

1.Mam jedne pytanie.. bo interfejs jest zawiły po za tym powinny być jakieś chmurki z podpowiedziami co należy kliknąć aby tamto itd. ok pytanie gdzie ustalić ceny sprzedaży dóbr ?
2. Szlak handlowy to ja rozuem to tak : pierwszy magazyn to mój.... i klikam na surowce którymi będe handlować i zaznaczym tam + 40 np a potem drugi magazyn do którego będe znosił.. i tam na towarze zaznaczam -40 tak ??

3. upgrade populacjii mam już mieszczuchów.. ale oni nie chcą awansować na patrycjuszy... czy to wynika z tego ze jestem dopiero w 4 misjii ? czy coś konkretnego trzeba wybudować ? ( kościół, cydnie , tawerna, ryby, odzienie wszystko mam aha i maryśka )

4. co jak co ale muza jest świetna ... wiecie możę gdzie można wyczytać co to za kawałki ? i drugie pytanie .. chciałbym znaleść podobną muze.. gdzie wogóle szukać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 09:06, Chester001 napisał:

1.Mam jedne pytanie.. bo interfejs jest zawiły po za tym powinny być jakieś chmurki z
podpowiedziami co należy kliknąć aby tamto itd. ok pytanie gdzie ustalić ceny sprzedaży
dóbr ?


Każdy towar ma określoną cenę, nie można jej zmienić.

Dnia 25.07.2009 o 09:06, Chester001 napisał:

2. Szlak handlowy to ja rozuem to tak : pierwszy magazyn to mój.... i klikam na surowce
którymi będe handlować i zaznaczym tam + 40 np a potem drugi magazyn do którego będe
znosił.. i tam na towarze zaznaczam -40 tak ??


Tak, + to załadunek na statek, - to rozładunek ze statku do magazynu.

Dnia 25.07.2009 o 09:06, Chester001 napisał:

3. upgrade populacjii mam już mieszczuchów.. ale oni nie chcą awansować na patrycjuszy...
czy to wynika z tego ze jestem dopiero w 4 misjii ? czy coś konkretnego trzeba wybudować
? ( kościół, cydnie , tawerna, ryby, odzienie wszystko mam aha i maryśka )


Żeby mieszkańcy mogli awansować musisz dostarczyć im wszystkiego czego chcą (wszystkie paski muszą być zielone), podatki muszą być ustawione na najniższe, i musisz mieć surowce żeby mogli rozbudować dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 09:21, Avexil napisał:

Żeby mieszkańcy mogli awansować musisz dostarczyć im wszystkiego czego chcą (wszystkie
paski muszą być zielone), podatki muszą być ustawione na najniższe, i musisz mieć surowce
żeby mogli rozbudować dom.

Praktycznie mam.... dobra jeszcze pogram i zobaczymy....

ale musze powiedziec ze na c2d 2,53, 4 GB ramu, 9600 GT gra się chaczy w rzdziałce 1440.900 i wszystkim na full w cut scenkach... lekko szarpie... dzwięk jest OK. boli mnie troche to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, już skończyłem kampanie czuję pewien niedosyt bo tylko 8 misji jest do przejścia, w zasadzie przeszedłem bezproblemowo na najtrudniejszym poziomie, szkoda bo bardzo przyjemnie się grało, w bądź razie czas na grę swobodną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie wczoraj w demko tejże gry i jest naprawdę świetna :) Tyle, że demo to bardzo mało i tylko mogę sobie wyobrazić ile możliwości oferuje pełna wersja... Ale kupię ją dopiero jak trochę stanieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobic w czwartej misji? Tak, tak wiem - uratowac dzieci. Problem w tym, ze cala mape mam odkryta, a dwoch dzieciakow jest uratowanych. Wiem, ze jakies maja piraci, ale za nic w swiecie nie chca rozmawiac o oddaniu. Dodam, ze miasto mam juz bardzo rozbudowane (w miescie mam sporo patrycjuszy) i autentycznie nie wiem co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2009 o 21:28, blacklio2 napisał:

Miałem to samo, pomógł dopiero restart misji

w takim razie gdzie byl problem ? piraci mają dzieci oddać ??

Druga sprawa nosz kurde... podatki mnie jedzą... ledwo utrzymuje koniec z końcem aby nie zakończyć misji zmudnie sprzedaje zasoby.. z podatków raczej nie da się żyć : /
jestem w tej samej misjii

aha i mam jeszce jeden problem... po wczytaniu gry... mapa przygody w dolnym lewym rogu.. zakrywa się... mgłą wojny i mam tylko pokazane nieliczne szlaki wodne... i nieodkryte lądy i morza.... i taka mapa zostaje do końca misji
jest na to jakiś sposób ?? czy po prostu grac w misje i ją skończyć.. za jednym "tchem " ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na południowym wschodzie jest wyspa piracka przy niej powinien stać statek, musisz go zniszczyć ażeby dostać dziecko ( w zasadzie od każdego gracza w tej misji dostajesz dzieciaka )

Jak teraz narzekasz na podatki to poczekaj co będzie dalej :) buduj domy i futer dla mieszkańców nic więcej
7 misja jest lajtowa, a 8 misja to porażka chyba z 3 razy zaczynałem, wszystko na najtrudniejszym poziomie

Miałem to samo po wgraniu spolszczenia do oryginalnej wersji anglojęzycznej, i niestety musiałem przejść z powrotem na eng.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 15:47, blacklio2 napisał:

Miałem to samo po wgraniu spolszczenia do oryginalnej wersji anglojęzycznej, i niestety
musiałem przejść z powrotem na eng.

Przesadzasz.... można grać .... mapy (na razie) nie są aż tak duże że na czuja można pływać.. mniej wiecej... no nic znowu musiałem zapisać gre....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś dać save do misji nr 5 ?? zaciąłem się w 4... miasto rozbudowane 3 tys ludzi ponad 1100 patrycjuszy, statki wojenne nomadów mam chyba z 500 i jedyna misja to ojciec heleriusz który chce dzieciaka... wkurzyć się możńa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:
macie jakiś opracowany sposób rozmieszczania budowli w mieście? Miałam opracowaną urbanistykę w poprzednich częściach, ale w tej są inne zasięgi i rozmiary budowli i ciągle coś mi się nie meści albo nie obejmuje domków....:( No i muszę od samego początku stawiać po 2 kaplice na przykład, żeby objęło wszystkie chałupki...
Podrzućcie jakieś pomysły ....:) Z góry dzięki:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 22:32, LK30 napisał:

Mam pytanko:
macie jakiś opracowany sposób rozmieszczania budowli w mieście? Miałam opracowaną urbanistykę
w poprzednich częściach, ale w tej są inne zasięgi i rozmiary budowli i ciągle coś mi
się nie meści albo nie obejmuje domków....:( No i muszę od samego początku stawiać po
2 kaplice na przykład, żeby objęło wszystkie chałupki...
Podrzućcie jakieś pomysły ....:) Z góry dzięki:))))


Moje sposoby:
1: kapilice, i wszystkie tego typu budynk stawiaj eokół rynku, a wokół nich domy. (na produkcje zawsze miej osobne miejsca)
2: Buduj wiele tego typu budynków(nawet się mogą krzyżowć ;) ) Może kasy ci ujdzie więcej, ale to ładniej wygląda, i łatwiej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 22:32, LK30 napisał:

Mam pytanko:
macie jakiś opracowany sposób rozmieszczania budowli w mieście? Miałam opracowaną urbanistykę
w poprzednich częściach, ale w tej są inne zasięgi i rozmiary budowli i ciągle coś mi
się nie meści albo nie obejmuje domków....:( No i muszę od samego początku stawiać po
2 kaplice na przykład, żeby objęło wszystkie chałupki...
Podrzućcie jakieś pomysły ....:) Z góry dzięki:))))


Ja osobiście ustawiam budowle tak:
http://img20.imageshack.us/img20/5254/screenshot0000v.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dzieciaka od korsarzy to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.

Po jakimś czasie odkrywamy 2 wyspy piratów. Okręt znajduje się przy tej najbardziej na lewo, po rozmowie z wezyrem.

Od wezyra dostajemy przedmiot zwany ekipą abordażowa. ( pojawia się na okręcie którym popłynęliśmy porozmawiać z wezyrem )
Musimy ją dać statkowi z jakimkolwiek atakiem tzn wybudować mały okręt wojenny.
UŻYĆ tego przedmiotu na statku korsarskim.
Pojawi się animacja przerzucania haków abordażowych, twój statek przyciągnie korsarza, parę chwil potrwa walka i przejmujemy okręt korsarski Z DZIECKIEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować