Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

Psionika - temat ogólny

470 postów w tym temacie

OoBE to nie psionika. OoBE to coś zupełnie innego. Co do argumentów, to zdajesz sobie sprawę z tego, że człowiek wykorzystuje tylko 1% możliwości mózgu ;)? Weź pod uwagę wszystkie osiągnięcia. I teraz sobie wyobraź, bo może ludzki mózg, wykorzystany w, dajmy na to, 20%. No ale Ty w to nie uwierzysz bo przecież Ty wiesz lepiej, czy my coś sobie uroiliśmy czy nie...
Kluczem do zrozumienia tego wszystkiego, jest zrozumienie potęgi ludzkiej wyobraźni i umysłu. Naprawdę, nie wszyscy ludzie, nie widzą świata poza komputerem i tym forum, Baluk ;). Czemu nie pójdziesz do tematu o bogu i tam nie napiszesz, że ludzie sobie boga uroili? Może dlatego, że tam za takie odzywki jest DEGRAD albo co gorsza BAN? No, dla Ciebie to koniec świata byłby przecież ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dowód na pierwsze zdanie? Nie? Wiedziałem ;s.

Co do psioniki, to widać zrozumiałeś, że to ściema, gratulacje wielkie.

Wiem co to jest OoBE :). Ale w DB w kilku odcinkach przemieszczali swoje dusze, co nie jest niemożliwe ;]. Nawet, jeśli postarasz mi się wmówić, że tu nie chodzi o dusze, tylko o umysł, też jest to niedorzeczne, że sobie wyobrazisz inny świat i powiesz ,,Byłem w innym świecie i widziałem UFO, łał"...

Kurczaku: Tego się słuchać nie da...Kto Ci wmówił takie kłamstwo, że człowiek używa tylko 1% mózgu? W takim razie, reszta ded, tak? Bo jak nie używana, to wymarła...Ehh, jak ja lubię gadanie bez potwierdzenia, żadnego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:48, Baluk25 napisał:

Masz dowód na pierwsze zdanie? Nie? Wiedziałem ;s.

Poszukaj sobie na wikipedii o psionikach czy coś, powinno tam być.

Dnia 20.01.2009 o 20:48, Baluk25 napisał:

Co do psioniki, to widać zrozumiałeś, że to ściema, gratulacje wielkie.

Po co okłamywać samego siebie i jeszcze bardziej wariować? ;)

Dnia 20.01.2009 o 20:48, Baluk25 napisał:

Wiem co to jest OoBE :). Ale w DB w kilku odcinkach przemieszczali swoje dusze, co nie
jest niemożliwe ;]. Nawet, jeśli postarasz mi się wmówić, że tu nie chodzi o dusze, tylko
o umysł, też jest to niedorzeczne, że sobie wyobrazisz inny świat i powiesz ,,Byłem w
innym świecie i widziałem UFO, łał"...

Ja tam wolę z anime to Saint Seiya. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja lubię takich ''myśleżemjesteloziom''... Nawet nie zrozumiałeś o co chodzi z tym używaniem :D. Dobra, naprawdę nie będę się tu z Tobą kłócił, bo Twój poziom argumentacji wszelkiej jest żenujący. Na dodatek próbujesz nam wmówić, że coś se uroiliśmy :D. Naprawdę, idź do tematu o bogu, tam sobie ponabijaj posty na swojego własnotytułowca... A nie, zapomniałem, że tam za takie coś to degrad grozi, i chyba byś się powiesił... ; /. W takim razie wyjdź z domu, idź z koleżanka do kina czy coś... I poćwicz tam psiball''a ;). Zaczerpnij energię z koleżanki! Będzie łatwiejsza :S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najłatwiejsze wytłumaczenie :). ,,Poszukaj sobie, bo ja to nie wiem, tylko tak głupio pisze..."

Co do anime, to nie chodziło mi o samo DB jako DB, tylko to co jest tam przedstawione, i w to co wy wszyscy tutaj zebrani (Nie licząc Budo, i kilku innych :P) wierzycie ;].

Kurczak: Żeś się tego tematu o Bogu uczepił...Nie mam tam co pisać, wiem o nim tyle co nic, jestem deistą, i jakoś nie mam zamiaru o tym dyskutować, bo jest to temat rzeka ;).

Primo: Nie zależy mi na statusie, nie trafiłeś. Secudno: To, że tam napisze, że jestem deistą nie grozi degradem. Tertio: Nie będę pobierał energii z koleżanki, ani tym bardziej robił psiballa...Tzn. nie będę robił z siebie dałna, że mam coś w rękach, prosto z niej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To również jest temat rzeka :). Ale dobra, ochłońmy. Nie prościej by Ci było napisać: ''nie wierzę w psiball''e nara elo cześć''? Lepiej jest się napinać i narzucać innym swoją opinię...? Ja rozumiem, że może Ci się to wydawać głupie, jak większości społeczeństwa, ale KAŻDY MA SWOJE ZDANIE. Proszę, uszanuj to, ok? Ja wiem, że większość ludzi na tym forum tego NIE POTRAFI... Ale Ty dobrej muzy słuchasz... Mam nadzieję, że to rozumiesz, bo jak nie to Sum da koncert pod Twoim domem, ale Ciebie zamkną na klucz, wstawią dźwiękoszczelne szyby i okna zabiją dechami i będziesz miał :/. A tak serio to poważnie, dajmy se siana bo taka dyskusja jest bez sensu. To tak jakbyś chciał wegetarianinowi wmówić, że mięso jest dobre do jedzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BULLSHIT!

Jezu, jeżeli psiball istanieje, to zróbcie pielgrzymke do Pcimia Dolnego, do lokalnej kapliczki Wielkiego Potwora Spaghetti. LOL. Śmieszni jestecie i żal mi wszystkich którzy w to wierzą. Jesteście tacy guru to mi zróbcie tą kulkę i wyślijcie pocztą. Za dużo Dragon Balla... Cytując znaną osobę: "Idźcie sobie lepiej pograć"... Spożytkujcie lepiej czas i energie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę, że Ty masz 16lat... ''Idź lepiej pograć'' haha xD. Gratuluję życia poza monitorem :D. Nie ma to jak oceniać ludzi jedna miarą ;). Powodzenia w życiu prywatnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca...Bo sprawa wygląda tak, że całe to forum nie wierzy w psionike, ma argumenty przeczące temu zjawisku, a wy, takowych nie macie, żadnych. Chodzi mi tu o oczywiście racjonalne argumenty, a nie w stylu ,,Poczułem ogień na mojej ręce, bo wziąłem energie ze Słońca...".

Domaku: Dokładnie, to jest ściema, na którą żaden ,,Psiowiec" nie ma argumentów, tj. na istnienie energii PSI :).

Kurczaku: Dobra, EOT, ja nie przekonam Ciebie, bo przecie Słońce ma energie psi, ale nie macie na to argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano nie przekonasz. A argument, że TO FORUM nie wierzy w psi akurat mi koło d. Radziłbym Ci jednak poczytać o umyśle, może gdzieś natrafisz na coś co Cie przekona, że człowiek potrafi robić więcej niż nam się wydaje. W przerwie światecznej na NGC leciał taki program poswięcony tematyce ludzkiego mózgu. Zaciekawiło mnie to, że naciśnięcie na pewien punkt mózgu, powoduje ''wyjście z ciała''. Ja tego nie wymyśliłem, to mówili na NGC. Podobno, ma się uczucie właśnie takiego wyjścia, człowiek patrzy na siebie z góry. Drugą ciekawostką był taki kask, za pomocą którego można.. przesuwać przedmioty ;). Nałożyli typowi kask na czerep a ten normalnie przesuwał jakieś przedmioty. Pewnie i tak w to nie uwierzysz, to tak w ramach ciekawostki ;). A ten kask działał na zasadzie impulsów wysyłanych z mózgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:54, Baluk25 napisał:

Oczywiście najłatwiejsze wytłumaczenie :). ,,Poszukaj sobie, bo ja to nie wiem, tylko
tak głupio pisze..."

No ej, ja nie pamiętam już, gdzie to było. Wiem, że na wikipedii, a szukać mnie się nie chce no. ;P
Dodam tylko, że co by nie było to i tak znajdzie się jakiś haczyk, że to nie możliwe itp. Wszystkiego można się tak doczepić.
Jeszcze co do tych argumentów: na serio nie chcę źle, ale dawno czytałem to na www.wikipedia.pl i nie pamiętam już, wpisz sobie telekineza i tam będzie. :P

Dnia 20.01.2009 o 20:54, Baluk25 napisał:

Co do anime, to nie chodziło mi o samo DB jako DB, tylko to co jest tam przedstawione,
i w to co wy wszyscy tutaj zebrani (Nie licząc Budo, i kilku innych :P) wierzycie ;].

Wieem, tylko powiedziałem, że wolę Saint Seiya. xD

Dnia 20.01.2009 o 20:54, Baluk25 napisał:

Primo: Nie zależy mi na statusie, nie trafiłeś. Secudno: To, że tam napisze, że jestem
deistą nie grozi degradem. Tertio: Nie będę pobierał energii z koleżanki, ani tym bardziej
robił psiballa...Tzn. nie będę robił z siebie dałna, że mam coś w rękach, prosto z niej
:).

btw. nie obrażaj ludzi z zespołem Downa... to jest choroba, z której nie powinno się wyśmiewać.

@Domaku
A spadaj na drzewo, widać jaki jesteś "mondry" , skoro wszystkich ludzi zbiorowo oceniasz na podstawie kilku postów... lol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:59, kurczak-AFC napisał:

Ja nie wierzę, że Ty masz 16lat... ''Idź lepiej pograć'' haha xD. Gratuluję życia poza
monitorem :D. Nie ma to jak oceniać ludzi jedna miarą ;). Powodzenia w życiu prywatnym.


Hmm, jak do tej pory to ty tylko wykazujesz się:
a) złym wyciąganiem wniosków
b) złą interpretacją wniosków
c) złym obeznaniem forum

Firstly, co ma moje życie prywatne do mojego posta? Nic o nim nie wiesz a śmiesz pisać głupoty. GL. Po drugie, nie rozumiem waszego toku myślenia. Jak można w coś takiego wierzyć? Właśnie stworzyłem domek z energii mistycznej... Wierzysz? Dlaczego nie? Moge ci pokazać na to moje "dowody". Po trzecie, czemu nie wybroniłeś psiballi, tylko wrzucasz na mnie? Hmm.... Po ultimo, ja nikogo nie oceniam tylko wyraziłem swoją opinię i myśli na temat psiballi i ludzi których w nie wierzą....

PS: "Idź sobie lepiej pograć" - to wypowiedział nasz "ukochany" moderator Wojman... GZ... Uwielbia tak dissować ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś przeczytałem, że jakby człowiek opanował wszystkie możliwości swojego mózgu to byłby jak bóg :)
Co do wychodzenia z ciała, zwą to Out of Body Experience. Gadałem o tym z kumplem, który, jak uważał, przeżył to - podobno niesamowite uczucie.

W same psi-balle nie wiem, czy wierzyć, czy nie. Sprawdzę kiedyś sam, jak mi się będzie nudzić to dopiero wtedy wyrażę swą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 21:39, KoLoS napisał:

Gdzieś kiedyś przeczytałem, że jakby człowiek opanował wszystkie możliwości swojego mózgu
to byłby jak bóg :)

Według psioniki to wielka manipulacja energią mogłaby coś takiego zrobić. :D

Dnia 20.01.2009 o 21:39, KoLoS napisał:

Co do wychodzenia z ciała, zwą to Out of Body Experience. Gadałem o tym z kumplem, który,
jak uważał, przeżył to - podobno niesamowite uczucie.

Eee tam, śnisz, tyle że świadomie. Nic fajnego.

Dnia 20.01.2009 o 21:39, KoLoS napisał:

W same psi-balle nie wiem, czy wierzyć, czy nie. Sprawdzę kiedyś sam, jak mi się będzie
nudzić to dopiero wtedy wyrażę swą opinię.

To jest zwykłe wmawianie sobie, heh. ^^

@Domaku
Nie mam zamiaru się z tobą kłócić, tyle powiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś... ''ja nikogo nie oceniam tylko wyraziłem swoją opinię i myśli na temat psiballi i ludzi których w nie wierzą....'' ludzie, którzy mnie obrażają są debilami a użytkownik Domaku jest kretynem. Ja Cię nie obrażam, ja wyrażam swoją opinię o Tobie... Napinaj się, wrzucaj mi, mam to w d. Dalsza dyskusja z Tobą mija się z celem, i tak mnie doświadczeniem pokonasz...

@KoLoS, Psiballa radzę spróbować :D. Sam się przekonasz czy to brednie czy nie. Szkoda, że nie wszyscy są tacy odważni. Z drugiej strony nie rozumiem toku myślenia tych ''niektórych''... PO CO miałbym wszystkim wmawiać, że psiball''a da się zrobić, gdybym wiedział, że się nie da...;/?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>CUT

Człowieku, nie ma sensu o takich rzeczach pisać na tym forum, przekrzyczą Cie, odpowiesz i masz Bana na miejscu ;-). Zapraszam do jakiegoś forum zajmującego się tym, bo tutaj coś za dużo fajnych ludzi którzy w nic nie wierzą, i przeżywają stan głębokiego podniecenia gdy widzą napis "Własny Tytuł".

To by było na tyle, a teraz możecie mnie zjeździć, powiedzieć ze jestem kidem, naiwniakiem, mam 5 lat itd. Miłej zabawy ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W ogóle to jak chcecie, żeby temat poważnie traktowano, jak w przypiętem poście stoi napisane, że psi balle to coś jak kamehamehy z Dragon Balla ^___^

No i energia może płonąć, albo być pod napięciem, ale nie może nikogo zabić, nikt poza nami jej nie widzi i w ogóle nie da się jej w żaden sposób wykryć :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 18:12, kurczak-AFC napisał:

Wiem, wiem, miałem nie pisać ale tym pytaniem mnie ROZDUPCZYŁEŚ!


A dziękuję bardzo, zawsze do usług.

Dnia 20.01.2009 o 18:12, kurczak-AFC napisał:

A Ty tutaj wchodzisz po to, żeby się dowartościować albo dowiedzieć się, co o Tobie ludzie sądzą?


Aby porozmawiać. Jeśli ktoś ma cudzą opinię w tzw. ciemnościach, nie jest wart rozmowy.
I, nawiasem mówiąc, sarkazm jest skuteczny wyłącznie wtedy, kiedy ma solidne podstawy. Ty jak widać nie miałeś podstaw zarówno do tego, jak i do sensownej odpowiedzi, więc skupiłeś się na chyba najsłabszym możliwym argumencie. Trzymaj tak dalej, a ludzie Z PEWNOŚCIĄ będą traktowali Cię poważnie!

->Budo
:- )

->KooK
Dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 23:05, Budo napisał:

No i energia może płonąć, albo być pod napięciem, ale nie może nikogo zabić, nikt poza
nami jej nie widzi i w ogóle nie da się jej w żaden sposób wykryć :F


Nie da się tego zobaczyć, nie da się tego wyczuć, wszyscy, którzy w to wierzą opierają się na świadectwie osób, które twierdzą, że to zrobiły.

Niesamowite jest w tym jednak to, jak to się przenosi na innych ludzi.

Jedna osoba twierdzi, że mózg człowieka jest na tyle silny, że mógłby wywołać telekinezę.
Druga osoba twierdzi, że to musi być prawda, bo podobno wykorzystujemy tylko 3% mózgu, więc co, jeśli wykorzystamy 100%?
Trzecia osoba twierdzi, że jeśli tak, to jeśli się wystarczająco skupimy, to będziemy mogli tworzyć energię.
Czwarta osoba, śmiejąc się z powyższych pisze, że przez trzy dni medytowała koncentrując się na kuli energii, aż wreszcie ją wykonała. I ma wujka w Indiach, który uczył jej poprawnej medytacji.
Piąta osoba szybko podchwytuje temat i błaga o to, by ta czwarta powiedziała, jak to dokładnie zrobiła.
Czwarta osoba dokładnie wszystko opisuje wstawiając mnóstwo mądrych słów i odwołując się do głęboko skrytych marzeń ludzi, którzy chcieliby ''móc więcej'' niż inni.
Piąta osoba, nie mogąc osiągnąć tego ''sukcesu'' przekonuje wszystkich, że energia jest odczuwalna tylko dla niej i dopiero na najwyższych poziomach wtajemniczenia zobaczyć mogą ją inni.
Inni to rozumieją i popierają - dzięki temu to, co im się wydaje, mogą traktować jako prawdziwe.
Gdy trafia się na forum osoba, która ma wystarczająco ścisły umysł, lub zwyczajnie materialistyczne podejście do świata jest traktowana jak niewierny w czasach średniowiecza.

Ale oczywiście psi-balle istnieją.
Z pewnego punktu widzenia różowy jednorożec również istnieje, jeśli przyjąć, że przedmiot myśli musi być bytem, bo nie można myśleć o niebycie, gdyż niebytu, jak sama nazwa wskazuje, nie ma...
Albo nie, posuńmy się jeszcze dalej - jeśli nie ma psi-balli, to nie ma świata!

BTW - opublikowane na różnych stronach zdjęcia psi-balli są lekko mówiąc śmieszne. Już mój ''psi-ball'' był realniejszy niż te zabawy z paintem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować