Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

Psionika - temat ogólny

470 postów w tym temacie

Dnia 24.09.2008 o 17:47, Kalejdoskop86 napisał:

Eee tam, mówisz jak typowy sceptyk. Wiesz chociaż o co chodzi i czy próbowałeś zrobić
psiballa? :P


a ile many kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:30, MacieKBpl napisał:

> Nie znam się na PSIONICE, ale jakoś tak za bardzo w to nie wierzę. Wcale nie trafia
do
> mnie motyw z energią powstałą we własnej jaźni i wypuszczeniem jej w świat rzeczywisty.

> Za bardzo mi to jakąś magią zalatuje. Fajnym motywem jest tzw. Postać Astralna naszej

> osoby.
> Wszystko ciekawe, ale mało realne mi się to wszystko widzi.
>

energia wyciągnięta z mózgu ludzkiego przetworzona na wybuch miałaby silę 50 bomb jądrowych
zrzuconych na Hiroszimę więc poruszenie małej kulki z pomocą jakiegoś urządzenia powinno
być możliwe tyle że urządzenie musiałoby móc ta energię wydobyć.

jak bys skonstruowal bombe z energii ludzkiego mozgu? lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:48, Budo napisał:

a ile many kosztuje?

:D
Weź się nie śmiej, psionika to paranauka, a ja sam psiballe umiem zrobić i zrobiłem. :P

A many nic nie kosztuje - energię pobierasz ze źródła (np. gwiazdy, planety, księżyca...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:02, Econochrist napisał:

Nie znam się na PSIONICE, ale jakoś tak za bardzo w to nie wierzę. Wcale nie trafia do
mnie motyw z energią powstałą we własnej jaźni i wypuszczeniem jej w świat rzeczywisty.
Za bardzo mi to jakąś magią zalatuje. Fajnym motywem jest tzw. Postać Astralna naszej
osoby.
Wszystko ciekawe, ale mało realne mi się to wszystko widzi.


Budo, nie chcesz nie wierz - nie pisz!

To nie jest temat do dyskusji o tym, czy Psionika istnieje naprawdę, tylko o naszych doświadczeniach z nią! Jeżeli nie wierzycie w to, to won z tematu bo to czysty offtop. Już mnie to wkur*ia...

Dark Proxy, co do widzialnych psi balli - ja zrobiłem widzialnego, ale nie ciekawa sprawa, bo energia zamiast głównie na jego siłę, to idzie w kolor. Jak Persil ;P

Acha, pytałem o to czy widziałeś psi balla kolegi, a nie swojego ;P (zakładałem że obydwoje robiliście widzialne. Ja robie zazwyczaj widzialne. Dopiero jak chcę coś konkretniejszego wykombinić, to robię Invi Hax ;-).

Acha, i nie mówię o jakiejś latarce, tylko o czerwonej poświacie w kształcie kuli. (Generalnie zawsze wychodzą czerwone, ale czasem robię zielone. Jak już mówiłem - kolorki na psaj bolki to czysta strata czasu.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, tak czytam i muszę coś powiedzieć.
Interesuję się psychologią i możliwościami ludzkiego mózgu. Parapsychologia też się w to wlicza, więc sam chciałem spróbować zrobić Psi-balla.
faktem jest, że odpowiednio stymulowany mózg ( wiara i wmawianie sobie pewnych rzeczy) potrafi stworzyć iluzje rzeczywistości odpowiadającej wyobrażeniom właściciela.
Psionika wg nauki nie istnieje. To nie jest możliwe, aby pobierać energie i tworzyć ,,kule". Ale, gdy człowiek mocno uwierzy, to da się zrobić.
I teraz posłuchajcie, aby potem nie było jakiejś dyskusji: Da się zrobić, dla niego. Wiara powoduje, że odczuwa to, co nie ma miejsca.
To tak, jak np. Widzenie potworów w ciemnościach. Nie ma ich, ale gdy w nie wierzysz, to widzisz.
Dlatego musiałem przetestować to na sobie i uwierzyć, aby poznać naturę tego zjawiska. I rzeczywiście, gdy mocno uwierzyłem wydało mi się, że coś się tworzy. Stąd to ciepło i wrażenie oporu, którego nie ma.
Na tym się opiera Psionika. Na wierze i subiektywnym odczuwaniu rzeczywistości na zasadzie wmawiania sobie pewnych rzeczy.
A więc mamy teraz tutaj prawdziwe oblicze Psioniki i ani nie możemy mówić, że jej nie ma, ani, że jest. Wszystko zależy od punktu widzenia. Z racjonalnego punktu widzenia jej nie ma. Zbadałem to na sobie samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:48, G4ngst4 napisał:

jak bys skonstruowal bombe z energii ludzkiego mozgu? lol


Wiesz rozśmieszasz mnie, nie dość że wszystkich krytykujesz to jeszcze nic nie wnosisz do dyskusji tylko chaos. A po za tym jak chcesz kogoś cytować i w twoim wypadku jeszcze wyśmiewać ( chyba że oprócz tego jeszcze nie wiesz co oznacza w języku potocznym dzisiejszych czasów słowo lol) to przynajmniej czytaj dokładnie: ,,energia ludzkiego mózgu przetworzona na wybuch...'''' nie mówiłem że można to zrobić tylko że mózg posiada taką energię która mogłaby to zrobić. Więc przy wzmocnieniu działania synaps w mózgu telekineza lub inne paranormalne funkcje mózgu są teoretycznie możliwe i energii na to raczej nie zabraknie. A to że używamy ( przynajmniej niektórzy z nas) 5% mózgu to daje duże szanse że kiedyś przy innej technologii te rzeczy bedą możliwe nie tylko przez wiarę w nie ale naprawę.Zdaje mi się że wypowiadasz się tutaj tylko po to by chapać posty żeby jak najszybciej wbić rangę.

Offtop: No to se podbiłem ilość znaków na post hehe XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też się psychologią interesuję i psionika opiera się na wierze czy wmawianiu sobie, ale zauważ, że techniki telekinezy czy wychodzenia z ciała są prawdziwe... tak samo jak telepatia i jasnowidzenie.

Poza tym: "W przyrodzie wszystko jest możliwe." ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:48, Budo napisał:

> Eee tam, mówisz jak typowy sceptyk. Wiesz chociaż o co chodzi i czy próbowałeś zrobić

> psiballa? :P

a ile many kosztuje?


Buahaha, post mnie rozwalił :D Zapewne taki psi ball niższego poziomu kosztuje 10 many, ale jak dowali się trochę punktów atrybutów tam gdzie trzeba koszt potrafi zejść nawet do 4 ! A potem tylko bach, bach, mana potion, bach, bach xD
Howgh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 20:52, Outlander-pro napisał:

Buahaha, post mnie rozwalił :D Zapewne taki psi ball niższego poziomu kosztuje 10 many,
ale jak dowali się trochę punktów atrybutów tam gdzie trzeba koszt potrafi zejść nawet
do 4 ! A potem tylko bach, bach, mana potion, bach, bach xD
Howgh

Możesz nie spamować... ? :/

@RRohen
Fajne FAQ, aczkolwiek według mnie trochę zbyt krótkie. Ale fajne, z tym, że pewno i tak będą się co stronę przewijały pytania, na które odpowiedź była stronę wstecz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cedricek, Budo, G4ngst4 - masakra ;D
Ale zgadzam sie z wami.

Właśnie z kumplem doszliśmy do wniosku, że ludzie podświadomie mogą WYOBRAŻAĆ sobie różne rzeczy.
Ja czasem jak zamknę oczy i zacznę się naprężać (bez skojarzeń :D hehe) to widzę gwiazdki, czasem promyczki a nawet kule światła. Czy jestem psionikiem? ;P buha haha

Może nie przeciążajcie tak swoich mózgów bo eksplodują. Poważnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizualizacja a efekty o małej czy dużej potencji (bez skojarzeń również proszę :P ) to różne pojęcia. Telekinezę widać, a psiballa można ukazać widzialnego tylko dla siebie (być może tak sobie wmówimy, że w końcu i nasz wzrok spłata figla ;) ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie.
Moja teoria to taka.
Ktoś się tak okropnie skupia (znów bez skojażeń :D ) i przeciąża(!) mózg
że podświadomie sam tworzy halucynacje.

Ja tego po prostu inaczej nie widze. Możecie mnie zj*bać.
Wolność wypowiedzi.
Ale ludzie to nie jest możliwe! Wy w to naprawdę wierzycie czy tak sobie jaja robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 22:42, Budo napisał:

megazord!! O_O
nie wiem czemu skojarzyło mi się z power rangers :D

Hahahahaha xD
Tak co chwila sobie zaglądam do tego tematu by poprawić sobie humor (z góry zaznaczam, te psiball''e dla mnie to stek bzdur ;P - nikt tego nie udokumentował a część ludzi w to wierzy, nie wiem czy to brak zajęcia - szkoła jest, do nauki, a nie kulki tworzyć xD)
Poprzedni tekst z "maną" mnie powalił, ale te 2 obrazki zapewniły mi humor do końca jutrzejszego dnia w szkole(czasami do "kwasów..." nie trzeba zaglądać, tylko od razy tutaj^^)

PS. Dodam jeszcze, że przysiadłem na chwilę, co by tą "psikulke" stworzyć, ale posiedziałem tak z 10 sekund i mi się odechciało, wolałem sobie pograć w piłkę na świeżym powietrzu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 17:02, Dark Proxy napisał:

Jasne. To całkiem możliwe, biorąc pod uwagę, że psi ballem możesz co najwyżej poruszyć
firankę.

Ja też potrafię poruszyć firankę podobnym ruchem rąk jaki jest używany do tworzenia psiballi, tylko że ja to robię podmuchem powietrza. Tak na serio, pomimo, że kompletnie nie wierze w te psiballe, jutro spróbuję zrobić jedną. Napisze czy coś czułem itp. Oczywiście jeżeli mi się nie uda to nie będę rozgłaszał, że to kłamstwa i herezja :P, widocznie mi się nieudało.

G4ngst4:
W jakim mieście rozwaliłeś ten sklep? Takiego kwasa dawno nie widziałem xD!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bullshit ... podkręcanie sobie z nudów chorych jazd =x

Jeżeli któryś bardziej doświadczony zechce we mnie wymierzyć takowego "Psiego Balla" to proszę się nie krępować =D Może po prostu za dużo DragonBalla ? :D

Sam jestem twórcą tematu o ciałach astralnych ale teraz jednak dochodzę do wniosku, iż to ludzka psychika płata nam figle i nic więcej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2008 o 23:48, 88Bonzo napisał:

Dla mnie to bullshit ... podkręcanie sobie z nudów chorych jazd =x

Jeżeli któryś bardziej doświadczony zechce we mnie wymierzyć takowego "Psiego Balla"
to proszę się nie krępować =D Może po prostu za dużo DragonBalla ? :D

Sam jestem twórcą tematu o ciałach astralnych ale teraz jednak dochodzę do wniosku, iż
to ludzka psychika płata nam figle i nic więcej :))


Z psibolami jak to już ktoś powiedział to tylko nasza wyobraźnia taka sama jak wtedy gdy paranoik wchodzi do domu i kątem oka dostrzega że ktoś siedzi w jego pokoju i ogląda telewizję a jak się ogląda żeby się przyjrzeć to znika. Tak samo działa placebo ( dla nie wiedzących co to jest- podaje się pacjentowi który chorobę sobie wymyślił np choroba nerwowa ucznia przed maturą tak samo wymyślony lek mówisz że dopiero co wyszedł że jest niesamowity a dajesz mu tik taka) wierząc w działanie można wyleczyć się samoistnie. Mi kiedyś rodzice dali jak byłem mały jakąś tabletkę bo nie mogłem zasnąć następnego ranka ( byłem ciekawski) sprawdziłem co to było oczywiści rutinoscorbin xD a spałem jak zabity. Ludzki umysł może stworzyć wszystko tylko trzeba w to wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja też się pochwalę: wczoraj wyszedłem z siebie i stanąłem obok - jak się dowiedziałem, że żona zarobiła 200 mandatu i 6 pktow karnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2008 o 08:28, moonman napisał:

to ja też się pochwalę: wczoraj wyszedłem z siebie i stanąłem obok - jak się dowiedziałem,
że żona zarobiła 200 mandatu i 6 pktow karnych


Żona zarobiła, żona płaci. Psioniki do tego nie trzeba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować