Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Crysis na X360 jeszcze w tym roku, na PS3 w przyszłym

83 postów w tym temacie

Cóż, grałem na swoim PC (pełne detale, wreszcie mogę sobie na to pozwolić) i muszę powiedzieć jedno : gra jest naprawdę dobra, lepsza od przereklamowanego Gears of War (ta, wiem że nie powinienem porównywać, ale w sumie obie są grami akcji).
Konsolowcy mają na co czekać...jeśli Crysis faktycznie ukaże się na konsolach.

Gra ma jedną poważną wadę. Jest niesamowicie krótka. Na najwyższym poziomie trudności przeszedłem ją w dwa dni. ( w sumie poziomy trudności niczym się nie różnią, trudniej dostrzec wrogów, i tyle)
Teraz czekam na owego Warheada, ponoć jeszcze bardziej przepełnionego akcją :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 22:40, LOSEK92 napisał:

Przeciez nie pisze ze jest to pewne xP I popatrz ze jest to pozycja multiplatformowa
wiec cos ciezko widze to swietne dzialanie na PS3...

Czy na prawdę tak trudno Ci przeczytać news... najpierw te tekstury teraz to. Jest napisane, że będą tworzone osobno, więc to nie będzie port. Czytaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bardzo ciekawe. Ciekaw jestem głównie jak to będzie się prezentowało na konsolach. Sama gra to dla mnie perełka wśród gier na PC. Wykorzystuje wszystkiego jego zalety - mocne karty graficzne, ale nie tylko bo sterowanie i cała rozgrywka jest pomyślana z myślą o PC. Np. możliwa jest akcja którą pokazuje filmik przed włączeniem gry w której nasz heros zmienia moc na siłę przeskakuje wóz Koreańczyków i strzela w bak z paliwem. Szybkie zmiany mocy i celowanie w niewielkie ruchome obiekty jest możliwe tylko z wykorzystaniem myszki. Chociaż może to jakoś rozwiążą i na konsolach.

Nie wiem czemu często ludzie mówią, że to przeciętniak... Chociaż lepszy od GoW nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wpierw skończą wersje na X''a, potem wezmą się całym zespołem biorącym udział przy wersji na X''a do PS3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 22:02, Mateusz9214 napisał:

Metalhead86
konsole spokojnie udźwigną crysisa, kwestia dobrego zoptymalizowania kodu i gra może
wyglądać świetnie.

Crysis''a mogą udźwignąć, ale kosztem oprawy graficznej - optymalizacja kodu w niczym tutaj nie pomoże. Dzięki Blu-Rayowi w PS3 jej posiadacze będą mogli cieszyć się lepszą grafiką (a głównie dzięki niej Crysis wyróżnia się z tłumu - gdyby nie ona, gra ta byłaby kolejnym, lekkim shooterkiem a''la Halo).

@Zaitsev
A grałeś w to to? Szczerze wątpię... Fakt, grę zapowiadano jako rewolucję w FPS''ach, a wyszedł jeno bardzo dobry tytuł. Czy bije na głowę Gears of War? Z pewnością tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika bedzie sporo gorsza niz na PC, juz od ponad roku konsole next gen tak naprawde nie maja czego pokazac pod wzgledem grafiki w porownaniu do kompa.

Zreszta przykladem niech bedzie F3 oraz GTA4 ktore maja posiadac lepsze tekstury niz konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda czas na crysisa to jak juz ktos napisal to raczej prezentacja mozliwosci silnika niz gra... probowalem w to grac i za cholere nie szlo, nuda, tępe AI monotonia otoczenia, tępe AI itd. Tak Crysis mial byc przelomowy a wyszedl przecietniak...

ktos porownal Crysisa do Gears of Wara - ten rowniez jest cholernie nudny i schematyczny, powiedzialbym to bardziej dosadnie ale nie chce obrazac fanow.

a i co do samego przeniesiena w jakiej rozdzielczoscie dostaniemy Crysisa 720p ? 640p ? a moze pełniutkie 1080p

co do nosnika... na cholere w PS3 blu-ray jak i tak instalujemy gry ? No i patrzac na komputerowego Crysisa zaden blu-ray nie jest do szczescia potrzebny bo gra po zainstalowaniu to chyba nawet 10gb nie ma wiec na 1 dvd wejdzie, a po okrojeniu textur napewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko zmieści się bez problemu na płytce DVD, będzie się wczytywało 2 sekundy, grafika będzie lepsza niż na PC i bez chrupnięć, a tekstury to chyba w d**** pochowamy na żenującej ilości pamięci na karcie graficznej w konsolach. Nie no wybaczcie, ale nie ma szans, żeby ta konwersja wyglądałą lepiej niż na PC na "medium", co i tak pewnie będzie najlepiej wyglądającą grą na konsole, ale to nie będzie to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo to ze jest tworzona na inne platformy znaczy ze jest multiplatformowa. Tak samo jakbys powiedzial o innych grach które wychodza jednoczesnie na x360 i PS3 ze sa one portami na PS3... Przypatrz sie ile gier mialo opóznienie premiery na PS3 głownie z problemów z nimi zwiazanych, zal mi Fanboy'ów Sony. Ja fanboyem nie jestem, pozniewaz nie kupilbym miesiac temu PSP, a nie lubiac Sony wybralbym neutralne nintendo xP.
Ja zawsze wybieram konsole które sie pardziej oplacają np x360 . (Pewnie wiesz o co mi chodzi z tym oplacaniem ^^). PS3 mi sie nie oplaca przec Blue ray.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wpadnie fan konsol i powie ze konsole maja wiekszosc przepustowosc pamieci ram na karcie ;)

Sam posiadam konsole ale wlaczajac niby full hd na konsoli tak naprawe najczesciej hd ready i nie ma mowy o ostrych tekturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam większość z powyższych komentarzy to mi żal d**ę ściska. Nie wiem skąd wy bierzecie takie info "że grafika będzie na 100% gorsza". Przecież wszyscy obeznani w temacie wiedzą, że taki PS3 dla przykładu nie użył jeszcze całego swojego potencjału (jeśli użył w ogóle połowę), i to jest chyba oczywiste, że grafika jeśli nie o wiele lepsza, będzie przynajmniej taka sama jak wersja na PCtach.

Szkoda, że w Polsce konsole nie są tak popularne jak za granicą... widać, nikt nie ma o nich zielonego pojęcia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 09:10, ivo-gd napisał:

Szkoda, że w Polsce konsole nie są tak popularne jak za granicą... widać, nikt nie ma
o nich zielonego pojęcia :/


Bez przesady, tak źle nie jest. Powiem Ci jedno - bardzo dużo osób w ogóle nie ma ochoty uczestniczyć w platformowych wojenkach, a najbardziej widać tych, co najgłośniej krzyczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczekajmy do wyjscia krzysia na konsole, sam z checia odpale go na ps3 i kupla x i porownam. Jesli piszesz ze ps3 nie pokazal swojej mocy to tak samo mozna napisac ze komp nie pokazal swojej mocy.

Akurat w kwietniu mam urodziny to sobie sprawie nowego krzysia bo gra ogolnie mi sie podobala i czekam na jej nowe wydanie.

Zycze wszystkim milego dnia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 09:10, ivo-gd napisał:

Jak czytam większość z powyższych komentarzy to mi żal d**ę ściska. Nie wiem skąd wy
bierzecie takie info "że grafika będzie na 100% gorsza". Przecież wszyscy obeznani w
temacie wiedzą, że taki PS3 dla przykładu nie użył jeszcze całego swojego potencjału


a dlaczego ? wytlumczysz mi dlaczego nie ogladamy ps3 z maxymalnymi osiagmi ? specjalnie na zlosc robia nam producenci gier ?. No i wiesz... gowno mnie obchodzi potenciał, a jak widze GTA4 w nizszej rozdzielszosci na PS3 (w porownaniu do X''a), to duzo sie nie spodziewam po Crysisie na ps3 ;)

Dnia 26.08.2008 o 09:10, ivo-gd napisał:

(jeśli użył w ogóle połowę), i to jest chyba oczywiste, że grafika jeśli nie o wiele
lepsza, będzie przynajmniej taka sama jak wersja na PCtach.


za mala ilosc pamieci (nie masz gdzie wygenerowac textur, szczegolnie tych wysokiej jakosci) i juz starsze technologie (w porownaniu do najnowszych na PC) uniemozliwiaja generowanie takiego samego obrazu, sorry - za czasow PS2 jeszcze nie bylo to takiej roznicy ale na dzis dzien sprzet rozwija sie duzo szybciej niz kiedys, a konsole stoja w miejscu. "przynajmniej" ? zabawne :]

Dnia 26.08.2008 o 09:10, ivo-gd napisał:

Szkoda, że w Polsce konsole nie są tak popularne jak za granicą... widać, nikt nie ma
o nich zielonego pojęcia :/


oczywiscie, my jestesmy Ci zli a Ty wiesz wszystko :] Wracam do mojego DSa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować