Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sześciordzeniowe procesory Intela pojawią się we wrześniu

41 postów w tym temacie

Harpen

W połowie września firma Intel rozpocznie sprzedaż sześciordzeniowych procesorów o kodowej nazwie Dunnington, przeznaczonych dla serwerów. Przez długi czas Intel nie będzie miał konkurenta w tym segmencie rynku, gdyż AMD planuje wydanie podobnych układów nie szybciej, niż w drugiej połowie 2009 roku.

Przeczytaj cały tekst "Sześciordzeniowe procesory Intela pojawią się we wrześniu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak C2D rządzą ;], ale procek wyczapisty tylko na co mi taki :O. Mam Ponad 2000 powodów by nie wydawać dwóch tysi na ten procek xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 09:21, Bajta2 napisał:

I tak C2D rządzą ;], ale procek wyczapisty tylko na co mi taki :O. Mam Ponad 2000 powodów
by nie wydawać dwóch tysi na ten procek xD.

Wymień 20 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 09:21, Bajta2 napisał:

I tak C2D rządzą ;], ale procek wyczapisty tylko na co mi taki :O. Mam Ponad 2000 powodów
by nie wydawać dwóch tysi na ten procek xD.


5 wystarczy :) I nie 2 tysi (chyba, że dolarów), tylko 4,5 lub nawet 5,5 (w przeliczeniu) :)
Cena tak czy tak zwala z nóg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę cena powala.Na razie mój Core2Duo E8400 sprawuje się dobrze a nawet go jeszcze nie podkręcałem. Poczekam sobie tak z 2 lata i kupie proca nowego od razu z jakąś płytką G.Ale 6 rdzeni z kompa się robi konsola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 09:59, DArkon1990 napisał:

Ciekwe po co dla gracza 4-6 rdzeniowiec, jak gry wykorzystują tylko 2 rdzenie, jeszcze
niema (chyba) gier które obsługują 4-6 rdzeni ^^


Narazie jest tylko jedna giera, krota w miare dobrze korzysta z 4 rdzeni, LOST PLANET. Co wy tak nawijacie po co graczowi 6 rdzeni skoro to procek do serwerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:34, RedSqll napisał:

Bez kitu napisane jest, że do serwerów ^^ a dla zwykłego śmiertelnika to c2d wystarczy
jeszcze bardzo długoo :-o.


Ja już mam 8 rdzzeniowy 3,2 :) ale niestety nie w kompie lecz w PS3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po co to komu? Jak do serwerów to ok. nie ma gry,która w pełni wykorzysta 4 rdzenie tak by działała lepiej niz na 2. Z resztą ciekawe co wymyślą w i-7:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, Intel wypuszcza nowe procesory akurat w tym samym czasie co ja chcę wymienić komputer więc jeśli będę miał finanse to się zaopatrzę w taki procesor a interesuje mnie ten: Xeon X7460 - 2,67 GHz - TDP 130W - 16 MB cache L3 - cena: 2729 dolarów; Troszkę cen jest zaporowa ale możliwe, że coś się wymyśli (czyt. weźmie kredyt, pożyczkę lub rozpruje skarbonkę) Zobaczymy jak będzie chyba, że z wymianą komputera poczekam do stycznia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:42, wosq napisał:

I po co to komu? Jak do serwerów to ok. nie ma gry,która w pełni wykorzysta 4 rdzenie
tak by działała lepiej niz na 2. Z resztą ciekawe co wymyślą w i-7:)


Jest taka gra zobacz sobie test UTIII między 2 a 3 i 4 rdzeniami jaka jest rożnica, na czterordzeniowcach mamy 2x wiecej klatek niz na 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować