Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sześciordzeniowe procesory Intela pojawią się we wrześniu

41 postów w tym temacie

prawda jest taka, że nikt z was by takiego procka nie kupił, bo jest to procesor serwerowy, którego architektura jest inna bo służy do czegoś innego, pomijam fakt, że ma inną podstawkę niż zwykły procek, więc z zakupem dobrego mobo byłby wielki problem

@wdowiakm: oszalałeś chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:06, pendejo napisał:

@wdowiakm: oszalałeś chyba?


Ja jestem szalony od urodzenia :D
A tak na poważnie to zastanawiam się jaki procesor kupić i chciałbym coś w miarę dobrego by za dwa lata znów nie wymieniać tego. Fakt faktem cena tego procesora jest bardzo duża ale liczę na to, że dostanę coś fajnego w tańszej opcji. Jeśli by ten procesor kosztował 1000 dolarów to jeszcze bym się skusił bez zastanowienia ale cena rzędu 2729 dolarów jest zaporowa co napisałem we wcześniejszym poście. Mam odłożoną kasę na nowy komputer i jeśli ten procesor by kosztował 1000 dolców to starczyłoby mi ale w tej chwili to mogę pomarzyć no chyba, że coś się stanie i zdobędę jeszcze trochę pieniędzy to bym wtedy bez zastanowienia brał ten procesor. Na dzień dzisiejszy poszukuje jakiegoś dobrego procesora firmy Intel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to jest procesor serwerowy, więc ma być niezawodny (przez długie lata 24h/dobę), lepiej poszukaj sobie czegoś desktopowej klasy, bo tu cena nie jest współmierna do wydajności, lepiej kupić najmocniejszego Intela zwykłej klasy wyjdzie dużo taniej, bo i mobo będzie relatywnie tanie, choć w sumie nie wiem po kiej grzyb taki procek lepiej kupić mocniejszą kartę, a średni procesor niż średnią kartę i najmocniejszy procesor, a jak chcesz tracić pieniądze to postaw biednym dzieciom obiad w przedszkolu

Zastanawiam się po co na portalu o grach mowa o sprzęcie serwerowym, rozumiem nowinka itd., ale bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pendejo

Słabo się znasz skoro wypisujesz takie herezje, wytłumacz mi proszę jakim cudem SERWERY gier działają równie dobrze na SERWERACH jak i na pecetach. To że podstawka jest inna to fakt ale sama "architektura" nie różni się znacząco od tego co masz u siebie w domu.

@wdowiakm
W Twoim wypadku kupno takiego procesora to strata kasy, chyba ze zamierzasz sobie równolegle postawić serwer TS''a, robić skomplikowane obliczenia solverem i wypalać dziennie stosy płyt.

@Topic
Procesory zapowiadają się bardzo przystępnie a jak ktoś mówi że drogie, to sorki ale widzieliście kiedyś ceny serwerów? Chyba raczej nie. W kwestii serwerów im więcej rdzeni tym lepiej.

Pomijam rotfl''a jakiego wywinąłem czytając wypowiedzi ludzi typu "Ciekwe po co dla gracza 4-6 rdzeniowiec, jak gry wykorzystują tylko 2 rdzenie, jeszcze niema (chyba) gier które obsługują 4-6 rdzeni ^^". Czytanie ze zrozumieniem to w naszym kraju jeszcze dość spore wyzwanie dla co poniektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie napisałem, że gry nie będą działać, po prostu jest to tak samo logiczne jak kupowanie gf quadro by pograć w crysisa, po prostu optymalizowane są pod innym kątem, quadro do programów cad etc., a procki serwerowe na serwer , ale rozumiem ty nie widzisz problemu w kupowaniu 2x guadro by pograć 2 procków serwerowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jedną rzecz bo rozumiem z Twoich wypowiedzi, iż są dwa typy procesorów do komputerów osobistych (PC) i do serwerów czym te procesory się różnią? Bo ja uważam, że niczym i można je stosować w komputerach PC i serwerach. Dlatego serwis gram.pl o nich pisze. Nikt Ci nie zabroni użyć takiego procesora do swojego komputera o ile masz taką zachciankę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 rdzeni? To o dwa więcej niż u mnie. Na razie nie widzę potrzeby zaopatrzenia się w taki układ, Supreme Commander i Flight Simulator perfekcyjnie działają na 4. Ale że to ma być procek do serwera, to może i taki pomysł wypali.

@wdowiakm
Trochę za drogie te procki...Na twoim miejscu brałbym kilku(nasto)krotnie tańszego Q9300. I tak jego wydajność jest za wysoka dla wszystkich obecnych gier....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh ludzie największy kozak z gier czyli Crysis lepiej hula na podkręconym C2D 8400 plsu odpowiednia karta niż na podkręconym Quadzie. Szkoda kasy na coś co rzekomo ma być lepsze a wcale takie nie jest. Poza UT 3 nie widziałem przypadku by 4 rdzeniowiec sprawował się lepiej. A poza tym powyżej 80 FS to i tak różnicy poza benchmarkami nie widać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:40, pendejo napisał:

skoro tak kup ten procesor i życzę z całego serca byś go wmontował wraz z płytą główną
do swojego blaszaka


Kolego jest miniaturyzacja ten procesor nie jest ogromny, płyta główna pod niego jest takiej samej wielkości co do innych procesorów. Ehh widzisz nie masz jakiś tam przekonujących mnie do twojej racji argumentów.

Ps. Kończę tę wymianę zdań bo widzę, że nie ma ona sensu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 12:43, wosq napisał:

Eh ludzie największy kozak z gier czyli Crysis lepiej hula na podkręconym C2D 8400 plsu
odpowiednia karta niż na podkręconym Quadzie. Szkoda kasy na coś co rzekomo ma być lepsze
a wcale takie nie jest. Poza UT 3 nie widziałem przypadku by 4 rdzeniowiec sprawował
się lepiej. A poza tym powyżej 80 FS to i tak różnicy poza benchmarkami nie widać:)

Spróbuj Supreme Commander, Lost Planet. Wiem, że to nadal mało, ale ja ze względu na procesor, nadal nie kupiłem SC i nie kupię dopóki nie kupię sobie 4 jajowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek 4 rdzeniowy nie jest 2x mocniejszy od 2 rdzeniowego. Tak samo jest w przypadku SLI/Crossfire - dwie karty graficzne nie dają 2x większego skoku wydajnościowego. Proste i (nie)logiczne, ale tak niestety jest.

W rzeczywistości to karta graficzna odpowiada za obliczanie grafiki, a procesor jedyne co robi to rozsyła dane do wszystkich podzespołów. Nie ma różnicy między dwoma rdzeniami a czterema w grach. No chyba, że kupimy mocny procesor i jedziemy na zintegrowanej karcie :)
Z tego co wiem to Supreme Commander nie obsługuje pełnej mocy 4 rdzeni (po co?) - zresztą tylko Flight simulator X microsoftu to potrafi w pełni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować