Zaloguj się, aby obserwować  
Crew_900

ASUS XONAR DX/XD (temat ogólny)

21 postów w tym temacie

Postanowiłem założyć ten temat o tej karcie dźwiękowej ..
Co o niej myślicie , wasze opnie ?

Jak na razie mam ją i kurde no nie wiem , identyczny dźwięk jak na zintegrowanym , cały czas słyszę śnieżenie w głośnikach , najbardziej w grze Euro Truck Simulator .... Też takie coś macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale co może być tego przyczyną ? zresztą dzisiaj wysłałem kartę do reklamacji ,
Bo na początku świeciła się czerwona lampka chyba określająca stan , a po dwóch dniach już się nie świeciła ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 14:28, Crew 900 napisał:

No ale co może być tego przyczyną ? zresztą dzisiaj wysłałem kartę do reklamacji ,
Bo na początku świeciła się czerwona lampka chyba określająca stan , a po dwóch dniach
już się nie świeciła ....

A może to wina głośników to śnieżenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziwna sprawa.
Ja ostatnio zmieniłem z zintegrowanej na Asusa Xonara DX... i jestem wręcz zachwycony. To jest coś wspaniałego, czysty dźwięk, bez żadnego "śnieżenia", "szumienia" itd.
Karta spisuje się według mnie bardzo dobrze, właściwie nie miałem z nią żadnych problemów [i wciąż nie mam ;p].
Emulowany EAX5 sprawuje się bardzo dobrze, właściwie tak, jakbym tego po takim oczekiwał. Nie mam porównania niestety z Gamerem, gdyż takowej karty nie posiadam, ale wiele osób pisało, że są porównywalne EAX''e5, a w niektórych odczuciach nawet w Asusie jest realistyczniejszy, osobiście nie będę się wypowiadał na ten temat, to jest opinia z bodajże PCLaba...
---
Co do Twojego problemu - masz po drodze podłączony wzmacniacz, czy cokolwiek innego [pomiędzy tymi głośnikami?].
Bo ja np. mam po drodze wieżę, do której podłączone są "ręcznie robione" kolumny [jeszcze tylko je pomalować:P] i trybii właściwie wszystko ładnie, więc na bezpośrednim tym bardziej powinno [swoją drogą - nie polecam trybu Hi-Fi, nie spisuje się za dobrze, lepiej ręcznie EQ ustawić ;p].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:00, Crew 900 napisał:

Nie mam nic w pobliżu komputera , tylko telewizor
Z resztą tutaj też założyłem temat i wszystko co inni pisali nie działa :(
http://forum.pclab.pl/t394554.html


Przeczytałem część wątków, niestety nie miałem czasu by doczytać wszystkie, ale czy podłączyłeś na pewno 4-pinowe zasilanie do tej karty? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:22, Crew 900 napisał:

Taaak , jak odłączyłem je to wywaliło mi żebym wyłączył kompa i podłączył je


No z tego co widzę, to nie jest to na pewno wina płyty głównej, gdyż mam taką samą i u mnie działa świetnie. [Asus Asus ;P].
A podłączałeś tę kartę w innym komputerze? Ja bym Ci tak polecił, albo u kolegi, w pracy, albo gdziekolwiek indziej. Jeżeli tam będzie taki sam problem, to nie pozostaje Ci nic innego... jak "zgwanartowywować" kartę :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom , to nie może być wina płyty głównej , w połowie sierpnia dostałem nową jak wysłałem tą samą do reklamacji , myślałem że to była wina płyty , bo wcześniej miałem zintegrowany dźwięk , wysłałem im dobrą płytę nieuszkodzoną i przysłali mi nowiutką xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przysłali mi "niby" nową kartę dźwiękową , ale to samo mam :/
Kurde może być winien dysk twardy ? Bo jak pracuje tak mocno to mi się dźwięk nawet może przyciąć lub zaciąć .
Np w Crysis Warhead pod koniec wczytywania tak dysk pracuje że dźwięk się zacina .
Lub w Stalker Czyste Niebo , wywali mi błąd to dźwięk się zacina i cały czas leci taki wkurzający głośny hałas nic nie mogę z tym zrobić , jedynie ponowne uruchomienie kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam DX i jestem bardzo zadowolony. Skoro z drugą kartą też miałeś problemy, to zapewne była wina sprzętu/sterowników. DX to niezła inwestycja, można uzyskać bardzo dobry dźwięk za stosunkowo niewielką cenę (ja swojego kupiłem za 200 zł). Jeśli do tego dorzucić niezłe głośniczki (ja posiadam BOSE Companion 3) to gra naprawdę rewelacyjnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa , ale i tak nadal z większością gier karta ma problemy .
Jak miałem tą kartę to myślałem że w San Andreas będę miał dźwięk podczas deszczu , bo na zintegrowanym nie miałem i wiesz co ? Też na niej nie miałem dźwięku :|
Jak dla mnie identyczny dźwięk jak w zintegrowanej .

Teraz mam Vistę i na zintegrowanym dźwięku wszystko super :D Nawet w San Andreas dźwięk mam czysty i podczas deszczu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 18:42, Crew 900 napisał:

taa , ale i tak nadal z większością gier karta ma problemy .
Jak miałem tą kartę to myślałem że w San Andreas będę miał dźwięk podczas deszczu , bo
na zintegrowanym nie miałem i wiesz co ? Też na niej nie miałem dźwięku :|
Jak dla mnie identyczny dźwięk jak w zintegrowanej .

Teraz mam Vistę i na zintegrowanym dźwięku wszystko super :D Nawet w San Andreas dźwięk
mam czysty i podczas deszczu :D


Widocznie wina sterowników. To, że Ty miałeś z nią problemy, nie znaczy, że każdy je będzie miał. :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od wczoraj mam tą kartę i niestety już problemy ;/ Zainstalowałem kartę i wszystkie sterowniki. Podczas słuchania wszystko gra czysto i cacy, natomiast podczas oglądania filmów i video coś trzeszczy ;/ Może jakieś złe filtry, kodeki czy ustawienia. Nie wiem. Proszę o pomoc. Aha, w Xonar DX Audio Center jest do ustawienia Sample Rate. Jest PCM 192KHz, PCM 96KHz, PCM 58KHz i PCM 44,1KHz. Zauważyłem że im więkkszeto PCM to większe rzaski. Kompletnie nie wiem o co chodzi.

Na zdjęciu z Eversta pokazane są moje kodery-dekodery audio

20091103132818

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głośniki mam Logitech G51 - czyli 5.1. Odkryłem że przy ustawieniu w Xonar DX Audio Center z 5.1 na 7.1 nic nie trzeszczy. Jak nie uda się rozwiązać problemu t tak zostawie ale wiadomo, lepiej by było mieć ustawione wszystko jak trzeba ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę ASUS Xonar DX i słuchawki Sennheiser HD201, tylko miałem problem z znalezieniem w Bydgoszczy mikro zalmac zm-mic1... niestety.

Kombinuje, kombinuje jak mogę.. Włozyłem kartę do kompa... podłączyłem z wzmacniaczem kablem optycznym (co zajeło mi miejsce S/PDIF), słuchawki podłączyłem na fronty... Więc pozostały 3 wejścia na których teoretyczne mikrofon powinien działać... podłączałem pod każde ale niestety nie działał mikrofon.. no chyba, że trzeba coś ustawić w opcjach?

Sterowniki do karty oczywiście zainstalowałem i nie - nie mam wyciszonego mikrofonu w opcjach sterownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować