Zaloguj się, aby obserwować  
Ceteris_Paribus

Bezpieczeństwo i anonimowość w sieci

4 posty w tym temacie

No więc tak jak w temacie. Znacie jakieś programy, które pozwalają ukryć skutecznie nasze IP i inne dane - zarówno przed niebieskimi jak i hakerami i innymi amatorami włamów na kompa i np. konto banku. Co jest najlepsze jezeli chodzi o bezpieczeństwo? Wiadomo, że jakisantywirus i firewall, ale które są najlepsze z tych komercyjnych jak i z tych freeware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 19:20, Ceteris Paribus napisał:

No więc tak jak w temacie. Znacie jakieś programy, które pozwalają ukryć skutecznie nasze
IP i inne dane - zarówno przed niebieskimi jak i hakerami i innymi amatorami włamów na
kompa i np. konto banku. Co jest najlepsze jezeli chodzi o bezpieczeństwo? Wiadomo, że
jakisantywirus i firewall, ale które są najlepsze z tych komercyjnych jak i z tych freeware?

akurat anywirus i firewall to nie od ukrywania się.... do tego służy np tor www.torproject.org/index.html.pl ew ew jap http://programy.onet.pl/73,60,11325,,,JAP_00.08.050,programy.html (max bezpieczeństwa, ale wolniej sieć działa przy tor-ze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie: jak mogę to sprawdzić czy inni mnie np widzą czy coś? Na niektrych forach widziaiałem cos takiego: emotikonka trzyma plansze gdzie jest napisane "your ip...", czy tak mozna to sprawdzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 16:18, Ceteris Paribus napisał:

A mam takie pytanie: jak mogę to sprawdzić czy inni mnie np widzą czy coś? Na niektrych
forach widziaiałem cos takiego: emotikonka trzyma plansze gdzie jest napisane "your ip...",
czy tak mozna to sprawdzic?

starczy wejść na stosowną stronę np www.whatismyip.com. tzn widzieć ip będą zawsze, ale niekoniecznie to twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować