Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Powitajcie nowego handhelda - Wiz!

46 postów w tym temacie

Dzizas co za news .... Te konsolki nie mialy za zadanie podejmowania walki z nintendo czy sony . Sa to sprzety opensource (jak w newsie napisano) ,kazdy na nich i z nimi robi co chce ... i nijak sie maja do komercyjnych zabawek . Zupelnie inny target . Sa to zabawki dla zapalencow , lubiacych retro , porty i mase hombrew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zreszta teraz kazdy czeka na Pandore ,potezna maszynke opensource oparta o platforme OMAP3 ;] . Ojj bedzie sie dzialo w swiecie emulacji , homebrew ;]. Do tego nada sie bez wiekszych problemow jako tanszy MID .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz , chwila , moment , coś mi świta.To jest na open source? Jeśli tak , to zapewne doczekamy się i emulatorów PSP i NDS na to cacko i wtedy bedzie narzekanie , że ds i psp ma mało gier. Może marzenie wariata , może całkiem prawdopodobny scenariusz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matmak wiz jest na to za slaby aby poradzic sobie z psp ;] . Tak czy siak polecam poczytac o pandorze. Bedzie to kawal poteznej zabawki z naprawde dobrymi emu (nie mowie tu ofkorz o psp choc plotki jakies chodza ze conieco daloby rade)dzialajacymi mega dobrze i mega plynnie (nie to co emu na psp po zmodowaniu ;] ,zreszta gp2x nawet lepiej stal w scenie xD). Do tego bedzie to naprawde multimedialna zabawka + Mobile internet device w jednym :P z dobrym ekranem w wysokiej rozdzialczosci ,mini klawierka itp ;] . DLa fanow opensource ,klasykow , arcade''ow czy zabaw z emu psx i n64 ,przegladania netu (firefox 3 z obsluga flash) ,filmow w wyzszej rozdzialce niz 472x240 w psp ;p ,bedzie to naprawde dobry sprzecior.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Matmak wiz jest na to za slaby aby poradzic sobie z psp ;] .
haha żartujesz? :D Przecież PSP fat ma proca 333mhz i 32mb ramu

jednakże jest coś, przez co Wiz jest słabsze od hanhelda Sony - wyświetlacz. rozdziałka 320x240 w technologii OLED, do tego cali 2,8... PSP ma 640x480 i coś koło chyba 4,3 cala

> Tak czy siak polecam poczytac o pandorze. Bedzie to kawal poteznej zabawki z naprawde dobrymi emu (nie
> mowie tu ofkorz o psp choc plotki jakies chodza ze conieco daloby rade)dzialajacymi mega dobrze i mega
> plynnie (nie to co emu na psp po zmodowaniu ;] ,zreszta gp2x nawet lepiej stal w scenie
> xD). Do tego bedzie to naprawde multimedialna zabawka + Mobile internet device w jednym :P
haha gdzie ten internet? Ja nawet włącznika wi-fi nie widze, a w specyfikacji także nic o internecie w tej konsolce nie wspomnieli.

> z dobrym ekranem w wysokiej rozdzialczosc
j.w.... bardzo dobrej rozdzielczości...
i ,mini klawierka itp ;] .
oO klawiatura? nie widze jej

> DLa fanow opensource,klasykow , arcade''ow czy zabaw z emu psx i n64 ,przegladania netu (firefox 3 z
> obsluga flash) ,filmow w wyzszej rozdzialce niz 472x240 w psp ;p
no tak to obsluguje filmy w max. 640x480, ale zniża je do poziomu 320x240
psx? Jest sporo gier, które działają na psp. dodatkowo ja nie widze analogowej gałki na tym urządzonku
a co do neta to j.w.


> ,bedzie to naprawde dobry sprzecior.
widzisz jest na linuxie co jest małym plusem, ale...
to NIE MA neta, MA obsługiwać gry na psp (bez analoga?), MA obsługiwać gry na nds (jakby PSP nie obsługiwało), MA wspierać starsze tytuły (no tak... jest sporo emulatorów na PSP, sam mam PSP więc nie wciskaj mi kitu że coś chodzi nie tak czy tnie sie :p), a poza tym ma odtwarzać wiele multimediów, które odtwarza PSP.
Jedyne, co oferuje ta konsolka, a czego nie ma PSP, poza wspieraniem homebrew i open source, jest... budzik :)
No i ten wyświetlacz... nie wyobrażam sobie oglądania na 2,8" obrazu z 4,3", na 2x niższej rozdzielczości, a co dopiero pokazywać na nim dwa ekraniki NDS?
No racja, Wiz obsługuje tanie karty SD...
a przez zastosowany ekran OLED konsolka będzie zapewne w cenie PSP, jak nie droższa,

Ta konsolka ma umożliwiać emulowanie PSP, ale czy nie lepiej po prostu sobie kupić PSP? Uzyskuje się w ten sposób spory wyświetlacz i znakomite tytuły w pełnej rozdziałce 640x480, a dodatkowo emulowanie sporego grona gier PSX, NDS, GBA, oraz starszych konsol.


Absolutnie NIC nie skłania porównującego użytkownika do zakupu Wiz, no chyba, że poszukuje oryginalnego budzika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej,obalę mity (słyszałem dużo o gp2x) , niestety nie miałem okazji pograć na nim tak jak na NDS i PSP

Pierwsze to homebrew - myślę że mimo ksenofobii sony to na PSP jest więcej homebrew ( głównie przez efekt Streisand czy jakoś tak)
drugie to budzik - PSP też ma...

"obsługuje ebooki, komiksy, filmy, MP3... Wszystko, czego dusza zapragnie! "
Pewnie, psp wcale i nawet wi-fi nie ma...

Megaherce nie mają tu dużo do gadania, to nie komputery, to zupełnie inne platformy...


trzecie to cena - używane psp można znaleźć za 3 stówki, cóż to dość poważny zarzut...

PSP obsługuje gry na NDS ? Coś nowego.. Jest multum emu
http://magyk.f-f.pl/magykstronaglowna/rozrywka.html
ale nie uświadczyłem... Przynajmniej efektownego..

Przez chwilę myślałem że Wiz ma analogi...Ale nie ma...

A PSP przy najczarniejszym scenariuszu (przestaną wydawać gry bo ludzie piracą) nadal będzie miał większą sprzedaż niż toto (bo większe możliwości i pokaźna biblioteka gier - choć mniejsza niż w przypadku NDS)

edit: i co z tego że ma linuksa ? Ja mam w d... jego jeżeli nie ma nic do zaoferowania prócz "otwartości", nie no sorry ale płakać mi się chce gdy patrzę na ludzi którzy jakby mogli to by wgrali L do mikrofalówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zdobędzie większej popularności. Zwykli gracze i tak wybiorą psp, albo ds, a cała scena czeka na Pandorę, której parametry... robią wrażenie...

Chociaż... kto wie. Pomysł wydawania nowych gier co miesiąc może okazać się całkiem niezły, jeśli nie zabraknie konsekwencji. Co prawda na starcie się z PSP i DS nie ma szans, ale ma szanse na poważniejsze wgryzienie się w rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiz, napewno by zawojowała przemysł konsol, ale to ciężko bez reklam + gier które by mogli zaproponować odrazu w dniu premiery, bo specyfikacje ma dobrą, ale niestety bez tych 2 zapleczy podzieli los 2 pozostałych konsolek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy wam z tymi grami naprawdę nie odpaliło? W ulotce pisze wyraźnie, że gry będą się na nią pojawiały co miesiąc (no ok, nie są to jakieś hity, ale zawsze są). Poza tym jak już ktoś wyżej napisał, targetem tej konsoli są ludzie kochający Open Source, którzy sami stworzą świetne gry (wielu programistów już teraz tworzy świetne aplikacje, gry, animacje na DS''a). Chcecie przykładu? Jednym z takich wyjechanych w kosmos projektów jest: "Sonic" http://www.youtube.com/watch?v=VlmfSEJwEeg. Znajdą się ludzie, którzy pokochają tę konsolę i będą tworzyli gry i inne rzeczy :) Nie jestem aż tak pozytywnie nastawiony, bo wiem, że Pandora będzie lepsza.
Co do "emulacji PSP i NDSa", to pomysł nie przejdzie. Chyba że chodzi o Homebrew. Emulacja gier wiązałaby się z piractwem i łamaniem prawa, a nie wydaje mi się, żeby coś takiego było udostępnione przez twórców konsoli :)
Cena konsoli? Wg. Wiki $180 USD :)

EDIT: Po dłuższym namyśle stwierdzam, że jeśli twórcy nie zajmą się swoją konsolką i nie stworzą naprawdę rewolucyjnych gier, to... zostanie wykorzystywana przez mały odsetek ludzi i to tylko jako gadżet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chłopaki wreszcie wyjdą z cienia, bo ta konsolka wygląda naprawdę interesująco, i kto wie, jeśli wejdzie na nasz rynek i będzie w przystępnej cenie, to może i kupię :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komercyjnego sukcesu i popularności raczej konsola nie zdobędzie, ale trzeba przyznać, że parametry robią wrażenie. Tak, czy inaczej dla twórczych osób będzie to kawałek dobrego sprzętu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 10:45, SSj2- napisał:

Hej, czy wam z tymi grami naprawdę nie odpaliło? W ulotce pisze wyraźnie, że gry będą
się na nią pojawiały co miesiąc (no ok, nie są to jakieś hity, ale zawsze są). Poza tym
jak już ktoś wyżej napisał, targetem tej konsoli są ludzie kochający Open Source, którzy
sami stworzą świetne gry (wielu programistów już teraz tworzy świetne aplikacje, gry,
animacje na DS''a). Chcecie przykładu? Jednym z takich wyjechanych w kosmos projektów
jest: "Sonic" http://www.youtube.com/watch?v=VlmfSEJwEeg. Znajdą się ludzie, którzy pokochają
tę konsolę i będą tworzyli gry i inne rzeczy :) Nie jestem aż tak pozytywnie nastawiony,
bo wiem, że Pandora będzie lepsza.
Co do "emulacji PSP i NDSa", to pomysł nie przejdzie. Chyba że chodzi o Homebrew. Emulacja
gier wiązałaby się z piractwem i łamaniem prawa, a nie wydaje mi się, żeby coś takiego
było udostępnione przez twórców konsoli :)
Cena konsoli? Wg. Wiki $180 USD :)

EDIT: Po dłuższym namyśle stwierdzam, że jeśli twórcy nie zajmą się swoją konsolką i
nie stworzą naprawdę rewolucyjnych gier, to... zostanie wykorzystywana przez mały odsetek
ludzi i to tylko jako gadżet :P

Ta konsolka jest tylko dla geeków i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować